Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

sufo
2. feb 2014

@zuca tak ja budem opakovat. Byvam v centre, kde zvacsa je zamkova dlazba - katastrofa. Uprimne, neviem s absolutne tento typ kocika predstavit na dedine. Je to fakt typicky mestsky kocik do obchodov. Ja by som ho uz
Nekupila.

mimi27712
2. feb 2014

Ja bývam na dedine a používame ho od narodenia a ani raz som nemala žiadny problém. Pre druhé ho kúpim zasa.

farea
3. feb 2014

@sufo @zuca ja bývam uuuplne mimo mesta a chodime 95% po lesných cestach a bez problemov prejdeme vsade.

nena123
3. feb 2014

Žienky ako ste vyriešili situáciu ,keď vám kolesa robili osmičky?Ďakujem.

iwkaiffs
3. feb 2014

@nena123 reklamovať,napr. teraz reklamujem kolieska na scoote lebo osmičkujú,je kupovaný v Rakúsku a nemáme tam teraz cez zimu cestu tak mi kázali ich natočiť a poslať mailom a keď to uznajú tak pošlú nové 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sufo
3. feb 2014

@farea ked postavim 100 ludi, tak kazda tretina bude mat odlisny nazor - pohlad. Verim tomu, ze je vela mamiciek, ktorym nesmierne vyhovuje tento kocik. Proste ja patrim do skupiny, kora je menej spokojna - asii som bola vo vacsom ocakavani ako bolo treba. Uviedla som aj plusy,ktore ine kociky nemaju. Vcera sme boli sostarsou dcerou v auparku nakupovat - parada. Dostala som sa uplne vsade bez najmensich problemov - oproti bol novy dizajn 'retro' kocika, tak ta mamicka sa mohla do obchodov pozerat akurat tak cez vyklady . Za seba by som dala zo 100% tak 75%. V zivote ma nikto nepresvedci, ani fotka, ze tento typ kocika je aj do roznych terenov - nerovnych a to s komfortom pre dieta aj rodica. Aj ja sa mozem odfotit na Krivani a napisem, ze som bola na Mont Blanc. To ako keby korculiar sa koruculoval na pusti. Je to vec nazoru kazdeho individualna. Ja som ho tiez kupila a som majitelkou stokke, proste ale nie najspokojnejsou. PS: ale tych menej spokojnych ako ja ...je len zrnko piesku v mori. 😉 v porovnani so spokojnymi 🙂

sufo
3. feb 2014

@teegreen mne proste prekaza too hrkotanie po nej. Muz mi taaaaak nenapadne naznacil, ze kocik je ako hrkalka 😀 za tie peniaze(tak to sa dalo cakat lebo on nemohol predychat tu sumu 😀 ). Ale ked to povie aj 13rocna dcera a v piatok po vychadzke aj svokra...tak ma to aj nasralo po pravde 😖 . Nechce sa stale opakovat,aby ste si uz nezacali vsetci mysliet, ze nejakym sposobom dehonestujem tuto znacku kocika, ale mne nesadol. Teraz by som v tejto znacke isla skor do crusi. Fakt neviem ...

iwkaiffs
3. feb 2014

@sufo ja som tiež bola mimo z toho ako vanička hrkotá a vytriasa mi malého,no jemu sa to lúbilo,Ale čím je starší a ťažší tak kočík je lepší a lepší.my už používam športiak a teraz keď si spomeniem na začiatky je to neporovnaneteľné. Vobec tak nehrkoce,pevne drží na ceste a ani tá zámková už nie je taká katasrofálna 🙂 uvidíš možno aj ty časom zmeníš názor,možno 😉

sufo
3. feb 2014

Babky korenarky...Inak ak by mal niekto zaujem...predam Stokke xplory vo farbe beige melange s prislusenstvom- 2kombinacia, 2tyzdne stary, sportova cast nepouzitaa vonku - iba doma na vyskusanie baby 😀 ,cca 10xpouzity - hlboka vanicka.suma 900e - na cene by sme sa urcite dohodli 🙂

rodka
3. feb 2014

Prosim o radu. Chodite niektora so stokke s korbickou do schodov? tusim, ze som niekde citala, ze sa tato funcia vyuziva iba u sportovej casti. neviete ako je to v pri hlbokej verzii kociarika? diky.

iwkaiffs
3. feb 2014

@rodka ja som chodila aj s vaničkou na 1.poschodie kedže výťah nemáme a klúče od pivnice sme vtedy nemali,išlo to v poho len samozrejme musíš ísť pomaličky a opatrnejšie ako so športiakom 🙂

zuca
3. feb 2014

Baby este jedna otazočka, nekupoval náhodou niekto Stokáčik v babyone v scs vo viedni?

bublinka711
3. feb 2014

@sufo 😀 to bolo rýchle 🙂 My máme xplory na ceste tak verím, že o dva týždne tiež nepôjde ta het, lebo by ma muž zabil 🙂. Inak, máš tolerantného manžela 🙂

bublinka711
3. feb 2014

Kočky máte niektorá skúsenosti s podložkami pinkie do kočíka? Sedí to aj do xplory?

