Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

mikolajova.zuzana
14. aug 2011

dievcata mam este jednu otazku. Bojim sa pri kupe stokke jednej veci. Moja prva dcerka je dost bambulka. Ma 2,5 roka a vazi 26kg. V kociku mi nesedi od septembra 2010 - to mala skoro 2 roky a vazila cez 20kg. Bojim sa toho, ze az aj druhe dcerka bude taka baculka, ci jej nebude sportova cast stokke mala. No teraz zimu by sme este mali zvladnut, ale obavam sa co dalej. Prva dcerka mala 10 mesiacov a vazila 12kg. Nebude mi tam velmi natesno? kolko presne ma sportova sedacka presne rozmery vnutorne na sedenie? dakujem...

stale sa neviem rozhodnut. Jedna vec ze sa mi naozaj velmi paci, ale na druhej strane sa bojim ze kupim a bude jej tam tesno. Mate s tym niektora skusenost? dakujem.

andrejo
15. aug 2011

@lucisa no u nas to asi nebude skor ako o 2-3 roky ak vobec takze pripadne skus si "zazmluvnit" este aj dalsich ludi co tu Stokke uz maju 🙂

andrejo
15. aug 2011

@julinkak nie firma Stokke je ako Chuck Norris .. ona nemusi poznat nikoho lebo vsetci poznaju ju 😀

julinkak
15. aug 2011

@andrejo Dobreee 😎

hajanka
15. aug 2011

@mikolajova.zuzana 25-26cm hlbka sedadla (tam kde je zadok), 47cm vyska chrbatu, 33cm sirka sedacky, vsetko vnutrne rozmery, bez vlozky. Dufam ze som to dobre pomerala 😅 😵, mne sa zda sedacka dost priestranna.
dievcatko 2 roky a 8 mesiacov, dost velka na svoj vek vyska 93cm a zmesti sa 🙂
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1503439...

mikolajova.zuzana
15. aug 2011

dakujem hajanka velmi pekne... :D

mirkadena
15. aug 2011

Baby, ak by ste mali niekto záujem o rider ku kočiariku Stokke Xplory, napíšte mi ip, posúvam ho ďalej, je veľmi málo používaný. Bol kupovaný dosť neskoro a už ho nevyužijeme 🙂)))

mikolajova.zuzana
15. aug 2011

dievcata ja sa stale neviem rozhodnut. je to strasne so mnou. Uz dalsie deticky mat urcite nebudem, nemozem, a ja neviem. Krasny je velmi, a aj ma vela vymozenosti, ale aj tak este bojujem so sebou ci ano abo nie. Nemam na rozhadzovanie, ale nahrabala by som, mam jeden super kociarik a som s nim spokojna, len rozmar mi neda spat. Baby ani jedna nelutujete kupu? Lebo dost z vas ho uz vymenila za nejaky iny - golfac... ja sa neviem rozhodnut... ach jaaaj...

lenocka23
15. aug 2011

@mikolajova.zuzana my sme ho kupili z priestorovych dovodoy, nemali sme uz miesto v aute...ale boli sme maximalne spokojni... keby som raz mala tretie dieta a peniazky, tak isto idem znova do Stokke... 😉 (ono ked ho prestanes pouzivat, da sa celkom slusne predat, takze cast investicie sa ti vrati.. 😉 )

lenocka23
15. aug 2011

@mikolajova.zuzana teraz citam prvu vetu po sebe.. 😉 kocik sme z priestorovych dovodov predali... 😉

mikolajova.zuzana
15. aug 2011

@lenocka23 pochopila som dakujem :D

riki1
16. aug 2011

maminy ,tu je super video-manuál ,keď sa rozhodnete kočík oprať ako ho rozobrať : https://www.facebook.com/video/video.php?v=1015...

pajka7
16. aug 2011

Ahojte...precitala som skoro celu diskusiu.....dost uvazujeme o tomto kociku............teda manzel sa uplne zamiloval,ja este dost vaham.....Chcela som velmi pekne poprosit o nazory.Ako je to s kocikom v zime?Mne sa zda sportova cast dost otvorena.............citala som o dokupeni tzv.winter kiitu.Jeho sucastou je aj nejaky nanoznik alebo nie?( stale myslim sportovu cast,dieta sa ma narodit vo februari,takze predpokladam ze dalsiu zimu bude v sportaku).A ako riesite prechodne obdobie?Ja som pri prvom dietati dost vela pouzivala nanoznik+ deku-ked bolo chladno a veterno(boli sme stale vonku)-neviem ako u Stokke....pouzivate deku?Kvôli tej tyci si to nejako neviem predstavit..........alebo iba teple oblecenie?Vopred velmi pekne dakujem za cenne rady a postrehy 🙂

