Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ifkael
22. dec 2013

Zuzka spominala, ze maly jej kazdy den trojrocny v kociku spi - co zdravsi spanok ani nieje.

A ist na cely den niekam aj so stvorrocnym a nemat kocik - diera Ti nevydrzi cely den chodit- kocik je nutnost!. Kde sa vyspi? Oddychne?

Ak chodim len za cinziak na ihrisko, ci okolo domu, skolka a vychadzka kratka tak ani 1,5 rocne nepotrebuje kocik.
Tak budme trochu tolerantne

Najmensi ma 2,5 roka- surodenec je na ceste, sice sa nevozi momentalne, lebo fakt chodime len - skolka a tu po dedine- max pesi svokre - asi 1,5 km byva od nas pesi..aj to mava muz problem pri ceste nazad ak ho svokra nabali a mlademu sa ist nechce lebo je vecer- ze nemame od oktobra kocik.
Musim este golfky urcite kupit.

milankovazuzana
22. dec 2013

@davita
@ifkael
Jémine kočky, tak túto osobu vôbec neriešte a hlavne nereagujte na žiadne jej správy, je od nás z mesta a je to známa firma 😀 Aj v skupine nášho mesta dáva svoje rady, o ktorých si myslí, že sú jediné správne...Najlepšie to úplne odignorovať, lebo ona stále točí iba o tom istom, mňa pravidelne častuje výčitkami, že synčeka vozím v kočiariku.To, že ma ani nepozná, nevie, ako často chodievame pešo, že je to denne, že prejdeme obrovské kilometre po svojich, vrátane Tatier-to ona nevidí, ona vidí iba mňa po meste, keď malý spinká v kočiariku, alebo sa nedajbože vezie...Vidí čo vidí.
Inak sme boli 2 dni v CZ, chodili sme po trhoch a keď bol unavený, vypýtal sa hore a spinkal 4 hodinky, takže pre mamičky, ktoré vozkáte svoje mimča a majú viac, než si kto myslí a čo si o tom myslí, nedajte sa znechutiť, lebo je lepšie optimálne rozdeliť chôdzu a vozkanie či spinkanie medzi MUSÍŠ, veď máš rok, tak choď po svojich...

ivanka.7
22. dec 2013

Ja si hlavne myslim, ze kazde dieta je ine, ma inu toleranciu ku kocikom, inak je zvyknute spat (aj miesto, aj dlzka), takze sa nic neda zovseobecnit. Este ze mame dnes taku situaciu, ze si kazda matka moze vybrat taky kociar aky chce a vozit v nom dieta dovtedy dokedy chce (alebo jej to ono toleruje). Darmo by sa mne Stokke aj neviem ako pacil, porazilo by ma, keby som ho kupila a Elianka by mi v nom nechcela byt 😀 (akoze nechcela byt v ziadnom kociari). Takto mi na to obcasne pouzivanie bohato stacilo PP 😀 o spani 4 hodiny vkuse si mozem nechat snivat aj v noci, kde to este cez den, ked pospi max. hodinku a pol 🙂

A hoci by som si Stokke nekupila, rada sa nan hocikde na ulici pozriem, je to predsa len trochu scifi kociar 😀 aj tuto vase fotky popozeram, ved preco by som sa s vami netesila, ked sa vy tesite z novych doplnkov 😉

ikarkulka
22. dec 2013

Už chápu 😀
Tak prvně to byl kočárek, do kterého i roční dítě má problém se vejít. Když se z našich fotek ukázalo, že je to nesmysl, tak je teď vlastně špatně, že se tam v pohodě vejde i 3leté dítě, protože vozit takového vejrostka je z-a-k-á-z-á-n-o!!!!

Hezké Vánoce, holky 😵

Winter Kits zdar!

milankovazuzana
22. dec 2013

@ikarkulka no tak toto si napísala presne! Ani ma to nenapadlo tie asociácie Stokke a vek😀 Super. 🙂

milankovazuzana
22. dec 2013

Veru mamušky, prežite krásne sviatky so svojimi rodinkami, užite si kľudu do sýtosti, pohodičky ...
P.S. pridávame jednu fotečku vianočnospiacu🙂

davita
22. dec 2013

@milankovazuzana dakujem, ja som taka ehm, ze sa necham este obcas nachytat a vyprovokovat, ked ja tiez narazam na negativne reakcie a komentare typu "Jezisi sak ona ho vysype" !!! a pritom ja mam teraz 4 dietatko, medzi poslednym a predposlednym je 8 rokov, takze moji mali peg perego ale keby bol vtedy stokke tak si ho kupim zase a znova ... som vysoka skoro 180 cm takze uz len pre toto je to super kocik, jasne ze aj pre vselico ine ... vyhovuje kazdemu nieco ine .... mne stokke 🙂 a budem si ho chvalit a uzivat, aj vozenie deti 3+ .... a my sa cosi este navozime, ked maly ma 🙂 ledva 8 mes .....

