Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

julllka
10. sep 2012

jejda ste sa rozohnili.....no sak len mi nalozte....to poznam ked sa buria hormony....je lepsie sa vyfiltrovat na cudzom cloveku ako na svojich vlastnych detoch alebo manzelovi.... 😀

@magica78 drzim palce nech ti to vyjde 😉

magica78
10. sep 2012

@julllka dakujem
ale neviem preco moje prispevky si hodila do jedneho vreca. kludne sa bab opytaj co potrebujes a oni ti urcite radi odpovedia co sa tyka kocika stokke.
ja som si ich diskusiu precitala a zaujalo ma to ale nekomentovala.
len ma stve ze sa to tu kontrouje a cenzuruje a blokuju diskusie. myslim vseobecne nie len tato tema. ja tiez ked nieco kupujem hlavne drahsie kuknem recenzie a nie len jednu.ZATIAL SA TO VYPLATILO 😉

martinjasen
10. sep 2012

Pekny den,

boli sme niekolko krat upozorneny na poskodzovanie dobreho mena firmy v tejto teme. Kedze nase forum je anonymne a ludia tu vystupuju iba pod loginom musime dohliadať na korektnosť informacii, ktoré sa tu zverejnuju a mozu mat skutocne nasledky. Je mozne, ze vase prispevky budu vymazane ak bude podozrenie z umyselneho poskodzovania dobreho mena firmy a firme odporucene, aby voci dotycnej osobe podala tresne oznamenie, na co ma pravo. Na zaklade neho, mozeme poskytnut policii informacie o uzivatelovi. Takto sa ta vec vyriesi tam kde ma - na sude a nebude sa nase forum vyuzivat ako akt pomsty. Chapem, ze mohlo dojst k ujmam a sklamaniam, ale je dolezite brat zodpovednost za svoje slova aj na anonymnych forach.

Tejto teme som sa venoval v nasledovnom clanku, budem rad ak si ho precitate: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/martinjasen/...

Martin Durina
Asmira Team

PS: vďaka, že sa vrátite k teme diskusie.

klarawerder
10. sep 2012

Proč by ti tu kdo co měl nakládat...Mně se určitě hormony nebouří, rodila jsem před rokem...a určitě nemám zapotřebí se na někom "vyfiltrovat" Nezlob se na mně, ale sama jsi sem přišla, zkonstatovala jsi, že Stokke kupovat nechceš, jako argumenty použiješ nesmysly, které k pravdě mají dost daleko (ale to je ok, beru to jako tvůj názor...a nemám potřebu ti ho vyvracet) a začala jsi ostatní poučovat o tom, aby si založily skupinu speciálně určenou na "kydání na BM"...Se svými komentáři jsi ale dost mimo mísu, jelikož v prvé řadě se tu neřeší nějaké kydání, ale to, že konkrétně BM úmyslně maže příspěvky, které se mu nehodí a blokuje všechny, kteří na něj mají jiný názor než pozitivní...pokud jsi Stokke přece jen chtěla kupovat,pak by tě mělo dost zajímat, kde je dobré ho koupit. A právě kvůli tady té celé kauze vnikl problém, že sem baby jako ty přijdou pro informace o tomhle kočárku a přitom jsou tu příspěvky mazány, takže se nedozvíš objektivní názory uživatelek. To je jako když ti jedna firma napíše, že je Stokke úžasný, pak tu hodí maminy příspěvky, že to až tak není, že s tím byly ty a ty problémy...ale firma si to nechá adminem smazat, jen aby si udržela dobré jméno a prodala hodně zboží. V takové situaci máš pocit, že dostáváš férové informace? To je to, oč tu běží. Pokud se chceš na něco ohledně kočárku zeptat, tak se ptej, ráda odpovím a napíšu své zkušenosti, stejně tak i ostatní maminky, to jsem si jistá. Nějaké podrývání k ničemu nevede, tak proč si kazit den... Hezké odpoledne 🙂

habibi78
10. sep 2012

sice som sa do tejto diskusie doteraz nezapajala.....ale....ked niekto napise prispevok, mal by si za nim stat....a ratat aj s moznymi nasledkami.... prispevky by sa preto nemali mazat, to kde sme? ak sa BM chce sudit, nech sa paci....ale ked tu pisu nespokojne baby s konkretnym kociarom co sa temy tyka....tak nechapem o co tu komu ide, ze premazava a vymazava podla toho co je a co nie je akoze vhodne... GRC!!!!!!

