Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

tannia87
5. dec 2012

ahojte kocky chcem sa spytat kedy ste zacali davat deticky do hlbokych stokakcikov mne zacala mala strasne vrieskat ked lezi nie len v kociku ale aj doma ked ma ist spat 😀 😀 😀 😀 pret sa informujem ked to takto pojde dalej budeme menit asi skor a to som chcela vydrzat dokonca zimy 😖 😖

vevika
6. dec 2012

@tannia87 ja som presne z toho istého dôvodu začala dávať malú do šporťáčika už v 5,5 mesiacoch. Keďže je tam tá zmenšovacia vložka tak mala chrbátik pekne rovný a podopretý a mala výhľad na svet 🙂

mimi27712
6. dec 2012

@tannia87 ja som ho dávala už od tretieho mesiaca, ale striedala som to s vaničkou, keď som vedela, že bude spať. Tiež z toho istého dôvodu. Asi od piateho mesiaca bol len v šporťáku.

mimi27712
6. dec 2012

Ahojte kočky. Ako sa vám jazdí po snehu? Ja som mala dnes sto chutí malého vybrať z kočíka a kočík nechať tam. Normálne sa mi predné kolečká zasekávali a celú cestu som nerobila nič iné len som z nich odkopávala sneh. Ten nahromadený sneh mi ich vlastne zasekával. Stalo sa to niekomu, alebo len ja mám také šťastie?

mycats
6. dec 2012

@mimi27712 ja som so stokke behala aj po snehu a bez problemov, len mu musis sklopit kolieska a tahat ho 😉 😉 a pojde sa ti uuuuuuuplne ako po masielku 😀

mycats
6. dec 2012
maminamaja4
6. dec 2012

@tannia87 suhlasím s vevikou,moj putoval do sportoveho uz medzi 4-5 mesiacom a odvtedy prestal vrieskat ako najaty,podla mna su deticky,ktorym ten uplny lah nevyhovuje a ta zmensovacia vlozka naozaj drzi dietatko rovno. V sportovom akonecne spi aj viac ako 20 minut/lebo to bol v hlbokom nas rekord/. Teraz ma 6 mesiacov a ani raz som nelutovala,ze sme opustili vanicku.

penelope1
6. dec 2012

@mimi27712 ahoj! Tak to iste som dnes zažila aj ja! 😠 Také nervy som mala! Kamoska išla s kočíkom Mylo úplne vpohode a ja som na stokke doslova suchala tie kolesa, lebo sa nechceli točiť 😒

mimi27712
6. dec 2012

@mycats no tak by to šlo, ale neviem si tak predstaviť ísť celý čas na prechádzke s kočíkom.

mimi27712
6. dec 2012

@penelope1 ani mi nehovor, normálne mi to pokazilo celý deň.

penelope1
6. dec 2012

@mimi27712 tak to si viem predstavit! Ja som na tom bola podobne! To si neviem potom predstavit ako budem kocikovať v snehu 😅 Alebo budem s malým len doma???

mimi27712
6. dec 2012

@penelope1 no veď to, že ako budeme chodiť von. S tými sklopenými zadným kolieskami sa nedá ísť na dlhšiu prechádzku, si myslím.

penelope1
6. dec 2012

@mimi27712 Tak beriem, že v nudzovej situácii sklopim kolesa, ale bežne by som tak malého nechcela voziť. Bolo by mi to trápne a ešte aj ľudom by som s tým bola urcite na smiech. Ja si chcem plnohodnotne uzivat kocikovanie.

mimi27712
6. dec 2012

presne. Tak ja neviem ako iné kočky kočíkujú v snehu.

milankovazuzana
6. dec 2012

@mimi27712 áno, to bude robiť vždy vo vačšom snehu, sklamem ťa...

milankovazuzana
6. dec 2012

@mimi27712 nedá, to je otročina, tie sklopené využiješ pri návale neodhrabaného snehu a tak, že ho budeš za sebou ťahať...

mimi27712
6. dec 2012

@milankovazuzana no super a robíš v takom prípade? Veď to je na nervy.

milankovazuzana
6. dec 2012

@mimi27712 je...skopnem, idem ďalej ale do pár minút opať...

vevika
7. dec 2012

@mimi27712 ja som celkom prekvapená, lebo ja už má odstokkácované 2 zimy- táto bude tretia a nič podobné sa mi nestalo. Ešte som sa čudovala, keď sa moja kamoška sťažovala, že so svojím Concord Neo neprejde ani par metrov vez toho aby neodstránila sneh z predných koliesok a ja som nič také nepoznala :-/

milankovazuzana
7. dec 2012

@vevika Pozerám, že kde bývaš... dosť dolu 🙂 ale poď stokkáčovať k nám nahor 🙂 a uvidíš 🙂

vevika
7. dec 2012

@milankovazuzana no to verím, že na severe alebo niekde v horách to je o inom. Ale zase na druhej strane taký Concord má problém aj tu, tak neviem ako by sa s ním muselo zle kočíkovať u vás 😀

milankovazuzana
7. dec 2012

@vevika Tu? S Concordom Neo?Je tu jeden, o ktorom viem... a poznám mamičku, tá minulú zimu kočiarik mala iba raz-prešla pár metrov a vrátila sa...celú zimu ho nemala 🙂 Concordov Fusion je tu veľa a v zime som ich videla brázdiť mesto, ale ako sa im chodilo, to veru neviem.

