Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ikarkulka
20. aug 2013

@dolcee Díky za recenzi 🙂
Vidíš, uvažuju o podvozku, že bych jen přehazovala sedačky. Ale když to takhle sepíšeš, tak vlastně ani není o co stát. Asi by to byly zbytečně vyhozený peníze.
Na to, že se musí všechno odstranit z košíku před složením, jsem už nějak s Xplory zapomněla, v tom je Xplory fakt lepší

dolcee
20. aug 2013

@ikarkulka to vůbec no, jako druhý k explorymu. A ta brzda me také štve, chodím hodně v balerinkach a nechci si odřit botu nebo sponu..
Ještě kdyz je kocar složený, tak se mi porad otevírá, neni jakoby zajištěný, to je o nervy, když se začne rozevirat než ho vytahnu- grrr.

ikarkulka
20. aug 2013

@dolcee Hm, takže prostě úplně klasický podvozek. Brzda, co se musí nadzdvihnout botou mě štvala u každého kočárku, pak u Avia a Xplory to najednou nebylo, to jsem jásala.
A rozevírací nezajištěný podvozek měla zase Teutonka, to jsem rostla. Nechápu, proč tam nedají pojistku, vždyť to tak má většina kočárků.

Tak díky. Sice jsem se s ním už viděla, ale aspoň jsem si ušetřila zklamání a rozčarování.

dolcee
20. aug 2013

@ikarkulka a ten blatník po nejaké době bude hrozný. Je na něm vidět každý zářez, je to hodně měkký plast,
Pak ještě rukojět nejde dat víc nahoru, ja mám 170 cm a mám to už nejvýš. Pro 2m cloveka na prd.
A nejde na rukojeť wk

milankovazuzana
21. aug 2013

@dolcee Kočiarik vypadá pekne-ako celok-je taký príjemný oku, hlboká korbička je naozaj pekná a dovolím si tvrdiť, že je asi najkrajšia na svete, naozaj miminkovsky krásna a komfortná... Blatník je už teraz problám so zachytávaním...viete si predstaviť, čo sa bude diať v zime??? Sneh sa bude kopiť i na predných kolieskach, lebo je to vidlica zhora a čo potom pod blatníkom, keď sa tam nakopí ťažký a mokrý sneh?

dolcee
21. aug 2013

@milankovazuzana tak tak. Vypada do terénu ale není :(

Holky, co bude za novy wk?
Manžel volal do Stokke (kvůli našemu kočárku) a pán mu říkal, ze bude v říjnu mít novy wk a on zapomněl barvu!!!! Chlap jeden. Pry možna bezový, ale není to stopro, proste si nemůže vzpomenout :(

milankovazuzana
21. aug 2013

@dolcee Keďže budú 2 nové farbičky kočiarika, tak určite bude nový aspoň 1WK, lebo treba ladiť k tyrkysovej a k oranžovej 🙂

ijanka27
21. aug 2013

@milankovazuzana Zuzka a nepočula si náhodou nejaký šum, kedy budú tie nové farbičky v obehu? 😉

ifkael
21. aug 2013

@dolcee Tvoju recenziu mi doprialo samo nebo 🙂 🙂 🙂 🙂

lentila.g
21. aug 2013

@dolcee @ifkael asi aj mne hoci v obchode mi pripadal ideal čo očakávam a v porovnani s xplory som rada že vie niekto porovnať "že to má v ruke a nie len napozerane"

ifkael
21. aug 2013

@lentila.g no tie blatniky by ma neskutocne iritovali.... 😠

ifkael
21. aug 2013

@dolcee mozem sa spytat, v ktorej predajni Ti poskytli nahradny kocik? tu je to skor rarita....a este zeby crusi... no sci-fi

milankovazuzana
21. aug 2013

@ijanka27 presne nie, ale myslím si, že 10. mesiac...vtedy zvyknú vybehnúť s novinkami, alebo prelom . a 10. mesiaca

petruska1212
21. aug 2013

velmi sa mi paci Stokke kocik, srdcovka moja, ale manzel ho nechce, ze vraj maly kocarek, a neprakticky.... :(

lentila.g
21. aug 2013

@ifkael to aj mna a ešte konštrukcia ktorá nespolupracuje pri skladani/rozkladani
Košik orbit/bgb tiež treba vychádzať takze to už som zvyknutá
Akurát crusi mi oproti xp.pride vo výhode športovej časti že časť na nohy nemusíš pri skladáni dávať dole/odpojiť abs si zlozila konštrukciu...
Ale je krásny...vanička bezkonkurenčna a tie bodečky...

milankovazuzana
21. aug 2013

@petruska1212 Juj, to ma vie vždy nahnevať, keď manželia rozhodujú, ktorý kočiari áno a ktorý nie... 😠 😠 😠 Veď galantný manžel to nechá na manželku, aby bola ona spokojná a napokon koľkí manželia dennodenne môžu kočíkovať? Veď sú väčšinou dňa v práci ...

