Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

adika80
31. dec 2012

@psyxooo áno je ťažšia tá autosedačka to je pravda, ale je vraj jedina, ktorá sa dá polohovať a je ťažká kvôli bezpečnosti lebo je vystužena a polohovateľná, vraj lepšia, ako ten nový typ od stokke, tak neviem, ja mam tu ťažku, síce ešte nevyskúšanú, možno budem nadávať ale volila som polohovateľnú, aby sa dala dať do ľahu v prípade potreby ked ju budem mať nakliknutú na kočíku.

adika80
31. dec 2012

@mima01 pôvodne som plánovala kupit ho tiež z tej stránky, ale nakoniec ma vyšiel v KIKE o 30EUR drahšie iba komplet bez vajička, tak som objednala kvôli záruke v KIKE ale inač najlacnejšie je to na tej nemeckej, aspon ja som to tiež len tam našla. a babymarket je asi najdrahší

mima01
31. dec 2012

@adika80 my napriklad vajco na konstrukcii vobec nenosime, ani raz so ho tam za tie tri mesiace este nemala. Ale tak my sme v centre, ja brazdim s drobcom ulice klasicky vo vanicke a ked cosi, tak nabehnem do obchodu tak ako sme. Pomimo toho s malym do nakupakov vobec nechodime. Ale odhliadnuc od tej sialenej vahy je fakt super, pride mi to ako sportak ked das do lahu, nie je to ako klasicke vajco, kde by som teda male dieta viac ako hodinku, dve urcite nevozila.
My sme inak tiez chceli brat kocik z tejto stranky, ale nakoniec sme brali z BM, kde mali akciu, vajko bolo zdarma a vyslo nas to v podstate o nejakych cca 40 eur drahsie ako ked by som to vsetko objednala z DE. Aj ked teda s tou zarukou, neviem, ci by sme lepsie nepochodili v pripade potreby lepsie cez nemecko ako tu u nas 😅 🙄

adika80
31. dec 2012

@mima01 🙂) no verme že nie, a že záruku vôbec nebudete potrebovať riešiť, ale pravda veľká, že do zahraničia stačí poslať tovar a môžete si vybrať či chcete novy kus alebo späť prachy, no u nás je to ešte len hudba budúcnosti🙂 tak super keď bola taka akcia ze vajičko zdarma, to sa určite oplatilo!

psyxooo
31. dec 2012

@adika80 tiez som nasla v kike bez vajka za 952eur a v babymarkete mali aj s vajickom za 1129 eur, ale len do konca roka.

adika80
31. dec 2012

@psyxooo no tak super, oplati sa aj s vajičkom za tu cenu. ja som kupovala ešte v septembri, teraz je asi lepšia akcia, stále to menia a aj nový typ vyšiel, tak asi preto ale dobrá cena, veľmi dobrá, nevahaj

milankovazuzana
31. dec 2012

Milé maminky Stokkerky terajšie i budúce, želám nám veľa zdravíčka Vám i detičkám, veľa šťastíčka a čo ešte? No predsa, aby nám dobre slúžili kočiariky, nevŕzgali kolieska, nešpinili sa, aby sme si ich nezodreli a mali veeeľa koruniek na ich nové a nové premeny 😀 😀 😀 ( a tu sa mi natíska ešte jedno prianie-majte Stokketolerantných manželikov, ktorí sem tam privrú očko a dakedy i obe... keď treba 😀 )

ustrachana
31. dec 2012

stokke-mamicky, zelam vam do dalsieho roka vela, vela zdravicka, stasticka, lasky ( ale tu mame od svojich deti a je za vsetky lasky sveta), vela peniazkov na stokke "prkotinky" a veeeeeeeeeeela, vela stastnych kilometrov s tym najlepsim kocikom na trhu 🙂

ikarkulka
31. dec 2012

Ještě k tématu polská švadlenka - toto teda nejsou její práce, ale je na tom vidět, že když dva dělají totéž, není to totéž. Aneb Stokke WK na jiném než Stokke kočárku.
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mixxinka/alb...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/radka_b/albu...

Přičemž to druhé se mi ještě jakžtakž líbí.
Autorky fotek, neberte si to osobně, kdybyste se tu našly 🙂

klarawerder
1. jan 2013

Haháá, takže značka CAM se opičí po Stokke a vyrábí zimní potahy...Mimochodem název Igloo to fakt vystihuje 😀 ...ještě nevím, jestli se mi to líbí nebo nelíbí...přijde mi to jak Michellin 😀 Stokke má winter kit v každém případě vkusnější a elegantnější...

balli
1. jan 2013

@ikarkulka @klarawerder jeeej, to ste ma totalne rozosmiali 🙂 aj s tym pivom aj s tymi fotkami celebrit. Poznam ich, sak frcim aj na ceskom bulvare 🙂 som zvedava ako dopadneme....jedine ze by sa nam priplietli do cesty dvojicky, to budem stokkacik iba navzdy obdivovat...alebo kupim dva a zdratujem ich dokopy, hehe, lebo mame dvojiciek plnu rodinu z kazdej strany.

