Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

dolcee
11. nov 2013

@vani178 ty jsi měla Stokke pro miminko i pro 2,5 leté dítě?
Je pravda, že s miminkem hází každý kočárek. Zhruba od 6 kg jsem už ten problém neměla.
V našem kočárku si dobře hovět i 5 letý synovec. Sedačka je velká podle mě.

Holky, jak dáváte kocarek do suv? Někdo tu kdysi ukazoval fotku. Docela by se mi to hodilo..
Štve me furt dávat dolů madlo, podpěru na nohy a nakonec i sedačku. Diky.

ifkael
11. nov 2013

@dolcee fotku som videla- posunuta sedacka uuplne dole a tak som videla kocik cely strceny v kufri

cawes
11. nov 2013

@dolcee presne tak ako ti napisala @ifkael
sedacka uplne dole, rucka dole a uz len vlozit

cawes
11. nov 2013

inak dnes som bola v meste a teda u nas vo svajci je riadna zima uz ja som nahodila uz emitex fusak a vo vytahu som stretla dalsi stokke light green, ale zostala som v soku, ziadna kozusinka, ziadna deka, ani fusak, dieta na lahko oblecene. Tak teraz neviem ci len ja prehanam v obliekani ale mne bola zima lne pri pohlade na dieta

dolcee
11. nov 2013

@cawes a ja už mám nožičkový fusak 😀 tak si vyber 😀

bianocka
11. nov 2013

@cawes
@dolcee Aj ja uz pouzivam zimny a to uz dost dlho. Aj ked je pravda, ze ten od Quinny posobi tenko, aj ked je teplucky. Ale keby mi uz prisiel Stokke nozickovy, hned ho pouzivam tiez 🙂 V svajci su asi ludia zimnomilni 😀 Osobne si myslim, ze ked to dietatko iba sedi a nema pohyb, musi byt v teplucku.

sabrinka26
11. nov 2013

baby, aku nakupnu tasku by ste brali ked budem mat melange antracit wk? ktora sa k tomu farebne hodi najviac?

milankovazuzana
11. nov 2013

@sabrinka26 purple 🙂

lupatko
11. nov 2013

@sabrinka26 brown

cawes
11. nov 2013

@sabrinka26 podla mna skoro vsetky zalezi aj aky mas kocik ja som to skusala z cervenou a vyzera to super, tiez purple bude super, beige detto

sabrinka26
11. nov 2013

@milankovazuzana
@lupatko
@cawes dakujem baby..pozerala som fotky,ale fakt sa neviem rozhodnut ktora bude ta naj..

cawes
11. nov 2013

@sabrinka26 a aky mas kocik?

sabrinka26
11. nov 2013

xplory..teraz mam light green a wk bude antracit..

cawes
11. nov 2013

@sabrinka26 no podla mna to moze byt tiez

lupatko
12. nov 2013

@sabrinka26 a fusak mas aky? tiez zeleny?

lada19
12. nov 2013

Ahoj holky 😀 preji vsem krasny slunecny den a prosim o radu. Da se hluboka korbicka za neco chytnout a nest? Mam na mysli nejake usi nebo tak. Uvazuju, ze bych nechavala podvozek v kocarkarne, ale nechce se mi pak korbicku pokladat na zem do zaslapaneho vytahu.

dolcee
12. nov 2013

@lada19 samozřejmě, hluboká korba má po bocích uši zastrčené v takových kapsách ;)

Holky, to se muže stát jenom mně- měl mi dojít nový wk uz minule utery a dopravce to nemůže dohledat uz týden 😠

lada19
12. nov 2013

@dolcee Dekuji za odpoved 😀 hele a nosila jste tak nektera korbu i s miminkem? Ne ze bych neverila ve kvalitu Stokke, ale pripadaji mi dost uzke.

