Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

junkfoood
8. jan 2013

baby, dnes som bola 1x vencit winter kit a som nadsena, v tejto dnesnej snehovici uplne super..a pre takych ako ja co neznasaju rukavice ten muffik uplna lahoda..

z.u.z.k.a.
8. jan 2013

ahojte mate niekto skejtik k Xplory pre starsiehu surodenca? aky je? nepredava niekto?

klarawerder
8. jan 2013

@simuska1976 Tak to s tou encyklopedií budu brát jako kompliment 😀 No, když nevím, tak nic nepovím...a když vím, tak ráda pomůžu/písnu své zkušenosti... Mě tu baby taky dobře poradily s Xplory, když jsem váhala, zda do něj jít nebo ne 🙂 Jsem si jistá, že koupě nebudeš litovat, je to opravdu bezva kočárek. A s barvičkama, to už ti neporadím 🙂 Snad jen to, že fialový je hezký, dark navy je taky moc pěkný, ale je náchylný k blednutí boudičky (prý ale reklamaci uznali a stříšku vyměnili...teda až po argumentu "ale to je Vaše chyba, s tím přece nemůžete jet ven, když pere slunko" ), beige mně osobně přijde takový vyblitý (to nemyslím zle, jen se snažím popsat tu světle béžovou barvu a nenapadl mně lepší výraz 😀 ), hnědý je hezký, light green taky, z červeného mně po chvíli bolely oči, protože je to taková jakoby mrkvově červená - červená se šmrncem do oranžové a dost ta barva "svítí" ), no a blue a black melange si baby chválí...tyto dva mají takovou jakoby hrubší textilii, že ten matroš asi o trochu víc vydrží/nejsou vidět škrábance atd...No, pokud bych nebyla tak zoufale zamilovaná do našeho fialového mazlíka, pak bych do nějakého melangáče šla 🙂

klarawerder
8. jan 2013

@emmushka Dnes jsem byla v brněnském Baby Parku (mám ho za barákem 🙂 ) a koukala na Saharu... Upřímně mně to teda nijak neokouzlilo. Cam se mi nijak extra teda designem nelíbí, ale Sahara se mi zdála dobrá. Ovšem - na obrázku vypadá barva potahů sytější...ve skutečnosti je ta písková světlejší, materiál je takové hrubé plátno - podle mně vydrží dost a asi nebude nijak zuřivě blednout. Kožená madla byla fajn, hezká. Vnitřek překvapivě měkký a příjemný. Deku bych sežrala, ta je dokonalá 😀 Takže jako celek hezký, ale v reálu jsem byla trošku zklamaná... 30 tis. kč bych za něj nedala...ale věřím, že babě, které se všeobecně Cam líbí, se bude líbit aj tahle limitka. V každým případě Sahara vypadá stokrát líp než V & R...

emmushka
8. jan 2013

@klarawerder Dakujem ti velmi pekne za podrobnejsiu analyzu a blizsi look na Saharu. Sama som zvedava co to je za "zazrak" 😉 ale tesim sa uz jak to pojdem omrknut.....

ustrachana
8. jan 2013

@simuska1976 ja odporucam melangac, mala som aj light green ( prvy stokke a ten som mala aj s hlbokou castou), ale melangac je neprekonatelny, uz len kvalita tej latky je u mna "eno nuno" 🙂))

ikarkulka
8. jan 2013

@z.u.z.k.a. Mám, ale zatím jsem ho netestovala v reálu. Jinak se mi zdá bytelný, nepřekážel mi v chůzi (ale zkoušela jsem opravdu jen chvilku, po zahradě) a když se nepoužívá, dá se snadno sundat nebo jen zvednout nahoru ke konstrukci, kde se zajistí magnetem, takže nepadá 😉

ikarkulka
8. jan 2013

@klarawerder Mně se teda líbí spíš ty zemitější barvy, takže já bych klidně šla i do toho beige 🙂 Hnědý je super.
Zelený (ač přírodní barva) se mi naopak moc nelíbí, resp. mě nebere.
Ta červená je hodně křiklavá, ale zase miminko se v něm může cítit fajn, jako v děloze 🙂
Mně se líbí ještě takový ten světle modrý, ale teď si nejsem jistá, jestli se ještě prodává. Nový.

janka2232
8. jan 2013

zienky na kolko stupnou periete wk?

lentila.g
8. jan 2013

@z.u.z.k.a. Mala som a je fakt že super,napriek malým kolieskam zdolava terén-neteren...a je stabilný...nezavadzia...ani pri skladáni kocika som nedavala ho dole..

