Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

milankovazuzana
7. máj 2013

Mamušky, nejdete niektorá vymeniť svoj vankúšik na tripp trapp za nový z novej kolekcie?Ak áno a máte záujem sa ho zbaviť, ponúknite-zháňam pásikavý so zelenofialovými pásikmi, alebo ružový a tmavohnedý károvaný-aby mi pasovali k pale pink trippke.

rodka
9. máj 2013

Ahojte maminky a majitelky stokke. Som vas verny fanusik a planujem si kupit stokke tiez, az raz pride cas. ale ked som ho ukazovala manzelovi, prisiel mu v obchode hodne labilny a neodpruzeny, ze to dieta bude citit vsetky narazy. Tak som si spomenula na vase chvaly a snazila sa mu vsetko tlmocit, no nebol z neho popravde nadseny...vyzorovo sa mu pacil, ale nie vraj velmi po funkcnej stranke. byvame na 4. patre bez vytahu, tak som argumentovala, ze stokke vie chodit aj po schodoch, ide to fakt dobre po schodoch, aj tak vysoko, aby som si ho potom neznicila? diky za vase rady a info, prip. ako na manzela zaargumentovat. pomohol by mi nazor nejakeho tatku, predsa len chlapi mozno pozeraju na veci inak. diky este raz.

vevika1
9. máj 2013

@rodka tento kočík klame telom 🙂 Keď som si ho kupovala, tak som si hovorila, že nevadí keď nebude úplne praktický, veď mám ešte kočíky po synoch a Stokke budem mať len do mesta na kávičku 😀 Keď som ho doniesla domov a začala používať, tak som zistila, že je to najlepší kočík aký som kedy mala. Je maximálne funkčný a praktický.Je ľahučko ovládateľný jednou rukou a to aj v zlom teréne s 13 kilovým dieťaťom a je stabilný (ja v pohode vyjdem na obrubník držiac kočík len jednou rukou , čo som s predchádzajúcimi kočíkmi nemohla). A evidentne je aj pohodlný, lebo moja malá v ňom prespí denne 3,5 hodiny a to má už 2r a 3mes.(chalani mi v tomto veku už nechceli v kočíku spať)... To je tak v skratke 🙂 Keď chceš vedieť niečo konkrétne, tak sa kľudne pýtaj 🙂

kostalovakaca
9. máj 2013

jeee kdyby ste věděly jak já se nemůžu dočkat konce měsíce a dojdou mi penízky a konečně budu mít Stokke doma...asi nedospím do té doby.....

ikarkulka
9. máj 2013

@rodka Souhlasím s @vevika1, i já jsem si ho pořizovala jako takovou sázku do loterie a v záloze jsem měla třeba BGB Cameleon, že kdyby mě Stokke zklamal, tak ho prodám a koupím BGB (a doma máme i jiné kočárky, tak bych nebyla třeba měsíc nepojízdná). Musím říct, že jsem od něj nečekala zase tak nic moc. A překvapil mě naprosto ve všem.
Zrovna včera jsem si říkala, že jsem fakt lepší kočárek neměla.
Každý je samozřejmě jiný a něco jiného mu vyhovuje, ale za sebe (a troufám si tvrdit, že i za manžela) můžu říct, že fakt lepší, praktičtější a vymakanější kočárek jsem neměla. Bude se mi s ním jednou hodně těžko loučit.

mimka
10. máj 2013

@kostalovakaca my to isteeee, este dva tyzdne 🙂 a je doma...

zienka1609
10. máj 2013

Tak baby ja som mala najprv chicco....vydrzal nam 3 mesiace....ja som vysoka a manzel tiez. Ked sme isli na prechadzku tak sme vedeli ze druhy den nas bude boliet chrbat. Tak sme ho rychlo predali. Stokke je najuzasnejsi kocik aj pre tych rodicov co maju 175 cm a viac. A o tom ako je pohodlny pre deti o tom uz nieco vsetci vieme 🙂))) I love stokke....a to neprehanam 🙂)))

cawes
10. máj 2013

@zienka1609 ktory chicco ak sa smiem spytat???

klarawerder
10. máj 2013

No, já nevíííím, zkoušela jsem si Blue pix od @cawes, ale vypadalo to naživo tak nějak divně...prostě fialová s béžovou a modrou bylo jakési zvláštní. Pink pix je opravdu "přeslazený", ale obávám se, že k tomu barevně půjde líp...totiž ty dvě další utěrky se mi nelíbí, takže jako babo raď...já než se rozhodnu, tak snad bude podzim 😀

zienka1609
10. máj 2013

@cawes...jasne ze smies....chicco trio enjoy fun.....nebol s nim problem, len bol pre nas nizky a potom ta tuzba mat stokke 🙂

zienka1609
10. máj 2013

@klarawerder.....nemyslim si ze tie dalsie summer kity su ....uterky....vies otazka vkusu...ja by som tiez nepovedala na tie PIXY..nic zleee). 😒 ..ja mam bodkovanu "uterku"...a myslim ze pre moju lasku je pekna 🙂

ivanajelinek
10. máj 2013

Ahojte stokkacky. Myslite ze ked mam teraz striesku na vanicke a neskor ju dam na sportovy,ze nebude nejak vyblednuta od slnka?

