Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

maminamaja4
9. jan 2013

@janka2232 ja mam tiez biely a v pohode všetky fleky aj od kavy ako tam bol hrnček pustili,ja som dala tekuty norit,nič agresívne by som nedavala aspon prvy krat,len nezabudnite odopnut kozusinku zo striesky a vybrat ten plastvy ram,niektorí odporúčajú ten muf odniest do čistiarne,lebo tam sa neda kozusinka odopnut a an po prani sa tak ta kožuška zvlní. Ja som ale moju uz od snehu a dazda zvlnenu mala(kedze drahy neodopol,ked kočikoval v dazdi) 😢 . Takze som to vyprala a potom ked uschlo prečesala. Priznam,ze som ho aj trosicku prefenovala,ale len kozusinku,bola pekne nadychana 😀 😀 😀 Vsetci doma sa na tom dobre bavili,ale co uz by clovek neurobil pre krasny stokke. 😀

segafredo
9. jan 2013

@milankovazuzana takže se dá říct, že pokud ty kolečka mám i na kabelce, tal stačí koupit 2 karabinky a připnu tam i kabelku, chápu to dobře?

maminamaja4
9. jan 2013

@klarawerder Ty si expertka,to sa volá závlačka,keby si vzala tenšie klieštiky a roztiahla ,tak to ide v pohode. Je to také pružné 😀 škoda,že som tu nebola,keď si sa pýtala,ale asi budeš technický typ,keď si na to prišla 😀 😀 😀 A už nenadávaj,každá skúsenosť sa v živote zíjde,ale na Stokke stránke,by mohli dávať aj základný návod na demont a montáž bežných dielov. Nejdeš k nim nakresliť schémy??? To sa mi smeje,čo? Minule môj muž sa ma akurát pýtal,prečo čakám za ním, kým mi odpojí bateriu z auta z nabíjačky. Porazí ma,ja decko na rukách, malý reve jak tur,keď ideme na prechádzku, auto v jednej garáži,kočík v druhej, dvoje dvere odomknúť s ním na rukách a ešte budem nabíjačku odpájať 😠 . Šlak ma trafí, len raz ukáž,že niečo vieš a už ti to prischne, takže už teraz veľmi nerobím,lebo potom si myslí,že to je samozrejmosť,keď to robím. Stačí,že tie naše štyri deťuše zvládam menežovať,že kde ktoré presunúť, odskočiť s malým do práce a potom veci na USB natiahnuté spracovať. Ešteže aspoň zo Stokkáčikovania mám nejaký pôžitok. Minule som vyhlásila,že keď vyťahujem Stokke z garáže, to akoby som Mercedesom cúvala---keď už ten nemáme. 😀

maminamaja4
9. jan 2013

@segafredo Dobre,len musíš vedieť akú dlhú kabelu,aby ti nešúchala o kolieska. 😖

segafredo
9. jan 2013

nemůžete mi některé vyfotit, jak to vypadá, když je ta přebalovací taška připnutá ke kočárku?pokud možno i detail toho uchycení karabinek,....a to dlouhé ucho od tašky smotáte prostě dovnitř? díky moc

luly3
9. jan 2013

http://static1.asmira.com/photo/65/67965/album/...
@segafredo, pozri mám ju vyfotenu vo fotobloku 😉

segafredo
9. jan 2013

@luly3 díky

klarawerder
9. jan 2013

@maminamaja4 Hele, já měla k dospozici asi 6 různých velikostí šroubováků, takže jsem si musela poradit s tím...zbytek nářadí byl ve sklepě a tam se mi nechtělo 😀 Tak ale stejně, souboj plíšek/jak-se-to-jmenuje versus já dopadl v můj prospěch 😉 Kočár přezutý a já spokojená (až na sedřenou ruku od šroubováku 😀 ) No, jako už v životě né...to si radši koupím celý nový kočár 😀 (Btw ani ta cena za nové obutí se mi moc nelíbila - všechna 4 kola mě stála 3900 CZK...tsssss... 😖 ) ale co už 🙂

klarawerder
9. jan 2013

@maminamaja4 No a manžela bych to tuplem nenechala dělat - můj muž je Švýcar, a tudíž u něj rčení "zlaté české ručičky" skutečně neplatí 😀 Téměř denně je pořezaný, popálený, odřený nebo se někam bouchne...takže takové záležitosti jako vrtačka, kladivo a nářadí jsem si vzala raději do své péče...A manžu radši pošlu do kuchyně ať něco dobrýho uvaří 😀

segafredo
9. jan 2013

@klarawerder a to jsi na kočárku měla ty gumy už prostě tak sježděné, že jsi je měnila???a to se dá normálně v obchodě dokoupit?

klarawerder
9. jan 2013

@segafredo No, u zadních kol místy už nebyl žádný vzorek, přední kola měla celkem nevzhledně poškrábané vidlice, že jsem si řeka, že po tolika kilometrech už zasloužíme nové obutí 🙂 Stará kola se stále dají používat - buďto je necháme doma jako náhradní, anebo prodáme na "dojetí". Stokkáč na vlhké podlaze třeba v baráku nebo v obchodě při zatáčení pištěl jako nějaká Formule 😀 Ano, dají se dokoupit jako náhradní díl, resp. jsou na objednávku...ale v brněnském Baby Parku jsme na ně čekali takové 2 měsíce -což kdyby se něco s kolečkem stalo - tak, že by se po něm nedalo jezdit, tak je člověk celkem v háji, tak dlouho čekat na náhradní...

