Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

sonka14
5. jan 2014

A nemusim sa bat,ze konstrukcia ruksacika sa mi poskodi?Chcela som to oprat rucne,ale to si myslim,ze mi to neodstrani co potrebujem.A bala som to davat do pracky.Co by si mi poradila?

milankovazuzana
5. jan 2014

@sonka14 nepoškodí, prala som ho minimálne 3-4x a nestalo sami ani náznakom, že by niečo malo byť poškodené...
Taká istá je i nákupná taška-vak aj u novších či starších typoch, tiež sú vystužené a bežne to v práčke periem.

sonka14
5. jan 2014

Dakujem pekne.Tak mozem to dat na 30 stupnov a odstredovanie a najslabsie cca 400 az 600?A spolus tym mozem dat aj prebalovaciu podlozku?Kupila som ruksacik za 50 eur a prisiel mi v strasnom stave.Chcela som ho dat do cistiarne.Ale po skusenostiach s cistiarnami sa bojim.

milankovazuzana
5. jan 2014

@sonka14 do 700 otáčok v pohode, samozrejme is tou podložkou.Nedávaj aviváž, na veľmi výrazných farbách môže nechávať fľaky-mapy. Ja keď periem všetko z kočiarika, tak iba s gélom, bez aviváže.

klarawerder
5. jan 2014

@sonka14 Neboj, když to dáš na 30´C na ruční praní, tak se nic nestane - ozkoušené to mám x krát (kočárek máme už přes dva roky a pereme pravidelně 😉 Dej tam gel, prášek mi dělal mapy...a aviváž taky ne, jelikož jsou textilie impregnované...

sonka14
5. jan 2014

Mam prasok na pranie,to asi tiez nie,vsak?

klarawerder
5. jan 2014

@sonka14 Nedávala bych... Já když jsem to prala s práškem, tak jsem měla všude bílé fleky...Tím, že se to pere na nízkou teplotu, se ten prášek očividně dostatečně nerozpustí a následně z textilu nevypláchne... Určitě tam dej gel na barevné prádlo...

milankovazuzana
5. jan 2014
sonka14
5. jan 2014

Maminky dakujem Vam velmi pekne.Ste zlatunke.Zelam Vam krasny zvysok vecera. 😉

klarawerder
5. jan 2014

@sonka14 Nemáš zač...však od toho tu fórum je 🙂

ljonas
5. jan 2014

@gepe ahoj, pro jistotu, ten crusi máš v barvě black melange?

ifkael
6. jan 2014

Tak novinka od stokke je stolicka... Ja ze sk

ifkael
6. jan 2014
cawes
6. jan 2014

@ifkael uff uz som mala krce v zaludku a nespala dva dni, nastastie je to tato stolicka a nie novy sommer kit alebo nieco co by som urcite potrebovala 😀

ikarkulka
6. jan 2014

@ifkael Taky už jsem celá netrpělivá koukala, a zase nic ☹

milankovazuzana
6. jan 2014

Ufff, ani nás sa to už netýka 🙂 🙂 🙂 Ale tušila som správne, že to bude niečo také, čo sa kočiarikov netýka... No ale cítim v kostiach, že tie nové SK ešte len prídu 😀 😀 😀

lada19
6. jan 2014

@milankovazuzana A ja doufam, ze se nemylis 😀 Moc bych si prala summer kit, ale ty stavajici me moc neberou. Ale treba ho nebudu ani potrebovat. Treba bude v lete zima, kdyz ted mame jaro.

zz134
6. jan 2014

@milankovazuzana@ klarawerder dakujem babule! Tak ja uz som moj milovany stokkac predaLA....

milankovazuzana
6. jan 2014

@lada19 nooo, tak ja som ten náš bodkáčik využila na 110%, je to super vec...tak nejak by bol nový SK logickým vyústením kôli novým farbám, tak budeš očakávať 🙂

tomila
7. jan 2014

Ahojte stokkačky,
chcela by som sa poradiť. Je summer kit na leto potrebný z praktického hľadiska? Teraz mám nahodený na kočiari winter kit a neviem si predstaviť, že by som ho v zime nemala, malý je v ňom krásne chránený a je mu v kočiariku teplučko. Váham či kúpiť na leto summer kit, letný set mi príde skôr len také skrášlenie kočiarika.

