Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

lia
12. mar 2012

@mrenka na jar,ktoru?? 😅 😀

mrenka
12. mar 2012

@lia no,vsak toto 😀 a to som tam volala v piatok,cize uz v podstate na jar..

lia
12. mar 2012

@mrenka 😀 😀 a skadial teda objednas?

mycats
12. mar 2012

@mrenka no ved uvidime, tak im tam budeme volat kym nieco nekupia. 😀 😀 😀

mrenka
12. mar 2012

@lia no,pockam teda do jari a zavolam znova 😀 ja som na to tiez chcela vyuzit body,ale uz som ich teda radsej pouzila na deku a vysla ma necelych 5eur..neviem,ci v babymarkete budu promptnejsi,ale v predeti tiez spia,ja som sa v januari bola pytat na kocik,predavacka,ze ok,ale nevie,kedy ho dodaju,mozno o mesiac,mozno nie A mam povedat aj nahradnu farbu,ak by ta,co chcem,nebola 😕 tak som to zrusila a kupila v brendone,za 3 dni bol doma a min.tyzden mi v porodnici zvoni telefon,ze dobry,tu je obchod predeti,mate tu UZ kocik,viete o tom?...no vtipne...

lia
12. mar 2012

@mrenka bez zalohy ti ho objednali?
ja som si v predeti objednavala,minuly txzden som si bola pre to 😉 bolo to do mesiaca,ako povedali.
v brendone su taki promptni,ze do troch ti vedia dodat stokke?aku mas farbu?
jeejj,teraz pozeram,ze iba tyzden mate,gratulujem a prajem vela,vela zdravicka 😵 😵
aky je malinky?a porod?ako si rodila?

fatia
12. mar 2012

Ahojte stokkacky. moja mala vobec nechce spat v kociku. Na prechádzku ideme s krikom, po pol hodine placu na cele mesto na 10 minút od únavy odpadne a potom hned utekame domov tiež s placom☹(( nespi mi cez den doma, vonku mi spala aj 2 - 3 hodiny. Teraz vôbec a to som sa tešila na prechádzky. Stalo sa Vám niektorej, že Vaše babo nechcelo spat v kociku, ani von, cez den vôbec? Mala bude mat 4 mesiace.

mycats
12. mar 2012

@fatia tak moj maly ma 2 roky a kocik to je u nas ako svate jedlo. spinkava v nom do dnes. tazko povedat co jej moze vadit. mala som viac kocikov a maly nechcel spavat len v sportovej casti DorJan, ale podla mna preto, ze ten kocik nebol anatomicky tvarovany ako je stokke. skusala si aj sportovu cast??

mycats
12. mar 2012

@mrenka to na jar sa mi paci 😀 😀 😀 ja by som tiez na to chcela pouzit body, tak ich budem otravovat kym ma nevyhodia 😀 😀 pripadne ma netrafi sluchatko do hlavy 😀 😀 😀
@lia inak ked som ja kupovala stokkiho, tak bol rovno k odberu, len nemali moju farbu a mala som ho do tyzdna

lia
12. mar 2012

@mycats to si pamatam 🙂 co som ja zaspala 😖 ach,ta tehu demencia

mycats
12. mar 2012

@lia 😀 😀 😀 no neviem ci demencia, ale ja som spala cele dni 😵 😵 a ked som nespala, tak som jedla 😵

mycats
12. mar 2012

@lia alebo si mala ukecat lodgermaniacku, ta ho snad ani nepouzila a predala 😲 😲 😲

lia
12. mar 2012

@mycats ale ja som vtedy zaspala na vavrinoch 🙄
no pri druhom ti to nebude hrozit,neboj 😀

lia
12. mar 2012

@mycats ja som o tom nevedela,ze predavala stokac

fatia
12. mar 2012

@mycats neviem či ju môžem dat do športovej časti, ked nema ani 4 mesiace. V podstate mi uz skoro vôbec nespi, cez den ani nie hodinu, čo je na take male babo veľmi malo☹(( a to, že sme vyšli von, bola moja posledná zachrana a teraz ani to nie. Môže to byt aj tým, že neperuje, všetky moje známe uspavaju deti v kociku. A to mame zajtra prvé ockovanie☹