janka2232
9. jan 2013

zienky wk ma tu plastovu cast co drzi striesku v zadu ?je to sucastou balenia? 😉 😉

segafredo
9. jan 2013

a kde jste sehnaly ty karabinky? K origoš tašce asi určo jsou, ale pokud nebudu mít origoš?
@luly3

luly3
9. jan 2013

@segafredo ja mám origoš, ale myslím si že ich zoženieš domáce potreby abo tam kde predávajú na šitie veci...skús také obchodíky

segafredo
9. jan 2013

@luly3 já nevím proč, ale té origoš tašce totiž nemůžu dojít na chuť, proto chci vybrat nějakou jinou - ikdyž jedna maminka,co jsem ji potkala mi říkala, že nic takového nepotřebovala, vše měla v nákupní tašce v takové větší kosmetické tašce - prý by ji jinak stejně ta nakupovací taška byla k ničemu-do obchodu jezdí s autem a nenacpaná taška, jako zavřená nevypadá prý ok, tak by ji stejně musela něčím vycpávat 🙂 ikdyž, abych pravdu řekla, taky nevím, co do ni budu dávat-možná tak dečku, pláštěnku a tak.

luly3
9. jan 2013

@segafredo ani ja ju nepotrebujem a na kočíku ju nenosím vôbec mala som ju možno 3 krát na ňom..., tiež všetko dávam do nákupnej 😉
po prvé veci s tej tašky sa mi zle vytahujú ak je na kočíku po druhé mi je nepraktické sa zahýbať a šmátrať tam 😝
ale ako doplnok je na kočíku pekná

používam ju keď idem bez kočíka, autom napríklad doki abo do obchodu, mám ju proste ako kabelku 😀

mima01
9. jan 2013

@milankovazuzana @lentila.g a ja sa k vam pridavam do klubu dekoveho 😝 🙂

miskasitka
9. jan 2013

Nechysta sa niekto predat svoj stokacik?rada by som kupila....ale iba sportovu verziu...

kikinko
9. jan 2013

@miskasitka ja spekulujem,ze predam moj červený aj s winterkitom a fusakom...

chantalhumenne
9. jan 2013

maminky, neporadili by ste mi či na starší model stokke - na vaničku pasuje strieška z nového modela?

milankovazuzana
9. jan 2013
zz134
9. jan 2013

@maminamaja4 no ja som s nim bola vcera v cistiarni a poslali ma do kelu...ze to je na rucne pranie a to oni nerobia. ty si ho nakolkatke prala?

milankovazuzana
9. jan 2013

@miskasitka Ahoj, môj predchádzajúci purplik je na bazáriku tu, predáva ho mamičky, ktorá si ho kúpila odo mňa, ale veľa s ním nejazdila, lebo dosť chodia autom.Má ho tam za 800€ ale aj s príslušenstvom, myslím, že by nebol problém ho predať aj samotný.V mojom albume je nafotený, ako vypadá, tak sa môžeš pozrieť.

maminamaja4
9. jan 2013

@zz134 normalne som dala rucne pranie,a to je 30 stupnov. Uz som to prala 2 krat,lebo raz som to skusila normalne v rukach preprat,ale rucne sa to neda tak vyzmykat,tak to schlo strasne dlho a ostali na tom take zlte mapy ako ked kozusinka pusta farbu do toho bieleho kitu. Nastvala som sa a strcila do pracky s noritom tekutym,co periem detske veci a v pohode. Len sa mi zda,ze ta kozusinka je trosku bledsia ako ta na striesketak dufam,ze pri dalsom nevybledne este. Skus dat tekuty prasok na fixaciu farby. 😀

zz134
9. jan 2013

babule poradte ....nejako mam problem rvat do sportovej casti ten stokkacsky fusak...maly reve mam pocit ze v tom je natrieskany ...ozno to je aj tou hrubou bundou ..neviem. Ake fusaky davate do sportaku? Ja rozmyslam priupit nejaky iny a nie stokke...dajte mi rozumy pls

zz134
9. jan 2013

@maminamaja4 ja ma na prace ue 15 min program...skusim s tym...a dam vediet 🙂

zz134
9. jan 2013

a este Vam musim dnesny zazitok dat ... isla som kocikovat a na jednom useku strasna cesta ...teda mrte clapkanice snehu a este tam bolo treba taky briezok zdolat tak som sa tam borila s kocikom, hlavne to dost klzalo atd...no a isla za mnou jedna mater s kociarom a zahlasi: "keby ste mali normalny kocik, tak by ste taketo problemy nemali"!!! Mna skoro vystrelo!
Sa jej pytam ze aky normalny kocik ma na mysli a ona ze no napr takyto (ukazala na svoj, ktory nejdem komentovat).
Tak ja ze ok si pozriem ako prejdete vy ...a preste ten isty scenar ako ja ...smykalo, nevedela sa tam vyondit s tym super puper kociarom...tak mi len splechla...ahah je tam lad to preto. Ale aj tak ten kociar je len na machrovanie . Tak som jej len dovidenia povedala a frcala prec.
No ale zachovat si dekoru bolo tazke, poviem Vam!Niekto mi tu ide pindat do mojej laaaasky?!!!!!!!!!!!!drzost!

maminamaja4
9. jan 2013

@zz134 To keby skusili na moj asi by som sa neovladla, mas moj obdiv 😀

chantalhumenne
9. jan 2013

Mamičky nemáte niektorá na predaj poťah na starý typ stokke, prípadne striešku?

kilian
9. jan 2013

kocky,prepacte za kvalitu fotiek,fotila som len narychlo teraz.a sorry za saharu v stokke teme. 😕 😕