Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

sisa1331
26. dec 2011

ahojte chcem sa spýtať či na verziu 2008 alebo 2009 sedí winter kit a summer kit 🙂 Díky za odpovede

hajanka
26. dec 2011

@mackos da sa dokupit ako aj letny kit, tak aj samotny textile kit 😉

mycats
26. dec 2011

@sisa1331 nesedi 🙂 pre tieto verzie sa robi iny, ja mam forest set. alebo niektore baby tu si aj upravili starsi model pre kit, ale novy kit sa uchytava na cvocky a ma ine zipsovanie, takze to nesedi ☹
keby maly nemal pomaly dva roky tak by som asi sla do noveho modlu, ale tak uz sa mi to vidi zbytocne.
😀 😀 😀 ale hlavne, ze kazdy den chodim kukat, ci nahodou nebude akcia, ze si kupim novy model 😀 😀

mackos
26. dec 2011

@hajanka ano ?? ale na ziadnej stranke to neviem najst :(

pajka7
26. dec 2011

@hajanka a kolko to prosim asi stoji? Ten summer kit alebo len textile kit? Dakujem....

hajanka
26. dec 2011

@mackos @pajka7

summer kit sa pohybuje v cene $199.95
http://www.shopping.com/Stokke-Stokke-Xplory-Su...

ceny sa lisia v zavislosti od stranok, treba hladat po nete, aj cenu aj shipping.

hajanka
26. dec 2011
mackos
26. dec 2011

@hajanka a ozaj ďakujem krásne a čo myslíš, vedela by som to objednať aj v Brendone ??

klarawerder
27. dec 2011

Ráda bych se zeptala nějaké zkušené maminky, která se Stokke jezdí, jak je to s odpružením kočárku? Není tam mimčo jak na kostitřasu? 😖 Sice bydlím ve městě, ale samozřejmě tu není všude chodník jako podlaha supermarketu, tak bych nerada z dcerky vytřepala duši 😉 A jaké je to třeba s jízdou po štěrku či sněhu? (nemyslím závěj po kolena,ale zkrátka když nasněží,tak jestli s kočárkem nějak bez problému projedu) Dá se na starší model připevnit winter-kit? Není kočárek kvůli "výšce" nestabilní? Je sporťák pro mimčo pohodlný,když se sklápí do lehu celá sedačka a dítko v podstatě permanentně sedí a nemá nožky narovnané jako v klasickém kočáru? A jste jinak nějak všeobecně s kočárkem spokojeny? Já mám Implast ecoline,kočár není špatný,ale má pár věcí,co mi vadí-nízko umístěný košík,když se přední kola stočí obě dovnitř,zaseknou se (což je tak leda "o hubu" při nástupu do autobusu atp.),uchytávání korby i sporťáku na plastové klipsy,které mi nepřijdou bůhvíjak pevné...při každém nacvaknutí a vycvaknutí je to hlasité,že bych vzbudila i mrtvého, to samé s nánožníkem na suchý zip, který se hlasitě rozepíná a dcerku tím vždy probudím, poměrně velká konstrukce (nacpat to do auta je poněkud oříšek, stejně tak projet nějakou uličkou v obchodě) Dceři jsou teď čerstvě 3 měsíce a já si z nějakého důvodu myslím,že nám ten Implast do jejích 3 let nevydrží (nemíním totiž jezdit s nějakým rozhrkaným a skřípajícím krámem 😉 )...na druhou stranu váhám se Stokke, nechci koupit drahý kočárek, který je designem nádherný a moderní, ale dítku třeba nepohodlný nebo nepraktický,když s ním nechci jezdit jen po obchodech,ale i po parcích, kde je třeba kus cesty štěrk, obrubníky na chodnících atd. Děkuji za jakoukoli odpověď na moje vyčerpávající otázky!! 🙂

hajanka
27. dec 2011

@klarawerder ahoj, presne to odpruzenie sa rozoberalo na predchadzajucej strane.
Na starsi model nejde upevnit winter kit, ani summer kit.
Konstrukcia je naopak velmi stabilna a prijemne sa s nou manipuluje. Do auta je sice trochu vacsia, ale neni problem ju tam dostat 🙂 Konstrukcia nema klasicke pruziny, ale ma odpruzene kolieska.
Sportak je maximalne pohodlny, hlavne kvoli sedacke v tvare "korytko", dietatko v nej nepada na strany ani sa nesmyka zadkom dole, sedacka ho krasne kopiruje.
Dieta nesedi pernamentne, iba ak ho vyklopis do sedu. Posledna poloha je tzv. pololah - poloha, ktora sa odporuca napr. detom s refluxom, dietatko v nej lezi, ibaze je mierne vyvysene. Poloha noziciek je podla mna uplne v poriadku.
Ja som na predch. strane kopirovala moje skusenosti a pozitiva kocika, aj ohladom celkovej spokojnosti, tak skus dozadu polistovat. Pre nas je to jeden najpohodlnejsi a najpraktickejsi kocik 😉 uz by sme sa po odskusani Stokke k inemu nevratili.

mikolajova.zuzana
27. dec 2011

ja sa pripajam k nazoru hajanky, lepsi kociar neexistuje. Ja som spokojna este viac ako maximalne a nepisem to len preto ze stal vela penazi, ale nelutujem ani euro za neho, je naozaj uplne uzastny a malinka je v nom spokojna a rada sa vozi.

