Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

klarawerder
7. dec 2012

@peka1 Elodie jde i do sporťáku, jak vidíš 😀 Sice teda jen do doby, kdy má mimčo kratší nožky (v protisměru jízdy), anebo v pohodě po směru jízdy...

cawes
7. dec 2012

@klarawerder aj u nas vo svajci dnes pekne snezilo kde si tu ak sa smiem spytat?

klarawerder
7. dec 2012

@cawes 😀 Já bydlím v Usteru (cca 20km od ZH)...A kde ty??

cawes
7. dec 2012

@klarawerder poznam, ja stäfa. Ako dlho si tu?

milankovazuzana
8. dec 2012

@klarawerder Tak to si mala šťastie, lebo tie zablokované kolieska je dosť veľkým problémom... Ono prejdeš, ale kolieska stoja, sem tam prešmyknú, ale o to viac musíš tlačiť.Ja som minulú zimu zažila situáciu, keď bola u nás snehová kalamite na čerstvom snehu som po 4 kolieskach prešla-a to po rovine veľmi obtiažne, vytvorilo to tam guču, ktorú musíš skopať a le po chvíľke ju máš znovu...
Včera som sliedila po MK a našla som tu príspevky-postrehy od mamičiek, ktorým bolo smiešne, že videli na ulici majiteľov Stokke, ako každú chvíľku zastavovali a skopávali odtiaľ sneh.Takže to bolo niečo na ich mlyn-ako sa hovorí, bavili sa na tom ... to bolo škodoradosti.Ono netreba podľa mňa zastierať aj takýto nedostatok, niesom sama, kto toto musel riešiť, vieme o tom, napriek tomu takúto chybu tolerujeme, lebo jednoducho Stokke milujeme.Ale sú mamičky, ktoré toto sklame a preto treba vedieť aj o tomto.
Inak Klári, ja som bola včera s Orbitom na testovacej jazde a môžem Ti povedať, že či som išla po snehu-a to rôznej konzistencie, alebo po holej dlažbe-rozdiel som nepocítila.Viac porovnania som dala do Orbit témy, to sem nepatrí, tak len malý postreh.

klarawerder
8. dec 2012

@milankovazuzana V každém případě souhlasím, že navzdory tomu, že je Stokke naše láska, je třeba být objektivní i ohledně nedostatků. To o blokování koleček jsem určitě nepsala kvůli tomu, abych Stokkáče vynášela do nebes, ale opravdu se mi to nestalo, a to tu máme nasněžené opavdu dost...ale asi taky záleží, co napadne za sníh...když je to taková ta mokrá břečka, tak jsem měla obalený celý kola (kočár jel v pohodě, ale "šustilo" to), včera na prašanu v pohodě (až na to, že ty kola potom vypadaly jako od Bgb bee - celé bílé 😀)...to vše v podstatě po rovině a jednou rukou (v druhé jsem měla klasicky vodítko se psem 🙂 ...myslím, že kdybychom jely do kopce, pak bych sklopila kola a jela jen po zadních. Já mám teda porovnání v podstatě jen s tou nafukovací odpruženou čtyřkolkou, a právě to, jak to pružilo, se to nedalo tlačit vůbec, velká kola nevelká kola. Na Stokkáči vím, že mi vadilo, když bylo na podzim mokro a to vlhké listí ze stromů se mi lepilo na přední kolečka, zaseklo se to pod tím jakoby blatníkem a šustilo to tam jak blázen...a mě tekly nervy 😀 Orbit má větší profil na kolečkách, ne? A můžou se na něm zaaretovat přední kolečka? Na Stokke by hergot taky mohli dělat nějaká zimní kola s hrubším vzorkem...hezky jako auto-na zimu přezout...asi písnu Sian a nechám si proplatit patent 😀

milankovazuzana
8. dec 2012

@klarawerder Vieščo Klári, ten sneh sa tam dostáva presne tak, ako to lístie...no a tam je chyba-plocha nad kolieskom a medzi tou vidlicou je rovná a sneh sa tam nakopí do guče, ale nevýjde von.Na Orbite je tiež koliesko na vidlici, má tam tiež ten priestor, ale šikmý.Keď tam vchádza sneh, tak tá šikmina funguje ako frézka a normálne vidíš, ako ten sneh po stranách pod tlakom normálne odtiaľ vystreľuje, to je presne ako keď vidíš tie malé frézky na sneh.Takže si myslím, že zimné kolesá by tomu nepomohli.Oni niesú zlé, naopak, sú kvalitné, ale chyba je tam, ako som písala.
Po dvoch môžeš ísť v poho, keď máš lahšie dieťa, ale poviem Ti, že takto chodiť dlhšie s mojim 15kg synom, tak to je riadna fuška a pôžitok z kočíkovania je tatam. 😢 😢 😢 😢
Áno, na Orbite môžeš bloknúť predné kolieska, ale ja to vôbec nevyužívam.

