Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ustrachana
6. jan 2013

@luly3 dakujem

milankovazuzana
6. jan 2013

@ustrachana veľmi pekne to vypadá, to sa mi páči.

milankovazuzana
6. jan 2013

tak maminky, dnes nám napadlo kvantum snehu a samozrejme nám zadrhávalo koliesko - predné, pravé-klasika... kde bolo odhrabané, tak to šlo bez problémov ale samozrejme po neodhrabanom to zadrhávalo... ☹ ☹ ☹

simuska1976
6. jan 2013

Ahojte baby, chcela by som vas poprosiť o radu. Chystame sa kúpiť kocik, ja som sa dlho rozhodovala medzi Inglesina trilogy (mam rada klasiku) a Xplory. Včera sme s priateľom pri prechádzke obzerali kociky, všetky take vsedne, a zrazu oproti nám Xplory s bielym WK, len nám tak srdiecko podskocilo, tak sme si ho hneď išli obzriet do obchodu. Ta výška je super, bolo skoro hneď rozhodnuté, len nám predavacka povedala, že po snehu neprejdeme, kedze sa nedaju zablokovat predne kolieska. čítala som aj vašu diskusiu o snehu tak teraz neviem. A potom som našla Crusi, kde sa kolieska dajú zablokovať, tak, ak by ste boli take zlate a mohli mi poradit, aké su v nich rozdiely, pripadne výhody, nevýhody. Ďakujem.

z.u.z.k.a.
6. jan 2013

Ahojte
Ja mam biely WK a zatial mi nic nepusta, ale je pravda ze ked prsi alebo snezi moc von nechodime. No raz mi manzel nechal kocik pred domom a zmokol a nic sa mu nestalo. Iba kozusinu somprecesala a bolo 🙂 takze vobec sa bieleho nebojte.

pajka7
6. jan 2013

@milankovazuzana kukla som album...ty mas tu kozusinku kraaaasnu...bohatu,aj farba ja krajsia 🙂 Nasa je taka no jemne do fialkova...alebo neviem ani ten odtien popisat. Kozusinu do sportaku mam od @klarawerder a ta sa mi normalne paci viac aj farebne..aj kvalitou ako ta na WK.....asi to dam presit 😀 😀 😀

milankovazuzana
6. jan 2013

@pajka7 áno, kožuška je pekná, bohatá a poviem Ti, že dnes poriadne snežilo, ako som vyššie spomínala, kočíkovali sme cca 1,5 hodinky, kožuška zapadaná čerstvým snehom, len som občas rukavicou striasla sneh no a je stále rovnaká, vôbec nepotrebuje prečesávať.Tak kit mi naozaj vyšiel, to ma teší.Znesie i jemné mrholenie, keď teraz pršalo viac, tak som muffík a kožušku dala radšej dolu, ale sneh jej vôbec nevadí. No zase mi sem tam zadrhne koliesko-no nevyberieš si 😀

milankovazuzana
6. jan 2013

@simuska1976 informácia o tom, že po snehu neprejdeš preto, lebo sa nedajú zaaretovať kolieska je úúúplne od veci a mylná...nikdy som i na kočiariku kde to môžem spraviť nerobila-nezaaretovala a už vôbec pri jazdení po snehu.problém u Xplory je v tom, že sneh zadrhne medzi koliesko a vidlicu-ale nie vždy, stáva sa to občas pri čerstvo napadanom snehu, inak sa jazdí po snehu dobre.A tiež záleží kde bývaš, koľko mávate snehu-tu je ho celú zimu požehnane...
Crusi-má predné kolieska taktiež na vidlici.. mám i Orbit-tiež sú kolieska na vidlici, ale nerobí sa to, tebo vnútro vidlice je šikmé... ale o všetkom sa tu už písalo pár strán dozadu, tak si to treba zbežne prejsť.

kalista
6. jan 2013

Kocky ak by mal niekto zaujem chcem posunut 2x pouzity fusak black melange... IP

milankovazuzana
6. jan 2013

@kalista Katiiii, huš máš doma Stokkáčika, žeeee? 🙂 🙂 🙂

simuska1976
6. jan 2013

@milankovazuzana Ďakujem.

kalista
6. jan 2013

@milankovazuzana zuzicek nemam nakoniec som to v hodine 12 stornovalq, aj som to olutovala....veeelmi tazko sa mi lucilo s cameleonom a do tych nasich podmienok je lepsi

kalista
6. jan 2013

@simuska1976 mne predavacka ked som ho bola 1x pozriet, ze je to iba imidzovka, nech ho nekupujem. Oni o nom prd vedia kedze v nom mimi iba videli.

