Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

pajka7
13. okt 2012

Ja neviem....ale ako si niekto moze mysliet, ze za cenu hlbokej vanicky predavam cely kocik???!!!! 😖 To ma fakt udivuje...

dzaaja
13. okt 2012

Ahojte Stokkáčky, hrdo sa k vam pridavam, mame sice staru verziu tyrkysovej farby, prave preto sa vas chcem spytat , ci pasuje winterkit na stare typy, urcite ste tu uz tuto temu preberali, len som sa k nej nedostala (387 str.), moze mi prosim niekto odpovedat ci sa to da natiahnut? na ceskom fore som sa nedocitala jednoznacnej odpovede, niekto hovori ze summerkit dali na stary typ z 2007.... tak by mohol ist aj winterkit?mate prosim s tym skusenosti? dakujem 🙂

milankovazuzana
13. okt 2012

@dzaaja Ahoj, na str. 378 som to jednej kočke vysvetlovala, kukni... 🙂

dzaaja
13. okt 2012

@milankovazuzana idem diki 🙂

fatia
13. okt 2012

Ahojte stokkacky. Poprosim Vás o radu. Ked budem malu dávať v zime do fusaku a bude mat zaspinene topánky, čo ste dávali deťom, aby nezaspinili fusak? Dakujem

segafredo
13. okt 2012

Já vím, že už mě tu asi všechny sežerete, díky kolům, ke kterým se tady vracím. Dneska jsem to nevydržela a když jsem jela kolem babyparku a kiky, tak jsem se na něj jela podívat a prodavačky mi řekly, že je na absolutně rovný terén a do nákupních center či města, jinak ne. Právě kvůli kolům-jak velikosti, tak že nejdou zaaretovat a že nejsou odpružené...tak jsem už z toho blázen....

Zeptám se, do kolika let dítěte je tento kočárek používatelný?Díky

ljonas
13. okt 2012

@segafredo ahoj , v babiez u letnan mají takovou malou teréní dráhu - dlažby, trávník, desky atd... jenom je potřeba si vyzkoušet i zatížený kočár, protože když je prázdný tak se chová jinak....

ustrachana
13. okt 2012

@segafredo najlepsie odbornicky su predavacky 😀 😀 😀 Stokke Xplory je kocik, ktory nema konkurencie a absolutne to nie je kocik len do nakupneho centra alebo na rovny teren 😀DD ak by moj maly bol mensi vratim sa k nemu opat len uz sa mi tam take velke deti nepacia

kilian
13. okt 2012

@segafredo zdielam nazor @ustrachana naj do jedneho roka...

z.u.z.k.a.
13. okt 2012

Ahojte nepredavate niekto vajicko autosedacku na stokke s adaptermi? Dakujem

segafredo
13. okt 2012

To je kočárek vážně jen do 1 roku dítěte?

vevika
13. okt 2012

@segafredo ja som v nom uplne v pohode vozila dvojrocneho syna, nez sa mi narodila dcerka. Ta ma teraz rok a pol a chystam sa ju tam vozit este dalsi rok.

vevika
13. okt 2012

@segafredo pozri si tuto stranku http://www.stokke.com/en-sk/stroller/stokke-xpl... je tam pekne ukazane ako rastie kocik spolu s dietatom a ze je vyuzitelny od narodenia prakticky do troch rokov.

kilian
13. okt 2012

@segafredo nie,kocik je do 3 rokov priblizne...mne vyhovoval len do jedneho roku,ale kazdy mame iny nazor...

vacek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarawerder
13. okt 2012

@pajka7 To je podobné jako když jsem prodávala stříšku na Bgb bee+ a nějaká nepochybně inteligentní bytost mi psala, že by si ten kočárek teda vzala a jestli je cena i s poštovným 😀 😀 😀

klarawerder
13. okt 2012

@dzaaja Vítej mezi námi 😀 My teda máme novější typ, ale vzhledem k tomu, že už sleduju diskuzi poměrně dlouho, tak ti snad můžu odpovědět 🙂 Summer kity jsou dva typy - jeden typ je dělaný na starší typ kočárku, druhý typ je na novější verzi. Oba dva typy summer kitů jsou dělány v různých barevných kombinacích a vzorech. Co se winter kitu (zkráceně tu píšeme jen WK 🙂 týče, ten je pouze na novější modely. Baby tu ovšem psaly, že si tu nějaká kočka nechala WK upravit od švadleny tak, že ho "napasovala" i na starší model. Obávám se tedy, že pokud si ho koupíš, tak budeš muset s určitou úpravou počítat (nejde ani tak o rozměry, jako o uchycení, které je v souvislosti s veškerými textiliemi na starším a novějším modelu rozdílné). Stejně tak myslím, že by i summer kit šel nějak upravit, že bys novější typ natáhla na starší model kočárku. Pak je ovšem třeba spočítat, zda se ti vyplatí zainvestovat do SK nebo WK originálů a nechat si je upravit, nebo si to nechat ušít na zakázku přímo na tvůj kočárek... 😉

klarawerder
13. okt 2012

@fatia Já to řešila návleky na botičky (moje mamina udělala úplně jednoduché, nahoře do gumičky)...no anebo sundat boty 🙂

kilian
13. okt 2012

@vacek ty si nejaka reklama na ten kocik a stranku,kde sa da tento firkon objednat???uz si pred par dnami porovnavala bugaboo a ten tvoj tank,teraz zase stokke????

