Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

petra2505
19. sep 2009

Kocky kde ste si objednavali Stokke?Nasla som ho na am.strankach celkom fajn cena len neviem ci uz niekto odtial objednavala.Dakujem za rady.

vero02
22. sep 2009

vera
Ahojte prave som si kupila stokke xplory, vo farbe red, je užasný, kupila som si ku nemu deku, fusak, tasku na nakupovanie a tasku pre babo, este si doobjednám igelit proti dazdu a dazdnik. Kupila som si ho na doporucenie mojej kolegyne, ktorá je s nim nad mieru spokojna a povedala, že nikomu ho nepredá, lebo bude dobrý aj pre jej dalsie dieta a neverí, že by lepsí za par rokov zohnala ona ma kremovej farby. Pýtala som sa na vsetko možne, ked som ho chcela kupit, a to napr. ako sa udrziava, takže moze sa prat na 40 stupnov celzia, skladá sa jedným tahom a je lahunký. Ak chcete opýtajte sa na nieco.

marcik2
23. sep 2009

Ahoj Vero02, ja uz jsem se ptala o stranku zpet - muzes mi prosim te zmerit delku a sirku vanicky a pokud mozno i sirku sportovni sedacky? My jsme se take rozhodli pro cervenou barvu - je nadherna a chtela bych ho take mit i na druhe miminko. Kocarek budeme objednavat asi pristi tyden - uz se tesim
🙂 Diky moc

petinax5
24. sep 2009

Ja kupujem cream s doplnkom MOODS. Dúfam, že ho nebudem často čistiť. Je to perfektný kočárik. Manžel bol z neho tiež pif-paf 😵

petra2505
24. sep 2009

kocky kde ste ich objednavali v BA? my sme pozerali v Amerike su za fajn ceny, ale neviem ci ma niekto skusenost objednat kocik z Ameriky.

petinax5
24. sep 2009

Z Ameriky keď budeš kupovať, tak by si mala zaplatiť clo a ešte aj DPH-čku. Povedal mi to kamarát, takže sme upustlili /som upustila/ od Ameriky. Majú aj v Polsku v Krakove /v normálnom obchode/. Tam mala pani aj nejaké skladom.
A keďže sme sa pohádali kvôli farbe, tak sme nič nekúpili 😉 ...ale objednávka bola v KIKE.

petra2505
24. sep 2009

my sme sa vo farbe zhodli, mame kamosa co si objednava stale veci z Ameriky a ziadne clo ani DPH neplati takze sme sa rozhodli ho objednat tam.diky za rady.

lia
24. sep 2009

v ba v predajni pre deti ho maju 😉
v kike bol drahsi,teraz neviem co tam stoji

maartinkaa
24. sep 2009

petra, hod tu americku stranku

susisus
1. okt 2009

My sme ho kúpili v Kike v KE, tento týždeň prišiel, je úúúúžasný 🙂 vyšiel nás komplet 1280 € plus autosedacka maxi cosi zvlast.

petinax5
1. okt 2009

...čo je komplet ☹ ? Aj nejaké doplnky si kupovala? A v akej farbe ste kúpili? Všetky vieme, že je úžasný............... 😲

susisus
2. okt 2009

petinax - Kúpili sme v čiernej farbe a komplet je športová časť, vanička, adaptér na autosedačku, prebaľovacia taška, fusak. Len druhý fusak nemali a ani držiak na nápoje, tak to ešte dokúpim inde. A vo výbave je deka, sieťka proti hmyzu, nákupná taška a pláštenky. Trošku nám trvalo ho poskladať a pochopiť všetky funkcie - ja mám ešte problém so sklápaním zadných kolies - manžel s tým problém nemá, no ale zabehneme 🙂

Ja by som sa chcela opýtať, kde sa v prípade potreby dajú objednať náhradné kolieska ??? Lebo u nás v Kike nie :(

petinax5
2. okt 2009

susisus-...aj to treba????????????????? 😲 . A mne tá pani v Polsku niečo mlela /keby som jej rozumela 😎 / a ukazovala na kolieska, asi tým myslela, že bývajú chybné... Lebo ja som sa jej pýtala, či nebývajú reklamácie na kočík...Ináč, bola tam zábava-ja som nerozumela, ona nerozumela....to bolo

lia
2. okt 2009

ja som sa speci na tie kolessa pytala a bolo mi povedane,ze to sa tak lahko neda prepichnut
a povedala nam majitelka obchodu,ze schvalne nech skusime nozime prerezat gumu,ze kolko nam to bude trvat.ze nam objedna zadarmo druhe.
susiii,vy uz mate tri tt??co ja spim??
gratulujem k Sarinke,je uzasnaaaaa 😵