klarawerder
1. jan 2013

@balli 😀 No, pokud by se vám zadařila dvojčátka, pak je jasná volba Bugaboo Donkey 😉 Na Stokke Crusi jdou sice přidělat dvě sedačky, ale jsou dost na houby jedna pod druhou, že to dítě dole vypadá, že drhne zadkem o zem...no, minimálně doslova sedí v nákupním košíku...jako sourozenecký kočár mi to přijde dost nešikovně řešené. No, anebo si dejte záležet na jedináčkovi a Xplory máš jisté 😀

tannia87
1. jan 2013

kocky neviete ci stokke bude mat nove potahy na leto nejake nove farby ci nie 😉

ikarkulka
1. jan 2013

@tannia87 Nevím, Sian byla tajemná jak hrad v Karpatech. Ví se jen o tom kšiltíku. Ale já tak jako počítám, že nové potahy budou 😅

ikarkulka
1. jan 2013

@klarawerder A víš, co je nejlepší? Že si ty "winter kity" nejvíc pořizují ty, které Stokke tak kritizují 😀
Dneska jsem si zase přečetla názor 😀

Přemýšlíš, jestli se ti to líbí? No začala bych u toho, jestli se ti líbí ten kočárek jako takový. Páč jaký kočárek, takový WK, to dá rozum 🙂 Když má kočárek pitomý tvar a navlíkneš na to Michellina, tak to bude pořád jen pitomý tvar, navíc obalený 😅

tannia87
1. jan 2013

baby dalsi winter kit kocik hartan a pozoooor ma aj led osvietenie vanicky podla mna total gic 😀 😀 😀 😀

tannia87
1. jan 2013

@ikarkulka tak som rada lebo momentalne ten pink pixels sa nam moc nepaci

balli
1. jan 2013

@klarawerder mas uplnu pravdu, strasne vyzera ten surodenecky kocik, to dieta druhe vyzera ako keby sedelo v kosiku na nakup. A vyhlad je kde? a ani mi nepride bezpecne tak nizko mat dieta. Nefim. Inak stale dufam, ze stokke zacne vyrabat aj dvojickovske...ved dnes je dvojiciek uplne najviac...

klarawerder
1. jan 2013

@ikarkulka No, jako ten zrzavej děs, co si dala ta kočka na Brio, to se teda mému vkusu dost vymyká... 😀 Ten druhej odkaz s kožešinkou na boudě Camu, to nebylo špatný - až na to,že to v podstatě jinou funkci než vizuální neplní. Já už si to bez WK ani neumím představit...vždycky malé závidím, jak se tam peleší zababušená, že jenom dudel čouhá...a venku chumelí 😀 Zrovna přemýšlím, že nebýt WK, tak to musí do kočáru dost foukat a sněžit...a s pláštěnkou jezdit celou zimu, to je taky na nic. Tady ta CAM tříkolka asi není úplně špatnej kočár, viděla jsem s tím celkem dost mamin..akorát na mně je to moc "obyčejné" 😀 Ale Michellin vypadá furt líp, než ta nádhera, kterou vymysleli na tu polskou krávu Hartan...s tím bych teda ani psa nešla venčit okolo baráku...to přímo bije do očí stylem "made in china", vypadá to strašně lacině...a ty diody tomu ještě přidají takovej kolotočovej šmrnc...ještě by to mohlo mít nějaké barevné blikající žárovičky a bylo by to vyladěný do posledního detailu 😀 😀 😀 Jako nápad dělat zimní potahy je sice dobrej, ale po Stokke, který s nima přišlo, pokud vím, první, mi prostě ty ostatní připadají jako když si člověk koupí někde u ťamana kabelku Louis Vuitton za pětikilo...

ustrachana
1. jan 2013

kocky, neviete o niekom kto ma scoota?

ikarkulka
1. jan 2013

@klarawerder JJ, ten BGB vypadá dobře (on teda vypadá dobře i bez kožešinky, takže když se to nepřežene - což se tady nestalo - tak bude pořád vypadat dobře) 🙂 Ale je to fakt jen na ozdobu.

No Cam není žádná extra kvalita, je to celé pastové, rozvrzané, takové neforemné... Kamarádka s tím jezdila půl roku a nadávala jako špaček, bylo to xkrát na reklamaci, tak ho nakonec prodala za úplně směšnou částku, jinak by ho inzerovala dodnes.
Potkala jsem jednu mámy známou, ta měla taky Cam, po jednom dítěti, ona s tím teda jezdila, asi jí to nevadilo, ale byla to rachotina, s tím bych se styděla vyjet snad i na zahradu. No to potom asi záleží na každém, co od kočárku očekává a co je ochoten tolerovat.