ustrachana
13. okt 2012

@kilian 😀DDDD v teme bgb jej prispevok blokli tak skusa dalej 😀DDD ty kokos, ale ako moze niekto porovnat ten polsky tank a bgb alebo stokke 🙂)) ty kokos, ved ta kara stoji menej ako winter kit na stokke 😀DDD

kilian
13. okt 2012

@ustrachana tak ju blokneme aj tu....😀

kalista
13. okt 2012

@kilian @ustrachana no dobreee uz som si ten slavny firkon supla do vyhladavaca....akoze sorry...TO COOOOOO 😀 😀 😀 😀 ja som nikdz neriesila kto ma aky kocik, ved kazdy podla toho aky si moze dovolit, ale porovnavat ich s Bugaboo alebo Stokke? To Coooooo

klarawerder
13. okt 2012

@segafredo Prodavačky jsou - pardon - husy, které o Stokke nevědí očividně vůbec nic! Vykládají nesmysly, předpokládám, že ten kočár ani neměly v ruce, natož aby ho v praxi používaly a samy si tam po Horní Dolní jezdí s nějakým Tako nebo bodobným polským "bourákem" 😀 Když je ten kočár pouze na naprosto rovný povrch, neodpružený a bez aretace kol, pak je tedy asi Osmý div světa, že já s ním jezdím po městě, po lese, po kamení, po písku, po sněhu a tak dále... Odpružení kol jako takových nemá, to je fakt, nicméně těm tupým prodavačkám uniklo, že sedačka na podvozku pruží a pohupuje se, takže tam nějaké tlumiče jako na Jeepa být vůbec nemusí. S aretací měly snad jako v jediném tvrzení pravdu-přední kola opravdu zaaretovat nejdou - z naší roční praxe, kdy s kočárem jezdíme denodenně, ale můžu říct, že jsem je na sebehorším povrchu aretovat rozhodně nepotřebovala, takže bych tuto funci nevyužila, ani kdyby tam byla...kočár jede parádně i bez aretovaných kol. A na závěr - mě od Stokke odrazovalo dost lidí - jak "inteligenti", co ho viděli někde za výlohou a nezdál se jim jeho futuristický zjev, přes zaryté konzervativce, že kočár má prostě vypadat jak Inglessina až po lidi, kterým se ohromně líbil, ale sami si ho nemohli dovolit, tak mi ho měli potřebu alespoň nějak pomluvit a znechutit. Kočár jsem si nakonec stejně koupila, jelikož jsem typ člověka, že si věci dělám po svém a ostatní ať mi vlezou na záda a starají se o sebe 😉 Dala jsem si tu práci a stránku po stránce pročetla tady nějakých 300 stran diskuze a zjistila, jak jsou s ním maminky, co jej opravdu v praxi používají, spokojené... 😉 A já? Já bych neměnila za zlaté prase ,jsem maximálně spokojená a lidí, co nám ho vychvalovalo, už bych se nedokázala dopočítat 🙂

vacek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarawerder
13. okt 2012

@segafredo Kočár má nosnost nějakých 20kg, možná víc. Moje kamarádka vozí ve Stokkáči téměř tříletou dceru, která se tam v pohodě vejde - holčička je na svůj věk přiměřeně velká. Nám byl rok a malou bych tam v pohodě narvala dvakrát. My kočár budeme určitě používat minimálně do dvou a půl, tří let, jak bude potřeba. Když tam někdo vozí dítě pouze rok, pak mám vysvětlení snad jen to, že se mu to potom vizuálně "nelíbí"...a ne, že by se tam špunt nevešel nebo já nevím co... Když je dítě větší a samostatnější, pak sedačku otočíš po směru jízdy a třeba si ji ještě svezeš po tyči dolů, aby si mohlo dítko samo "nastupovat a vystupovat" 🙂

vevika
13. okt 2012

@vacek uz sa stalo a bola som naozaj "nadsena" 😀 😀 Ja mam odkocikovanych docela dost znaciek, ale hento by som si nekupila ani keby ma niekto nutil! 😎

klarawerder
13. okt 2012

@vacek Reklamní tahy se sem na diskuzi nedávají a přinejmenším nehodí!!! Baby, co jezdí se Stokke nebo Bgb tu tak určitě budou zkoumat nějakou polskou haraburdu typu Tako a podobné krámy...

klarawerder
13. okt 2012

Tak @vacek je jednou Veronika, podruhé Dagmar 😀 Asi se začnu podepisovat "Fantomas" 😀

klarawerder
13. okt 2012

Nedalo mi to a koukla jsem na ten zázračný Firkon... Cituji: ,,Velice atraktivní nový design kočárku,který Vás ohromí svým vzhledem,praktičností,velkou ložnou plochou,snadnou manipulací a výbornými jízdními vlastnostmi !!! " ...baby, nechápu, jak můžete jezdit se Stokke, když nám naši polští sousedé nabízejí takovou úžasnou záležitost!!! Jdu ihned prodat ten krám Xplory a zítra jedu pro náš nový vysněný Firkon!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Mimochodem, Firkon mě opravdu a doslova ohromil 😀 Já se porvu 😉

kilian
13. okt 2012

@klarawerder idem kuknut,aj ja predam moju rachotinu bugaboo,len aby som si mohla kupit neodolatelneho firkona..😀😀
@vacek pozdravujem