milankovazuzana
10. máj 2013

@zienka1609 každý máme iný vkus a preto Stokke vyrába SK viac typov, všetky sú ale veľmi pekné, ešteže si nemusíme vyberať z jedného druhu 🙂

zienka1609
10. máj 2013

@milankovazuzana ...presne tak, mas pravdu Zuzka...a uz len tolko, ze by ich mohlo byt este viac 🙂

milankovazuzana
10. máj 2013

@zienka1609 tak to určite, možno ešte 1 vzor by padol vhod, ale vieš ako to je, keď ich je veľa, tak sa niekedy horšie rozhoduje 😀 Tak či onak, Stokke vecičky sú všetky krásne, funkčné a vysoko nývykové. 🙂

rodka
10. máj 2013

ďakujem vam maminky, hneď to ukažem manželovi. iKarkulka, a ukazem mu aj tvoj album so stokke, kde mas uplne krasne vsetko nafotene, zvlast tie cesty, ktore stokke zvladne ho snad presvedcia. Este by ma zaujimala jazda po schodoch, bude to realne takto chodit na 4. poschodie? a co autosedacka, doporucujete tu izi go, sleep alebo je fakt najlepsia maxi cosi? a co farby, nebledne to na slnku? diky za vase cenne rady. som sa proste do stokke zamilovala 🙂

merryllinka
10. máj 2013

@rodka Já jsem si stokke zamilovala na první pohled. Manžel tak nadšený nebyl, ale přečetl si recenze a hlavně názory tady na fóru a kočárek je doma. Sme s nim moc spokojeni už rok, hlavně s praktičnosti. Není sice nejlevnější, ale na rozdíl od jiných drahých kočárků platíš opravdu za kvalitu a funkčnost. Od Stokke Máme i vajíčko, židličku a klokanka a i s tim jsme spokojeni. A do schodů je kočárek taky v pohodě. Taham malého do točivých schodů nahoru dolů. V zimě v Tatrách jsme jen scvakli kolečka k sobe a jezdili tak ve snehu.

ivanajelinek
10. máj 2013

Daju sa na kocari predne kolesa dat tak,aby sa neotacali?

cawes
10. máj 2013
maminamaja4
10. máj 2013

@klarawerder navrhujem jednoduche riesenie,kup blue pixel a k tomu madlo,chranice na popruhy a nakupnu tasku,vo farbe aku chces,skus black melange,je neutralna,neocapkava a nespini sa tak madlo a mas novy kociar,aj keby si kupila za plnu cenu,tak ta tie doplnky vyjdu,ze 15+5+39, v taske mas gratis sietku proti hmyzu a tu v pohode predas za 10 eur,lebo je ta bez cvockov a pasuje aj na ine kociky i golfače🙂 tak to je 49 eur a moznk najdes na nete inu kombinaciu. Ale to black melange madlo mam aj ja na vymenu s teal blue a tak viem o čom hovorim🙂 🙂 🙂

dolcee
10. máj 2013

Ahoj holky,
mně teda chybí ta aretace předních koleček. když jezdím s malou na místě tam a zpět a kolečka se pořád otáčí a někdy se při otočení i mírně zadrhnou, tak to není právě pohodlné. Stalo se mi v terénu, že se také přední kolečko šprajclo napříč. prostě aretace by bodla. Švagrovka to na mimě xari má a je to lepší.
Ale to je asi jediná chybka, kterou bych Stokkemu vytkla- zatím 😀

ikarkulka
11. máj 2013

Ahoj holky, poslala jsem muže s WK do čistírny. Vrátil se s tím, že boudičku mám vyprat v ruce, že by ji museli rozstřihnout 😲, vyndat výztuže, a pak znovu zašít. Ostatní že by mi vyprali jen v čisté vodě, že by na to nemohli použít ty čistící přípravky, které tam používají. Tak nevím, jestli se mám smát nebo brečet 😝
Vy jste to všechno praly normálně v pračce? Nejvíc se bojím toho rukávníku, četla jsem několikrát, že vám kožešina pustila. Jak je to pak s reklamací - uznají mi to, když si to vyperu doma na nějaký šetrný program, a ono mi to pustí?

klarawerder
11. máj 2013

@zienka1609 Já to taky nemyslím s utěrkama ve zlém 😉 Mimochodem ani z těch pixeláčů nejsem nijak ne větvi... 😎

sweet81
11. máj 2013

@dolcee Jo jo to jsem si taky řikala 😖

milankovazuzana
11. máj 2013

@ikarkulka všetko som prala v práčke na programe ručné pranie, na strieške dáš dolu hlavnú výstuž, ale to vieš. 🙂 Handmuff som oprela o bok umývadla tak, aby kožušinka visela smerom von a nenasiakla vodu a vzala som si kefečku s rúčkou-takú z Ikea-používam ju na pranie 🙂 a smerom nadol som oprala najprv vrch a potom vnútro-to fleecové.Treba byť opatrný, a drhnúť naozaj nadol, aby sa voda vytláčala smerom von a nevsiakla do kožušky.Ina som ho prala v tekutom pracom prostriedku a bez aviváže, z nej sa niekedy robia na lesklom a hladkom povrchu fliačky.

