Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ustrachana
11. dec 2012

@deyana ja som vcera presla cerstvym snehom aj kopami odhrnuteho snehu bez problemov, ale byvam v meste a mam dojem, ze tu je sneh skor rarita 😀 asi by lepsie poradili baby co byvaju kde byva viac snehu, urcite ti pocas dna napisu skusenosti, su tu skvele babule 😉

deyana
11. dec 2012

@ustrachana No právě, ono město je jedna věc, a hory druhá 😅 😅 budu netrpělivě očekávat další zprávy 😀 😀 díky moc 😉

milankovazuzana
11. dec 2012

@deyana ja som svoje skúsenosti opisovala tu a pred pár dňami.Máme Stokke, zbožňujem ho, ale bývame na Kysuciach, čo sú v podstate samé hory a zima je tu skoro tak dlho ako v Tatrách...Stokke je úžasný kočiarik, ale to blokovanie koliesok sa stáva.Nie dennodenne, ale stáva a nebudem sa tváriť že nie, keď tomu tak je.Iné je jazdiť po snehu v meste, iné v podmienkach, aké sú tu...Závisí to od konzistencie snehu a jeho množstva.

segafredo
11. dec 2012

chtěla bych se zeptat, jestli Stokke zvládne za sucha polní cestu, po které nejezdí ani auta, ale jen traktory - nevím, zda nemám pořídit trošku terénější kočárek, ale tenhle se mi moc líbí spolu s Jollz...ale ten je na podobném principu.,.

deyana
11. dec 2012

holky a jaký je rozdíl v modelech 2006, 2009 a 2012?

klarawerder
11. dec 2012

@deyana Ahojky 🙂 Já jsem teda nikdy Cam neměla, máme jen Bgb bee+, ale co se týče Stokke, tak má super jízdní vlastnosti, bezva je i to, že můžeš doslova za jízdy kola k sobě, a jet třeba po schodech (to využíváme denně) nebo ve velmi náročném terénu (projely jsme závěje, rozkopaný vlakový přejezd, kde byly kameny velké jak pěst - naproti nám šla tehdy maminka s Concordem a ujela asi tak 1 metr a konečná, museli kočárek přenést...ale my se Stokkáčem jsme to v pohodě projely, stejně tak se nám bez problémů jezdí po sněhu - to baby sice psaly o zasekávání koleček, ale asi záleží, co je za sníh, nám se teda nic nezasekává - anebo jsem slepá 🙂 ...resp. zatím jsem nenarazila na typ terénu, kde by to s ním nešlo). Když mluvíš o velkých zimách, pak na Stokke je super taky to, že se prodává Winer kit - zimní potahy, ty výrazně zateplí kočárek plus vypadají nádherně 😀, naopak v létě nasadíš Summer kit - ten je zas prodyšný, má sluneční clonu atd. Klasické potahy mají perfektní ten kšilt na stříšce, takže to krásně kryje, když stříšku úplně roztáhneš...to naše Beečko teda v tomto pokulhává 😀 Jinak nevím, jak s Camem, ale ze Stokke máš během 3 minut sundané veškeré textilie a vypereš je v pračce, takže žádné šudlání houbičkou 😉 A oproti Camu je Stokke samozřejmě výrazně vyšší, což mi přijde taky fajn - nemusíš se neustále ohýbat a špuntík nedýchá tolik prachu atd., co se drží u země... a na všechno hezky vidí, protože tam sedí nahoře jak na bidýlku 😀 Další velké plus je véééliká nákupní taška - sice vypadá, že nic moc, ale uvnitř je našitá velká síťka, že můžeš nákup vézt v otevřené tašce a nic ti nevypadne...vejdou se tam cca 3 balíky plínek po nějakých 80ks. Myslím, že váhově a po složení je srovnatelný s Camem. No a můj téměř dvoumetrový manžel ještě ocenil rukojeť, která jde dát opravdu vysoko - výš než na Bgb...stejně tak ale "vozí" kočárek malá (14 měs.), když jí dám rukojeť co nejníž 😀 Cam je bezpochyby taky super kočárek, jinak by ho nemělo tolik spokojených maminek, ale já bych určitě jiný kočárek nechtěla, Stokke nám naprosto vyhovuje (jezdímě po městě, po lese, po polňačkách, prostě všude).