mycats
12. mar 2012

@lia jaaj, ze kde je moje druhe, asi nebude ziadne ☹ ☹ manzel nechce.
ani ja som nevedela, ze ho hned predala. len som sem tak prisla a hned ma privitala sprava od nej, ze uz ma len bee 😝 😝 . no hrozna zienka 😵 😵 a to ja sa neviem mojho stokkiho nabazit 😀 😀 😀

mycats
12. mar 2012

@fatia ja by som to skusila, aspon doma a uvidis ci jej nebude lepsie vyhovovat tvarovana sedacka. ved tu baby davaju aj malicke deticky do sportaka 😀 😀 co teda viem.
mojmu sa to prave naopak paci, ze pekne skackame po dlazbovom chodniku. to je od malicka jeho najlepsia uspavanka. ja by som si dieta na hojdanie v kociku neucila 😝 aby si to potom nevyzadovala a miesto oddychu ked ona spi, maminka bude drndat.

lia
12. mar 2012

@fatia preco ti nespi?vobec cez den??ako to?mne prespala mala strasne vela hodin v stokke

pallacinka
12. mar 2012

@fatia Co sme sa my nanosili malu vonku na rukach, ked kricala v kociku na cele mest. Mali sme rozne obdobia, zda sa mi, ze prave vo veku vasej malej vedela zaspat iba na brusku, tak aj v kociku som ju otacala na brusko. Ak nic nepomoze, tak potom je asi naozaj na case pomaly vyskusat sportovu cast, nasa do nej isla ako 5 mesacna.

fatia
12. mar 2012

@mycats
@lia
@pallacinka nespi mi cez den a uz ani v noci. Spala vonku, ale uz ani to nie. Baby, som uz bezradna☹((((( uspavam ju na fit lopte, ale to musím skakat minimálne 15 minút. Čo moja chrbtica uz nevladze. Skúšala som všetko, ale nic. Neviem, ako tak vedel fungovať ďalej. ☹((((

mycats
12. mar 2012

@fatia nejaka elektricka hojdacka 😀 😀
http://www.ebabyswings.com/fisher-price-aquariu...
ako je nieco taketo. urcite su aj polohovatelne.
nastastie v tomto veku moj maly spal skoro stale 😀 😀

ustrachana
12. mar 2012

@fatia my mame presne toto iste, maly reve aj 20 min v kociku a to doslova reve, potom sa zapoti az zaspi a to na par minut zobudi sa a reve znova 😢

lia
12. mar 2012

@fatia
@ustrachana boze,to je strasne ☹ tito chlapci su nejaki divi,tesim sa

fatia
12. mar 2012

@mycats podobnú mame, je na baterky a hojda sama. Nepomáha, kúpila som aj baby satku, raz som ju tam dala a to bol krik. Skúšala som ju nechať vyplakat, ale to sa nedalo. Trhalo mi to srdce, uši aj celu nervovu sústavu☹((( kde sú všetci, čo vravia, že sa dieťa po 3 mesiaci zmení k lepšiemu a že čím je staršie, tým bude len lepšie. ☹((( ja neviem, či som uz ozaj taka zla mama a neviem, čo moje dieťa potrebuje?????

babymarket_sk
12. mar 2012

@fatia
nebudú to zúbky? alebo reflux?...možno skúsiť unaviť napr. plávaním....

