Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

kristynakubecova
25. júl 2013

@milankovazuzana Moc dekuji, parada🙂

zuzigirl
27. júl 2013
vevika1
27. júl 2013

@zuzigirl podľa mňa je to nejaký nezmysel. Hneď ako som uvidela to video som to išla vyskúšať, celou silou som sa zaprela do stola a jediné, čo sa stalo bolo, že sa celá stolička aj so mnou posunula dozadu ako na lyžiach...

zuzigirl
27. júl 2013

@vevika1 ja si tiez myslim, ze je to blbost... Vdaka za test 😉

babymarket_sk
27. júl 2013

@zuzigirl
@vevika1

Viditeľne buď pán nečítal návod na zloženie - na stoličke chýbajú Protišmykové nadstavce EXTENDED GLIDERS alebo to nie je originál.

lenocka23
27. júl 2013

@vevika1 @zuzigirl no ocividne je to pripravene dopredu.. ked sa chce, vsetko sa da.. 😉 (osobne tiez neverim, ze to takto jednoducho dokaze dieta prevratit..)

ikarkulka
27. júl 2013

@vevika1
@zuzigirl
Už jsem to psala v několika jiných diskusích, kde to bylo předhozeno s tím, že TT je nebezpečná židlička - taky jsem to zkoušela, a takto převrátit se mi ji prostě nepovede, max. se odsune.

Syn ji strkáním a šoupáním přemisťuje po bytě, šplhá na ni ke kuchyňské lince, do knihovny... a židlička je naprosto stabilní. Nepřevrátil ji ani, když se na ni věšel zezadu.

kuko7
29. júl 2013

Ahojte prosim Vas mamicky, ak by som chcela dokupit vanicku a autosedacku na starsi typ stokke, aku mam kupit? A daju sa k nemu dokupit aj nove kolieska? a tie potahy? ja som nemala nikdy stokke, len kamoska mi ho chce dat, tak sa velmi tesim, ale chcela by som k nemu nejake doplnky a tiez novu striesku a vanicku 🙂 ale neviem ci sa ta stara verzia preadva este v obchode 🙂 dakujem

kuko7
29. júl 2013

@hajanka moja mam otazocku,,,ja mam moznost mat starsi typ stokke, len chcela by som k nemu kupit vanicku a nejaky farebny set strieska a tak,,,ale neviem kde kupit, kedze sa to uz nepredava na ten starsi typ,,,poprosim akekolvek rady 🙂 vdaka moc :D a co vsetko mozem kupit k tej starsej verzii?

kuko7
29. júl 2013

Tak uz som prisla aspon na to, ze potrebujem vediet co mi treba na stokke v2,,,potrebujem vanicku, nejaky set novy potahovy tak,,,mozete mi helfnut kde by som to mohla kupit? ci treba nejake adaptery a tak? vdaka

meiwe
29. júl 2013

@kuko7 na sashe.sk/ bajkonur robi sety a striesky na stokke ja si objednavam u nej striesku na buduci mesiac=) , videla som teraz jeden stokke starsi s novymi potahmi, treba ich asi presit a upravit=)

meiwe
29. júl 2013

@kuko7 vanicky ti budu pasovat aj tie co su v bazari=) , k autosedackam su tam na predaj tiez adaptery, ale v tom sa ja nevyznam=(

kuko7
29. júl 2013

@meiwe ok a strieska na vanicku sa kupuje zvlast? lebo tam sa predavaju bez striesky 🙂

meiwe
29. júl 2013

@kuko7 da sa kupit ako nahradny diel v kike, aspon co som sa pytala, aj kolieska sa tam daju kupit, aj vsetko prislusenstvo co ma stokke v ponuke, vzdy ku kociku je len jedna strieska, ktora pasuje na na sportovu aj na vanicku, preto su canicky bez striesok, v kitoch striesky su, velmi pekny som videla na bazosi=) tam su uz aj potahy aj.vsetko ale v tom ti poradi uz niekdo iny bo ja som tiez len stokke zaciatocnik, my sme kupili tiez starsi model a len sa ucim co a ako=)

kuko7
29. júl 2013

@meiwe moc dakujem 🙂

hajanka
29. júl 2013

@kuko7 ahoj so starsimi typmi bohuzial neviem poradit :(

kristynakubecova
30. júl 2013

@kuko7 Ahojky hodne zalezi ktery starsi typ mas.Ja jsem take koupila starsi typ. Ale je to predchudce eva takze leccos ma uz spolecne s novym typem.Pasuji mi na to s minimalni upravou i nove potahy, jedine co musim udelat je ze u zadniho dilu ktery se napina na sedatko musim nasit 2 gumickova potku a uchytim je tam kde je uchyceny sedak.Tot vse, jinak vse uz pasuje stejne jako ma evo.Vim ze u nekterych starsich typu nesla nacvaknout autosedacka stokke, maxi cosi s adaptery snad vzdycky.Co se potahu tyce ja uz chci urcite ty nove, vypadaji lepe😉, ale na modrem konikovi sk bazar se prodavaji i starsi typ potahu. Bajkonur je skvela a usije super i nove potahy jako ma evo, ja mam u ni objednane potahy melange, sije vazne pekne i maminky ji velmi pozitivne hodnoti😉. Jinak na malvikovi se prodavaji za 4900 origo potahove sety z nove kolekce ale to uz mi prijde dost.Objednam si pak zimni sadu az budou slevove kupony v mamince v listopadu😉, mozna i nejake potahy kdyz tam bude zas 25%😉, Super je drzak napoju, ten je stejny jak pro novy tak starsi typ.Koupis bud v bazarkach nebo v obchodech.Jen pozor pokud koupis korbicku s potahy z nove kolekce na evo, musis mit ze stejne kolekce i potahy sedacky, starsi a nove jsou ruzne site, nepasovalo by ti to🙂.Snad jsem pomohla🙂