ifkael
10. sep 2012

Neviem ci niekto dostal podobnu IP, s vyhrazanim sa policajneho stihania ....majitelka je vraj pripravena si branit dobre meno. No mam dost...tymto koncim svoje posobisko tu... je mi zle

klarawerder
10. sep 2012

@martinjasen Zdravím Vás! Pochopila jsem pointu toho, že je třeba zabránit poškozování dobrého jména firmy. Můj dotaz spočívá ale v tom, podle jakého měřítka chcete posuzovat, zda se jedná o úmyslné poškozování dobrého jména, či nějaká maminka napíše svoji zkušenost s používáním kočárku a reklamačním servisem, který byla při nějaké závadě nucena využít...? Konkrétně v případě, který se tu stal, mi přijde poněkud podivné, že by mělo "tolik" maminek totožný problém pouhou náhodou. Stejně tak nevím, jaký užitek by měly z toho, že dotyčnou firmu na základě smyšlených informací pomluví. Já pokud si chci koupit kočárek za bezmála 1500e, tak je pro mne neméně důležité, v jakém obchodě ho zakoupím, jelikož koupí výrobku není/neměla by být "záležitost uzavřena", pro mne jako pro zákazníka je směrodatné také to, kde a jak budu řešit případnou závadu výrobku. Z tohoto důvodu bych považovala za fér, abych měla právo znát zkušenosti ostatních uživatelek...vždyť díky této diskuzi bylo například odhaleno již několik podvodných soukromých prodejců. Přijde mi v pořádku dát lidem prostor k vyjádření a přidání svého příspěvku, ať je pozitivní nebo negativní, a naopak dát prostor ostatním, aby si na věc udělaly vlastní názor. Jde tu přece o diskuzi, tzn. aby se o věci "diskutovalo" , pokud tu má jít o diskuzi, kde je povoleno psát pouze pozitiva, pak se její účel naprosto ztrácí.
S pozdravem

Klára Werder

julllka
10. sep 2012

ja som uz asi s celym konikom skoncila. len tu na seba utocite, mazete, nemazete prispevky, chytate za slovicka, obraciate si ich ako chcete a este sa citite dotknuto, ked vam niekto odporuje. mna v uvode nastvalo, ze som si chcela precitat co sa tu pise o stokke a nasla som tri strany plne o vybavovani reklamacii. ale mna nezaujimaju vase neg. ci poz. skusenosti s BM ale s kocikom stokke. uz nechcem od vas vediet nic, ste nedotklive, zatrpknute, vsetci vam len ublizuju a myslite si, ze ste zozrali mudrost sveta a pri tom si neviete poradit s jednou reklamaciou.
Ospravedlnujem sa, ze vas hadzem do jedneho vreca ale ja uz nebudem konkretne nikomu nic adresovat a poprosim aby ste tak urobili aj vy a vynechali ma z tejto nezmyselnej konverzacie.

martinjasen
10. sep 2012

@klarawerder Uplne s tebou suhlasim, ak by ludia na stranke vystupovali pod svojim menom, boli overeni, ze su to skutocne oni a v pripade sudneho procesu oni niesli zodpovednost za svoje prispevky. Zial nas pravny system je taky aky je, anonymita na stranke je taka aka je a my musime nastavit podmienky tak, aby obe strany mali moznost prispievat a reagovat a pritom konik mohol fungovat. Chapem, ze citis nespravodlivost, aj my to tak citime, ale mame tiez svoje hranice, co mozeme a co nemozeme dovodlit.
Cenim si, ze si prispevok podpisala svojim menom. Hoci kludne moze byt vymyslene 😉 (to je zart, aby si si uvedomila s cim tu bojujeme)