mimi27712
11. máj 2013

@klarawerder Mne sa tiež veľmi nepáčia tie vzory na SK. Mám radšej niečo menej farebné. Pôvodne som SK nechcela kupovať, ale mala som zelený kočík a išli na mňa mušky, tak preto som kúpila blue pixel. Najviac sa mi páči pre dievčatko beige dots, je taký jemnejší ako pink pixel.

milankovazuzana
12. máj 2013

Bola som v posledné dni obzrieť aj nejaké to oblečko pre maminku, lebo teda už by sa aj patrilo, doteraz som nakupovala pre synčeka 🙂 No a zistila som, že takmer vo všetkých odevných reťazcoch majú aspoň jednu kolekciu bodkáčikovú...dokonca tu akurát študujem dizajnový katalóg doplnkov pre byt a bodečky jasne dominujú na pastelovom podklade-béžovom, pistáciovom, ružovom... jednoducho bodka je tu a vstala z popola 🙂 a Stokke bez toho aby to čo i len tušilo je svojim pekným bodkáčikom na zozname trendy doplnkov... tento vzor sa nikdy nezunuje, je príjemne jemný , tak trošku infantilný, skrátka pre bábušká milý...

klarawerder
12. máj 2013

Tak tady máte ten váš "kavárenský" kočár vhodný do nákupních center 😎 Náš výšlap na hrad Pernštejn, "příjemná cestička" plná šutrů a kořenů, při stoupání v úhlu cca 45´...Takže takové ty rádoby terénní kočáry mi můžou vlízt tak maximálně na záda...neprojely by ani metr 😀

klarawerder
12. máj 2013

Včera jsem byla počučet v Baby Parku...a zklamání 🙂 Letní boudu a transportní tašku na Bgb B+ neměli, stejně tak neměli dudle MAM (ty teda nejsou ve vel. 16+ k mání snad nikde 😠 ) a ukončují prodej JJ Cole, takže jsem měla i po háčkách na rukojeť 😀 Měli vystavenou Mimu, tak jsem ji zevrubně zkoumala...a opravdu jediné, co je plus, je hezký design...Bouda hrozná...profoukne mezi škvírama jednotlivých dílů a je zoufale krátká, jeden z úložných prostorů dole pojme tak pláštěnku a max deku, do druhého se vleze + - to samé, takže nějaký nákup moc nehrozí. Sedačka je celkově poměrně malá, nejvíc nedomyšlené je odkládání nožiček, to že opěrka není nastavitelná, ještě není tak zlé, ale když už dítko dosáhne dolů na opěrku, tak se tam šlapkama opře tak možná o paty, jelikož je ta plocha šíleně krátká...a mít zapřené paty je teda dost na prd. Sezení je i přes polstrování celkem tvrdé, nijak netvarované, boky sedačky nejsou zevnitř vůbec ničím "obalené", takže je tam jen tvrdá skořepina a klouby od stříšky, jinak opěrka není bůhvíjak dlouhá, takže bych to viděla tak max na 2letého špunta. Fajn je vyndávací korba ze sporťáku (je ovšem otázka, jak kvalitní ležení to pro mimi bude) a co jsem Mimě záviděla bylo odklikávací madlo po obou stranách na kloubu 😀 No, jak jsem o ní předtím uvažovala, tak jsem už vystřízlivěla 😉 Byl tam i Crusi s vaničkou velikostně připomínající Noemovu archu - fakt hodně (na můj vkus zbytečně) velká, že jsem měla pocit, že jedu s nějakým monstrem, přes který pořádně nevdím, kam vůbec jedu. Vanička je ale úžasně měkkoučká a hezky odvětrávaná, materiál super, pevná tkanina, na kterou se nebude chytat špína. Podvozek má Crusi fajn, lehký a dobře ovladatelný, košík prostorný a není nízko u země, takže drhnout o patníky nebude. Zrada ovšem je, že na korbu nejde dát WK ani SK samozřejmě. No, pak jsem kukla na Quinny Mood - ten byl hezký, ale do praktičnosti měl celkem daleko - hlavně u délky stříšky jsem si říkala, jestli to opravdu myslí vážně 😀 No, a na závěr jsem obkoukla Maclareny, no, teda nic moc...hezoučký byl Mac BMW, super materiál...ale ta "klasická" golfková konstrukce...ne-e...přišlo mi to takové vyheglané, ale je to asi spíš o pocitu. A Zappa Xtra mají v hezké Stokkácké barevné kombinaci Lava&Aqua...ten byl parádní 🙂 Tož mně těší, že jsem stále přesvědčená o tom, že Xplory je TOP a ani po skoro dvou letech jsem nenašla kočár, za který bych měnila 😎

veronica30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz