Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

meggy004
27. sep 2014

baby čafte, tiež som sa zmotala na Stokke a kupujem ho z 2.ruky...má zelenú farbu a chcem sa opýtať, či niektorá má alebo vie zohnať strih na kit...chcem vyskúšať ušiť vlastný :D

wewe8584
30. sep 2014

@angelina88 ahoj,ja tu prave idem pisat, ze predavame. Uz sa ti niekto ponukol?

wewe8584
30. sep 2014

Ahojte zienky, planujeme predat nas stokke xplory dark navy, kupovany 2012 koncom roka, ale pouzivany az od januara 2013. Style kit nie je vyblednuty, ako to vraj u dark navy byva...v lete sme mali stale summerkit a v zimewinter kit, takze dark navy bol iba na prechody. Skrabance su len 3 malicke na rucke, nikde inde. Kolieska nevysuchane. Ziadne reklamacie, absolutna spokojnost. Predavame s vanickou aj sportovou castou. Na kociar som davala velky pozor, nebol pouzivany denne, kedze maly uprednostnoval manducu a satku. Foto a cenu poslem v pripade zaujmu.

zuzunka1982
1. okt 2014

Ahojte,chcem sa opytat na skusenost s kocikom Stokke Xplore na snehu?! Nehrkotal,netriasol sa cely a kolieska?! Dakujem

zmrz_lina
4. okt 2014

Ahoj holky, mám dotaz. Mimčo čekáme v polovině března, Xplory patří mezi favority mezi kočárky (i kdybych si ho měla koupit použitý), ale mám pár doplňujících dotazů, na které mi v obchodě těžko odpoví 🙂

1) Máte ho některá s tím, že jezdíte i dost do terénu?
Máme psa a hodně s ním lítáme v lese a na polích, tzn. potřebuji, aby kočárek zvládnul i lesní/polní cesty a trochu horší terén (např. i trajdání v lese mezi stromy apod.). Zvládne to Xplory? Původně jsem ho s těžkým srdcem vyřadila, myslela jsem, že má plastová kolečka, ale dnes jsme byli v Malvíkovi omrknout kočárky a všimla jsem si, že jsou dost silně pogumovaná, takže by to nemělo být tak hrozné, jako u klasických plastových kol. Plus mě nadchlo poměrně snadné skládání apod. (když už jsem s těhotenskou demencí pochopila návod 😀 ), jeho úžasné ovládání, lehkost a poměrně veliká nákupní taška (což na fotkách vůbec nevypadá).

2) Dají se přední kola zaaretovat? Někde jsem četla, že u letošního modelu už by mělo být možné je bloknout, aby se neotáčela /což je dobré právě třeba v horším terénu/, ale zapomněla jsem si to v obchodě vyzkoušet

3) Dají se sklopit kola k sobě s miminem v kočárku? Jde mi o to, že se sklopenými koly se mi bude snadněji tahat do schodů - bydlíme v paneláku a k výtahu to máme 12 schodů.

4) Rozhoduji se mezi Bugaboo a Stokke, je tu někdo, kdo má zkušenost s oběma kočárky???

Díky moc za odpovědi, snad jsem na nic nezapomněla.

A*

milankovazuzana
5. okt 2014

@zmrz_lina Ahojky, Stokke zvládne i horší terén, možno s tými novými terénnymi kolieskami ešte lepšie.Možno do terénu ako uvádzaš by bol lepší model Cruzi.
Predné kolieska sa dajú aretovať u nového modelu, ako uvádzaš.
Kolieska u Xplory sa dajú zaklopiť, do schodov výjdeš aj bez toho, ale to sklopenie má najmä opodstatnenie pri rozbredlom snehu, aby si prešla-takisto mám odskúšané.

evaamy
6. okt 2014

ahoj holky, už mám koupené xplory, jenom bych měla dotaz, jak se s kočárem správně jezdí do a ze schodů? původně jsem si myslela, že sklopím kolečka a dítě zůstane celou dobu v kočáře, jenomže v návodu k použití je napsáno, že to je nebezpečné a že by se manipulace po schodech měla provádět bez dítěte! jak to tedy praktikujete vy? nemáte odkaz na nějaké video, kde stokke jezdí po schodech?? děkuji

dolcee
6. okt 2014

@evaamy ja nic nesklápím a jedu jen po zadních (přední jsou ve vzduchu). Abych se nemusela moc ohýbat, tak si někdy dám jen výš madlo-rukojeť. Takhle nastupuji i MHD,bez. Problemu.
Sklopení používám jen na velmi spatny terén (štěrk, písek-pláž, stavba atd.)

evaamy
7. okt 2014

Děkuji za info. A nemůže to nějak pretezovat, poškodit podvozek?

katarinaba
7. okt 2014

Ahojte! Prečítala som si dosť Vašich príspevkov, no všetky prečítať nie je v mojich silách - preto, ak sa tu na to už niekto pýtal, ospravedlňujem sa. Ale zaujímalo by ma, aké máte skúsenosti, či ste niektorá používali športovú časť s novorodeneckou vložkou aj pre novorodenca. Ide o to, že niečo ako materská dovolenka u mňa neprichádza do úvahy a budem v podstate stále v pohybe (auto, ulica, administratívna budova, auto, ulica, obchod, atď), čiže budem dosť využívať hlavne autosedačku. Keďže som takto fungovala aj so svojím druhým dieťaťom, hlbokú časť kočiara som použila len raz a aj to tam ten krpček len ziapal a nechcel tam byť. Tak ma zaujíma, že ak už budem mať trochu voľno a pôjdem na prechádzku, prípadne budem potrebovať doma baby uspať, či je to možné v tej športovej časti s tou vložkou. Ďakujem za všetky príspevky.