maminamaja4
8. dec 2012

@klarawerder Nechapem,ze ich nenepadne dat zimny dizajn,ked to napadlo uz nejednu z nas. Ved priemer kolies môže ostat,staci dat ine zlozenie gumy a dezén. Aj tak su kolesa vymenitelne.

klarawerder
8. dec 2012

Tak zrovna teď jsem byla opět s malou a se psem venku, místy odklizený sníh, ušlapaný pak cca po kotníky a napadaný do půli lýtek...všude jsem projela bez zasekávání předních kol (a to máme gumy už poměrně dost sjetý)...máte tam na SK nějakej divnej sníh 😀 Dokážu si celkem představit, jak jsi to myslela s tou vidlicí u kol Orbita...myslíš teda, že u Stokke je tam prostě velká mezera mezi vidlicí a kolečkem, takže se tam dostane bordel a zasekává se to...takže kdyby byla vidlice na jakoby vnitřní straně (jakoby pod kočárkem) zkosená tak, že by mezi vidlicí a kolečkem vznikl menší prostor, pak by se tam nic nedostávalo a jelo by to bez problémů...? Takhle jsi to myslela? Jestli najdeš chvilku, mohla by jsi to na tom Orbitu vyfotit? Zkusila bych udělat nějaký popis v angličtině a poslala bych to Sian, jestli o tom nechtějí zapřemýšlet a upravit tu vidlici předních kol (je fakt, že do doby, než to třeba začnou vyrábět, už kočár asi potřebovat nebudeme...ale zas krom spousty dalších budoucích majitelek Stokke, bych se přidala i já za nějaký rok s druhým a třeba i třetím špuntem 😀, bychom to ocenily ). Po zadních se nedá jet dlouho - to už při váze dítěte 10kg - vím z vlastní zkušenosti 😉 Já sklápím pouze na kratší a náročnější úseky...a hrozně mně baví, jak lidi s prvotními pochybovačnými pohledy typu "tak teď jsem zvědavej, jak ta nádhera s tím hybrido-kočárem projede"...já jednoduše sklopím kola a tradááááá....a lidi čumí jak sůvy z nudlí 😀 😀

klarawerder
8. dec 2012

Zatím se mi nejhůř jelo po takovým tom rozplizlým sněho-dešťo-ledu, dost to podkluzovalo jak mně, tak i Stokkáči a zatáčeli jsme nějakým driftem 😀 A před dveřma od baráku pak rukama/smetáčkem čistit z kol to přilnavý špinavý svinstvo...paráda...

milankovazuzana
8. dec 2012

@klarawerder vieščo Klári, nezáleží si myslím na tom, aký otvor tam je, lebo sneh sa dostane do malého i veľkého, ale ten priestor nad-ten tvar je dôležitý, to zošikmenie, jednoducho sa tam sneh nezdržuje, ide to ihneď het.Ono to vidno, tam, ako je to špinavé-to je od špinavého snehu-tam sa to vystreľuje von...

ikarkulka
8. dec 2012

Ještě jsem Stokke na sněhu netestovala, ale řekla bych, že na tom bude jako ostatní kočárky - záleží na typu podkladu a typu a čerstvosti sněhu. Já jsem na sněhu jezdila už s několika kočárky a vždycky to s každým víceméně šlo. Když byly velké závěje, tak jsem stejně nevyjížděla. Co bych dělala venku s kočárem ve vánici, mrazu a půl metru sněhu 😀

tannia87
8. dec 2012

@vevika
@mimi27712 dakujem kocky uvidime ako to dobojujeme teray dva dni bol klud tak som zvedava 😀 😀 😀 😀

tannia87
8. dec 2012

baby co ste kupovali teraz wk v baleni je v sade aj kefka na kozusinu??

milankovazuzana
8. dec 2012

@tannia87 v kitoch 2012 áno

tannia87
8. dec 2012

@milankovazuzana aha ja som kupovala teraz pred mesiacom fialov y a nemala som ju tam preto sa pytam

milankovazuzana
8. dec 2012

@tannia87 jasné, 2012 sú i white, black, ale kočky ich mali aj v iných farbách, takže asi tak.

