Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

milankovazuzana
9. sep 2012

@babymarket_sk no, to som Vám chcela navrhnúť, aby ste robili iba presne to, čo ste teraz napísali a my Vám budeme vďačné

paris3
9. sep 2012

necitala som celu diskusiu, ale neda mi neprispiet.
mala som dvoj rocnu teutoniu, kupovanu v babymarkete a predny klb na kociku mal dost velku volu, bolo ho treba vymenit. teutonie maju trojrocnu zaruku. v obchode mi bolo povedane, ze mozem to reklamovat, ALE! je to asi len bezne opotrebovanie, takze na 90% mi reklamaciu neuznaju. takze mam na vyber, bud tam nechat kocik mesiac, s minimalnou sancou na uznanie reklamacie, alebo si opravu zaplatim.
v reklamacnych podmienkach uvadzaju, ze reklamacia sa nevztahuje na vady, ktore vzniknu beznym pouzivanim. tak na co davaju trojrocnu zaruku? pri kvalitnych kocikoch vacsina vad vznikne beznym opotrebovanim, nie vyrobnou vadou. takze vam je zaruka na nic.
to je zial, ako keby ste si kupili topanky a po roku bezneho nosenia sa vam rozpadnu a nikto vam reklamaciu neuzna. tak tu mi nieco nesedi...
ja by som ocakavala, ze ked investujem do takeho kocika, tak ma bez problemov vydrzat tie dva (tri) roky. ak nevydrzi, nech naklady znasaju oni.... ci sa mylim? to si mozem kupit hocijaky shit a je to to iste, nemusim tolko investovat 😉
a pri dalsom kociku som to tak aj urobila... 😒

lia
9. sep 2012

Ja mám nárok kocik reklamovat ked ja mozem,mám dve male deti a kociky pre je potrebujem. Mám na to nárok tri roky,je toľko totiž v zaruke.
Dakujem babam,ktore sa ma zastali,pani z babymarketu mi tu vypisuje ip s vykricnikmi... O tom si myslím svoje

milankovazuzana
9. sep 2012

Nedá mi ešte jeden postreh... viete, kde som dostala najviac informácií o našom kočiariku? TU! A od koho? Od milých mamičiek, ktoré ho majú, používajú, starajú sa oň, keď som niečo potrebovala zistiť, nestalo sa mi, že by mi niektorá maminka neodpísala-to čo vedela, posunula ďalej, tu si vieme poradiť a pomôcť a doteraz to bolo OK.Neviem, prečo by sme my mali odchádzať z tejto diskusie, baby, veď my ju tvoríme, je naša, už ma toľko strán, nedajme sa a myslím, že BM by nám mal predovšetkým orgánom nápomocným a poradným, ale nieje, tak pokiaľ budú ignorovať nás, ako zákazníkov s reklamáciou, tak my budeme ignorovať ich...
To je všetko, čo mám k tomu, čo sa tu deje.
Pre mňa majú cenu príspevky mamičiek, lebo to sú skutočné používateľky Stokke, ktoré sa tak, ako aj iné veci občas pokazia ...

magica78
9. sep 2012

ozaj ako sa sprava tento kocik na snehu? lebo povedzme si rovno dost casto su chodniky ako tankodrom 😀 a v pripade opotrebenia sa daju kupit nove kolecka?dakujem