petruska1212
21. aug 2013

@milankovazuzana no to mas pravdu, ale on pozera aj na praktickost, ked bude vacsi tak sa do toho nezmesti, a ze ked je ako sportovy, tak velmi otvorene to je, ako na vyzor pekne, ale fakt kupu kocika treba zvazit.... a najlepsie ked sa da zhodnut , ved je to spolocna domacnost, spolocne dieta... nejde o to ze manzel bude kocikovat... ale aj on prispieva, ma nazor a dajak sa snad dohodneme... aby obom vyhovovalo...myslim na tom stokke su take kolieska ze skor do mesta na asfalt, takze dalsia nasa nevyhoda

milankovazuzana
21. aug 2013

@petruska1212 Ok, pravdaže tieto argumenty sú v poriadku, súhlasím, keď sa teda idete rozhodovať spoločne, len úplne nesúhlasím s tým, že kočík je príliš otvorený.Ale je to logické, že inak sa pozerá na kočík iba keď sa rozhodujete a inak keď sa používa.Tak či tak, vyberte ten správny pre Vás oboch a pre prostredie kde bývate, aby sa Vám dobre jazdlilo. 🙂

ifkael
21. aug 2013

@petruska1212 odkial si presvedcena, ze kolesa su len do mesta? ;)

cawes
21. aug 2013

baby co je rijen za mesiac???? jezis stokacky cesky piste to v cislach nech viem kedy bude novy wk. Chcem kupit ale neviem ci uz teraz a potom to prispevku som zase mimo z toho co robit. Baby radte, mam cerveny stokke, chcem kupit cerveny fusak uz som dohodnuta nasla som malo pouzivany za super cenu v utorok idem pren. Ale potom wk kedy mam pockat co robit?

milankovazuzana
21. aug 2013

@cawes 10. 🙂

dolcee
21. aug 2013

@ifkael mám ho půjčený od kamaradky, ale v prodejně babiez Praha by mi poskytli podvozek explory, ale jsem z Brna, tak mi půjčila kamarádka a můj podvozek si vyzvedla jejich zásilková služba a už ho mám spravený a zítra jedeme do Prahy pro něj a zeptám se poradne na ten nový winter kit!! Chlap můj to zapomněl- chápete.

Holky ja nechápu, proc ty tečky na Crusi a na SK jsou jiné, fakt...

Uz se těším na svého exploryho..

dolcee
21. aug 2013

Holky, tak mi teď pan volal a novy winter kit bude BEZOVÝ v materialu stejném jako black melange- tedy ten hrubší trochu.
No ja objednavam!!! Bude na zacatku 10. mesice, možna koncem 9. !!!!!
Cenu ještě zjistím zítra..

dolcee
21. aug 2013

@cawes tak fusak si vem tak jako tak. Ja mám taky brown už koupený.
Wow a k tomu ten nový wk!!!

babymarket_sk
21. aug 2013

Zimný set WINTER KIT bude doplnený o nugátovú a antracitovú farbu, v béžovom prevedení nebude.

vevika1
21. aug 2013

@petruska1212 Stokke je unikátny kočík, ktorý rastie s dieťaťom. Je perfektne tvarovaný ako pre malinké polročné bábo, ktoré už chce vidieť z kočíka, tak aj pre veľké dieťa, stačí vybrať zmenšovaciu vložku a posunúť opierku nožičiek. Toto má máloktorý kočík tak dômyselne spravené. Pri prvom synovi som mala kočík, ktorý bol super, veľký, zmestil by sa doňho ešte ako 4ročný, ale keď mal pol roka a nechcel už byť vo vaničke, tak to bol problém, lebo tam bol totálne "stratený", všelijak poskrúcaný. Teraz mám Xplory, moja malá má 2,5 roka, veľká je ako trojročná (meria 99 cm) a stále sa tam pohodlne zmestí, má dosť miesta na nožičky ( čo v iných kočíkoch nemá) a prespí mi v ňom denne 3,5 hodinky...A čo sa týka terénu, tak ja bývam na kraji mesta pri lese, namiesto chodníkov máme "tankodromy" a nikdy som nemala jediný problém prejsť. Dokonca ľahšie ako s predchádzajúcim kočíkom, ktorý sa tváril ako terénny...

dolcee
21. aug 2013

@babymarket_sk tak to pan myslel asi tu nugatovou. A ten materiál?

ikarkulka
21. aug 2013

No tak to je konec! Lava a Aqua Style kit a Nugát a Antracit Winter kit!!! To zase bude průvan 😀

cawes
21. aug 2013

@babymarket_sk a kedy to bude na stokke stranke? resp kedy sa to bude dat objednat?

babymarket_sk
21. aug 2013

@dolcee materiál tak ako písal pán...
@cawes dostupné budú v októbri, ale objednať sa už dajú, len dodanie bude v októbri