Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

klarawerder
31. dec 2013

@sufo
Ahoj 🙂
Jen mimochodem, do dnešní půlnoci je v Malvíku akce na Stokke Xplory komplet, že je k tomu Winter kit zadarmo (jen mi došel newsletter, tak jsem si říkala, že sem hodím info 🙂 ) Z německé stránky objednávají baby z www.babyonlineshop.de , prý tam mají super servis, žádné vyptávání a vykrucování se, kočce se tu "pokazil" rukávník z Winter kitu, tak problém nafotila a obratem dostala nový...
Potahy se koupit zvlášť samozřejmě dají 🙂 Další výhoda Stokkáče 😀 Potahy se jmenují Style kit, jen jsem si všimla, že jsou v poslední době levnější a není v tom nákupní taška, takže ta je potřeba dokoupit zvlášť - než objednáš, ujisti se důkladně, co všechno Style kit obsahuje.
Karabinky ve výbavě kočárku nejsou. Karabinky na upevnění na kočárek má na sobě přebalovací taška (samostatně dokoupitelná), jinak lze koupit karabiny jiných značek a ty si na lehčí věci dát na rukojeť (ručka nesnese vláčet 5kg tašky, ale pokud by jsi měla něco malého - právě na klíče, peěženku, telefon kapesníčky...tak to se na ručku v nějakém organizérku zavěsit dá).
Jinak to "evo" je, pokud jsem správně pochopila, jen název. Původně byl jen Stokke Xplory (první řada), pak nastoupilo Stokke Xplory evo(evolution) druhá řada - často značená jako V2) ,třetí řada je V3...a teď je nově na trhu nejnovější verzi V4 - vůči předchozím modelům opět vychytanější...takže pokud jdete do nového kočárku, pak bych doporučila určitě jít do V4 - oproti ostatním modelům jí nic nechybí, a naopak má ještě vychytávky navíc 🙂 Kdyby malé už nebylo skoro 2 a půl roku, tak jsem snad ještě zkusila dostat muže na psychiatrii a chtít po něm V4 😀 ...ale takto už jsem si řekla, že u nás už to nemá moc cenu, V3 je taky velice dobrá a v podstatě nám na ní nic nechybí a jsem s ním maximálně spokojená (dobře, až na madlo, kde mně zaměstnanci Stokke stále iritují, že ho doposud neudělali na kloubu...to je tak jediné) 😎

klarawerder
31. dec 2013

@chani23 Tyjo, co vy všichni s těma pojistkama děláte 😀 ...mně se pojistka neodepla samovolně ani jednou... Nepomohlo by třeba, kdyby se tam dal naopak ten bílý "čudlík"? Pokud jsi ho zapínala odspodu nahoru, tak ho přehodit na zakliknutí zeshora dolů....Anebo naopak. Já ho dávala zeshora dolů, a jak jsem psala, nikdy se mi to neodepnulo, tak tohle je jediné, co mě napadá, proč vám to tak dělá...

klarawerder
31. dec 2013

@ifkael No, ono je to tím, že je Stokkáč takový "štíhlý" a elegantní...tak vypadá, že není prostorný...oproti nějakým robustním tankům, kde to zase zavádí, že je kočár velký, a ve finále tam člověk natřepe sotva dvouleté dítě (jestli vůbec)...každopádně baby, co to vykládají jsou spěkný slepice...však dokud nemají vyzkoušené, tak ať jsou potichu. (btw. sedačku jsem schválně kvůli jedné takové "odbornici" měřila...na šířku už si nepamatuju, ale na délku odshora dolů po podpěru nožek to má 95cm, tak to si můžou narvat ty svoje X-landery leda tak někam 😀 )

cawes
31. dec 2013

@klarawerder draha kde si?
co vam donesu?

vralen
31. dec 2013

uz som zufala, ani kocikovat sa mi nechce. idem ako tank a vsetko mi hrmoce. to je hruza. co mam robit. zda sa mi ako keby som mala nieco utrhnute na stredovej tyci, alebo na tej plosine kde je taska a dost sa mi hybe aj ten stred kde je poistka s nazvom stokke. a to si kocik setrim, vyhybam sa jamam a podobne. a ked s nim teraz idem, ako keby som jazdila po balvanoch. poradte co robit. moze to byt vada kociku?

martinano
31. dec 2013

@vralen skus ho nafotit, ci nebude na foto vidno,nieco na krivo ,ak kdesi cosi ulomene.mozno ho zrovna, len treba dobre premazat, ked hrkoce, oni si to z casu na cas vyzaduju,aspon podla mojej skusenosti

vralen
31. dec 2013

skusila by som to premazat. raz som striekala rukovat. na akych miestach to mozem prestriekat? mam silikon.

klarawerder
31. dec 2013

@vralen My když jsme jezdili jak hromada plechovek na provázku, tak jsem kočár rozebrala, prostříkala a pečlivě dotáhla šroubky...Dotáhnout šroubky je dobré cca co půl roku (pokud s kočárem nejezdíte jednou za měsíc)...na vrzající rukojeť mám pak na doporučení a nápad jedné maminky tady z Koňa malý fígl. Náš Stokkáč už má tři roky a nevrže vůbec...

klarawerder
31. dec 2013

@vralen Ručku musíš rozebrat, prostříkat zevnitř a do otvorů u takového bílého válečku na polohování ručky vložit 2 proužky igelitu - tím vznikne membrána mezi konstrukcí a rukojetí, kde už se o sebe nedřou 2 plasty a ručka je naprosto tichá (a to i v situacích, kdy třeba vezu dceru 11kg a do toho dalších cca 10kg narvanou nákupní kabelu 😉 )

vralen
1. jan 2014

rucku mam uz v pohode, ale ten podvozok, alebo ta tyc, tam to strasne vrzga a bucha. a este k tomu tie biele plassty na poistkach sa mi odlupuju ☹ a na rucke je to dost viditelne a flakate.