novamaminka
9. sep 2012

ako pisal babymarket..kazda minca ma dve strany..ale preco si tu na stranke venovanej mamickam,kde si mame vymienat skusenosti a odovzdavat si rady a pripadne si pomoct,alebo predist problemom nemozeme naozaj napisat svoj nazor,nemozeme si odovzdat informacie ktore su pre niekoho napomocme?ved tu nejde o ziadne ohovaranie,tu ide o hole fakty..nepoviem ked tu niekto napise,ze kamoska mojej kamosky mala taku skusenost..to ok,ale ked si sem ja napisem svoj nazor a svoju skusenost a za 10minut je prec..trosku nefer voci nam si myslim..stacilo slusne upozornit..preco to musi BM riesit s adminom a vsetko ihned zmzat?ved aj to su skusenosti,aj ked negativne ale su..myslela som si,ze si tu mame pomahat..a nie ze nas tu bude niekto mazat a blokovat a zistovat si nase udaju cez IP adresy..ja sa svoj nazaor nebojim povedat ani verejne,nepotrebujem sa schovavat za nejaky nick..a myslim,ze sme tu viacere ktore sa takto nepotrebuju skryvat..kazdopadne,prajem Babymarketu vela spokojnych zakaznikov..a nam dalsich 360 stran kludnej diskusie 😉

milankovazuzana
9. sep 2012

@magica78 Po snehu chodí dobre, pokiaľ je kalamita, veľké kolieska ťa podržia, tie malé jednoducho priklopíš ku veľkým a ideš po dvoch, ako s rudlami 😀
Kolieska sa samozrejme dajú kúpiť nové, veľké i malé.Ja som ich teraz kupovala v CZ a tam ich majú bežne skladom.

magica78
9. sep 2012

@milankovazuzana dakujem za info lebo toho sa najviac obavam, lebo mat ho iba do obchodaku 😀 a na leto

milankovazuzana
9. sep 2012

@magica78 toho sa fakt báť nemusiš, mali sme tu snehovú kalamitu, boli sme odrezaní od sveta, nik nechodil von s kočiarikom, iba my... 😀

esika
9. sep 2012

@palculienka15 ospravedlnuje Ta jedinna vec a to, ze naozaj, ale naozaj vobec nevies o com je rec, ale kazdopadne nemas pravo sa tu vyjadrovat na adresu dievcat, o ktorych ani nic nevies!! @jessicax a @pallacinka su dve uzasne kocky, ktore od zaciatku pomahaju dievcatam pri vybere kocika, mali stokke ked si Ty ani nevedela, ze taky kocik vlastne existuje, ale k veci, ide o to , ze mozu byt spokojne zakaznicky, to im nikto neberie, ale mozu byt aj nespokojne, mozem sa opytat aky kocik maju Tvoje zname? Maju stokke dark navy? Lebo vacsinou o tejto farbe je rec, kedze sme s Liou kupovali asi medzi prvymi kocik stokke dark navy a prezili leto a vybledli nam striesky tak to asi svedci o tom, ze chyba je vo vybere farby, beige asi nevybledne🙂) a to , ze babymarket nam na prvy krat vobec, ale vobec neuznal reklamaciu a p.na reklamaciach sa spravala profesionalne neprijemne a podotykam, ze dala poznamku, ze tak som nemala chodit s kocikom po slnku, takze asi tak, cele je to o tom, ze reklamaciu vybavoval obchod a nie firma stokke, takze mila palculienka najprv citaj potom pis, krasny vecer vsetkym, inak babymarket to sice vymazal, ale hned potom mi napisali, ze mi potahy vymenia, to ale podotykam, ze az potom ako som neprebrala prvu reklamaciu, vsetkym zelam len mile kocikovanie a kiezby sme mali len taketo problemy, hlavne, ze mame krasne zdrave deticky 🙂

esika
9. sep 2012

@lia a liuska neboj vsetko dobre dopadne 🙂

milankovazuzana
10. sep 2012

Málokedy odmietnem pozvanie, ale to pozvanie do Vrakune na hody ma bude ešte dlho mrzieť 😀 😀 😀

