Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

kalista
29. dec 2011

😀 😀 😀

mycats
29. dec 2011

dobru noc vsetkym, idem si lahnut aj ked sa mi nechce, lebo rano o 8mej ma zobudi ten moj drobec a konecne by som mala zacat aj upratovat, lebo kazdy den sa len niekam vybehne a vratime sa o 5h. vecer a kto ma potom vysavat a upratovat??? 😀 😀 😀 no ja nie 🙂

mikolajova.zuzana
30. dec 2011

@mycats mas pravdu co sa tyka reakcii... a preco by si si nemohla uzit naplno mamickovanie, ved je to to najkrasjie a ked chceme ten najlepsi kociar tak preco nie, a ja som chcela, tak som naskrabala... a hotovo... a tiez nemusim take nazory s akymi sa stretavas...

ja som tiez patrila k tym, co si mysleli, ze je nepohodlny, a maly a ze mne sa tam dieta nevojde, a ze nikdy by som ho nechcela. No moja prva dcerka je fakt velka a ona by mozno mala problem, ale teraz pri druhej som sa presvedcila, ze som sa mylila... ze lutujem, ze som ho nemala uz predtym, ale teraz mam aspon tu novsiu verziu :D

veve39
30. dec 2011

stokkacky len na pobavenie ked pisete o reakciach - v ktorejsi diskusii o kocikoch tu na MK som zahliadla nazor tiez nejakej "znalkyne" ze stokke je pre babo absolutne nepohodlny, nepouzitelny ani v lahsom terene a vsetky mamicky ktore ho kupuju chcu len napodobnit Kollarove ex- a sucasne matky deti, ktore ho pouzivaju (co som dovtedy netusila, asi v Novom case pisali 🙂 ) tak aby ste vedeli...a mali dalsi argument preco ho mate 😀

ja mam teutoniu, ja som zase opacny typ - nie som na zmeny kocikov, som na to pohodlna, nechce sa mi s nimi "oboznamovat", druhykrat by som asi prave koli tomu skvelemu vyhladu dietata a samym pozitivnym referenciam isla myslim prave do stokkaca

kilian
30. dec 2011

@eviss ja mam bee+ denim,ten si aj necham,mam k nemu asi 8 striesok na vymenu. 😝
@mycats @jessicax momentalne v stajni 4 kociky.ale viete ,ze som pri mojich dvoch prvych detoch mala len dva kociky!!!to az neskor som sa zblaznila 🙄

mycats
30. dec 2011

@mikolajova.zuzana ja som sa nastastie stihla presvedcit este pri prvom 😀 😀 resp. som ako slepe kuriatko k nemu prisla, ani som nevedela co som si kupila 😀 😀 😀
ale tak to tu nebudem rozmazavat, ze aka som sikovna kupujuca. oslovil ma a ja som neodolala.

mycats
30. dec 2011

@veve39 tak ja ani neviem kto je kollar, ale isto koli jeho ex mam ten kocik 😀 😀 😀
ja by som tiez asi nestriedala kociky, keby som hned prvy mala stokke 😀 😀
len myslim, ze by koli cene nepresiel doma ani tlcikom na maso 😀 😀
teraz ked viem argumentovat, tak skor hlavne manzela presvedcim o tom, ze lepsie ako kupit 4 je jeden, aj ked za cenu 4 😀
niekedy je to fajn taka zmena, clovek si aspon radost urobi a skusi nieco nove. kazdy kocik ma svoje plusy a minusy a kazdej mamicke vyhovuje nieco ine.
stokke je pre take aktivne deti ako je moj 😀 😀 ze konecne da pokoj a pozera.. moj je nadsenec od prvej jazdy.

mycats
30. dec 2011

@kilian 😀 😀 😀 ze az neskor sa zblaznila. tak nie kazdy ma doma 8 striesok 😝 😝
mne viac kocikov nevadi, ale trosku zavadzaju.
vsetci si kupujeme pri narodeni dietata 3 kombinaciu a az ked babo rastie, zistime aka je to hlupost a ako to zavadzia, pretoze najvacsiu cast materskej je dieta v sportovej casti alebo v nejakej buggy 😀 😀
keby som si dnes kupovala kocik, tak vanicku po vyuziti predam dalej, lebo skladovat 3 roky vanicku a autosedacku nie je prave bohvie co.

eviss
30. dec 2011

holky at si kazdej keca co chce,nikdo nam ho nezaplatil a nikdo ho nevozi tak at si trhnou nohou,dulezity je nase pohodli a pohodli pro prcky a ostatni at nam vlezou na zada 🙂

eviss
30. dec 2011

holky ten fusak co je do korby je i do sportacku?

kilian
30. dec 2011

takze kocky,kuknite si modely a dajte si vymenit tu cast.