henikav
7. jan 2013

ahojte baby, ak sa mozem pripliest do vasej diskusie, rada by som si vypocula Vas nazor. Onedlho budeme zas po velmi dlhom case kocikovat, samozrejme casy sa zmenili, kociky tiez. Mame uz doma 2 kociky, ale ja mam rada zmenu a tak som si vyhliadla aj stokke xplory. Bola som rozhodnuta ho tento vikend kupit, lebo sa mi paci ten zvlastny design. Lenze ...., a to ma zabrzdilo. Beriem to tak ze kupujeme kazda kocik podla svojich potrieb a tie nase su take, ze vela chodime autom, kocik sa bude skladat nakladat a vykladat. Ta vrchna cast sa velmi tazko odklikava, beriem to ze som teraz s velkym bruchom nemotorna, ale aj tak, ledva sa mi to podarilo odkliknut, pritom taky pukot, ze som si myslela ze nieco zlomim. Aby som to teda nemusela odklikavat, skusili sme ho zlozit aj so sedackou, no to sa potom aj predavajuci natrapil kym ho zase zlozil 😀 😀 😀 Potom zlozena konstrukcia, je takmer taka velka ako nezlozena, proste zda sa mi ze zabera vela miesta. Proste toto skladanie a rozkladanie ma odradilo. Keby to bolo len tak ze prechadzka, pridem domov, zaparkujem ho cely ako je, tak ano, podla mna jazdi perfektne. Co uz mate prakticke skusenosti, viete mi napisat ci je to tak, alebo mi vyvratit moj nazor? Pretoze za 10 minut v obchode sa naozaj neda urobit uplne objektivny nazor na kocik

milankovazuzana
7. jan 2013

@kalista Kati, aj ja si myslím, že do snehu a do hôr je cam leoší a ten Tvoj je taký krásny ...

milankovazuzana
7. jan 2013

@henikav ahoj, pokiaľ je kočiarik úplne nový, tak to prvé až čojaviem tretie zloženie ide ťažšie, po pár razoch to ide úplne v pohode.To skladanie nieje vôbec zložité, samozrejme sú kočiariky, ktoré sa zložia jednoduchšie ale i horšie ... Zložený nepatrí k veľkým, určite nie.. To sa musíš sama rozhodnúť, podľa tvojich predstáv a požiadaviek.Z tejto našej grupy poznám zatiaľ iba jednu maminku, ktorá kôli skladaniu a miestu kočiarik po pár týždňoch zamenila za iný.

vevika
7. jan 2013

@henikav Z mojej vlastnej skusenosti poviem na rovinu, ze su kociky, ktore sa ovela jednoduchsie skladaju do auta, pretoze Stokke musis rozlozit na 2 casti. Ale ja ho pomerne casto skladam a mam v tom uz taku rutinu, ze mi to nepride nijako obtazujuce, minuly rok som ho skladala do auta dokonca 2-3x za den, kedze som vozila deti do skolky na opacnom konci mesta 😀 To odklikavanie ide uplne lahucko, ci uz hlboka vanicka alebo sportova cast, tam problem nevidim, chce to asi len v klude doma (alebo v obchode) si to par krat skusit, naozaj to nejde tazko. Co sa tyka ulozenia do auta, ja ho v pohode nalozim aj v nezlozenom stave, len dam sedatko aj rucku na najnizsiu poziciu (prihodim foto). A zlozeny sa krasne vojde aj do Kia Venga alebo Alfa Romeo147 (a ta ma ozaj maly kufor 😉 )

henikav
7. jan 2013

@milankovazuzana dakujem za nazor, stale nad nim rozmyslam, no ved uvidim, mozno je to tym ze ho porovnavam s druhym, ktory je uz doma a ten sa posklada fakt jednoducho, rychlo a uplne na drobny. Mozno sa este vratim do obchodu a poskusam, lebo inac sa mi paci a dobre sa s nim jazdi, aspon teda v interiery 😵

henikav
7. jan 2013

@vevika aj ja som rozmyslala nad tym ze by som ho mozno ani neskladala, mame dost velke auta. Ja ho tiez budem nakladat a vykladat niekolkokrat, lebo mala pojde skoro do jasliciek. Takze rano ich nalozim, potom vystupime v skole, kam veziem syna, potom zas nastup smer jasle, potom zas nalozit prazdny kocik, smer ja do prace a poobede vsetko takisto v opacnom poradi, pozbierat sa a domov, takze kocik bude lietat dnu a von do auta a z auta, pripadne este nakup cestou domov. Vsade sa zle parkuje, takze kocik potrebujem, mozno niekedy budem stat aj 2-3 ulicky dalej