baby neviete nahodou ci nekupim teraz niekde v dobrej akcii summerkit pink pixel? alebo radsej pockat, myslite ze budu nejake nove vzory na leto? 😝

jaannaa86
27. dec 2011

zháňam vaničku na stokke, nemáte nejaké tipy na dobré stránky,kde sa dá zohnať za rozumnú cenu? Ďakujem 🙂

hajanka
28. dec 2011

@jaannaa86 skus aj tu na bazariku, ak nechces len uplne novu

jaannaa86
28. dec 2011

@hajanka radšej by som brala novú....v babymarkete so strieskou vychadza nieco cez 200€. Ja len,či sa neoplatí radšej z nejakej dobrej zahraničnej stránky......

mycats
28. dec 2011

@kilian - a co to nevidim v inzeratoch 🙂 veeelka skoda, ze je ruzovy. 😀 😀 😀
uz ani neviem kolko zvazujem, ze si kupim novy model, ale ked mne je tak luto, ze by som sa musela vzdat forest setu 😀 😀 , taki sme v nom kraaasni.
tusim sa u vas chysta novy kocik, ked dva odchadzaju 😀 😀

mycats
28. dec 2011

Baby, keby ste niekde nasli novy model sedacky za super cenu, najlepsie za 3 stovecky, tak dajte info 😀 😀 a farba by najidealnejsia bola beige 😀 😀
Tusim som jeziskovy nemala pisat o fores set, ale o novu sedacku 😀 😀

kilian
28. dec 2011

@mycats je cas na zmenu...... 😀 😝

mycats
28. dec 2011

toho jeziska co tam mam s Y, az teraz som si to vsimla 😀 😀 😀 to som nemyslela vaaazne

mycats
28. dec 2011

@kilian a co dobreho sa chysta??? zvedava som 😀 😀
straaasne rada vidim, ze aj okrem mna este niekto zmeni kocik 😀 😀 😀 a nezostane pri jednom po cely cas.
vsetky kamosky mi tlacia kapustu, ze som zavisla na kocikoch 😀

mycats
28. dec 2011

@hajanka @klarawerder - mozem len potvrdit, ani ja by som uz do ineho kocika ako stokke nesla. mala som 4 a stacilo.

kilian
28. dec 2011

@mycats no ja som ich vyskusala pri 4 detoch straaaaaaaaaaasne vela a pri dvoch troch som aj opakovala.moj muz to uz ani nekomentuje,ale povedal ,ze dva musim predat aby som si mohla kupit novy. 🙄 aj ked s tazkym srdcom....a ako sa poznam,sa k nemu o pol roka vratim...

mycats
28. dec 2011

@kilian takto fungujem aj ja, ze vzdy predam nejaky, ktory uz "dosluzil" lebo aj dom by nam bol maly pri tolkych kolieskach 😀
tak moj manzel ma z toho infarkt, tak len tak potichucky obzeram 😀 😀 😀 aby ho neporazilo.
oboch ich bude skoda 🙂 podla mna. hlavne tej ruzovej vyhladne 😀
4 deti zatial neplanujem, ale kto vie. takze ak dam 4deti x 4kociky, budem mat bohate skusenosti a mozem zacat s vyrobou 😀 😀

jessicax
28. dec 2011

@kilian teeeda co to tu citam 😕 😕 😅 Menis kocikovu stajnu 😀 ? Som zvedava co do nej pribudne 🙂

mycats
29. dec 2011

@jessicax @kilian - aj nejaka fotecka by bodla 😀

kilian
29. dec 2011

@mycats @jessicax este nie som presne rozhodnuta,co to bude konkretne. 😀 ale pochvalim sa,ked bude doma. 😵

eviss
29. dec 2011

Ahoj holky, nasla jsem tuto diskuzi, mam moznost koupit z druhe ruky celkem levne kocarek stokke xplory a potrebovala bych od Vas vedet jak jste spokojeny, popripade co Vam vadi a zda by jste do nej sly znovu,co sportacek? jde do lehu a co nozicky, netrcej ditku ve vzduchu??budu moc rada, kdyz mi pisnete..

pajka7
29. dec 2011

@eviss ahoj
ak ti mozem poradit hladaj dozadu...tato tema sa tu riesila niekolkokrat.....naozaj sa docitas canne informacie, mne tato diskusia vela pomohla pri rozhodovani.....

eviss
29. dec 2011

@pajka7 dekuju jsi hodna odpoledne si pro nej mam jet tak si nejsem jista jestli stihnu nacist ☹..Snazim se zjistit ta\ pani ho kupovala 4roky zpet,je to jina kolekce nez ty 2009?nevite?

mycats
29. dec 2011

@kilian budeme horlivo cakat 😀 😀 😀

mycats
29. dec 2011

@eviss presne, je to tu uz vela, vela krat opisane ake sme vsetky stastne, ze ho mame 😀 😀
ja mam tiez starsi model a som s nim velmi spokojna. pozri prispevok od hajanky, tusim o stranku dozadu.
V podstate tie modely su veeelmi podobne, takze ci mas model 2008 alebo model 2009, tak je to vlastne jedno. Su tam minimalne rozdiely. Jedine ten najnovsi model 2011 ma ine potahy, sedadlo a celkovo je od prveho pohladu iny. A super vec, ze sa vsetky "suciastky" daju doobjednat, ak by si potrebovala. 😀 😀 😀