babymarket_sk
7. okt 2014

@katarinaba
Sú krajiny, kde hlbokú vaničku ani nepoužívajú, hlavne na juhu. Keďže autosedačka sa dá sklopiť do roviny, mohla by teoreticky v prvých mesiacoch suplovať vaničku.

dolcee
9. okt 2014

Holky, kamarádka prodává velice zachovalý Crusi, bezový, skoro plná výbava vč. bílé zimní sady, a dalších doplňků. Osobní převzetí Brno. Kdyžtak pište ip.

pragmaticka
9. okt 2014

KIKA Rakusko do 18.10. 20% zlava na vsetko od znacky stokke! 😉

lilli19
9. okt 2014

@pragmaticka vo vsetkych kikach v Rakusku maju zlavy alebo len vo vybranych? vies poradit? dakujem🙂

pragmaticka
9. okt 2014

@lilli19 Tak to ti teda povedat neviem. ale podla mna vsade..v kazdom pripade vo Viedni, Wagramerstrasse , 22. Bezirk to maju! Dnes som tam bola.. 😉

lilli19
10. okt 2014

@pragmaticka dakujem ti 🙂

janasarah
14. okt 2014

@erikaireland Ja mám záujem. Písala som Vám správu.

erikaireland
14. okt 2014

@janasarah uz su predane vsetky.....

janasarah
14. okt 2014

@erikaireland ☹ Ďakujem. ...

praznovskaveronika
15. okt 2014

Mile Stokke-acky, nieco pre vas 🙂 Tuning na Xplory aj Crusi!

lucky29
15. okt 2014

Baby prosim poradte,chcem si kupit novy style kit. Momentalne mam bezovy stokke a chcem zmenu. Rozmyslam nad dark navy alebo black. Bojim sa ze vyblednu?! Beige sa dost spini.Co by ste mi poradili?

ddiankaa
17. okt 2014

Ahojte! prosím vás skúsené stokáčky - ako je to s poťahom? je vodeodolný? zvládne dážď a sneh alebo musím kupovať winterkit?

babymarket_sk
20. okt 2014

@lucky29
Pri bežnom kočíkovaní nevyblednú, pokiaľ však pôjdete k vode, k moru, kde je predpoklad, že bude vystavený intenzívnemu slnečnému žiareniu, teba textílie chrániť.

magnolia
20. okt 2014

Ahojky. Prosím znovu o radu. Ženský, jsem zmatená jak Goro v Tokiu. Marně se pokouším nacpat winter kit na kočárek. Jsem teda zmatená. Nevím, jestli jsem blbá, nebo to prostě na stokke crusi nejde ☹ . Já opravdu nevím, chtěla jsem to dát na hlubokou korbu. V krabici není žádný návod a ať dělám, co dělám, nemůžu nic najít, jen návod na instalaci rukávníku. Nemáte s tím někdo zkušenost. Já nemam Facebook a neumím tam hledat, prý tam jsou nějaké stránky, kde jsou ženský, co stokky mají, ale nevím, jak se tam dostat. Jsem z toho nějaká otrávená 😒 . A ještě mám jeden dotaz. Jde vyprat bouda? Jestli ano, tak nechápu, jak jí sundat z té obruče. Kdyby to šlo, tak by totiž šel vyměnit potah. Prosím pomóóóc 😅

leria
22. okt 2014

Ahojte baby. Chem sa opýtať ci uz dávate winter kit? A ako obliekajte detičky v zome? Niekde tu som našla foto, babo bolo v zimnom overale a este aj vo fusaku.. Nie je to veľa? Ved ten fusak je akoby namiesto teplého overili alebo vetrovky, ci nie? A este by ma zaujímalo, kedy by som mohla dat malého do športovej časti.... Teraz má 3 mesiace, no ked tak na neho pozerám, tak dlho sa mi do vaničky este aj s fusakom nevmestí....ze vraj ho mozem dat aj skôr, ked budem v ležatej polohe používať tú športovú časť....máte s tym niektorá skúsenosť? Nie je to skoro?

rodka
22. okt 2014

@evaamy ja som jazdila po schodom denne aj s malym v kociariku, a bez problemov. koliecka teda vzdy sklapam, lebo sa bojim, ze by sa inak kociar ulomil. Jazdila som takto s korbickou a teraz aj so sportakom. v tomto je xplory jedinecny🙂

dolcee
23. okt 2014

@magnolia bohuzel na korbu Crusi neni wk určený, je jiná, je to jen korbu explory.
Náručník rovněž jen na explory, bohužel, tuto zimu s korbou asi nevyužijete :((
Až pak na sportak.

dolcee
23. okt 2014

@leria ja wk teprve budu dávat, ale už jezdím s kozesinou.
Prcek v korbe by měl byt podle me minimalne do 4.-5.m, jinak mi to přijde strašně brzo.

magnolia
23. okt 2014

@dolcee Děkuji moc, rukávník tam namotat jde, ale bez chlupatinky kolem boudičky to není ono ☹,
http://awomanalifeablog.blogspot.cz/2014/01/sto...
Škoda, že tu sadu nedělají i ke crusi 😒

dolcee
23. okt 2014

@magnolia no vidis, to je super, aspoň něco. A mozna ten storm cover..
Používáš Crusi pro dve deti?