klarawerder
11. dec 2012

Rozdíly starších a novějších modelů máš tady 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=qabH3Qk4ceM
vevika
11. dec 2012

@klarawerder Klári, ty to vždy tak perfektne všetko rozpíšeš 🙂 ja žasnem 🙂

klarawerder
11. dec 2012

@vevika 😀 Měla bych možná začít odpovídat normálně...né na půl stránky 😀

chantalhumenne
11. dec 2012

Ahojte maminky, nepredáva niektorá z Vás winter kit?

maminamaja4
11. dec 2012

@klarawerder keď to pises tak vasnivo a odusevnene,tak to inak ani nejde 😀

peka1
11. dec 2012

Ahojte. K mojej dileme o farebnej kombinacii Winterkitu k mojmu light greenu. Zatial mam dvoch favoritov. Biely WK a zeleny fusak alebo Modry WK a navy fusak. Ale predsa len cierna je klasika. nemate niekto nahodou nahodeny cierny WK, ze by ste mi ukazali ako to vyzera real 😀

klarawerder
11. dec 2012

@maminamaja4 O Stokke to jinak než vášnivě nejde 😀

vevika
11. dec 2012

@klarawerder neee, nemeň štýl 🙂

segafredo
12. dec 2012

jakou autosedačku jste použily pro novorozeně? IziGo nebo IziSleep? která je lepší? a kupovaly jste i základnu ISIFIX? nebo jste poutaly pásem??

lentila.g
12. dec 2012

@deyana Ahoj, tak ja mam skusenost aj aj, a myslim ze je tu viac mamiciek takych...
Ja osobne som mala najskor Cam 2, potom Stokke a teraz som sa opat vratila ku Cam 3
Stokke splnal vsetky moje poziadavky ohladne jazdy, len skladanie bolo pre mna neunosne kedze mam starsieho o (17 mes.rozdiel)syn ten dlho pri skladani dennodennom bol zivsi a ja som niekolkokrat denne skladala kociar do auta lebo nemame vytah...a vanicka je dost tazka na nosenie v jednej ruke a v druhej tahat dalsie dieta po schodoch aby kracalo...no a je o malinko malinko vacsi po zlozeni ako BGB cam. ale prave asi 3-5 cm chybalo aby sme ho pekne napratali do muzovho auta...to bol tiez dovod preco som ho menila...
V porovnani ale s BGB ma lepsi kosik ((lepsie dostupny ked je vanicka)
Vyska na kociku je wau tak pre dieta ako aj pre vysieho cloveka co moj muz je a bgb ma pocit ako keby maly lezal pri clenkoch, ale ja som nizsia cize mne je to v pohode..
Teren Stokke na moje prekvapenie velmi dobre zvladol...kamen, zatravnenu cestu..i ked vanicka sa dost natriasa po takom povrchu, ale ked lezi v sportovej casti dieta tak je to zatazene a super...hlavne ta novoroden.vlozka, hlavne ja vidim a banujem teraz ze som nenechala si na prechod vanicka-sportiak prave Stokke kvoli novoroden.vlozke, i ked v BGB vanicke je malemu zatial dobre a aj dost miesta ma....hoci je dost dlhy...

deyana
12. dec 2012

@lentila.g děkuji. Určitě bych šla tedy do Stokke, ale asi ten novější.. malého mám v hlubokém kočárku, a zastím bugaboo stačí, tak asi to budu řešit na jaře, výměnou, abych tu teď neměla DVA.