milankovazuzana
8. jan 2013

@lentila.g nevedela, ale Blaváci tam chodia, ja som sa tam pred 3 rokmi vydávala 🙂

vralen
8. jan 2013

prosim o radu.
http://www.babyonlineshop.de/shopart/1005190202...
viete mi povedat co je tam zahrnute v tej cene? dakujem

maminamaja4
8. jan 2013

@janka2232 30 stupnov a jemne pranie,potom len rozvesat po susiaku a nechat susit,hlavne žiadne štipce 😀

milankovazuzana
8. jan 2013

@vralen Complette-s vaničkou

luly3
8. jan 2013

@vralen ahoj hlboká časť, športová, a nákupná taška 😉 určite je to bez autosedačky 😉

segafredo
8. jan 2013

Prosím o radu - dají se všechny přebalovací tašky přichytit k Xplory nebo jen některé? Jak se tam uchycují? díky

vralen
8. jan 2013

to viem ze bez autosedacky, ale nebola som si ista ci je tam aj sportak plus vanicka a ta spodna taska. Ale malo by tam byt aj plastenka a sietka?
aky typ vajicka je najlepsi a cenovo najdostupnejsi? nepredavate niekto?

milankovazuzana
8. jan 2013

@segafredo v podstate akákoľvek-pod sedákom na ráme sú 2 kolieska a na ne ju upneš karabínkou.Ak má taška po stranách kolieska, tak dáš na ne karabínku a je to, alebo niektoré sa upínajú cez pracky na suché zipsy-aj to by šlo

klarawerder
8. jan 2013

Baby, vyměňovala jste nějaká na Xplory kola? Nemůžu přijít na to, jak vyměnit ta přední...celou desku, na které leží ta nákupní kabela, mám rozdělanou, akorát že ty kola jistí takový plíšek a nejde mi ani za boha oddělat, poradíte??

klarawerder
8. jan 2013

@milankovazuzana Zuzi, nevíš náhodou, jak vyměnit přední kolečka? Mám rozmontovanou tu konstrukci, stará kola už jsou pryč, ale ty nové mi nejdou absolutně uchytit...

veronica30
8. jan 2013

mamicky ako periete winter kit????

milankovazuzana
8. jan 2013

@klarawerder Klári, ja viem iba to, že to treba ten dekel dať dolu a potom sa to dá vymeniť, ale prakticky som ich nemenila, tak neviem.Viem iba to, že sa to tu pár strán dozadu pýtala jedna mamina-tak cca mesiac viac asi nie-tiež nevedela, ale že nakoniec na to spolu s manželom prišla.tak skús kuknúť.

milankovazuzana
8. jan 2013

@veronica30 ja periem doma iba chrbátik, storm cover a striešku bez kožušinky-dám to do veľkého vrecka na háklivé prádlo a dám na ručné pranie do práčky.Muff treba dať určite do čistiarne.
A zabudla som, nedávam aviváž, aby neostali fľaky.

veronica30
8. jan 2013

@milankovazuzana a rukávnik tiež do čistiarne?a ta strieška sa nepokriví v pracke??

klarawerder
8. jan 2013

@milankovazuzana Díky...po asi půl hodině beznaděje se mi to za použití hrubé síly podařilo. Ale je to teda oříšek. Přední kola totiž jistí takový plíšek, který je třeba roztáhnout a zacvaknout do jedné rýhy...a bez speciálního nářadí to jde hodně blbě...teď tu u toho sedím už tak hodinu a nadávám tak, že jsem ráda, že malá spí a neslyší mně 😀 Nakonec se s třema šroubovákama použitýma současně podařilo a už jen montuju šroubky... Asi začnu uvažovat o kariéře ve Stokke servisu 😀

milankovazuzana
8. jan 2013

@veronica30 muff-to je rukávnik-tak ten do čistiarne kôli kožušinke, lebo sa nedá odopnúť.Zo striečky vyberieš tú hlavnú výstuž-okolo ktorej je kožušinka, tú striešku položím na dno bubna a ostatné veci do vrecka.

milankovazuzana
8. jan 2013

@klarawerder no Klári, keby človek ihneď vedel ako na to, chce to iba grif-ale povedzme si-ako často sa menia predné kolieska, že? 😀

klarawerder
8. jan 2013

@milankovazuzana No, jako grif...tady v tomto případě je třeba mít buďto speciální nářadí, které používá Stokke a nebo velkou muskulaturu, protože to fakt šlo neskutečně ztěžka...očividně to nebylo určené na to, aby si to člověk doma vyměňoval sám, ale aby to dal k nim do servisu. V každém případě, přední kola jsem měnila n.a.p.o.s.l.e.d.y. !!! 😠 Takový peklo...rozebranej kočár na klíně a myšlenky typu "hergot, co budu dělat, já to tam nenasadím a budu bez kočáru...a kdo mi to tam vůbec bude schopnej nasadit...", jako zobla jsem si jako už dlouho ne 😀

milankovazuzana
8. jan 2013

@klarawerder Verím ti, poznám takéto stavy a teda nič moc 😠 😠 😠

janka2232
9. jan 2013

@maminamaja4 no vyskusam teda kupila som bieli kit a je trosku zazltnuty hadam to persil pusti alebo v com to prat??🙂