klarawerder
7. dec 2012

Ahojte maminky! Tak jsem vstala z mrtvých 😀 Doufám, že jsem Vám chyběla 😀 😀 😀 Po mailové bitvě s adminem jsme zakopali válečnou sekeru a snad se už tedy pojede podle pravidel - oboustranně...

klarawerder
7. dec 2012

Náš ED fusáček...nemůžeme si ho vynachválit 😉

maminamaja4
7. dec 2012

@klarawerder Ty brďo,to je super,nikdy by ma nenapadlo,že taká divoká kombinácia bude vyzerať tak úúúchvatne. Škoda,že mám chlapca,to by vyzeralo divne,ale prajem ti to To muselo byť závistlivých pohladov na prvej prechádzke, prežili ste to čumákovanie a otvorené sánky,čo padli dole v zdraví?

peka1
7. dec 2012

@milankovazuzana joj ale si ma nalomila. ja by som najradsej vsetko stokke, tak som sa namotala. Ale kasa nepusti, to sa neda nic robit 😖 mozno buducu zimu sa mi podari draheho spracovat. predsa len vo vanicke je lepsie chraneny ako v sportovom. Este uvazujem o fusaku. Ci rovno kupit stokke alebo si este do vanicky dopriat elodie d.

martiiina282
7. dec 2012

tak s tým stokke do snehu ste ma moc nepotešili ☹

milankovazuzana
7. dec 2012

@peka1 To záleží na Tebe, ergo na tvojich financiách 🙂 Ak si môžeš dopriať mať viac fusačikov, tak môžeš vyskúšať, prečo nie, je to hra..., ponuka značiek je viac než rozmanitá...
Ja som Stokkeholik 😀 - a k tomu som pomaly dospela 🙂 , takže ja by som dala iba originál Stokke-i do vaničky, oni majú úžasný ten páperkový fusačik 🙂
Pri staršom Stokke som mala tiež Stokke fusačik a bola som s ním nevýslovne spokojná, takže do nového som nad značkou neváhala.
Použila som ho i dnes do Orbitu a sedí tam ako uliaty.

klarawerder
7. dec 2012

@maminamaja4 Och, díky za kompliment 🙂 Víš, já jsem si říkala, že než za každou cenu ladit něco "do odstínu", tak tam prostě fláknu nějakou divočinu...protože jednobarevné fusaky mně začínají nudit. Právě proto jsem si tak oblíbila ED, protože mají takové hezké barvičky, které kočár hezky oživí. Jediné, co mi někdy trošilinku vadí je to, že kvůli té tyči je to tam nakrčené (vzhledem k tomu, že malou vozím vesměs v protisměru jízdy)...ale zas malá se tam tady ve 14 měs. ještě s těma čapama vejde, takže to není zas taková tragédie...no a příští zimu, kdy už ji tam nenarvu, bude prostě jezdit už po směru jízdy, jako velká holka 🙂 (to, že se vejde nebo nevejde není velikostí fusaku, ale tím, že se dole ten fusak ohne okolo té tyče a tím pádem se dost zkrátí jeho délka). No a když leopard není pro chlapečka, tak bych tam dala třeba něco maskáčového nebo graffiti styl...nebo něco jiného...záleží na vkusu 🙂

klarawerder
7. dec 2012

@martiiina282 No, já si dovolím nesouhlasit. U nás ve Švajcu zrovna dnes napadlo minimálně 30cm sněhu a když jsme šli ven na procházku, tak byl jen mírně ušlapaný (stále hustě sněžilo), a projeli jsme úplně v pohodě. Samozřejmě se to tlačí hůř než kočár po chodníku za sucha, ale to, že by se mi nějak zasekávaly kolečka říct absolutně nemůžu. Loni, když byl někde echt blbý terén, jsme sklopili zadní kola a bylo...letos jsem zatím projela všude 😀 A můžu tě ujistit, že s žádným kočárem se po sněhu nejede bůhvíjak. Měla jsem odpérovanou čtyřkolku s velkými nafukovacími koly a možná se budeš divit, ale jelo se s tím ještě daleko hůř. Jediné, c čím projedeš snadněji je možná nějaký Jogger s kolama o průměru kol od cyklovozíku...