milankovazuzana
7. jan 2014

@tomila Ja Ti môžem povedať skúsenosti z nášho používania. WK je naozaj funkčná záležitosť, ktorá navyše aj skvelo vypadá, ale má jeden obrovský nedostatok-pri 3. polohe podložky pod nožičky je storm cover malý, to je nedomyslené, takže pre väčšie detičky už nevyužiteľné...
SK takisto vypadá skvelo a tak isto funguje.V látke je už UV filter 50, takže chrániš svoje dieťatko, pokiaľ sedká, cloníš slnečníčkom a podľa mňa najdokonalejšou vecou je slnečná clona, ktorá absolútne dokonale kryje mimi pred slniečkom a je dostatočne dlhá i pre 3. polohu nožičiek v ľahu.Bez nej letný spánok si neviem predstaviť. 🙂

tomila
7. jan 2014

@milankovazuzana
malý bude mať začiatkom júna rok myslíš, že v lete ešte summer kit využijem? Malý ma teraz 7 mesiacov, myslíš, že winter kit využijem ešte aj o rok?

milankovazuzana
7. jan 2014

@tomila Jasné, synček má od septembra 3 rôčky a aj tento rok fujazdíme s WK, v lete sme mali SK 🙂

esika
7. jan 2014

ahojte, neviem ci to tu uz nahodou nieje nemam bohuzial cas si vsetko citat, tak len pre zaujimavost🙂 ROZDIEL medzi V3 a V4.

https://www.youtube.com/watch?v=gLD5d7qNX6U
tomila
7. jan 2014

@milankovazuzana ďakujem, veľmi si mi pomohla, definitívne som sa rozhodla, že summer kit objednám 🙂

milankovazuzana
8. jan 2014

@tomila za málo 🙂

dolcee
9. jan 2014

Holky, včera mi mala kydla na kožešinku mrkev, no peklo na zemi. Doma jsem umyla mydlem s jelenem a bylo to hned fuč a hned suché. Takže super.

Jinak kamarádka pro kluka 1,5 roku obr, pry uz ho neda do žádného kočárku. Icandy malý.
No dala do Stokke, druha poloha nohou a nad hlavou teda moc nemel, ale vlezl se s přehledem. A to tomu nikdo nevěřil.

klarawerder
9. jan 2014

@dolcee Noooo, tak kdyby mi malá něco kydla na kožuch, tak se asi zahryznu nehtama do stropu 😀 Ještě, že jste vyčistily 🙂
S velikostí Stokkáče mně to nepřekvapuje 😀 Však kolikrát se tu řešilo a "odbornice" vypisovaly, jak je Stokke malý a blá blá blá...a když došlo na lámání chleba a dalo se do kočáru větší/velké dítě, tak bylo jednoznačné, kdo se smál naposledy...Stokkáč 😎
Však mojí malé průměrného vzrůstu je necelých 2 a půl roku, sedí si tam jak Vaše výsost na rozhledně, navlečená v zimním (teď teda ne, páč tu máme taky počasí hodné konce jara 😀 ), ve fusaku...a ještě tam má rezervy všema směry - nad hlavou, opěrku nožek, šířku sedadla...Takže já mám minimálně do jejích tří let klidné spaní 😉 ...a "odbornice" můžou plkat o malém Stokke klidně dáááááál 😀

jannie88
10. jan 2014

Holky tak záhada vyřešena...jsem magor, protože za tu pojistku jsem si mohla sama nesprávnou manipulací :D V obchodě mi to neukázali a doma jsem myslela, že se ta pojistka dává až nahoru na nánožník ☹ Takže mi to pořád kloukalo při jízdě po látce a odpojovala jsem to. Až tento týden, jsem přišla na to, že se to dává pod nánožník a vše je v pořádku 😀 Škoda , že až teď, když už půjdem za chvíli do sporťáku :D

miaa19
10. jan 2014

Dobry deň, viete mi poradiť, aký je toto ročník? A aké doplnky by som si ešte mala nakúpiť? Pasuje tam aj WT? Ďakujem 🙂