simuska1976
7. jan 2013

@kalista Boli sme už v 2 obchodoch s naozaj širokým výberom, na internete už tiež hľadám veľmi dlho, ale všetky kociky mi prídu take fadne, Xplory podla mna uplne ziari, zda sa mi pohodlny a ta vyska, na to nemam slov. Mam doma ešte 10-ročný Bebecar, ktorý bol vtedy naozaj top, ale strieska je už strasne vyblednuta, tak si ho nechávam, len do terénu ( kokrhaje a pod. 🙂 ), pripadne by sa mohol hodiť do snehu.

vevika
7. jan 2013

@simuska1976 ja som si tiez odkladala kociky po prvych dvoch detoch, ze do terenu a tak... 🙂 Ani raz som ziaden z nich nepouzila a to uz bude mat mala dva roky 😀

simuska1976
7. jan 2013

@vevika Ked my bývame na lazoch a to by som ani za dom do hory nevyšla na Xplory, pripadne by som ho tam zničila 🙂

simuska1976
7. jan 2013

Ja už som na 95% zlomena, len neviem či Xplory alebo Scotta a farba pre dievčatko? Priatelovi sa páči fialova a mne všetky iné farby okrem fialovej ☹

vevika
7. jan 2013

@simuska1976 ja byvam tiez skora na konci sveta a este aj do lesa s nim chodim 🙂 🙂 Ja si myslim, ze Scoot je skor pre vacsie dieta,pre bale babatko by som volila radsej Xplory ( mozno mi tento nazor vyvrati @ustrachana). My sme sa pre nase dievcatko rozhodovali medzi cervenym a fialovym a vyhral cerveny (ruzova limitka vysla az 2 mesiace po tom co som ho kupila, inak by to vyhrala 😀).

kalista
7. jan 2013

@simuska1976 s xplory budes urcite spokojna, ta vyska je super urcite aj pre rodica, aj pre babo. A som minule skonstatovala, ze ked sme mali stokkacika tak sme Markom viac kecali :-/

kalista
7. jan 2013

@simuska1976 pre dievcatko jednoznacne ruzova je naj, naj, naj, ale vyber farieb ajajaaaaj ktorakolvek

balli
7. jan 2013

@dimudks1976 sto ludi sto chuti...ja mam rada zase unisex farby, ja by som brala tmavo modru alebo oni maju taku kraaasne hnedu pre babu a kupila skor ruzove doplnky... Ale ako pise @kalista, tak ruzova je proste uplne cool ak viete na sto percent ze to bude mala zabka.

milankovazuzana
7. jan 2013

@kalista Kati, tak v tomto s tebou absolútne súhlasím, Tá výška a mať dieťatko takmer pred očami je naozaj veľmi príjemná a intímna vec... akurát som včera pri špacírke nad tým premýšľala 🙂 Od kedy stokkáčikujeme a orbitujeme tak sa Michaelko nie veľmi chce voziť naopak, ešte tak v Orbite sa rád bokom-lebo vidí do ulice a tiež kecáme a pritom nieje ďaleko od maminky 🙂

ustrachana
7. jan 2013

@simuska1976 do scoota by som absolutne male dieta nedala,to uz bud crusi alebo xplory, scoot je pre deti sediace lebo to polohovanie ma len 2 polohy bud sediacu alebo leziacu a predsa len male dieta, ktore nevie samo sediet by tam asi skor trpelo a novorodenec to uz absolutne nie.xplory ma 3 polohy a maly ked zacal vymyslat bol v polohe "polosediaceho divaka" a bol spokojny (len my sme museli potom vymenit kocik z ineho dovodu resp.z jeho zdravotneho) a vanicka je samozrejme uzasna no len tu sme my vyuzili minimalne.ja uz teraz viem, ze pre druhe dieta ( ak bude) volim jedine stokke ( ale asi zo zvedavosti prejdem na crusi) lebo u nas je xplory uz strasne premnozene 😠 😠

vevika
7. jan 2013

@milankovazuzana @kalista aj my pri kočíkovaní stále kecáme 😀 Naša herečka už bude mať za chvíľu dva roky, ake stále sa chce voziť tvárou ku mne a ja si to užívam 🙂