Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

denda1301
17. dec 2012

@klarawerder mozem sa spytat odkial mas bielu kozusinku? Ja mam hnedu ale s bielou to vyzera tiez super.dakujem D.

patka1987
17. dec 2012

Baby mate niektora scoot? Ste spokojna, popripade viete porovnat s xplory?

segafredo
17. dec 2012

@denda1301 ona si je sama šije 🙂 je to holka šikovná 🙂

thuydung
18. dec 2012

scoot má svagrova , my mame xplory , je pekny, lehce se ovlada a dokonce je drazsi nez xplory ale se mi moc nelibi , xplory ma originalni desgin coz mi prijde scoot normalni jako u jiny kocarky . tady mate fotky

ifkael
18. dec 2012

@thuydung svagrova ma crusi

kalista
18. dec 2012

@thuydung a čo naň švagrová hovorí je s crusi spokojná?

thuydung
19. dec 2012

Jj trosku jsme se spletla 🙂) , ona je spokojiva s crusi , lehce ovladatelna, vypada pekny ten kocarek, sice design je neco podobny jako jiny kocarky ale vypada hodne kvalitni, ma vetsi nakupni kosik ( ikdyz mi prijde stejny ) a ona je mala tak crusi se k ni vyhovuje vice nez xplory

kajakaja77
19. dec 2012

@ All. Ahojte kočky, idem objednávať z Elodie details viac vecí a mám super kontakt za perfektné ceny oveľa nižšie ako na nete či vpredajni. Ak máte záujem o čokolvek dajte vedieť mohli by sme spojiť objednávočku a poštovné by sme mali grátis. Veci aj keď teraz objednáme prídu v januári ....
Napíšte čo by váz zaujímalo a ja vám mapíšem cenu..... Ozvite sa čo najskor..... .

tannia87
19. dec 2012

@kajakaja77 ahoj mna by zaujimal fusak ten leo aka by bola cena dakujem 😉

kajakaja77
20. dec 2012

@tannia87 Ahoj to je ktorý? Je tam čierny s kožušinkou, biely s kožušinkou, retro revolution - zeleno čierny vzorový, clasic wool - to je taký vlnený sivý, rockabilly dot- čierny s bodkami, cargo - vojenská zelená, cotton candy - ružový , apple of m eye.- biely s kvietkami japonskej čerešne.....

ikarkulka
20. dec 2012

@kajakaja77 Jestli ona nemyslí ten leopardí 😉
Nechceš to napsat i sem? https://www.modrykonik.cz/diskuse/na-kocikovani...

klarawerder
21. dec 2012

Leopardí k sehnání není...už jsem ho sháněla po celém internetu (asi před necelými dvěma měsíci) a kolekce je vyprodaná, tj. nový nelze nikde objednat...jedině koupit ho z druhé ruky... 😉

vbrnka
21. dec 2012

ahojte babulky..potrebujem pomoct..je mozne aby vanicka a strieska obidve zo starsich kocikov neboli kompatibitne, teda nedali sa zazipsovat? jedna asa o v1 vanicku a myslim ze v2 striesku..mne sa to zda divne ze by stokke robil odlisne zipsy kedze mne sa na v1 podarilo nazipsovat aj winterkit urceny na evo..
dakujem

milankovazuzana
21. dec 2012

@vbrnka áno, je to tak, nedajú sa, tie zipsíky nebývajú úplne všetky rovnaké...

patka1987
22. dec 2012

@kajakaja77 kolko stoji prosim ta deka a fusak ed apple of my eye? Dakujem.

janula845
23. dec 2012

@nadenkaaa Ahoj, prosim ta a nebojis sa, ze ti babo v tej vanicke dlho nevydrzi, ked bude po ockovi? Lebo moj manzel je takisto velmi vysoky a mam obavy kvoli tomuto. Dakujem 🙂

kalista
23. dec 2012

@janula845 moj maly vooobec nepatril medzi malinke babatka a 10kg mal ked mal 6mesiacov a vo vanicke sme sa vozili do 6 mesiacov! na striedacku so sportakom, lebo väcsinou deticky uz v 4-5mesiacoch chcu pozerat co sa okolo nich deje.