tomila
3. feb 2014

Inak musím sa pridať k sufo, fakt to drnkoce na nerovnom povrchu, ja som dokonca obšívala látkou tie kovové zarážky do ktorých zapadá športová časť keď ju polohujete, pretože som sa nevedela zmieriť s tým hrkotaním 🙂 Nepomohlo 🙂 Ale je fakt, že čím je náš drobec väčší tým je to lepšie a už to také hrkotanie je len keď je sedačka úplne vzpriamene teda v sede. Ja si myslím, že každý kočiar má svoje plusy a mínusy a stokke nie je žiadnou výnimkou. A ešte mi nedá nedodať, že som predtým mala V2 a myslím, že bola kvalitnejšia ako V3, ktorú mám teraz a ak je V4 na tom kvalitatívne zasa o čoši horšie tak možno sufo až tak veľmi to hrkotanie neprežíva ale už je ten zvuk fakt natoľko obťažujúci, že ani nemáš radosť z toho kočiara ale pozeráš ako ho vymeniť.

sufo
3. feb 2014

@tomila napisala si to 'trefne' . Dokonca si dovolim tvrdit, ze si ma aj pochopila 🙂

zuca
3. feb 2014

@tomila
@sufo baby nestrašte ma! Veď mm porazììíí 🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomila
4. feb 2014

@teegreen No ja mám určite originál jednak som kupovala u overeného predajcu a už aj stihol prejsť reklamáciou v stokke 🙂
Ono vieš sto ľudí sto chutí. Ja som mala stokke, mám stokke a ak by som nabudúce kupovala kočiar tak zasa pôjdem do stokke. No nebudem sa tváriť, že nemá chyby má ale ako som už spomenula ideálny kočiar podľa mňa nie je na každom sa dá čosi nájsť čo človeku nebude sedieť.
Možno teegreen si len taký super človek čo na všetko pozerá pozitívne, ja som skôr taký racionálny typ vidím aj to dobré ale aj to zle 🙂

tomila
4. feb 2014

@teegreen Inak nepotrebujem ísť do poľa len napriek tomu, že bývam v meste tak chodníky nie sú všade typ top 🙂

tomila
4. feb 2014

@tomila tip top 🙂

hajanka
4. feb 2014

@sufo my sme pouzivali prevazne po meste, tuez ako pises zamkova dlazba, po celom namesti, hrozny povrch, je pravda ze ked bola malicka (4,5mes) tak sport sedacka na podvozku trichu strngala, ale nic hrozne (oproti inym kocikom), cim dalej tym bolo lepsie - kvoli lepsiemu zatazeniu
neskor sestra kupila este mcBMW a to sa nedalo porovnat - skutocna hrkalka, hambili sme sa s nim ist von
na tvojom mieste ho reklamujem, lebo take hrkotanie ako tu opisujes nie je u stokke bezne

ifkael
4. feb 2014

@hajanka len ked niekto potrebuje sportovy kocik - trojkolku, tazko bude spokojny so stokke.

sufo
4. feb 2014

Nech si kazdy kupi co chce a na co ma ....pre mna, za mna aj vzducholod

cawes
4. feb 2014

@sufo neuveris ale uz dva dni to tu citam a dva dni premyslam nad tebou.
A spomenula som si ako som si ja kupila stokke, brala som ho ked mal maly 7-8 mesiacov, mala som chicco trio i move , s ktorym som bola spokojna ale teda letel von oknom, lebo som snivala o xplory. Tolko sprav co som napisala @klarawerder nez som sa rozhodla to bolo uz na psychiatriu.
Ked osm ho kupila doviezla, vybalila isla som hned von, no ver mi prisla som strasne sklamana, volala som @klarawerder a pytala sa ci je to mozno rpeco hrka atd, mimochodom , byvam sice vo svajciarsku ale aj tu mame macaciu dlazbu, bol vtedy sneh, a byvali sme pri potoku, takze ziadna mestka cesta.
Hrkal a mala som nervi. No neskor mi bolo poradene vsetko prestriekat tak sa vsetko prestriekalo a zatazovala som tasku, jednoducho som v nej vozila vsetko pre maleho, namiesto prebalovacej tasky a ver mi preslo to. Teraz nehrka, prave pred chvilou som prisla z obchodu isla som zase po macacich hlavach a isiel po tichucky.

zuca
4. feb 2014

Ja ho chcem ako newborn, tiež som rozmýšľala, že tú nákupnú tašku jednoducho napracem, nech je ťažšì trošku. Len ma ešte trošku máta náš dvor - tráva. Malú som zvykla uspávať na dvore, chodila som hore-dolu, tam a späť s mojou bexou b3 s veľkými nafukovacìmi kolesami, neviem, či to pojde aj so stokke.... inak našla som komplet v jednom obchode vo viedni za 959€ dobrá cena?

cawes
4. feb 2014

@zuca neviem ja mam kocik na vozenie nie na spanie 😀 neni to myslene v zlom moj maly bol nauceny spavat v postielke, ano ked som isla von a mal spat tak zaspal v kociku ale teda to som nemusela ho neako extra natriasat alebo co proste som sla on zaspal. a stokke po trave prejde.
myslim ze za komplet je to dobra cena ja som kupila len sportovy za 900 euro, a to sa bavime vanicka, sportiak podvozok vajicko???

petkaa28
4. feb 2014

@zuca my sme kúpili v kike v BA komplet za 930€. Kúpili sme k tomu aj prebalovaciu tašku, stojan na pohár a deku a platili sme 1035. Mali akciu -15% a ze ak príde niekto s kupónmi z dm, tak ma tiež taku cenu kedykoľvek

zuca
4. feb 2014

@cawes bez vajíčka. Ako ja tiež chcem chodiť normálne na precházky, ale keď som bola lenivá 🙂 prebehla som hore dole po dvore 🙂