klarawerder
10. sep 2012

Ahojte baby, sleduji celou dobu, co se tu děje a nestačím se divit. Podotýkám, že já zákaznicí BM nejsem, nicméně se mi dost nelíbí současná situace tady na MK, a proto prostě musím reagovat. Já jsem sem kdysi přišla právě z důvodu, že se mi Stokke vizuálně líbil a chtěla jsem znát zkušenosti a názory maminek, které tento kočárek používají...samozřejmě mě zajímaly i informace s používáním Stokke spojené, tzn. příslušenství, servis,...To, že byly zkušenosti několika maminek se záručním servisem jistého obchodu negativní, ještě neznamená, že je vůči nám ostatním korektní tyto příspěvky jednodušše vymazat, uživatelky zablokovat,, vypisovat jim do IP směšné zprávy plné vykřičníků a tvářit se, že je vše v naprostém pořádku. Přístup tohoto obchodu považuji za velice neprofesionální a sprostý, a jako třetí osoba, která sem přišla pro informace, mám pouze pocit, že tato firma účelově podává zavádějící informace. Souhlasím s tím, že "chyba" může být na obou stranách, ale potom nechápu, proč jsou zde mazány příspěvky a uživatelky blokovány, když si je BM tak jistý, že pro své zákaznice dělal vše pro to, aby byly po nákupu kočárku tady za 1000e a nespočet doplňků spokojené...??? A proč má "tolik" zákaznic nezávisle na sobě úplně totožný problém - se záručním servisem?? Tady očividně něco nehraje. Mám dojem, že pro BM je primární prostě prodat zboží a pak "nám, milí zákaznící,pěkně vlezte na záda". Babymarket se tu ohání tím, že "pojďme se bavit zase o kočárcích, spousta maminek má zájem o info..." ano, to má...ale to se předpokládá, že si tu nenecháte cenzurovat, co se Vám zrovna hodí a nebude poskytovat informace pouze takové, které jsou Vám jen ku prospěchu a lepšímu obrazu. Já sama jsem přesvědčená, že vím, odkud vane vítr, ale pokud to má na triku admin, tak by se měl Vážně zamyslet nad změnou povolání. Takže abych to shrnula...pokud se tu příspěvky budou dále cenzurovat, potom pro mne nemá význam sem vůbec chodit, jelikož jakékoli informace si z prstu vycucat umím i sama... Přeji Vám všem hezký den a Vám, maminky, přeji zdárnou reklamaci a snad už žádnou další 😉

pallacinka
10. sep 2012

@klarawerder Napisala si to trefne, suhlasim s kazdym pismenkom, len pozor, tym, ze nie si zakaznik BM nie je tvoj prispevok relevantny a podla niektorych by si sa do tejto diskusie tym padom vobec nemala ani zapajat. Fakt uz neviem ci sa mam smiat alebo plakat, vyberam si radsej to prve, krasny den aj tebe 🙂

klarawerder
10. sep 2012

No, tak s dovolením, nemám pocit, že by se mně to netýkalo...vzhledem k tomu, že si sem jdu pro informace, tak počítám s tím, že si tu přečtu reálné zkušenosti...a ne napůl smazané příspěvky... Takže pokud mi tu tady někdo účelově podsouvá polovičaté informace, pak se cítím, myslím právem, poškozená a mám tedy právo se ohradit...a to, že bych k vyjádření svého názoru musela být zákaznicí BM, to je to poslední, co by mi ještě chybělo 😀
@pallacinka

julllka
10. sep 2012

rozhodujem sa ci si kupim stokke alebo nie, vlastne som uz rozhodnuta, pretoze sa tu posledne dve ci tri strany nebavite o nicom inom iba o reklamaciach. A aby som po kazdej kalamite kupovala nove kolieska, tak to dakujem pekne. Kocik za 1500 eur by mal prezit aj tankodrom.
A este poradim, skuste sa vratit k povodnej teme a ku kydaniu na baby market si zalozte specialnu temu. 🙄

milankovazuzana
10. sep 2012

@julllka 😀 😀 😀 a to si kde vyčítala, že po každej kalamite treba kúpiť nové kolieska??? Zase mi niečo ušlo 😀 😀 😀

