Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

ikarkulka
21. aug 2013

@babymarket_sk A jsou někde obrázky? Dívala jsem se na stránky Stokke, na FB, na několik obchodů, kde Stokke prodávají, ale nikde nic. Díky.

babymarket_sk
21. aug 2013

@ikarkulka
videla som len vzorovník látok, zatiaľ obrázky k dispo nie sú, akonáhle ich budeme mať k dispozícii určite ich hneď dáme na e-shop

cawes
21. aug 2013

@babymarket_sk ale mate ich aj na obrazku? ja by som ich chcela vidiet

klarawerder
22. aug 2013

@petruska1212 Tak to se manžel hodně plete 😎 Sama jsem byla toho názoru "božéé, co je to za kočár, malý, nepohodlný, nepraktický, tak leda pro fifleny do shoppingu na parádu...a co teprve ty malá nenafukovací kolečka, malá nákupní taška a hrozná tyč mezi nohama dítěte!!" Tenhle kočár pro mně nepřipadal v úvahu a koupila jsem si polský tank 😀 😀 S tím jsem byla spokojená, dokud jsme nevyjeli ven 😀 Nedalo mi to a začala jsem šmejdit po netu a narazila na Xplory. Kompletně se mi změnil vkus a začala jsem ten polský kočár nesnášet 😀 A vzhledem k tomu, že mám ráda celkem výstřední věci a určitě nehodlám chodit s tím, s čím chodí půlka města, mně design Xplory přitahoval jak magnet... Když už se mi o něm začalo i zdát, tak jsem pochopila, že už je to diagnóza a kočár musím mít aj kdybych se měla převrátit naruby 😀 Pak teprve jsem pochopila, jak jsem byla blbá, že jsem neměla Xplory už od začátku, jak jsem se v něm pletla a "křivdila mu" ...a že se ten kočár vizuálně tváří jen jako designovka, ale ve skutečnosti má velké množství praktických funkcí a je naprosto boží 🙂 Už s ním jezdíme 2 roky, a po celou tu dobu pořád šmejdím na netu, co je na trhu nového...a doteď jsem nenašla žádnou alternativu, za kterou bych ho bývala vyměnila (leda tak Bgb Cam, ale vzhledem k tomu, jak je nízko...a můj manža má skoro 2m...to by bylo hrozný 😀 ). Takže za nás maximální spokojenost...můj muž taky protestoval, ale ve finále na něj pěje ódy a neměnil by. Náš vozový park jsme doplnili ještě o Bgb Bee+ a na to muž nadává, prý : ,,Co je to hergot za kočár?!...ani po schodech se s tím nedá jezdit..." ...Holt, Xplory nasadilo laťku hodně vysoko 😎 Jinak bych to taky vymanévrovala tak, že s kočárem budeš, předpokládám, chodit převážně ty, takže by v tomto směru mohl tvůj manžel projevit trochu benevolence a nechat tě vybrat...

deyana
22. aug 2013

@klarawerder souhlas !!! 😵 😵 😵

vevika1
22. aug 2013

@klarawerder absolútny súhlas

junkfoood
22. aug 2013

@klarawerder prosim ta, tebe sa s tym dobre chodi po schodoch..? lebo mne je tato funkcia uplne na prd, tak teraz neviem ci je chyba vo mne alebo mam slabe ruky alebo co..

cawes
22. aug 2013

@junkfoood ja aj klarawerder chodime nonstop niekde kde su schody a tuto funkciu vyuzivame na 100% zo zaciatku mi to tiez neslo ale teraz bez problemov 😉

klarawerder
22. aug 2013

@junkfoood Mně se s tím chodí fajn...jakože to samozřejmě takový lehárko není, jako když byla malá mimčo...teď už samozřejmě něco váží a úměrně tomu to jde hůř (samozřejmě ještě "hůř", když mám k tomu všemu ještě třeba narvanej bag nákupem). Nicméně podstatný při sklopených kolech je změna těžiště kočárku a není to jako lézt po schodech s klasickým kočárem "po zadních", kdy má člověk pocit, že se ten podvozek každou chvíli rozlomí. Bydlíme ve zvýšeném přízemí (samozřejmě bez výtahu), takže hopsáme těch 8 schodů skoro každý den...bez problémů. Jinak to sklápění používám opravdu často, že už si neumím představit, že bych měla kočár obyčejný... (jak jsem rozjařená - plus nakrknutá, že musím vláčet Bgb Bee+ na rukách, když chci zdolat pár schodů někde ve městě 😀)

junkfoood
22. aug 2013

@cawes @klarawerder no len my mame tych schodov 80, preto ho radsej nechavam v aute, ale ani bezne tuto funkciu nevyuzivam, musim tomu dat este asi sancu.. sedacku mate ako? ku vam ci od vas? a s bee+ teda nie si spokojna? ja planujem predbezne na jar predat stokke a kupit bee..