ifkael
1. jan 2014

@vralen ako stary je kocik?

milankovazuzana
1. jan 2014

@vralen mne sa tá biela šípka tiež odlupovala, ono cca po 1,5-2 rokoch sa to robí, ale bez problémov som si to dala reklamovať, skús.

klarawerder
1. jan 2014

Hahááá baby! Zase jsem se pobavila, když mi jedna dáma zde na Koníkovi oznámila, že ona má teda jako Stokkáče odzkoušeného a že je to těžký kočár pouze na rovné povrchy 😀 Nespletla si to s Firkonem? 😀 Mimo to jsem se ještě dozvěděla, že se do korby nevejde ani 4 měsíční dítě...a prý na co mít tak malou korbu, když se dá koupit kočár s 90cm korbou? Viděly jste někdy takový? ...teda až na nějaký hluboký klasický Silver Cross, kde je korba jak tank, ale není to kombinovaný kočár...

milankovazuzana
2. jan 2014

@klarawerder Juuuj Klári, SC je moja srdcovka, ten má korbu ako koráb...Ono totiž to v takom sa vozili princátka do 3 rokov, nemávali žiaden športiak, juuuuuj, na ten by som sa dala nahovoriť, ale vieš si predstaviť v našich pomeroch ísť s Balmoralom po ulici, v ňom sedí môj Miško v 3 rokoch?To by hlavy sa nielen otáčali, ale už by sa späť nevrátili 😀 😀 😀
P.S. chcela by som to zažiť 🙂 🙂 🙂

mima01
2. jan 2014

@klarawerder zuzka uz poslala navod ako to rozobrat, ale nakoniec sme to nechali...riadne som to vycistila, dali wd-cko a fici to paradne. Vyzera, ze to bol plany poplach.

klarawerder
2. jan 2014

@milankovazuzana No však ano, dřív byl jeden kočár - hluboký koráb, jak píšeš 🙂 ...jako třeba osmipérák 😀 Jako SC je i moje úchylka...líbí se mi dva totálně odlišné typy kočárků...buď retro jak řemen, anebo super hyper moderní. Naprosto ale souhlasím, že v "běžných" podmínkách jít po ulici s Balmoralem...nevím...To aby za tebou zrovna jela sanitka a sbírala ty odpadlé s infarktem 😀 Teda, kdybych měla aspoň KDE s takovým skvostem jezdit, tak bych se možná hecla, praktičnost-nepraktičnost...ale po moderním městě si to kličkovat mezi autobusama, přes koleje a skrz davy čumících lidí moc neumím představit 😀 Balmoral je opravdu kousek tak na doma, na kochání, oprašování...neříkám, že je "k ničemu" a nefunkční, ale bylo by mi strašně líto ho ničit ježděním...to by pak byl škrábaneček a já bych šla k zemi 😀

klarawerder
2. jan 2014

Až malá povyroste, tak o tomhle kousku budu vážně uvažovat...že bych Noemi/sobě udělala radost 😀 ......vrrrrrrrr....ten je boží 😎
PS: tohle je kočárek pro panenky 🙂

mima01
2. jan 2014

@klarawerder klari, mohla by som ta nieco poprosit? Mne sa na ceskom MK neda pridavat status. Potrebovala by som zistit, ci niekto neobjednaval z webu z obchudek u sarinky a nema ani tovar ani peniaze. Uz sa to taha dlho, pani mi uz neodpisuje vobec, vysetroval tiez ignoruje maily, tak ci nema niekto nove info ako to pokracuje. Lebo ja uz neviem kde sa k nim dopatrat. Dakujeeeem

astra13
2. jan 2014

Asi hloupy dotaz, ale bavite se tady casto o WDcku - muzu se zeptat, co to je? Diky 🙂

vralen
2. jan 2014

@ifkael kocik je stary 9 mesiacov

mima01
2. jan 2014

@ifkael ano moja, ja viem...strasne vela penazi zhrabla. Len na zaciatku sa to aspin ako tak riesilo a teraz nic. Ani ten vysetrovatel z ciech mi neodpoveda. Akoze ja tie prachy nemienim niekomu darovat.

mima01
2. jan 2014

@astra13 wd40 je technicke mazivo...neviem ci este aj za komacov napredavali 😀 Kupis to v kazdom obchode s bicyklami, baumax,a podobne

astra13
2. jan 2014

@mima01 ahaaaa, diky, ja si rikala, ze to bude neco mazaciho, jen jsem nevedela, zda specialne Stokke 🙂

vralen
2. jan 2014

pisali mi z onlineshopu z de, kvoli reklamacii, ze mam kontaktovat stokke.com podla miesta najblizsieho. pozerala som na stranku a nasla som len predajcov. nepoznate nejaky servis v ba? alebo ako mam pokracovat? dakujem

ifkael
2. jan 2014

@vralen no...asi len bm. Ale tam zvyknu odpinkat cloveka, ak nekupi kocik u nich.... :/
Jedine, zeby milo prekvapili. Ale co maju baby skusenosti- tak ich nezaujima, ze stokke radi riesit to s nimi.

ifkael
2. jan 2014

@mima01 dotycna sa uz neozyva?

vevika1
2. jan 2014

@klarawerder je nadherny, ja som ho chcela kupit malej, ale teda ta cena ma odradila

ifkael
2. jan 2014

Mate niektora skate na xplory? Ako ste s nim spokojne?

mima01
2. jan 2014

@ifkael nie, vobec...uz to je par mesiacov