klarawerder
10. sep 2012

@julllka V pořádku, tady ti nikdo nediktuje, aby jsi si koupila Stokke. Nelíbí se ti? Nekupuj. Zřejmě máš dobré důvody, proč máš na něj takový názor...já tvrdím, že například to ohledně koleček je nesmysl, stejně tak tu popisuješ 3 strany z celkového počtu 364 stran...ale brát ti tvůj názor určitě nechci 🙂 My, co ho máme, jsme s ním spokojené a nevěřím tomu, že existuje nějaký model kočárku, kde nejsou reklamace. A pokud tu my baby budeme chtít založit nějakou anti-BM tému, pak tě můžu ujistit, že tak i bez něčí instruktáže uděláme 😉

pallacinka
10. sep 2012

@julllka Ak si myslis, ze nam tu ide o kydanie na BM, si dost mimo, prepac. Ide tu o ovela viac, ak nechapes, co je zle na cenzure a principoch, ktore tu vladli pred rokom 1989, tak zrejme nepochopis ani tuto "kauzu". Kocik si kup aky chces, ja si pri druhom babatku kupim Stokke urcite znova, nemam strach, ze by som bola s kvalitou nespokojna.

kvetinqa
10. sep 2012

@julllka niekedy je lepsie radsej sa nevyjadrit, ked nevies o com tema a dana situacia je...

Ja teda zakaznickou BM som, resp. bola som. Kocik, autosedacku, jedalensku stolicku, postielku.. vsetko som kupovala v BM a kedze som bola platiaci zakaznik, chovali sa ku mne velmi slusne a milo. Je fakt, ze som ani jednu vec nepotrebovala reklamovat a tak osobne skusenost s reklamaciou nemam. Kamoska pravnicka ale momentalne riesi sudne jednu nevybavenu reklamaciu v BM a teda to, co mi vsetko vyrozpravala uz vobec vtipne nebolo...
Teraz pre druhe babo kupujeme novy kocik a ako prvy som oslovila BM. Prosila som ich o cenovu kalkulaciu, kedze ide o surodenecky kocik, tak isto ako aj o info o rozdieloch medzi verziou 2011 a 2012. Kedze na stranke nemaju dostupnost kocika, zaujimala ma aj ta.. Na polstranovy mail som dostala odpoved jednou vetou- vsetko najdete na stranke... Keby som to tam naozaj nasla, taak sa nepytam, ale to uz je jedno. Napisala som do x inych obchodov, vsetci mi neuveritelne promptne a ochotne poslali info a dokonca ponukli zlavu...

Sorry, som trosku off topic, ale neskutocne ma prekvapuje ako sa BM pokazil... pekny den.

klarawerder
10. sep 2012

@kvetinqa Tak to je síla...

julllka
10. sep 2012

tak ja som asi blba lebo nazov temy je "Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?" A ako citam, tak citam, ziadne recenzie na kocik nevidim iba zvasty a vase staznosti....ak mate problem s konikom rieste to s adminom, ak mate problem s BM rieste to so SOI.
@pallacinka vyprosim si aby mi niekto pisal, ze som mimo, ked ocividne je mimo ten kto rozobera veci, ktore s temou nesuvisia.
@kvetinqa tvoja cenna rada ohladne kocika stokke mi prevelice pomohla 🙄
Verim, ze ste sa od rana nastartovali s temou BM a prisla som Vam vhod ako sa ucinne vyburit. Dufam, ze Vam vsetkym odlahlo a citite sa lepsie. Ospravedlnujem sa teda, ze som narusila Vasu ctenu diskusiu a chcela sa dozvediet nieco k teme. 🤐

pallacinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinqa
10. sep 2012

@julllka pokial viem, pisala si, ze si rozhodnuta, ze stokke nechces, kedze sa po kazdej kalamite rozpadne a kocik za 1500 eur ma prezit aj tankodrom, takze na toto uz sa nedaju pisat ziadne cenne rady.. Alebo si cakala, ze ta tu bude niekto presviedcat, ze si ho mas kupit, lebo je super? o tom je tu 360 stran, staci si precitat tie 😉

