Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

lentila.g
9. jan 2013

@klarawerder ďalší expert spolu s @milankovazuzana na Stokke
Vás musia v obchodoch sa predávaci aj báť čo ich nové naučite..

milankovazuzana
10. jan 2013

@lentila.g tak to určite nie, ja môžem poradiť iba tie kočiariky, ktoré sama jazdím, určite nie tie, ktoré vidím iba v obchode, to je totiž veľký rozdiel 🙂 - noečo vidieť a niečo mať a používať, len tak môžeš urobiť nejaký záver

zz134
10. jan 2013

@klarawerder :(((neviem nikde zohnat ten biely elodie fusak...jaj si ma dobre navnadila🙂 teraz som zamilovana a hladam vsade a nikde uz nemaju. Umieraaaaaam:(((((((((

maminamaja4
10. jan 2013

@petra2012 neopovaz sa'ak chces niekde darovat peniazky,tak sup s nimi sem. Inac urobis charitu podvodnikom,uz sme tu o tom pisali. 😢

lentila.g
10. jan 2013

@zz134 http://www.sofiababy.sk/www-sofiababy-sk/eshop/... skúšala si tu?p.predavajuca je veľmi milá ona sa pokúsi zohnať

ikarkulka
10. jan 2013

@zz134 Napiš @kajakaja77 😉

zz134
10. jan 2013

@lentila.g
@ikarkulka
baby dakujemmmm ste zlate...este idem skocit dnes do predeti.Tvaria saze ho maju ...strasne ho chcem. ja mam stary teda to som sa dnes dozvedela ze je to starsi typ) stokke ten norkovy a izak je v nom natrepany ako taky medved a nervaci. Vraj je tento starsi mensi. tak ho idem predat a laska velka s elodie bielunkym...
prevelkaaaa

balli
10. jan 2013

@petra 2012 urcite nie, mne takto pisali na svadobne saty ze ona je z UK a ze ide vydavat dceru v afrike a mam tie saty poslat do afriky a jej mam dat cislo uctu ze mi zaplati...no to tak. Saty by neboli a este by mi aj ucet vybrakovali. No way...
Radsej kup od hocikoho na bazera zo SR alebo CR alebo tak...nieco co si vies pozriet a zaplatit ak nie su peniazky na novy stokkacik 🙂

maminamaja4
10. jan 2013

@zz134 potom napis ako si dopadla a foto-foto-foto v stokaciku prosiiiim 😵 😵 😵 Nech sa potesime.

skadi
10. jan 2013

Takže konečne sa aj ja môžem pridať s objektívnym názorom na kočík stokke xplory🙂
Dlho som pred narodením malého študovala,či kupiť stokke alebo iný kočík. názory sa dosť na tento kočík rozchádzajú,ale tak nakoniec som aj tak neodolala a šla dom do toho a teda vlastním krásne stokke xplory purple v plnej výbave a môžem povedať len toľko: tento kočík je uplne v poriadku, je skvelý...vôbec nie je malý ako niekto kto ho videl v predajni píše. Mne sa narodil chlapec ,ktroý mal 4100g a 55 cm-januárový,. Vo vaničke sme sa vozili až do leta a okolo 5-6 mesiaca sme prešli na športovú časť.Ale môj malý mal v 6m. 72 cm,takže žiadny drobec. A kedže športová časť má novorodeneckú vložku môže sa používať od narodenia. V niektorých krajinách,kde je na to počasie hlbokú ani nekupujú. Stokke je veľmi pohodlný,super je že sa dá otočiť na obe strany, nemusím nosiť tie ohavné plienky, aby dieťatku nesvietilo slnko do očí,pretože strieška je dosť dlhá a chráni vaše bábätko pred slniečkom alebo si otočím podľa smeru ako svieti tak opačne. Je to veľmi jednoduché a dá sa to alikovať aj keď malý sedí v kočíku. A to má už teraz 11kg,takže pohoda 🙂 Tyč medzi nohami mu vôbec neprekáža a ani nikdy neprekážala...A to sedenie,čo vypadá,že ide dieťa vypadnúť z kočíka? No poviem Vám ,že inak mi ten malý už ani sedieť nechce. Je veľmi vnímavý a zvedavý a už asi od 9mesiaca neexistuje preňho poloha polosed. Buď len spať v kočíku alebo vykúkať v tej "strašidelnej" polohe. Ale je to len optický klam,pretože dieťatko má veľmi dobre podsedenú ritku. Naviac sú knemu rôzne sety a ked to financie dovolia,je to úžasné meniť tento kočík či už podľa nálady alebo ročného obdobia 😀 A vôbec nie je pravda,že sa tam dieťa v 2 rokoch nezmestí. Hlúposť. Môj malý má rozmery ako 1,5-2 ročné dieťa aj napriek tomu,že mu ešte len onedlho bude rok. Váži 11kg a meria 84cm, a stále sa tam zmestí aj s fusakom a navalený v zimnej bunde.A inak po snehu uplne v pohode jazdí,akurát je problém pri zamrznutom neodhrnutom snehu,ale to si myslím,že s akýmkoľvek kočíkom. Dôležité je ,že sa dá opierka na na nožičky posúvať,týmpádom je kočík dosť dlhý. Je veľmi ľahký a skladný aj do malého auta. Takže golfáče ako iné kámošky s kočíkmi s obrovskou korbou som zatiaľ nekupovala a možno ani nebudem 🙂 Takže asi tak. Ale aby som bola naozaj objektívna kočík stokke má tiež svoje chyby,ktorými sú: že sa nedajú zamknúť predne kolieska,aby sa netočili, rukoväť má trošku vôlu. Inak som na nič neprišla. Takže dievčatá ak sa Vám kočík páči a chcete ho šup do obchodu a tým čo sa nepáči a nechcú ho neriešte ho. Je to voči nemu nefér...treba si ho najprv poriadne odskúšať a potom súdiť..