pekne a pokojne sviatky pre vas vsetky, pre vasich drobcov a vase rodinky 🙂 vela zdravia a rodinnej pohody ....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarawerder
22. dec 2013

Baby, to se prostě takhle zase jednou projevila česká/slovenská nátura - tam vám málokterý soused pochválí, že máte krásného nového Bavoráka a že vám ho přeje... První skupině se ten kočár upřímně nelíbí (v pořádku-každý máme jiný vkus), ovšem postrádají i tu poslední špetku taktu a mají potřebu se o svůj názor, jak je kočár ošklivý, podělit - samozřejmě hezky nahlas. Tato situace dle mého prosto prostě vypovídá o charakteru a především inteligenci těch, co to komentují. Pak je druhá skupina, kterým se Stokkáč líbí, ale z nějakého (co si budeme nalhávat u mamin na mateřské - většinou finančního) důvodu ho nemají, a tak mají potřebu ho alespoň zdrbat...Ty pak "zkušeně" vykládají, jak se kočár převrací, je prostorný tak pro 18ti měsíční dítě, je nepohodlný, nepraktický...a mohla bych pokračovat. Evidentně jim propírání těchto vyfabulovaných negativ dělá dobře - jinak si to vysvětlit neumím (musí si přece okecat, jaký je to na houby kočár, aby je neštvalo, že ho nemají). Je to přitom pořádná blbost - vždyť ojetý Stokkáč v hezkém stavu se dá pořídit klidně do 15tis. , což je cena, za jakou se prodávají kdejaké polské trojkombinace. Opravdu mě baví, jak jsou baby, co tenhle kočár nikdy neměly ani v ruce, chytré...udělají výčet negativ, aj kdyby to měly až z paty vytáhnout 😀 Ze začátku jsem z reakcí okolí byla trochu nervózní - v ČR to bylo tradičně: ,,Ježišmarja, podívej se, co má ta baba za kočár....a blá blá blá"...ve Swiss mi ho zase ledakdo pochválil (aj v ČR - ale o poznání méně). Nevím, co je to za úchylku mít nevhodné poznámky k něčemu, co má druhý - taky nahlas nehodnotím kočáry ostatních maminek...nebo mám chodit městem a každé říct: ,,Panebože to je ale otřesná haraburda" anebo: ,,tak tu deku, kterou je to děcko přikryté, bych nedala ani psovi"...? Všichni se strefují do maminek Stokkaček, okamžitě jsou za snobky, které se vytahují drahým kočárem a dávají na odiv, že "na to mají"...ale nikdy jsem neviděla Stokkačku lézt do jiných diskuzí a tímto způsobem psát komentáře na adresu jiných kočárů. Každý ať si to přebere po svém. Osobně razím heslo - pokud se zeptáš, pak upřímně odpovím, pokud se mi nelíbí, pak není třeba se ngativně vyjadřovat a kazit dotyčné radost, pokud se mi líbí, pak pochválím. Stokke prostě leží v žaludku spoustě lidem 🙂 Tímto chci vzkázat všem Stokkačkám: Mamče, nenechte si zkazit radost z krásného a především praktického kočárku a kašlete na to, co o tom kdo vykládá. Podstatné je to, že nám se s ním jezdí dobře a jsme spokojené. Každý ať si vozí v čem chce...A blbé připomínky? Ty nám nestojí absolutně za to, abychom se jimi zabývaly.
PS: Opravdu NEMÁ smysl přispívat do diskuzí, kde bude někdo vypisovat nepravdy. Taky jsem se kolikrát pokoušela vyvrátit pitomosti, ale ony maminky si obratem hned zase najdou něco jiného, co je špatně, často se diskuze obrátila proti mně, že ten kočár někomu vnucuju, jsem nějaká nána s nosem nahoru a podobně, protože nejezdím jako všechny s X-Landerem 😎...takže je to házení hrachu na zeď a zbytečné plýtvání energií a nervama 😉 (viz. zrovna teď, kdy je třeba nejprve uvést, že je kočár prostorný tak pro roční dítě...když je tato informace vyvrácena, pak je potřeba rychle najít jiný argument - třeba zrovna to, jak si někdo může vůbec dovolit vozit v kočáru 3leté dítě 😀 )

Veselé Vánoce všem...a spoustu dalších najetých "Stokkemetrů" v dalším roce 🙂

klarawerder
22. dec 2013

Ooooou, to jsem se zas jednou rozepsala...teď to vidím tady na té zdi v plné velikosti 😀

lada19
23. dec 2013

@milankovazuzana nevadi. I tak dekuji za odpoved 😀

barborienulienocka
23. dec 2013

Neviem,ci som z inej planety ale nerozumiem tomu preco niektore zeny riesia co robia/nerobia tie druhe...vzivote som nemala potrebu riesit co robia druhe mamicky,je to sbsolutne ich vec...ked tam pani bude vozit hoc aj manzela tak ma to ani nenapadne komentovat...ja tiez robim veci podla seba a trubky co sa cpu vsade s premudrelymi komentarmi mi dobre lezu na nervy...mne je jedno kto v com vozi,do kolko rokov,co jedia cudzie deti a trapi ma iba to co robim ja a moje dieta...