klarawerder
22. aug 2013

@junkfoood Tak je jasný, že ideální by bylo, kdyby uměl Stokkáč lítat 😀 Bez námahy ta chůze po schodech samozřejmě úplně není, ale v porovnání s kodrcáním po schodech s klasickým kočárem je to sto a jedna. Sedačku míváme tak i tak (důležité ale je, aby bylo dítko připoutané). S Beečkem jsem velice spokojená, ale člověk musí brát v potaz, že jsou to "jen" golfky...a tam tolik vychytávek není...Holt jsem ze Stokke rozmazlená a pohodlná 😀 ...že prskám, že nejde oddělat bag s nákupem a místo toho jedu s celým Bee do kuchyně vybalovat...že se s tím nedá "chodit" po schodech a člověk musí kočárek přenést v rukách...do horšího terénu taky není...zima už vůbec nehrozí...žádný krásný Winter kit 😀 Co se týče trhu s golfkama, myslím, že je to jeden z nejlepších kočárků, co jsou k dostání, v rámci golfek je Bee+ vychytané a praktické-jak říkám, za nás velká spokojenost...ale nelze srovnávat s "regulérním" kočárem jako Xplory apod. Golfky jsou prostě golfky 🙂 Koukám, že máš 8mi měsíčního prcka...To mi přijde na Bee ještě malý a rozhodně bych ho ještě nechala v daleko pohodlnějším Xplory...Beečko doporučuju pro dítko minimálně od roku ne-li starší...přeci jen, korýtko Stokkáče je měkkoučké, podepírá nejen zezadu, ale i ze stran...A Bee je pouze plochá sedačka, z boku nic...

lululaila
22. aug 2013

@klarawerder To iste sa stalo mne 🙂 poľský za stokke xplory

rodka
22. aug 2013

Ahojte stokky mamicky, chci se zeptat. Vramci nejmenovanych slevovych dnu v zari 🙂 bude sleva 22procent do jednoho z obchodu, kde prodavaji i stokke kocarky. Aby mi prispevek nevymazali, pisu takhle neprimo, ale mozna to taky vite...Kocarek planuji koupit az koncem roku, jelikoz je porod po novem roce. no myslela jsem, ze nejake drobnosti nebo doplnky bych mohla poridit postupne, kdyz je ta sleva. co by ste doporucovali? deku jiz mam 🙂 to prosteradlo do korby je potrebne? a co ta prebalovaci taska, vyuzivate ji? koupit summer kit nebo winter kit, kdyz jeste nevim, jakou barvu kocarku poridim je asi blbost vsak? planuji light green, no ta se pry doprodava, tak kdovi jestli ji jeste sezenu koncem roku. A co ohledne fusaku, stacil by jeden treba nozickovy i do korbicky i do sportaku, nebo ste meli i ten spaci pytel? budu se tesit na vase rady a podnety.

cawes
22. aug 2013

@rodka podla mna ti staci jeden. Sommer kit by som kupila ak mas zlavu, ked budes mat dievca tak asi ruzovy pre chlapca modry alebo bodkovany, pasuju ku väcsine kocikov a ak by si nahodou kupila napr. cerveny ako ja a mala blue pixel sommer kit tak sa da dokupit dalsia taska aby to tak nekricalo, ja osobne stokke prebalovaciu nemam, dievcata si ju ale velmi chvalia hlavne na prve mesiace. Mam inu ktoru som si tam davala.
WK budu nove farby to by som pockala, a fusak no podla mna staci aj jeden, nozickovy, zalezi kedy sa ti narodi babätko, ak az v 1 alebo 2 mesic v roku tak to by som kupila len nozickovy, kedze o rok ten normalny fusak nevyuzijes uz a kvoli mozno 3 mesiacom by som zase tolik penez zan nedala

pragmaticka
22. aug 2013

@cawes ahoj, tiez sledujem diskusiu a tiez mam prave dilemu aky fusak kupit. termin mam na december. teda si myslis ze do tej vanicky ten nozickovy fusak spolu s 4kg novorodencom napracem a zaroven mi to bude stacit na tie prve 4mesiace?? skusala si to? bo jedna kocka si prave neni ista, ci sa to tam zmesti..ze ten prazdy nozickovy fusak je tam len-tak-tak! dakujem za info.