susisus
3. okt 2009

lia - dakujeeem ano uz mame Sarinku, nechodila som chvilu na konika, zabehavali sme sa s malou, tak preto si si nevsimla 😉
To je zaujimave s tymi kolesami, tak bodaj by to tak bolo, lebo mne znamy povedal, ze im kolieska praskli a mali velky problem ich zohnat a ze to pocul aj od inych... Tak dufam, ze to boli len vadne kusy a nieje to pravidlo 😠

petina - ta pani mozno mlela ze ich vzdy trepa sklopit ked ides cez schod, chybne urcite niesu 🙂 Mozno prasknu ak sa to nedodrziava... 😖

lia
3. okt 2009

no uvidime,ja som o tom ani nepocula,iba od teba,preto som si chcela aj objednat,ale odhovorila ma .a keby s nim nieco bolo,pozicaju mi svoje koleso zatial 🙂
aj ja som tu uz pomenej,preto som si nevsimla.
aky bol porod??ako to zvladas??kojenie v pohode??
uz ste ho vyskusali??

susisus
3. okt 2009

Porod bol super, uplna pohoda - cisarsky, nic ma nebolelo a vsetko preslo hladko, len mlieko som stratila po 2 tyzdoch 😒 tak sme na nutrilone... A kolikujeme takmer kazdy vecer...
Kocik sme vyskusali, akurat mam problem, lebo mame v bloku malicky vytah s dvierkami - som myslela ze jedine stokke sa do neho vojde - a veru nevojde, takze mam konstrukciu v aute a vanicku prevlacujem aj s malou hore dole a napajam furt ☹ No ale nevadi, tie diely su strasne lahke, takze sa to da 🙂
A ty ako zvladas lia? Uz sa to blizi ! Urcite sa nevies dockat malej 🙂

lia
3. okt 2009

stratila si mlieko??preco??
co robis ked ma koliky??
praveze by som to stopla teraz 😅 bojim sa porodu,bojim sa vsetkeho 😅
tak to je super,ze porod si mala super a po prebrati si bola v pohode??nebolelo ta to moc??

susisus
3. okt 2009

Neviem preco som stratila mlieko ☹ Najprv som striekala ako cisterna, v nemocke som zasobovala cele oddelenie a potom zrazu bum nic ☹
Ked ma koliku, tak masirujem brusko a snazime sa spravne odgrgavat, nech co najmenej vzduchu v nej ostava. Davala som jej aj espumisan, hylak a baby calm, ale uz nechcem. Myslim ze to nema zmysel a pomaha len masaz...
Porodu sa neboj, ja som si prezila aj kontrakcie 4 hodiny a potom cisar - nemohli ma uspat lebo som jedla, tak som si to uzila. Ale aj jedno aj druhe bolo v pohode, brucho ma po prebudeni nebolelo vobec, len ma zlostila trochu ta cievka ci kateter ci ako sa to vola. Po narkoze mi okamzite doniesli malu, takze som na nic ine ani nemyslela. Dokonca som odisla na reverz skor domov. A doma sa zregenerujes skoro okamzite 😉

lia
3. okt 2009

chudatko ☹ no tak to tiez nie je lahke ked je mala nespokojna.niekto ti pomaha ??

isla si na reverz domov??preco??
preco ti hned doniesli malu?? 😅 na stalo??

susisus
3. okt 2009

No veru, je to tazke pozerat ako sa trapi chrobacik, pomaha mi manzel a mamka, tak sa to celkom da, ale inak je uzasne dobrucka ked ju brusko neboli 🙂
Sla som na reverz, lebo mi uz isla nemocka na nervy a oni si ma tam este chceli nechat na 2 dni 🙄 A vkuse malu brali na odbery krvi a ockovania a neviem ani na co a kazdu chvilu mi vosla do izby sestra s nejakou prkotinou a liekmi a debilnymi otazkami, ze som si ani oddychnut nemohla a vkuse mi malu budili. Tak som sa nasrala a sli sme domov 😎 a bol klud 😉
A malu mi doniesli na kojenie hned ako som sa zobudila a na cely den som ju mala az na 3 den, lebo som bola po sekcii, po normalnom porode myslim uz nechavaju deti na druhy den, teda aspon v nasej nemocnici to bolo tak 🙂

slunecinecko
6. okt 2009

Holky tak jsme vcera byli okouknout stokke a je to vitez na plne care....byli jsme v brne v babyparku a byla tak hrozne mila a ochotna pani prodavacka, ktera nam vsechno ukazala, vysvetlila...akorat ta dodaci lhuta 3 mesice je dost dlouha...ale co uz 🙂 a barva bude asi oranzova