nadja11
30. dec 2011

V suvislosti so Stokke si spominam na reklamu: " nie sme tak bohati, aby sme si mohli dovolit kupovat lacne veci". Stokke sa mi nezda drahsi, ako ine vychytane modely vyrobcov ako trebars Mima, alebo BGB. Len je popredu s koncepciou, ktoru mnohi ludia este nezvladaju ocenit a preto ju odsudzuju. Tak je to historicky so vsetkym novym a inovativnym, pokial to nepozname ( ci sa to tykalo aut, mikrovlniek, myciek, alebo dokonca aj antikoncepcie). Ja si vobec nepripadam byt financne na "urovni", mam len jeden Stokke a je to jediny kocik, ktory nasa mala ma. Je to totiz pre nas len kocik, a nie symbol statusu. Dolezitejsie ako investicia do kocikov sa mi zda investicia do vzdelania deti, ktore chodia do privatnych a renomovanych skol, pretoze to je skutocne byt bohaty
😎

kilian
30. dec 2011

@nadja11 ja nie som bohata,moje deti napriek tomu chodia do sukromnej skoly a skolky..... 🙄 🙄

mycats
30. dec 2011

@eviss nie, nie je. fusaky su dva, pretoze ten nozickovy do sportaku je stavany uz az do 3 rokov a ten do vanicky je proste len kratsi a nema nozicky. nemala som, ale asi by som v pripade potreby kupila oba, pretoze moj maly ma 20m v tom nozickom ma rezervu tak este 10cm 😀 😀 😀 aj do skolky bude chodit kym dorastie

mycats
30. dec 2011

@nadja11 tak ja som si vsetko k stokke kupila len z materskej, resp. uz z toho 250e rodicov. prispevku
😀 😀 😀 neviem kto povazuje tuto socialnu davku za luxus, ale ja nie, takze celkovo je stokke dostupne aj pre bezny prijem alebo sa proste clovek uskromni a miesto 4 kocikov ma len jeden 😀 😀 😀
tak kocik pre socialne pripady to asi nebude, ale taky som este nevidela 🙂

nadja11
30. dec 2011

@kilian aj nasa starsia je v sukromnom gymnaziu uz piaty rok a je to teda financne dost narocne platit mesacne takmer 600 eur len za jej skolu, 80% skolok v rakusku je sukromnych, vo viedni su dokonca aj tie zadarmo, plati sa uz len stravne. nie o tom som ale chcela...

nadja11
30. dec 2011

@mycats u nas uz predavaju pouzite nove stokke (2011) po 500 eur tak preto si myslim ze nie je nedostupny.. a imidzovkou by som ho nenazvala. Je proste jednoducho nadherny pre tych, ktori sa pren rozhodli.A to ma byt smerodatne vsetkym v okoli. ani mena deti nasich susedov sa nam nemusia pacit, ale pre ich rodicov to su najkrajsie mena v kalendari 😉

mycats
30. dec 2011

@nadja11 tak, tak, hlavne ze maminka a babo su spokojne 😀 😀

eviss
30. dec 2011

Holky ja bych se pos... dneska jsem dotahla chlapa do obchodu juknout na stokke a jde okolo nas nejaka zenska a zacala: Nekupujte si ho! ze je strasne blbej, ze neni vubec vhodnej pro deti a ze ona ho mela chvilku a hned ho prodala a ze naprosto nevhodnej do terenu a bla bla bla a co myslite, chlap se toho hned chytnul a zacal ze ta pani ma pravdu a bla bla bla..tak mam tkapvej vztek, proc nas vubec oslovovala kr... jedna!!

eviss
30. dec 2011

@nadja11 za 500 euro 😲 kde? jedu pro nej 😀 😀

desinka10
30. dec 2011

Baby kde najdem to vyrobne cislo?

eviss
30. dec 2011

@nadja11 da se tam nekde preladit na AJ

nadja11
30. dec 2011

klikni na marktplatz a tam do vyhladavaca zadaj stokke, ci aj AJ to netusim

eviss
30. dec 2011

@nadja11 dekuji,ale ja bych se nedorozumela tak asi nic ☹

siwinka1717
31. dec 2011

Krásny Nový Rok 2012!
S.

mycats
31. dec 2011

@desinka10 cislo je v prednej casti na podvozku, je tam stitok alebo aj sedacka ma podobny stitok 😀 😀

mycats
31. dec 2011

@eviss 😝 😝 co k tomu dodat, bolo to potrebne?? ak mozem povedat vlastnu skusenost, tak som vsetky svoje kociky kupila sama a za vlastne a mng som vzdy postavila pred hotovu vec. vsetky debaty o kocikoch aj tak vzdy skoncili tym, ze najlepsi kocik mala jeho matka v 1976 a vyrastli v nom 3 deti.
napr. moj mng je zastanca kocikov "zadarmo" a ked sa mi narodil maly, tak mi taky zazrak od svojho brata po ich synovi priniesol. ako povedal sam, ved ide a dieta v nom vyrasitie tak ci tak. co na tom, ze ma 10 rokov a co na tom, ze minimalne 8r. bol skladovany na povaly 😝 😝 😝 a vobec, ved je to svetova znacka peg perego a mozem byt stastna, ze ho mam 😀 😀 😀

kilian
1. jan 2012

jaj,kocky potrebujem pomoc.ja uz neviem co robit,ci predat stokke alebo nie.ani spavat neviem kvoli tomu.predsa len je to nadherny kocik,a neviem ci ho dokazem predat.ale zase z druhej strany sa mi paci jeden druhy.....idem sa zblaznit....
prosit 2012 🙄