adgam
16. aug 2011

@pajka7 V zime potrebuješ aj fusák - nánožník lebo samotný winter kit neplní funkciu fusáku je to len taký obal na kočík. My sme v zime boli už v športovej časti a pekne tam bola dcérka chránená pred vetrom aj zimou. Kamarátky čo majú iné kočíky, som mala pocit, že deti sú viacej ofúkané od vetra ako pri stokke, predsa je dieťa vyššie a tá strieška má taký ten šilt čo zabráni viac vetru a chladu. Ak je ale veľa snehu po chodníkoch a mrzne tak s tým kolieska majú problém, mne sa na koliesá stále nabalil sneh a stále to brzdilo kočík ale to len ak bolo ozaj kopa snehu. Na prechodné obdobie máme deku od stokke, ktorá sa upína na športovú časť takže neupadne ale mali sme aj deku od lodger na stokke a nebol problém. Ak už bude veľmi chladno stačí nánožník, deka tam nie je potrebná. Aj keď boli veľké mrazy tak nánožník vždy splnil svoj účel, nič iné sme nepotrebovali. Tak verím, že som bola nápomocná 😉

lenocka23
16. aug 2011

@pajka7 my sme podobne ako @adgam mali len ten nozickoy fusak v sportaku... ked bolo velmi velmi zima, tak maly bol normalne obleceny v oteplovackach a vetrovke a cely bol vo fusaku, takze ziadne ofuknutie ani zima mu nehrozila... mali sme model 2009 takze ani ziadny Winter kit sme nemohli namontovat... 😉
ten sportak sice vyzera plytko, ale nie je viac otvoreny ako ktorykolvek iny kocik, toho sa urcite neboj...

adgam
16. aug 2011

Inak tá stredová tyč vôbec neprekáža ale skôr naopak 😉 Naša malá s tým nemá najmenší problém 😀

hajanka
16. aug 2011

@pajka7 my sme ho prave naopak kupili kvoli sportovej casti (vanicku sme uz nepotrebovali), ktora je priestranna a fajne kryta 🙂 najviac milujem tu hlbku a velku striesku, ta pekne chrani proti vetru aj slniecku.
Winter kit sa da dokupit, dostanes k nemu aj tzv. nanoznik (adgam to pekne popisala), potom je moznost si dokupit aj fusak. Decka je uplne super, aj kvalita aj pouzitie, da sa pricvaknut ku konstrukcii takze nepada, na tej tyci stredovej sa pekne predeli a zakryje obe nozky. Das na nu v pohode aj ten nanoznik z winter kitu. Zo stredovej tyce sme mali aj my najprv obavy ked sme sa rozhodovali, ale vobec nevadi a podobne ako na fotke @adgam si na nu obcas mala vyklada nozky 🙂
tu je decka https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2541790...

fatia
16. aug 2011

@hajanka ahoj nebola si dnes náhodou s babom na prechádzku,na pešej zóne?

esika
16. aug 2011

Ahojte kocky neviete mi niekto prosim poradit kde kupit na stokke evo len striesku, alebo nepredava nahodou niekto len striesku dark navy? DAKUJEEEM🙂

hajanka
16. aug 2011

@fatia ahoj, ano, ako kazdy den 😀 😀 😀 😀 aj so sestrou 😀

fatia
16. aug 2011

Lebo som ta videla,aj som si myslela,ze si to ty. Kocik je úžasný. No bolo mi trápne ta zastaviť a poobzerat si ho, ale vyzera super,aj babo vyzeralo spokojne 🙂

fatia
16. aug 2011

@hajanka ta odpoved vyššie je patrí tebe 🙂

novamaminka
16. aug 2011

baby prali ste uz niektora sporotvu cast,nejake rady ako to cele rozobrat a ci to vobec ide?dakujeem

novamaminka
16. aug 2011

uz som nasla to video,idem kukat 😉

lenocka23
16. aug 2011

@novamaminka z dnesneho dna o 10:02 davali link riki1... skus pozriet.. 🙂

novamaminka
16. aug 2011

@lenocka23 ano,uz som si to vsimla ved som aj pisala 🙂 ale dakujem idem na to,nevedela som odtial vyrvat potah sedacky ale uz som zase o nieco mudrejsia 😉

lenocka23
16. aug 2011

@novamaminka no hej, kym mi ooslalo spravu pre teba, uz si to nasla... 😉 my sme mali model 2009, tam to bolo celkom jednoducho... 🙂

novamaminka
16. aug 2011

@lenocka23 ja uz periem,huraaa 🙂 som donutila priatela nech to konecne rozoberie,som mu pustila aj video a rozoberal 😀

danka.chomka
17. aug 2011

ahojte, chcela som sa spytat ako je to so sportovou castou a spanim. ked sa to naklopi najviac ako sa da lezi tam to dieta pohodlne alebo je to skor taky polosed? na prvy pohlad sa mi to vidi nedostatocne to sklopenie. ake su vase skusenosti?

mikolajova.zuzana
17. aug 2011

taak a objednavka na bezovy stokke odoslana... fu :D dufam ze budem tak spokojna ako vy vsetky... 😀