klarawerder
10. sep 2012

@martinjasen Konečně jsem dostala odpověď, která má hlavu a patu 🙂 Souhlasím s tím, že i strany, jež o podobných sporech mají rozhodovat, to nemají jednoduché...a mám-li být upřímná, nevím, jak bych sama měla situaci řešit. Napadá mne pouze jedna možnost, zda nestojí za zvážení zavést ověřenou registraci, jak bývá například na různých aukčních portálech...neříkám, že by se podobné problémy úplně vymýtily, nicméně by se alespoň omezily. Zkrátka když to nefunguje takto, třeba by to fungovalo jinak lépe...nevím... V každém případě mi přijde škoda kvůli tomuto podobnou diskuzi rušit (dost uživatelek už se z výše uvedených důvodů rozhodlo nepřispívat), když už byla tolik užitečná a tolika maminkám pomohla při výběru kočárku (pro někoho banalita, pro jiného jeden z důležitých bodů, co se výbavy pro dítě týče), mně například nejen pomohla s výběrem, na kterém mi záleželo, ale i poradila s mnoha záležitostmi s tím spojenými (recenzemi, jež jsem nikde jinde na internetu nenašla).

Hezký zbytek dne,

Klára Werder (moje jméno je skutečné 😀 )

tilenka1336
10. sep 2012

ahojte dievcata,mamicky chcem sa spytat ako ste boli spokojne s kocikom Stokke cez zimu a sniezik ci ste sa vela nenarobili pri tlaceni kocika hm?dakujem vam za odpovede🙂

klarawerder
10. sep 2012

@tilenka1336 Ahoj! Se Stokke se mi v porovnání se čtyřkolkou s poměrně velkými nafukovacími koly jezdilo překvapivě líp 🙂 Možná proto, že je Stokke lehčí. V každém případě ti dám konkrétní zkušenost...tady u nás spravovali železniční přejezd (přejezd je široký cca 20m),v době opravy tam nejezdila auta,ale pěšky se dalo přejít,byly tam jen koleje a okolí rozkopané,pokryté kameny velkými asi jako pěst. Jednou jsem se rozhodla tama jít s kočárkem, nejprve jsem zalitovala, jakou cestu jsem si to vybrala, ale pak mi došlo sklopit kola, Stokkáčka jsem táhla pěkně za sebou (pravda, malou jsem trošku protřepala 😀),ale celý terén jsme krásně projely...narozdíl od Concordu neo, který nám naproti tlačila bezradná maminka, která asi po dvou metrech,kdy se zasekla, požádala kolemjdoucího, aby jej společně přenesli. Takže sníh, terén, písek není problém...Neprojedeš akorát třeba vysokými závějemi, ale to neprojedeš ani s jakýmkoli jiným kočárkem. Jediný nedostatek vidím v tom, že Stokke nemá odpružení jako takové (ale sedačka na podvozku "péruje")...takže ladně se ti to pohupovat nahoru a dolů, jako nějaká Inglesina holt nebude... 🙂

novamaminka
10. sep 2012

@martinjasen ak mozem povedat sama za seba,moj nazor na ktory mam pravo nebol vobec akt pomsty..jednoducho som mala taku a taku skusenost,toto je forum kde si mame pomahat,ako som uz pisala..to je ako ked niekto napise ze kolekcia nextu je otrasna a draha..a tiez to tu next neriesi..hej,to je priklad..ale ako som pisala,spominanej firme prajem vela spokojnych zakaznikov a mamickam vela stastnych stokke kilometrov..vobec to nebolo mienene zle a vzniklo tu z toho halo obludnych rozmerov,keby to clovek vedel dopredu ostal by radsej ticho..lebo namiesto toho aby sme si tu pomahali sa tu uz tri ci styri strany dotahujeme..