jannie88
23. dec 2013

Ahojda maminky ,prosím Vás neplánujete někdo prodávat WK ? 🙂 Díky

gepe
23. dec 2013

@ivanka.7 Stokke Crusi scifi neni 🙂

ivanka.7
23. dec 2013

@gepe ale ja nepisem do temy Stokke Crusi 🙂

gepe
23. dec 2013

@ivanka.7 napsala jsi jen Stokke 🙂 a tady to neni pouze pro Xplory s ohledem na casto shodna accessories. Jinak kazdy ma na nejaky veci nazor a kazdy uz prisel na neco, co by si nikdy nekoupil 😉 proto neni potreba snazit se provokovat prece. 🙂

Krasne Vanoce vsem! 🙂

ivanka.7
24. dec 2013

@gepe prosim ta, povies mi, kde som niekoho provokovala? Ak si pozries, komu sa moj prispevok pacil, tak si vsimnes, ze ma lajkli vsetko len zaryte stokkacky z tejto temy. Ja som sa vyjadrila do temy "Stokke Xplory" uprimne a v dobrom, ak si si nevsimla. Moja poznamka o scifi kociku bola tiez v dobrom a jemne nadnesena, tak naozaj nechapem co riesis. Stokke Crusi ani netusim co je.

gepe
24. dec 2013

@ivanka.7 taky Stokke kocarek 🙂 neresme to, zrejme jsem to spatne pochopila s teplotou i chripkou, omlouvam se. je Stedry den a radujme se s ratolestmi.

ivanka.7
24. dec 2013

@gepe krasne vianoce i tebe 🙂

alexandrag1
26. dec 2013

maminky zhanam summer kit pink pixels,ak viete o niecom,ponuknite IP.dakujem

pragmaticka
27. dec 2013

Baby, bola som prvykrat na prechadzke s mojim 10dnovym dietatkom a proste tie nase chodniky posypali strkom a dost to malu natriasalo.ona spinkala dalej, len ja si robim srarosti ci to natriasanie nemoze nejako uskodit, kedze xplory nema ziadne perovanie...diky za info

jannie88
27. dec 2013

@pragmaticka S malým to taky někdy natřásá, ale myslím, že to ničemu nevadí, nikdy se mi nevzbudil, naopak, je spokojený a krásně spinká, takže bych to neřešila 😉

sufo
27. dec 2013

Ahojte, najde sa mamina, ktora videla nazivo stokke vo farbe beige melange - nove farebne prevedenia ? Aky ma dojem...dakujem

klarawerder
28. dec 2013

@pragmaticka Taky nám to s malou házelo, když byla malinká. Jak ti dítko ale vyroste a sedačku zatíží, tak nebude nic házet, hrkat ani nic podobného...kočár "sedne" a bude jezdit jak Porsche 😉

klarawerder
28. dec 2013

@sufo Ano, Beige mel. je stejně jako ostatní melangáče hrubší látka. Barva je taková teple béžová. Klasická Beige je něco mezi béžovou a šedou, takový studený odstín. Na Beige mel. je příjemnější pohled než na Beige. Beige potahy jsem na Xplory měla a šly rychle do světa, protože se to na můj vkus hrozně špinilo (jakože špiní se samozřejmě všechny barvy, ale v porovnání s našima dalšíma Purple potahama, jsem si s Beige připadala jako čuně - to podotýkám, že peru části cca 1x za měsíc, příp. častěji, když jsou zaliskané...ovšem s Beige jsem krom praní málem nedělala nic jiného). O melange struktuře baby tvrdí, že se prý špiní méně...nevím, ale zda to myslí i u Beige mel.

ljonas
28. dec 2013

ahoj holky, pokud je tu někdo z čr - odkud objednáváte svoje xplory? díky za tip 🙂

vevika1
28. dec 2013

@pragmaticka ja som mala pri prvom synovi kocik, ktory bol odpruzeny a natriasalo to s nim uplne rovnako ako Stokke (az na to, ze ten nemal tak dobre polstrovanu vanicku ako Stokke🙂)...

jannie88
28. dec 2013

@klarawerder A taky se Ti ale po tom ,co dítko vyrostlo a je těžší odpojovala pořád ta pojistka na korbu??TO jediné mně na tom štve, pořád jen upevňuju tu pojistku dokola a dokola... ☹

vralen
28. dec 2013

no i mne sa odpojila ta poistka, ale svokor strazil malu a neviem co s tym kocikom robil, uplne mi brzdia kolieska, vrzgoce to vsade a ta poistka mi uplne vystrelila. ked idem kocikovat, idem ako s tankom, samy buchot a hrkot. hruza.