klarawerder
23. dec 2012

@janula845 ¨Tak hlavně Stokke vanička není nějak malá, má rozměry myslím 77x35cm, což v porovnání s korbama jiných kočárků není málo (plus bych ráda ještě vyvrátila jeden mýtus, že tam zavazí ta tyč - nezavazí 🙂 , zasahuje do vaničky jenom kousek a navíc to vykrojení není ani vysoké, takže může mít mimčo nožičky jak chce a ničemu nevadí) . Pravda, větší vaničku má ještě tak Bgb Cameleon (a polské haraburdy tak možná) 🙂 Naše malá je po manželovi celkem dlouhá, byla narozená v září a celou zimu jsme v pohodě odjezdily v korbě s fusakem a v teplém overalu a ještě měla místo...v 5 měs. šla ale do sporťáku pouze v poloze v leže a s vložkou - jak píše @kalista - už ji nebavilo koukat do vnitřku boudy a chtěla vidět ven. Takže šla s fusakem do sedačky a k tomu jsme přikoupili winter kit, takže byl sporťák krásně krytý, že tam byla zababušená v podstatě stějně jako v korbičce... 🙂 Takže z tohoto máš zbytečné obavy 😉

tannia87
25. dec 2012

@kajakaja77 ahoj no ten leopardi asi nie ej dostupny tak potom biely skozusinkou 😉

ifkael
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peka1
26. dec 2012

Ahojte. Uz ste prali wk bez ujmy. Moj biely sa mierne zaspinil a pretriet handrickou nepomohlo. t Tato ho suchol o strom a teraz k tomu z komina nan posadali minisadze ☹ ☹ ☹ Zasa sa bojim, ze ked to supnem do pracky, bude neskor premokat...

ikarkulka
26. dec 2012

@janula845 Ahoj, jednou mě nadzvedl jeden komentář (holčiny, která Stokke nemá) o tom, že Stokke vanička je malá a že se do ní žádné dítě nevejde.
Tak jsem si jen pro zajímavost vypsala takové zdejší nejoblíbenější (alespoň co jsem zachytila) kočárky a velikosti jejich vaniček:
Stokke - 74 cm
Firkon - 80 cm
Dorjan - 82 cm
Implast - 75 cm
Teutonia - 76 cm
Joolz - 83 cm (vnější rozměr)
Quinny Buzz - 74 cm
Brio Go - 76 cm
Inglesina Magnum - 84 cm
Casualplay S4 - 77 cm
Bugaboo Cameleon - 76 cm

Ty polské kočárky mají teda ty vaničky delší, ale když se podíváš na ostatní, tak jsou srovnatelné. A u těch jsem nikde podobné komentáře neviděla.

junkfoood
26. dec 2012

ahojte baby, mam taky problem so stokkacikom..stale sa mi posuva korbicka dole po tej tyci, aj ked to mame zaistene s tou sponou, co je k tomu..sa ta spona ako keby uvolni a korbicka putuje dole..neviem ci to robime zle, ale je chybna ta spona..mali ste niektora taky problem..?

vevika
26. dec 2012

@junkfoood ja sice taky problem nemam, ale na FB stranke Stokke pisala jedna baba, ze jej toto iste robi a Charlotte jej odporucila napisat e-mail. Neviem sice ako to vyriesili, ale myslim, ze urcite k spokojnosti zakaznicky 😉 Skus to vyreklamovat u predajcu alebo napisat rovno do Stokke.

junkfoood
26. dec 2012

@vevika uhm, skusim, dakujem za radu..

milankovazuzana
26. dec 2012

@ustrachana A ty čo mojaaa, zase posielaš Stokke het z domu? A čo tak?

ustrachana
26. dec 2012

@milankovazuzana ano, ano moja 😀

milankovazuzana
26. dec 2012

@ustrachana za čo ho ideš meniť ? 🙂

ustrachana
26. dec 2012

@milankovazuzana - Zuzi neviem este

klarawerder
27. dec 2012

@ikarkulka No, to víš...tím, že polské kočáry vypadají celkově jako nějaké náklaďáky (můj subjektivní názor)...obzvášť ty, typu Firkon mně oslnily 😀 , tak ta korba vypadá "normálně". Ale přijde mi, že Stokke korba je jakoby mělčí (okraje vaničky nejsou tak vysoké), a taky tím, že má takový decentní uhlazený design, tak prostě působí dojmem, že je malá...A tak trochu nechápu (nicméně nekritizuju) maminky, které na smrt bazírují na ooobrovské korbičce...já teda nevím, ale metrová korba mi bude tak či tak na houby, když tam větší děcko stejně nechce ležet 😀 No, my jsme nedělaly obstrukce, v 5 měs. šup do lehu do sporťáku a jak bylo dobře 🙂 A nad nejapné komentáře "Stokke odbornic", které ho někde viděly v obchodě a hned mají jasno, co je špatně, se musíš povznést 😀 Já už se to takovým babám ani neobtěžuju vyvracet...ať si myslí, co chtějí...my Stokkačky víme, o čem to je a koneckonců čím míň majitelů Xplory tím víc budeme originální 😀