Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

zuzigirl
11. jan 2013

Tak dam na skusene 🙂 dakujem 🙂 neviem, aku farbu...

maminamaja4
11. jan 2013

@zuzigirl ja som prave presne tu istu akurat v cyklamenovej a zelenej nasla tu na mk v bazariku,a asi to nebude stokke,pisala som predavajucej,tak som zvedava,co za znacka. Normalne nechapem ☹

miskasitka
11. jan 2013

@radikuk teraz som sa totalne nadchla!!je fakt krasny,no uvidime co na to manzel 🙂

ikarkulka
11. jan 2013

@milankovazuzana Ty jo, to je divné s tou vaničkou, ta se tady v ČR prodává už minimálně rok, spíš dva i víc... A jmenovalo se to vždy jen Flexibath, nikoli Stokke 😕

milankovazuzana
11. jan 2013

@ikarkulka fíha..., zaujímavé, či nekúpili patent

milankovazuzana
11. jan 2013

@ikarkulka áno, našla som ju aj na bazáriku hneď na začiatku-tú zelenú... možno BM podá vysvetlenie...

maminamaja4
11. jan 2013

@ikarkulka tak ako stokke, toto je znacka flexiBath a ma tam na vyber ovela viac farieb,a samozrejme lacnejsia, to sa nemohli pomylit v bm? Ale na druhej strane aj malvik.cz ich ma ako stokke.

zuzigirl
11. jan 2013

@maminamaja4 aha, tak to som zvedava. Daj teda vediet. Aj ked nie je stokke, vyzera prakticka 🙂

maminamaja4
11. jan 2013

@zuzigirl praveze aj na malvik.sk pisu,ze stokke flexi bath a stoji to cca39 eur a v brendone to iste 29 eur,tak si vyberte 😲

radikuk
11. jan 2013
maminamaja4
11. jan 2013

@radikuk normalne si hviezda,si nas vsetky klebetnice porazila jednym linkom,klobuk dolu. Teraz je len otazka,ci skupovat tie lacnejsie,alebo drahsie modely. 😀

radikuk
11. jan 2013

@maminamaja4 len som bola zvedava, tak som googlila 🙂 mam pocit, ze je to ten isty produkt, len nakolko to je teraz stokke, predajcovia sa chcu nabalit, tak zvysuju cenu...ci?

maminamaja4
11. jan 2013

@radikuk trafila klincek po hlavicke,trafila 😀

klarawerder
11. jan 2013

@ikarkulka @segafredo Tak s tím ED to není zas až tak doslova, že nejde dítě vozit čelem k sobě...Jde - dokud je menší a má krátké nožky, tak to jde úplně bez problémů - mě se tam malá vejde ještě teď, v 15 měs....Příští zimu už se mi tam samozřejmě takto nevejde a bude muset jezdit po směru...

simuska1976
11. jan 2013

Baby to som dobre pochopila, že Stokke ma 2 farby podvozku?

klarawerder
11. jan 2013

@ikarkulka @segafredo Tak jsem koukala na další nožičkové fusaky od těch značek, co tu @ikarkulka psala...Red Castle je sice jakýsi á la nožičkový fusak, ale je jen do vajca - 0-9 měs. Bébé confort těžko říct, jestli je opravdu do mrazu - od pohledu teda nevypadá (ale třeba bude - nevím) - rozhodně jsem ale přesvědčená, že takový "terno", jako ED to nebude 😎 , Wallaboo je taky jen do vajca a Maxi Cosi Mura vypadá stejně jako Bébé Confort, taktéž nepíšou, jestli je to opravdu zimní fusak, píšou jen, že "jakmile dítě povyroste, tak lze nohavice rozepnout kvůli špinavým botičkám...Takže prostě většímu děcku čouhají šlapky s botama ven - to teda děkuju pěkně 😀 No a krom těchto už bude fakt asi jen ten Emitex - my ho máme a je super...ovšem spíš bych o něm tvrdila, že je takový teplejší přechodový (používáme ho tak cca do 0´C...jak je větší kosa, tak nastupuje do akce ED 🙂 )