paris3
10. sep 2012

predpokladam, ze babymarket si tu za svoju prezentaciu plati.... my ostatne mamicky nie 😒 uz len z toho pohladu je to nerovny 'boj' ☹

jsemnejkrassnejsi
10. sep 2012

NEPRODÁVÁ NĚKDO KOČÁREK STOKKE BLUE MELANGE ZA ROZUMNOU CENU??🙂

kalista
11. sep 2012

kocky v najblizsich dnoch budeme predavat Stokk tripp trapp newborn seat a Stokke nosic My Carrier - navy, ak by ste mala niektora zaujem IP 😉

milankovazuzana
11. sep 2012
jsemnejkrassnejsi
11. sep 2012

já vím, ale ten mě vyjde s poštovným dráž než nový☹ jelikož za 800 je nový melange

palculienka15
11. sep 2012

Ahoje baby....nechem sa už vraciať ku komunikácii spred 2-dní, lebo som stratila akosi chuť to vôbec riešiť. Iba sa chcem s Vami podeliť o novinku! Dnes mi volali z BM, že už sa dajú objednať nové autosedačky STOKKE iZi Go, vyzerajú naozaj pekne /fotky majú na stránke 😉 /už sa neviem dočkať nových Crusi a Scoot aby som sa vedela rozhodnúť, že či to alebo "staré" známe Xplory. Autosedačku zoberiem určite túto novú, je neskutočne ľahká....oproti iZi Sleep neporovnateľne. Autosedačky budú vo farbách kočíkov.... neviem sa rozhodnúť, páči sa mi limitka Black Melange....ale zvažujem aj zelený, je to taká pekná živá farba. Tak už aby tu boli.

ikarkulka
11. sep 2012

@palculienka15 a to jak víš, že je ta nová autosedačka neskutečně lehká, když se dá teprve objednat? 😉

palculienka15
11. sep 2012

No tak mi to povedali, však hádam vedia ak to už majú v ponuke... že váži necelé 4 kg čo je oproti izi sleep, ktorá váži nejakých 7,5 kg pekný rozdiel 😝 + plus váha dieťaťa 😉 .... asi začnem posilovať 😀

pallacinka
11. sep 2012

@palculienka15 Aspon pre mna je pri vybere autosedacky najdolezitejsia bezpecnost, to, ako vyzera a v akej farbe bude je druhorade. Ako dopadla v testoch v porovnani s inymi autosedackami? Testoval ju napr. ADAC vobec? Pokial viem, vyhodou izi sleep bolo polohovanie, tato nova ho nema, v com sa potom lisi od MC? Oboje su lahke, daju sa nastoknut na Stokke, no MC ma mnohonasobne dlhsiu tradiciu vo vyrobe autosedaciek a vo vsetkych testoch su na prvych miestach (aspon ked som to ja riesila).

ikarkulka
11. sep 2012

@pallacinka přesně to mě hned napadlo jako první. MC váží taky cca 4 kg, ale má spoustu testů, je to prověřená značka a je bezpečná.
koukala jsem teda na tu izi go v barvě black melange, hezká je, o to nic. ale počkám si, až pokud bude otestovaná a jak dopadne. dřív bych o ní ani neuvažovala.

palculienka15
11. sep 2012

Bezpečnosť je aj v mojom prípade prvoradá.
http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/Testy/c1469-...
Pre mňa je však dôležité aj to aby manipulácia s ňou bola čo najjednoduchšia. Ja som maxi-cosi ani neriešila, do stoke som zamilovaná, tak by som chcela mať všetko v jednej farbe. Možno sa to zdá niekomu zbytočné ale mňa to poteší 😀

ikarkulka
11. sep 2012
palculienka15
11. sep 2012

Hej pozerala som viacero testov, aj na oficiálnej stránke be safe, tak ja si tiež určite ešte počkám, ešte máme dosť času len určite chcem ľahkú a ta black ma zaujala.
http://www.besafe.com/products/baby-car-seat-0-...

mirkadena
11. sep 2012

Bol by záujem o summer kit pink. V bezchybnom stave 🙂)

kilian
12. sep 2012

na tomto obrazku je lepsie vidiet tie dva nove modely.

mima01
12. sep 2012

@kilian ja tomu nejak neviem prist na chut...to uz nie je stokke 😅 Ked porovnas prvu fotku, ten origos a tie dalsie dve, e-e :-/

kilian
12. sep 2012

@mima01 mne ten druhy Model s vanickou ,pripomina strasne teutoniu Cosmo.