tannia87
8. dec 2012

@milankovazuzana pojdem sa tam spytat teda

milankovazuzana
8. dec 2012

@tannia87 skús, no určite to je tak, že kity s v.r. 2011 ich nemajú...a pokiaľ ich mali vyrobené, tak distribuovali najprv tie bez kefky do vypredania a potom začali pridávať aj kefečky a tie sú označ. ako 2012.

tannia87
8. dec 2012

@milankovazuzana kuknem na krabici ci nebude nejake oznacenie este

cathrin
8. dec 2012

@tannia87 ja mám purple WK a kupovala som ho cca pred mesiacom a bola tam aj kefka...

klarawerder
9. dec 2012

@milankovazuzana Díky za fotky 🙂 Jak budu mít chvilku, zkusím poslat Stokke maila, a jestli můžu, použila bych tam ty tvoje foto...?? ...abych nemusela v angličtině popisovat "zkosenou vidlici z vnitřní strany" 🙂 Hej, to by byl dobrej fór, kdyby se to na ten náš popud začalo fakt vyrábět 😀 😀

klarawerder
9. dec 2012

@tannia87 My jsme kupovali náš fialový WK na začátku roku 2012 a kartáč na vyčesávání tam nebyl...na druhou stranu podšití WK máme to světle krémové, takže to není ta původní série WK, protože ta má podšití fialové. V každém případě se zeptej...a když nepochodíš, tak si zajdi do zverimexu a za nějakých třeba 5 eur nebo ještě míň koupíš kartáč na psa 😀 (je to v podstatě úplně ten stejný, akorát si tam budeš muset nalepit logo Stokke 😀 )

chantalhumenne
9. dec 2012

Ahiijte maminky, poradite mi , či sa mám kupiť WK , keď sa mi ma narodiť babo koncom februára,začiatkom marca.
Mam dark navy stokkačik, a chcela som ho trošku oživiť, len či mu už nebude teplo vo WK?

klarawerder
9. dec 2012

@chantalhumenne Proč ne? WK využiješ přece na déle než jednu sezónu. My ho máme teď druhou sezónu a je super, hlavně proti větru a když chumelí, tak se do kočárku nedostane sníh...navíc ta polstrovaná bouda dobře izoluje, že ve WK je opravdu teploučko...sporťák je dost otevřený a ten storm cover ho krásně kryje. A když už nevyužijete, tak není problém prodat...

peka1
9. dec 2012

No nakoniec bude jezisko riadne stedry a splni maminke sen o WK. Neviete ci sa da este niekde zohnat ten khaki zeleny. Mam light green kocik a troska tazsie sa mi kombinuje. Fusak rozmyslam dark navy, pripadne beige, keby vyhral biely. A zda sa mi to alebo kozusinka na bielom a ciernom je ina ako na ostatnych farbach...

ikarkulka
9. dec 2012

@chantalhumenne Já mám termín 17. února a WK jsem koupila. Určitě ho využiju ještě na hluboké korbě v tom únoru, březnu a potom za rok už na sporťáku. Teď ho už taky používáme, ve Stokke jezdí zatím starší syn.

Pro ostatní - Ad debata o jízdních vlastnostech na sněhu případně dlažebních kostkách a "kočičích hlavách" - dnes jsme to měli vše dohromady a... miluju Stokke!!!! Jelo se úplně hladce.

ustrachana
9. dec 2012

@peka1 ten khaki maju v Brendone, ale mne k tej ight green vobec nejde aj ja som mala predtym light a tazko sa to kombinovalo tak som mala kit fialovy.to mi bolo take sympaticke 😀DD

milankovazuzana
9. dec 2012

@peka1 som si to akurát na Stokke.com ladila a ja by som podľa seba takto: na 1. mieste white, na 2. mieste purple

vevika
10. dec 2012

Tak pridávam dnešnú skúsenosť s jazdou na čerstvo napadnutých 20 cm snehu: išlo sa mi v pohode v hlbokom neudupanom snehu, úplne ľahučko sa šlo po ujazdenom a dokonca som v pohode prešla cez nahrnuté kopy snehu pri chodníkoch. Ja som so stokkáčik max. spokojná- nesklamal 🙂 A dokonca sa mi teraz po niektorých chodníkoch išlo lepšie ako za sucha, lebo ten sneh upchal diery v ňom 😀