cawes
22. aug 2013

@pragmaticka ja som narvala maleho ako 8 mesacneho s fusakom a overalom do vanicky. takze urcite ho tam das. ja si myslim ze ak sa ti narodi dieta az v dec alebo jan tak staci nozickovy. Aj tak najprv budes doma chvilku atd. A mozno nebude mat ani 4 kg ako dr. hovoria niekedy prehanaju

rodka
22. aug 2013

@cawes diky moc za tvuj nazor ohledne fusaku, alespon nemusim kupovat oba.a prosim te ty prosteradla co se prodavaji do vanicky zvlast, jsou nezbytne, nebo to jsou mysleny jako nahradni? tak bez prebalovaci tasky se mozna obejdu taky🙂

cawes
22. aug 2013

@rodka to neviem ja uz som vanicku nekupovala, maly bol väcsi ked som presla na xplory takze sme uz brali sportak. ALe co viem tak mozes to mat aj nemusis, byt tebou tak kupim z bazosa. Vyuzijes ich tiez kratko takze sa daju kupit za rozumnu cenu v super stave

pragmaticka
22. aug 2013

@cawes a este jednu otazku..trosku sa obavam chodit po hrbolatych cestach, ako si to vnimala ty? kedze ten kocik nie je vobec odpruzeny, rozmyslam, zeby som si mozno spod ruky pre istotu kupila este jeden odpruzeny sportovy ked pojdeme napr. k starym rodicom na dedinu a taaak. ci da sa aj po nie az tak dobrych chodnikoch? alebo treba fakt kazdu mensiu jamu ci zaplatu na ceste obchadzat?

ustrachana
22. aug 2013

Baby cauteeeee, tak opat patrim do najuzasnejsej skupiny na MK - a tu je nas novy fesak 😉

cawes
22. aug 2013

@pragmaticka no ja neobchadzam nikde nic, nebyvam v meste, za domom mam lesnu cestu kde som kazdy den, v dedine dole su tie kocky tusim macky sa to vola na ceste, a na slovensko byvam na malej dzedzine

pragmaticka
22. aug 2013

@cawes to s nim fakt chodis aj po lesnej ceste a v pohode???

cawes
22. aug 2013

@pragmaticka no ja chodim z mojim kocikom vsade do lesa, do snehu no naozas vsade. A najradsej chodime za domom mame les z turistickymi chodnickami tak tam sme stale

ustrachana
22. aug 2013

@pragmaticka ahoj, mne sa maly narodil v novembri a mala som nozickovy aj vo vanicke a uplne v pohode sme ho vyuzivali, bola som velmi spokojna a pre druhe babo (ak bude) to urobim tak isto, maly tam bol ako v bavlnke, ak najdem fotku mozem ti kludne poslat, je to vynikajuci fusak takze ja odporucam 😉

mimi27712
22. aug 2013

@rodka ten navlek na matrac vo vanicke sa zide hlavne v lete, pretoze original navlek je umelina adietatko by sa potilo. Ja som nemala original, mama mi ho usila. Pripadne tam niekto dava plienku.

vevika1
22. aug 2013

Čaute baby, musim sa vám priznať k nevere - vymenila som Stokkáčik za BGB cameleon. Dnes som ho ale bola testovať v teréne a zase som sa len utvrdila v tom, že Stokke je najlepší 🙂

dolcee
23. aug 2013

@vevika1 ty jsi ho vyměnila už na furt?

zany76
23. aug 2013

cawes cez aku stranku budes objednavat tu vo svajci? mozes hodit link? dakujem

junkfoood
23. aug 2013

@pragmaticka ja som mala pred rokom taky isty termin ako ty a mala som len nozickovy do vanicky a v pohode uplne.. este aj v aprili sa tam zmestil, ked snezilo.. 😉

ifkael
23. aug 2013

@ustrachana 🙂 gratulko, je naaadhernyyy