kristynakubecova
30. júl 2013

@kuko7 taky pozor na nektere typy ta nova korbicka nejde nacvaknout.Byla jsem ted se svym stokkackem na servisni prohlidce a pan servisak rikal ze na nektere starsi typy jak korba tak nova sedacka evo nepasuje☹.To bych asi jela s kocarkem vyzkouset. Nebo pokud si prazska tak si zajed do anny a viktorie tam ti poradi🙂

klarawerder
30. júl 2013

Holky, tak šmejdím po Malvíkovi a mají akci na Crusi + zdarma k tomu Izi Sleepku 🙂

cawes
30. júl 2013

@kristynakubecova ahoj nesuhlasim celkom aspon mam ine informacie
stokke xplory sa vyraba od roku 2003 a do rokou 2010 bol len jeden model oni sa evo volaju lebo sa oznacuju sedacky stokke xplory v2 a v3 co viem tak 1 a 2 boli rovnake len ina farebna kolekcia. Nove xplory su tie ktore maju pomarancovu brzdu a ten pasik stokke je tiez pomarancovy, na starsich modeloch je to sede. Nove potahy nepasaju na starsie kociky to je pravda, ale su mamicky co si to presivaju. Sedacky a adaptery ale pasuju vsade, lebo je to ten isty podvozok a zmenila sa len sedacka

cawes
30. júl 2013

@klarawerder no mne to ani nehovor, rozmyslam ze by som kupila podvozek crusi ale 730 sfr

zuuzka
30. júl 2013

Ahojte dievcata. Tak po velkom zvazovani budem predavat nas stokkacik. Strasne nerada sa lucim s vecami, ale skladove moznosti su obmedzene 🙂. Je po jednom dietati, kupovany v roku 2012, bezovy a predavam ho spolu s prebalovacou taskou, drziakom na pohar a zimnym kitom vo farbe olivovosivej (bola to nejaka limitovana edicia). Budem ho predavat v septembri, tak zavesim foto do bazarika. No a pre vsetkych odporcov stokke....u nas maximalna spokojnost a pri druhom babatku o inom ani nebudeme uvazovat 🙂

kristynakubecova
30. júl 2013

V poho,ja jsem to ted resila v servisu u vyhradniho dovozce,stejne starsi generace nejsou,na ty prvni nepasovala stokke sedacka ale pouze s adaptery maxi cosi.Starsi nemeli moznost pripnuti boardu,muj uz ma,moje sedacka ma uz jen jinak pohovatelne nozicky jinak ostatni features ma jako evo, az na potahy samozrejme .Vcetne tlacitek na sejmuti sedacky.Na starsi modely nesla nacvaknout evo sedacka,na muj ano,konstrukce boudicka z eva na mou pasuje,co mi chybi jaou cvocky ale to vyresim 2 poutkama z gumicky.Nic vic potreba upravit neni. Vse mam pred par dny vyzkousene v anne a viktorii.muj typ se vyrabel chvilicku cca rok a pak hned prislo evo,hodim fotku,hlavni rozdil ad starsich generaci je uz kulaty kloub pod madlem ktery je na evo doplnen reflexnim koleckem. Hodim fotecku😉.Ale nechci se prit,tyhle info jsem ziskala v anne,jsem rada ze jsem ho vyhodne koupila a navic mam podle pana servisaka podvozek v top stavu,mela jsem pry stastnou ruku,takze ja jsem nadsena🙂))

kristynakubecova
30. júl 2013

Tady jsou fotky starsich typu az po evo,rozdily viditelne jsou na sedacce,prvni zeleny je nejstarsi,vse v sede,druhy zeleny s tori spelling😉 je novejsi,tlacitka jsou bila,pak je muj viz fotka vyse a nakonec evo😉,jsou to drobne faceliftove rozdily🙂)

lenkakrchova
30. júl 2013

Ahojte baby, chcela by som sa Vas spytat ci neviete, kde by som zohnala gumu na zadne koleso, a ci vobec sa da kupit len guma. Dakujem velmi pekne za info

cawes
30. júl 2013

@lenkakrchova kupuje sa cele kolo

lenkakrchova
30. júl 2013

@cawes ok, dik za info

milankovazuzana
30. júl 2013

@zuzigirl Zuzi, tak toto videjko je holý nezmysel...reálne nemôže tak malé dieťa prevrhnúť stoličku, ktoré váži dosť veľa kíl, nakoľko je vyrobená z ťažkého dreva a za ďaľšie ani z fyzikálneho hľadiska to nejde, jednoducho spodok stoličky to neumožní.Ak dieťatko zaprie nôžky o stôl tak stolička sa iba odsunie-ak nemá stopery, nič viac...
A akurát sa manžel pozerá na mňa čo robím 😀 , skúšam to sama, nohy hore a nič... iba som sa odsunula dozadu... 😀
Veru neviem, či iná stolička je takto dokonale bezpečná... reálne na nej nič dieťatku nehrozí... ani z textílií...

ustrachana
30. júl 2013

baby caute, neviete kam zmizla samot?

zuzigirl
31. júl 2013

@milankovazuzana vdaka. Napisala som tej FB pani zo Stokke a odpisala mi - som pozitivne prekvapena. Ja som to sice neskusala, ani neviem preco 😀 asi sa mi nechcelo davat dolu newborn set 😀 ale tiez sa mi to zdal blud 😉