mycats
12. mar 2012

@fatia to je zaujimave. nemam taketo skusenosti, moj maly bud spal alebo sme sa hrali, to az teraz je z neho jedos 😀 😀 😀
to kto povedal, ze cim je dieta vacsie, tym je lepsie??? lebo to moje dieta minimalne za certa rastie 😀 😀 😀
to ked bol malicky, to bolo take uzasne dieta. bud spinkal alebo sme sa hrali. veci ako rev, jedy a zurenie mame az teraz na programe, tak od 1,5 roka.
ja by som tiez skusala asi unavit, neuspavat. proste hry, plavanie, nejake interaktivne hracky, hrazdicky, ine deticky.
na mojho najviac zaberalo a aj zabera unava inymi detmi. ihrisko alebo nejaka herna a spi aj 3 hodiny 😀 😀
podla mna je velmi malicka na to, aby to bolo doslovne ako u mojho, ze si nieco vynucuje.

klarawerder
12. mar 2012

@fatia Ahojky! Naše malá je ve sporťáku od 4. měsíce...víceméně proto, že jsme cestovaly a já se nechtě tahat s hlubokou korbou. V té době jezdila v podstatě pouze v té poloze vleže. Akorát tím, že je sporťák tak nějak víc otevřený, tak jsme jezdily s winter kitem, který ho hezky kryje. Ale s tím, proč maličká pláče a nespinká, to ti neporadím....akorát snad kdyby měla prdíky, tak by jí ve sporťáku mělo být líp, protože neleží úplně v rovině, ale je tam jako v klubíčku (podobně jako v autosedačce). Jinak jsme samozřejmě používaly tu změnšovací vložku do sporťáku, ale když už byly pásy těsnější - kvůli fusaku, tak jsem z té vložky ze zadu vytáhla ten polstrovací kus...ale vložku máme pořád (i s fusakem) a to malé je půl roku (a to si neumím představit, že by vlastně až teď měla jít z korby do sporťáku...už alespoň měsíc je vykukování ven a zkoumání okolí na procházce jejím hlavním zájmem 😀 )

mrenka
13. mar 2012

@lia dakujemee 🙂 ano,v brendone ti vedia dodat objednavju rychlo,im kazdy utorok chodia kamiony,ja som tam v piatok volala a v utorok uz tam kocik bol,vtedy este bola taka dobra akcia,ze ma to komplet vyslo ako ked neplatis vajicko,mame dark navy,kedze pre chalanov tazko vybrat,rozmyslala som nad beige,ale ja lubim tmavomodru,mam kopu oblecenia,tak nakoniec mame dark navy...ale sedacku som mohla kupit inrj farby,to uz ma potom nenapadlo...preto by som chcela ten bluepixels na ozivenie v lete....co sa porodu tyka,ja som mala planovanu sekciu,lebo maly bol velky a aj prvy krat som mala sekciu 😒 mala som spinal,pri lili super a teraz akosi nezabral,este som bola v takej pohode,ked som vedela,co ma caka,len anesteziologicka ma pichla a uz neriesila,ci citim a moj doki bral,ze uz necitim,tak zarezal do ziveho ☹ tak potom ma rychlo uspavali,no komplikacie ☹ este aj kvoli zltacke sme ostali dlhsie,ale uz konecne doma,vcera hajal v stokke 🙂

mrenka
13. mar 2012

@mycats 😀 no nic,budeme tam vyvolavat,kym ich to neprestane bavit,ak je to teda tak,ze budu to vediet skor,ako to vobec hodia na web....v babymarket kolko trva dodanie?

fatia
13. mar 2012

@ustrachana
@babymarket_sk
@mycats
@klarawerder ja sa s ňou tiež hrám, dávam ju pod hrazdicku, spieval jej. To nie je tak, že ju nutim hned spat. A ved take male babo, ked nespi od rana a je obed, by malo byt samo o sebe uz unavene☹ včera mi po kupani doslova odpadla a potom asi za hodinu a pol som ju naspäť asi 10 krát uspavala. Ako som ju uspala o 3 minuty bola hore aj s placom. Pozerala som jej dasienka a nema ich naliate tak neviem či sú to zubky. A čo mi každý dával rady, tak len vydržať, že po troch mesiacoch sa dieťa zmeni a, že čím staršie tým lepšie. U mna sa nepotvrdilo ani jedno, ani druhé:((( bohužiaľ.