Chci se zeptat, na Stokke je taky možné nechat ušít všelijaké stříšky a potahy???

mimi27712
12. dec 2012

@peka1 Ahoj, ja mám light green a k tomu biely kit. Je pravda, že táto farba sa tuším najťažšie kombinuje s doplnkami. Myslím, že aj dark navy kit a fusak by boli pekné. K čiernemu kitu nieje fusak, takže do toho by som asi nešla, pre mňa bola tá biela na zimu ideálna, je belšia dokonca ako sneh.

patka1987
12. dec 2012

Kocky, neviete ci na podvozok stokke scoot pasuje sportova cast z xplory? Popripade kolko stoji?
Dakujem

lentila.g
12. dec 2012

@deyana no uz som videla aj na Stokke pár "iných"ale na org.sa to nechytá...Bgb ma viac "profesionálov" v šití

vevika
13. dec 2012

@patka1987 stokke scoot stojí 619€. Sedačka zo Xplpory naň nepasuje.

klarawerder
13. dec 2012

A bílý kožíšek 🙂

ikarkulka
13. dec 2012

@klarawerder Proto jsem nechtěla, abys odešla, protože to vždycky vysvětlíš perfektně, jasně, srozumitelně, nic nevynecháš. Obdivuju tvoje vyjadřovací schopnosti 🙂

Ten bílý kožíšek je super!

klarawerder
14. dec 2012

@ikarkulka Děkuji za kompliment...no, jsem nějaký literární typ asi 😀

klarawerder
14. dec 2012

@segafredo To je ten náš "přebalovací kufřík"...

maminamaja4
14. dec 2012

@klarawerder ty,to je lepsi napad ako ta stokke prebalovacia taska,ta sa hrozne blbo pripevnuje a je tam akoby skrkvana,ked nie je nalozena, zase ked je full plna,hrooozne tasko sa tam pripevnuje, alebo mas aj na to nejaky zlepsovak. A ta znacka bibi je ,co zac, kde si to zohnala? 😨

maminamaja4
14. dec 2012

@klarawerder ty,to je lepsi napad ako ta stokke prebalovacia taska,ta sa hrozne blbo pripevnuje a je tam akoby skrkvana,ked nie je nalozena, zase ked je full plna,hrooozne tažko sa tam pripevnuje, alebo mas aj na to nejaky zlepsovak. A ta znacka bibi je ,co zac, kde si to zohnala? 😨

klarawerder
14. dec 2012

@maminamaja4 No, tady to je takové zpevněné (jako se dělají cestovní kufry), že to právě hezky drží tvar. Originál kabela se mi právě moc nelíbila, takže ji nemám, a nemůžu poradit. U tohoto je nevýhoda v tom, že pokud je sedačka úplně v sedě (vzpřímená), pak se tam taky blbě leze, kvůli té plastové opěře nožiček...dá se to rozepnout, ale člověk se musí pár vteřin snažit 🙂 Já to většinou řeším tak, že na vteřinku sklopím sedačku do polosedu, vyhrabu si z kabele, co potřebuju a sklopím sedačku zpět. Další nevýhodou je mírně vyšší hmotnost, oproti textilním taškám, na druhou stranu se tam zas nic nerozbije (skleničky s výživou atd.), v jedné kapse jsou gumy, kam se zasunou flašky, skleničky apod. a ani se nehnou, plus termoobal na láhev a milion dalších kapsiček na drobnosti. V druhé jsou větší kapsy-je tam přebal. podložka a máme tam potřeby k přebalování. Samozřejmě je u toho i odepínací ucho na nošení přes rameno. Tady ten jsem kupovala ve Švýcarsku (paradoxne značku Bibi vyrábí v ČR 🙂 ) zkusím pobrouzdat po netu a najít, jestli to není někde k dostání. V každém případě jsem viděla i dost jiných kufříků, podobných tomuto...pohledám 😉

segafredo
14. dec 2012

@klarawerder vypadá dobře, moc díky za tip

klarawerder
14. dec 2012