lada19
12. nov 2013

@dolcee A s tim winter kitem je mi to moc lito. Ja objednavala kocarek a prislusenstvi nekdy v srpnu a teprve pred tremi tydny jsem konecne dostala chybejici zbozi. Uz jsem si myslela, ze z porodnice pojedeme bez autosedacky 😀

evajan
12. nov 2013

@matuliacik nie, vajicko nesedi na starsie typy kocika.

matuliacik
12. nov 2013

@evajan Zo Stokke Lovers mi odpisali ze ano, tak uvidime, manzel dnes vajicko odniesol zaujemcom tak to vyskusaju a dam vediet. 😉

milankovazuzana
12. nov 2013

@matuliacik autosedačka samozrejme sedí na všetky staršie typy, lebo systém uchytenia-mechanizmus je rovnaký...to je ako na staršie podvozky sedia všetky druhy sedákov, princím uchytenia je stále rovnaký, aj keď výzorovo je to iné. 🙂

matuliacik
12. nov 2013

@evajan
@milankovazuzana
@ikarkulka

Vajicko predane, takze sedelo, dakujem za rady 🙂

klarawerder
12. nov 2013

@chani23 Ahoj, kde vám kočár vrže? Mně vrzala hlavně ručka a pak mi cosi lupalo uvnitř té tyče... Takže jsem to celé rozebrala a pořešila...nevrže mi nic, a to je náš Stokkáč 3 roky v plném provozu a malá má 11kg, takže dostává celkem zabrat 🙂

sabrinka26
12. nov 2013

@lupatko fusak mam bezovy,tak asi pojdem do bezovej.. 🙂

klarawerder
12. nov 2013

@dolcee Pokud nechci skádat, pak povolím pojistku pod sedačkou, svezu sezení úplně dolů a dám ho do polohy vleže. Pak si zasunu rukojeť taky dolů a normálně ho postavím do kufru 😉

klarawerder
12. nov 2013

@cawes Tak to byla zas nějaká pomatená Švýcarka...když byly schopný v létě vozit děcka ve fusacích Odenwälder, tak jim zcela evidenetně nedělá problém dát děcku tady v pěti, deseti stupních, rifle, triko, mikinu a jedeme ven... Já mám malou oblečenou:rifle, kozačky/tenisky, dlouhý triko, bunda, čepka a nákrčník, šup s ní do fusaku a když teď ještě echt fučelo, tak jsem ju "přiklopila" Storm coverem... 😉

vevika1
12. nov 2013

Pre @dolcee

chani23
12. nov 2013

@klarawerder ahoj, rucka nam vrzgala tiez, ale to uz je v pohode. Ide to z tej stredovej tyce, chvilu nam tam aj lupotalo a teraz uz iba vrzga. Asi mesiac a pol pouzivame sportovu cast, mam pocit, ze je to o nieco lepsie. A s cim to prestriekavas? My sme skusili VD-cko a aj silikonovy sprej, zaberie to tak na dva tyzdne..

klarawerder
12. nov 2013

@chani23 No, já jsem to prostříkávala a nepomohlo - pořád mi to všude vrzalo...Tak jsem se naštvala, celou ručku jsem odmontovala až na tu tyč, kde jsem tím trochu zašťourala, báj vočko jsem tam stříkla WDčko (i když silikonové spreje jsou lepší, ale ten jsem neměla, proto WD), pak jsem to smontovala zase dohromady a od té doby to nevydává žádné nepříjemné zvuky (a to už je to řekla bych určitě měsíc)... Asi by bylo dobré to udělat takhle, pokud máš šikovného manžela (jakožto mm je Švýcar, takže jsem si to radši rozmontovala sama 😀 )...Jak to rozmontovat můžu poradit, až je jen tyč, tak to promáznout, a každý komponent pečlivě zase namontovat, přičemž když je to součástka, co se má hýbat, pak je třeba ji montovat už promazanou (ne všude se s tím sosákem od spreje dá dostat, když je kočár v celku, nerozmontovaný...)