klarawerder
11. jan 2013

@simuska1976 To se obávám, že nepochopila 😀 Xplory má pouze jeden podvozek - jednu barvu 😉

simuska1976
11. jan 2013

@klarawerder ☹ tak to bol asi iba zrakovy klam. Na tej anglickej stránke, v časti , kde sa dali objednať poťahy, vyzeral ako biely . Ale asi je to tak dobre, lebo už teraz mam misung z tých farieb, menim každý deň...Uz vidím čoho spravia tie poťahy a WK s mojim účtom ☹

klarawerder
11. jan 2013

@simuska1976 To tě ujišťuju, že nejsi sama 😀 My už jsme firmu Stokke zadotovali poměrně slušnou částkou 😀 Musím ale říct, že nelituju ani koruny - vše je vymakané, kvalitní a funkční...a i jako použité se vše, v porovnání s ostatními kočáry s příslušenstvím, dobře prodává, protože když je něco Stokke, pak je to synonymum toho, že kočár bez problémů odvozí několik dětí, aniž by z něj byla vyheglaná a rozvrzaná hromada šrotu (viz. nějaké X-landery a podobně...o Takko a Firkonech se raději vůbec nevyjadřuju 😀 ) Jinak co se nového modelu Xplory týče, základ - podvozek a sedačka - je vždy stejný, textilie a kity jsou pak měnitelné, takže si každá mamča vybere jak je libo 🙂

klarawerder
11. jan 2013

Baby, dnes mně málem trefil šlak... Před pár dny - jak jistě víte 😀 - jsem měnila za doprovodu panických a beznadějných stavů stará kola za nová...dnes poprvé po této výměně vyjedu s kočárem ven do města a po cestě zjistím, že mi neskutečně skřípe a nefunguje brzda!!! Normálně jsem skoro dostala infakrt, jakože sotva jsou nahozený nový kola, pro změnu začne stávkovat brzda...Samozřejmě už jsem to viděla v barvách, jak mi nepojede kočár a jak ho potáhnu do nějaké opravny a tam mi ho nějakej opravář upatlanej od šmíru zaprasí...atd. Tak jsem vytočená dojela domů, hodila jsem malou spát, vzala šroubováky 😀 a dala se do servisní prohlídky 😀 Tři šroubky a bylo vyřešené...vypadl mi do ruky skoro centimentrový kamínek, který bránil brzdě, aby "dosedla" (nejprve ten šutr teda vypadal, že to není šutr, ale kus ulomenýho plastu - to jsem málem lapla infarkt podruhé) ...takže brzdička je pěkně promáznutá, hozená zpátky, nic nevrže a vše funguje 😉 Zítra se hlásím na poloviční úvazek do Stokke Service Center a jakmile vyfasuju nějaké normální nářadí místo tří šroubováků, tak budu bezkonkurenční 😀 😀 😀

lentila.g
11. jan 2013

@klarawerder neskutočne sa 😀 Na tvojich opravar.prihodach... Viem si síce predstaviť ako si sa v daný moment cítila(nech su moje deti zdravé a kociar šlape ako ma inač pokazený den ked to tak nie je)..
Potom ked uz budeš v Stokke tíme skús sa zamerať na niečo žlté🙂

ikarkulka
11. jan 2013

@klarawerder Myslela jsem to na velké dítě v úplném sedu, tam už to fakt nejde (ED). Pochopila jsem to tak, že @segafredo chce jen jeden fusak, co by jí vydržel co nejdéle, tak tam bych volila spíš Stokke, nožičkový.