vralen
10. jan 2013

Takze dnes som pochodila vsetky mozne obchody s kocikmi v blave. Stokke vyhral, je najpevnejsi a najlahsie sa vozil. len ta cena. Takze vybrali sme si stokke xplory a chcem si ho objednat cez nemecko, kde je teraz akcia cez 800 euro za sportovy plus vanicka, co je o 300 eur nemej ako u nas. Mate dobre skusenosti s objednavanim cez nemecko?
vybrali sme si farbu black melagne a je to 2013.

ustrachana
10. jan 2013

@klarawerder musim ti oponovat co sa scoota tyka, opierka noziciek sa zacvakava nesrubuje, ked je kocik v lahu tak nie je pokrcena ani nic ine, je to pekne rovne 🙂 maly ma rok a kocik je tak velky, ze nozicky mu nevisia a opierku noh ani nepotrebujeme 🙂

strawberry7
10. jan 2013

Baby budete niektorá predávať Stokke ? ak áno akú farbu? vďaka

vralen
10. jan 2013

potrebujem poradit pri preklade z nemeckej stranky, chcem si odtial objednat kocik a nejsom si ista, ci som pochopila spravne. prosim ozvite sa ak ste ochotne mi pomoct. dakujem

vralen
10. jan 2013

poprosim prelozit
Lieferumfang des Stokke® Xplory® Complete mit Babyaufsatz

Chassis mit Sitz, Verdeck mit Blendschutz, Inlay, Rückenabdeckung,5-Punkt-Sicherheitsgurt, Gurtpolster, Bezug f. Sicherheitsbügel, Babyeinlage, Moskitonetz +Regenschutz für Sitz, Einkaufstasche, Babyschale, incl.Inlay, Matratze, Cover, Regenschutz für Babyschale

neviem ci som to dobre prelozila, malo by to byt sportak, taska a vanicka, plastenka a sietka... len si chcem utvrdit, ci je to aj sportiak i vanicka. aby som neobjednala len sportovu cast. dakujem za pomoc

vevika
10. jan 2013

@vralen je to aj s vaničkou

kilian
10. jan 2013

@vralen s vanickou

vralen
10. jan 2013

to znamena ze vanicka i sportova cast? chapem spravne?

vralen
10. jan 2013

@kilian
@vevika to znamena ze vanicka i sportova cast? chapem spravne?

kilian
10. jan 2013

@vralen ano

strawberry7
10. jan 2013

@vralen môžte mi poslat link? dakujem 🙂

lentila.g
11. jan 2013

@strawberry7 http://www.babyonlineshop.de/kinderwagen/Stokke...
Ja som kupovala tu a max***** spokojnoť(cena,komunikácia,dodanie)

milankovazuzana
11. jan 2013

Jáááááj, Stokke má novinku - skladaciu vaničku na kúpanie a k tomu lehátečko, to prečo nemali, keď bol MIchaelko menší??? Nezavadzia v kúpelni, zložíš a máš, vezmeš so sebou na dovču, veeeľmi praktická vec, maminky, ktoré čakáte alebo máte malé mimčo.A sú krásne transprentné... našla som na BM.

strawberry7
11. jan 2013

@lentila.g dakujem 🙂

vralen
11. jan 2013

@lentila.g
@strawberry7
ano je to ta stranka, co som pozerala i ja. odtial si chcem objednat.

miskasitka
11. jan 2013

neviete ci by sa mi este podarilo niekde zohnat limitku pink? alebo nemate ju niekto a nechcete predat? stacili by aj nahradne potahy. Dik

balli
11. jan 2013

@skadi dakujem, sice som tu citala milion reakcii na to aky je stokke super a som o tom aj presvedcena, ale kazda reakcia maminky so stokke a velkym babom ma moc potesi pretoze si myslim ze ja porodim maleho obra ak zdedi manzelove geny 🙂

dolcee
11. jan 2013

Ahoj holky, tak i já už se zanedlouho budu těšit z nového kočárku pro naši dubnovou Sofii. 😵
Máme vse objednané a za 5 tydnu se můžeme těšit. 😎 Jsem rada za pozitivni ohlasy uživatelek.
Koupila jsem sadu sportak a vaničku ( i když mame mimi v dubnu, tak jsem si rikala, ze se bude hodit) v béžové barvě, autosedačku jsem zvolila Maxi Cosi, je hodně lehká a už máme od známého i Family fix do auta.
Koupila jsem v Praze v Babiez:
http://www.babiez.cz/stokke-xplory-beige---deta...
Měla jsem 20% slevu na všechno, vybrala jsem i plno příslušenství.

Chci se zeptat, píšete, ze mate model 2013 - co je na ni nového? Nejde jen o barvu black melange? Doufám, ze jsem nekoupila nic starého. Prosím mrkněte na odkaz, snad mám take nejnovejsi verzi.

balli
11. jan 2013

to inak nechapem ze iba na slovensku nie su akcie na stokke? Ja som videla mozno raz za necelych 1000 eur, inak si to drzi defaultne svoju cenu nad 1000 - 1100. no sak casu dost kym sa to bude kupovat.

klarawerder
11. jan 2013

@zz134 Jooo, děvče, tak to netuším. Někde na webu být musí, je to nová kolekce. Taky jsem si musela zahrát na FBI, když jsem ze starší kolekce sháněla leopardí ED a nikde se nedal objednat 😀