daska_1
7. okt 2009

zdravím,mám kočárek stokke explory už přes rok a nemužu si stěžovat a plně doporučuji,hluboká korbička je stejně velká,jako Quinny buzz,muj syn který byl větší v něm jezdil skoro do osmého měsíce.I když je mezi nohama tyč,tak tam nezavazí.Ted už jezdíme ve sportáku a opět spokojenost,je pravda,že by mohl být malinko širší,ale zimu v něm ještě zvládneme i s fusakem. 🙂

petinax5
7. okt 2009

...aj my už každú chvílu čakáme kočík /samozrejme aj bábo/ a dúfam, že s ním budeme spokojní... 😎

daska_1
7. okt 2009

Zdravim, videl jsem, ze ma manzelka tuhle diskuzi v oblibenych, tak jsem nakoukl a musim reagovat. Manzelka je s nim spokojena, ale abych rekl pravdu, tak ja jsem si po projeti po nasich "vesnickych" cestach nebyl uplne jistej, jestli jsme udelali dobre. V obchode se s nim jezdi krasne lehce, ale kdyz jedete po nerovnostech, tak je to jako kostitras a nekdy to vypadalo, ze z maleho chceme vytrast dusi. Kocarek neni vubec odpruzeny, takze kazda nerovnost (treba i dlazebni kostky) se prenese az na korbu. Ted uz je malej ve sportaku, coz uz docela jde, ale v te korbe to pro nej muselo byt hrozny. I kdyz na druhou stranu si nikdy nestezoval a v kocarku bez problemu spal. Mozna je blbost ten kocar tahat na vesnici kdyz rikaji, ze je to mestsky kocarek. 🙂 Takze do obchodnich center kocarek super, ale sebemensi teren ho rozhodi. Jeste jsme meli problem s adaptery na sedacku Maxi Cosi Citi, musel jsem adaptery vzit na brusku a trochu je pribrousit, protoze sedacka do nich nesla nacvaknout. Nechci nikoho odrazovat od koupi, my bysme ho koupili nejspis znovu taky, ale pokud mate moznost, tak se s nim projedte venku.

Jo a jestli muzu dat radu tem, co nejde moc rozkladani a skladani, taky jsme se s tim prali. Kdyz kocarek rozkladate, tak pri vytahovani tahla mejte zadni kolecka na zemi, jinak jde tahlo vytahnout spatne.

Karel

jerryjanka
7. okt 2009

ľudkovia - viete mi povedať približnu cenu za kompletku? teda za cely kočik, korbu a tak?
lebo na nete to nikde nemaju - a cez zahranične stranky to je uplne o niečom inom - clo+dph - rada by som mala predstavu - ak sa vam da budem rada do IP ak nie tak aj sem - proste niečo do seba ten kočik má. aj ked dizajnovo ma moc neoslovil ale proste je tam nápad a ten sa im podaril. ďakujem

daska_1
8. okt 2009

U nás stojí kočárek 24000 je tam hluboká korba,sporták.Koukám,že se manžel večer rozepsal.Zbytek se dokupuje zvlášt adaptéry 1000,autosedačka kolem 3000.fusak 2500 měla jsem jenom do sportáku a dávala jsem ho i do hluboké korby,přišlo mi zbytečné kupovat dva.

susisus
8. okt 2009

jerryjanka - Náš vyšiel komplet 1280 € 🙂

petinax5
9. okt 2009

...a odkaz pre petru 2505, clo a aj DPH-čku platíš, keď dovážaš z Ameriky. A opýtaj sa aj jerryjanky...

susisus
8. nov 2009

Ahojte kočky, no tak po cca mesiaci používania stokke pridávam postrehy:
- každý na neho čumí,
- perfektne sa ovláda
- je paradne skladny a lahucko sa sklada a rozobera

negativa - nieje takmer vobec odpruzeny a tak ked nejdem po rovnom, dieta skace vo vanicke chuuda, je to proste len do mesta alebo do obchodaku, do prirody v ziadnom pripade, ani na nerovny povrch - esteze sme kupili aj druhy kocik, ktory volame traktor 🙂
- ked fuka silnejsi vietor, kocik s vanickou (neviem ako v sportovej verzii zatial) straca stabilitu ! uz sa mi stalo, ze som v silnom vetre stala zboku pri kociari a drzala ho o zivot, skoro som ho nechala pri bedniach od nervov ☹

Takze je suprovy, ale ako parada a treba mat popri nom aj iny kociar. Tot moja skusenost 😉