zuzigirl
2. jan 2013

dievcata, poradite, prosim? spavaju vam deticky v sportovej casti? kedze medzi "sedackou" a tou castou na nohy nie je nic, nevisia im nozicky? ci ako to riesite v lezatej polohe? Dakujem... 🙂

klarawerder
2. jan 2013

@zuzigirl Samozřejmě, že spávají...a naše malá dokonce velmi ráda 🙂 - je jí 15 měs. a prochrápe ve sporťáku denně takové 2 hodiny. Nožičky nikam nevisí, pokud je mimi menší, tak tím, jak má nožky krátké, mu čouhají přes sedačku v podstatě jen řekněme kotníky a šlapky...jak je větší, tak je o okraj sedačky opřené lýtkama, zbytek nožiček visí ven ze sedačky (ale naprosto přirozeně) a vzhledem k tomu, že je ta podpěra nožiček dost zasouvací a dost vysouvací, tak v podstatě ve chvíi, kdy se ti prce začíná posazovat (okolo toho půl roku), už většinou dosáhne na tu podpěru. Ta "díra" mezi podpěrou a sedačkou, když je na max. zasunutá, je jen pár cm, takže tama nemá co někam viset 😀 Nejsem tu jediná, čí dítě spí ve Stokkáči rádo a často 😉 Mimi si hlavně samo najde svou oblíbenou pozici...malá třeba spávala tak, že ležela na zádech a nohy měla zapřené nebo přehozené přes madlo před sebou a chrněla jak zabitá 😀 Z nějakého visení nožek a podobných věcí nemusíš mít strach - Stokke sedačka je vychytaná, ergonomická a očividně pohodlná (jasně, děcka se asi zeptat nepůjde 😀 ale předpokládám, že kdyby pohodlná nebyla, tak by tam naše malá, která je teda na pohodlí dost pintlich, nechtěla sedět, natož spát) Xplory získalo mnoho ocenění, jelikož kromě designu je kočár úžasně funkční a vychytaný...je to takový Transformer 😉

klarawerder
2. jan 2013

@ikarkulka Tak jasné, já hodnotím, jen jak to vypadá...v životě jsem s tím neujela ani metr, takže nemám představu. Ale máš recht, že je to o tom, co od kočárku ta která maminka očekává...některým je to úplně jedno, to že kočár vrže, že je to slyšet snad na kilometr daleku je vůbec neirituje...Na druhé straně maminky - myslím, že takové jako my, si dávají záležet na to, v čem své dítě vozí, design je pro ně po funkčnosti také důležitou položkou...a při představě vrzajícího kočáru jim vstávají chlupy na hlavě 😀 Já to říkám narovinu, jakmile mi něco zavrže, tak z toho po zdech lozím! Takže naše Stokke a Beečko mají zatím kliku, že jsou zticha 😀

vevika
2. jan 2013

@klarawerder @ikarkulka Ja som mala Cam Cortinu pri prvom synovi a vtedy som s tým kočíkom bola maximalne spokojná, ale pri druhom už mi na ňom začalo vadiť dosť vecí a vyskúšala som ďalších x kočíkov, z ktorých väčšina bola ešte horšia ako ten Cam, no a potom k malej som kúpila Stokke a práve preto, že mám dosť skúseností s naprd kočíkmi viem oceniť všetky vymoženosti a vychytávky Stokkáčika 🙂

junkfoood
2. jan 2013

baby mna ide dnes z toho kocika porazit..neviem ci je chyba vo mne alebo v kociku..ta vanicka sa mi napriek tomu, ze mam ten zatvaraci mechanizmus zamknuty stale spusta dole..vam to drzi/drzalo bez problemov na tej najvyssej urovni..?

lentila.g
2. jan 2013

@junkfoood mne to robilo bud ked som mala zle uchytenú poistku,ale stalo sa aj párkrát ked som dobre založila poistku a išla po travnatom že mi vanicku "zošuchlo"na spodok...

ustrachana
2. jan 2013

@junkfoood mne sa to nestalo ani raz, akurat raz sa mi stalo, ze ta poistka hore sa povolila, ale aj napriek tomu vanicka drzala v pohode a mala som ju riadne nalozenu 😉 ja by som asi kocik skusila reklamovat lebo , ak to dobre chapem tak myslim, ze ti to bude robit aj pri sportovej verzii a vtedy uz bude naklad tazsi tak aby nahodou maly nevypadol alebo nedajboze nieco

junkfoood
2. jan 2013

@ustrachana @lentila.g dik baby, budem to musiet riesit, lebo teraz som to skusala presne podla navodu x krat a furt to robi aj bez nakladu, staci ked len trosku zatlacim na vanicku..a ide to tak smerom dole ako aj hore a poistka zavreta..ono ten mechanizmus sa mi aj tak zda zvlastny, ze taka plastova packa udrzi cely kocik aj s 15 kilovym dietatom..ale nechce sa mi do toho, mam to z toho nemeckeho eshopu a bojim sa ze to bude na dlhe lakte..achjaj, zrovna moj stokke musi byt takto postihnuty..

sasikas
2. jan 2013

@junkfoood mne sa to este nikdy nestalo.... 😕 ale urcite reklamovat, nech sa cosi nestane.... 😉