julllka
10. sep 2012

@kvetinqa isla som odzadu a kym som sa dostala k normalnym recenziam citam tu len same staznosti. nebola som rozhodnota, stale nad nim rozmyslam, mne len neslo do hlavy, ze si kliknem na nejaku temu a kym sa preklikam k nejakym uzitocnym radam, precitam si plno inych pre mna nepotrebnych prispevkov.
Ja viem, ze ste vytocene na BM, konika a mozno aj cely svet, ale ja som iba napisala svoj nazor, ze sa mi nepaci, ze sa tema ubera zlym smerom. Moja smola, ze som sa zamiesala medzi nabrusene osi a schytala som rovno 5 stipancov 😉

kvetinqa
10. sep 2012

@julllka nemam pocit, ze by ta tu niekto stipal, ty si zacala s tym, ze sa tu kyda na BM.. ano, mas pravdu, tema sa ubrala zlym smerom, ale tak isto, ak ma niekto zlu skusenost s BM, moze ju vyjadrit bez toho, aby to bolo povazovane za kydanie... vzniklo to tu, pretoze sa jednalo o reklamaciu stokke... Ja som uz isla off topic, pretoze mi to nedalo a normalne sa mi rozum zastavuje nad tym ako sa dokazal jeden obchod pokazit a ja som teda BM mala velmi rada.. Ale uz som ticho 😉

pallacinka
10. sep 2012

@julllka Neda mi este nenapisat, ako potencialnu majitelku Stokke by prave prispevky ohladom BM a ich pristupu k reklamaciam mali byt pre teba velmi zaujimave a uzitocne. Predpokladam, ze o chvilu bude vsetko aj tak zmazane a ostatne uzivatelky nebudu musiet nase "kydanie" trpiet a vsetko pojde tym krasnym spravnym smerom znova dalej.

esika
10. sep 2012

@julllka vsetko to zacalo tym, ze som napisala do tejto temy, ktora podla mna, ale uplne suvisi s temou
"Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?" ano mam kocik stokke a napisala som iba moj poznatok a odporucanie , ze ak ma niekto na plane nakupovat kocik stokke, tak si myslim, ze k tomu patri aj servis a ak nieje servis, teda aj reklamacia vybavena ako ma byt, alebo ako je vybavena v inom obchode, tak to je podla mna aj dobra rada pre dalsie nakupujuce, nemyslis? Teda este raz moj poznatok stokke kocik je uplne super ak je clovek pripraveny na to, ze sa sklada s dvoch casti a musi sa tak aj nakladat do auta, kolieska su ok, ale zasa sme pri tom, ak by si mala problem s kolieskom tak ho mas 3 roky v zaruke od vyrobcu a urcite by Ta nahnevalo, ze Ti proste povedia, ze si mala chodit len po rovnom terene a o to ide, nie je to len kupa kocika , ale aj to dalej a preto podla mna nie babymarket, ale brendon a to si myslim, ze je uzitocna rada v tejto teme " Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto??" Alebo nie?? Tak uz fakt neviem..

veronica30
10. sep 2012

Predavam uplne novu Stokke autosedacku ,zabalenu este v krabici.Kto ma zaujem nech sa mi ozve.Cena je 220eur

magica78
10. sep 2012

@julllka neviem kde si sa docitala ze po kazdej zime sa musia menit kolieska. trosku si si to asi pomylila .ja som sa pytala ci sa daju kupit aj zvlast kolieska na com bolo aj odpovedane ze ano. tato otazka bola preto polozena lebo niekedy je problem nieco nahradne kupit na hoci co . a ja predsa ten kocik budem pouzivat a nebudem ho mat vo vytrinke a kukat nan. a co sa tyka toho snehu ma to tiez zaujimali lebo dany kocik ma ine zoradnie koliesok ako klasicke kociky na co som dostala priamo z kysuc od milankovazuzana odpoved kde je vecne snehu ako ...
a kedze nebyvam v afrike kde nepoznaju sneh a nase komunalne sluzby tak som sa pytala a taktiez som dostala odpoved. stastie praje pripravenym 😀
lebo ak mi IVF vide a nebudem mat dvojicky stokke urcite kupujem