klarawerder
11. jan 2013

@ikarkulka @segafredo Joo, tak větší capart se tam nevejde...to je fakt... No, pokud zimní fusak, co vydrží dlouho, pak souhlasím se Stokke. Žádný jiný nožičkový podle mně není ani zdaleka tak teplý... Naopak ED je ještě teplejší, ale pokud na pořád, tak člověk musí počítat, že starší špunt bude holt jezdit po směru...(Mně se na ED neskutečně líbí, jak jsou hezky barevně vyvedené...Stokke je sice super, ale jako jednobarevný mně osobně přijde dost nudný...ED když má jednolité barvy, tak tam zas má kožíšky, nebo zajímavé materiály-samet, "vlnu" ,... a je takový naducaný, teploučký, až malé závidím, jak je v něm spokojeně zalezlá 😀 ) Já to mám s ED vymyšlené tak, že příští zimu, jak proti směru malou už nenapchám, bude jezdit holt po směru a když bude chtít spát, tak otočím sedačku do protisměru a tam se i v ED v pohodě vejde... No a taky si myslím, že budem víc používat i Beečko, kam pasuje jedna báseň...aaach... 😀

ikarkulka
11. jan 2013

@klarawerder 😀
Myslíš, že je ED teplejší než Stokke? Já myslím, že jsou tak nastejno.
Eliáš právě ještě v kočárku spí, takže používám spíš Stokke fusak, nemusím otáčet sedačku.

ijanka27
11. jan 2013

@klarawerder Ahoj Klára, ty si taká odborníčka na šroubky 😀 idem k Tebe po radu- mne v poslednom čase začala strašne vŕzgať rúčka. Ako ono to aj pred tým sem tam vŕzglo- @milankovazuzana mi hovorila, že vraj to je normálne, že to bude robiť...len sa mi zdá, že to je až príliš už. Dosť ma to znervózňuje, hlavne keď sa niekto škodoradostne usmeje, že haha aký koč a ako Ti to vŕzga 😠 😠 - Aj tam sa dá niečo dotiahnuť??? Ďakujem 😉

klarawerder
11. jan 2013

@ikarkulka Težko říct...výhřevnost jsem samozřejmě neměřila, je možné, že jsou nastejno...

klarawerder
11. jan 2013

@ijanka27 No, u ručky tě moc nepotěším...trošku se to ozývá normálně/pořád...jestli ale vrže víc, že se ti to nezdá, pak je jeden šroub zespoda na madle a tři šroubky jsou pod tou bílou páčkou, kterou snižuješ/zvyšuješ rukojeť - prostě ji nadzvedni a uvidíš šroubky...dva se dají v pohodě vyšroubovat, pak je potřeba tu bílou "páčku" oddělat úplně pryč, aby jsi se dostala k třetímu šroubku...Takže v podstatě jediné, co lze udělat, je kápnout WDčko tam, kde to vrže (předpokládám, že kloub rukojeti), a dotáhnout ty šroubky, o kterých jsem psala...😉 Šroubky mají hvězdicovitou hlavičku, ale v pohodě mi je šlo vyšroubovat normálním plochým šroubovákem odpovídající velikosti. Jinak trochu slyšet kočár prostě bude vždycky, když je používaný...ale pokud vrže moc (a není to Tako a podobné 😀 ), tak je někde něco povolené/nepromazané,...

ijanka27
11. jan 2013

@klarawerder Hneď zajtra sa na to pozriem 😉 a pak dám info 🙂

milankovazuzana
11. jan 2013

@klarawerder
@ijanka27 ja si nemyslím, že tam bude niečo uvoľnené-ak tak, tak možno trošku, všetky kočiariky - aj nové po čase vydávajú od madla také praskanie, alebo vrzgot, ale myslím si, že je to dané konštrukčne a musí tam byť určitá vôla na to, aby sa dal kočík ťahať po schodoch... keby bola rúčka priveľmi dotiahnutá, tak by sa pri schodovaní jednoducho praskla, preto sa hýbe do oboch strán a nieje je veľmi napevno.
Inak mne to zavrzgoce, keď sa váhou opriem na madlo, inak nie, ale mne to absolútne nevadí, ja som si na to zvykla a vlastne keď nad tým tak uvažujem-tak ani to nevnímam 🙂

segafredo
12. jan 2013

@klarawerder díky, jsi super 🙂 vysvětlení opravdu 1A 🙂