Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

nina20
22. jan 2014

@iwkaiffs ano teraz som to cez to overovala

nina20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iwkaiffs
22. jan 2014

@nina20 no ALE ty ho máš bez dokladov. tam neviem ako ti potom funguje reklamačka 🙂 takže keď ti to nepojde priamo cez stokke.com tak potom si musiš každú opravu hradiť sama a to nie sú malé peniaze

nina20
22. jan 2014

no tak mam ho za 500 ked uz budem chcet cosi vymenit tak si to kupim a este aj tak nebudem stale v tej sume co ho maju niektore kupene za 1000e .No a ked by som ho uz mala za taku sumu ako je 1000e tak hadam ten kocik musi aj cosi vydrzat nie..nieze po 3mesiacoch odidu niekomu koliecka paci sa mi to je jasne ale citam tu vela ohlasov ako museli hned menit koliecka vrzga rucka konstrukcia atd..tak asi ta cena potom nezodpoveda kvalite

ifkael
22. jan 2014

Asi bez komentara toto....

iwkaiffs
22. jan 2014

@nina20 áno s kolieskami práve býva najvačší problém 1ks/50€ a keď sa ti to budú kaziť stále tak sa nedoplatiš,poprípade keď budeš mať zrovna smolu aj s niečim iným zato my máme 3roky záruku.čiže koniec koncov ťa ten kočík može výsť omnoho drahšie ako nás. No neviem,ale či sa ti dá reklamovať priamo teda na stokke,to naozaj neviem

ikarkulka
22. jan 2014

@nina20 A seriové číslo se nedá zfalšovat? Ptám se teoreticky.
Na FB Stokke ti mohou napsat, že je to originál, ale ty od něj nemáš doklad, takže si ho stejně nezaregistruješ (kromě seriového čísla tam taky musíš uvést prodejce, a ten tvůj asi není oficiální, že?).
Jak už tu psaly holky, když se ti s kočárkem něco stane, tak si to platíš ze svého.
Nehledě na to, že tyhle "prodeje" prostě nejsou košer, není radno hledět jen na cenu, ale taky na způsob prodeje. Jednou má výrobce svou síť oficiálních prodejců, tak by bylo tak nějak morálně správné toto ctít.
Někdo něco vybuduje, vytvoří, vyrobí, stará se o to, a najde se (jako vždy a všude) chytrolín, který to obejde, naláká na nižší cenu (nebo cokoli jiného), sám na tom vydělá. Ale nemá s tím pak žádné starosti.
Toto se mi nelíbí. Takto jde společnost do kopru, nikdo nemá před ničím úctu.

ifkael
22. jan 2014

@ikarkulka Bez faktury nekupujem ani deku do kocika...
A ked predavas nieco- kazdy sa pyta hned - zaruka a faktura.

milankovazuzana
22. jan 2014

@ifkael Nikde vo svete sa Xplory nepredáva za 500 a ešte s vaničkou 😀 😀 😀 O tom ma nik nepresvedčí, to prrrrr.
Celý ten príspevok je smiešny, áno smiešny , s úmyslom si mermomocou dokázať, že sa dá nakúpiť aj za túto sume.Nedááá, origínál nie.A pre info, falšujú sa i čísla 🙂 🙂 🙂
Aj ja som videla na nete športiak za 350€ 😀 😀 😀
Tak hrrrrr mamičky, no nekup za tú cenu 😀 😀 😀

bublinka711
22. jan 2014

@milankovazuzana 😕 no to ja som ho za takúto cenu ani nevidela 😀 asi zle hľadám, alebo čo 😎

mia1112
22. jan 2014

Podla mna ano

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nina20
22. jan 2014

baby je to vas nazor. Ale tiez si uvedomte kolko ma kocik ozajstnu hodnotu ked vyjde z vyroby a kolko si este natom predajcovia prihodia .A nehnevajte sa ale dat za kocik 1000e a potom za 3mesiace vypisovat na forach ako vrzga rucka podvozok a osmickuju kolieska alebo su uplne na franforce tak dakujem pekne hlavne ze original stokke za tolke prachy z fakturu a zaruku ale kvalita 0bodov .A skonci zaruka a ste tam kde ja bez zaruky mozete kupovat v plnej sume .Ked su take chybne ako ste tu niektore pisali ze vam odisli koliecka a vrzga vam tak asi by som si rozmyslela ci dam zan 500e a je kvalitovo rovnako ako za 1000e .A to uz by bola aka nahoda ked uz by aj seriove cislo bolo tak perfektne sfalsovane zeby sedelo s originalom a dokonca ti vedia aj zistit odkial kocik je. No zaujmave veru .Ale hlavne ze za 1000e s fakturou a dokladmi .pisem tu moj nazor nechcem sa nikoho dotknut ale beriem to takto ako vy beriete to svoje

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milankovazuzana
22. jan 2014

Nikdy tu nik nepovedal, že Stokke nieje kvalita, práve naopak...To, že sa sem tam objaví nejaká závada, to je tak, ako aj u tých najdrahších áut...Tie závady sa niekomu objavia, niekomu nie, ale nieje to pravidlom.
Tak inak: Mať 3 roky záruku je fajn a má svoj význam.Na 100% ... A, Stokke je fenomenálny v tom, že na bazárikoch sa predávajú aj staršie modely, ktoré už odnosili aj 5-6 detí a držia!!! S rokom výroby 2007 a menej, no ktorá iná značka sa môže týmto poshváliť.Keby boli také nekvalitné ako popisuješ, tak toto by nedokázali.A to sú dennodenne skladané, zaťažované a inak skúšané.
A prečo si si Ty kúpila túto Nekvalitnú 😀 značku, keď s ňou budeš mať toľko starostí 🙂 😀

ikarkulka
22. jan 2014

@milankovazuzana Přesně to jsem chtěla napsat - stále se prodávají i ty úplně první modely a jsou naprosto v pořádku!
To, že někomu vrže ručka, nebo mu rachtá kolečko, tak to jsou fakt maličkosti. Jinak jsem se tu nesetkala s žádnou velkou závadou typu - zlomila se mi konstrukce, spadla mi sedačka/korbička, roztrhl se mi potah apod. Což se celkem běžně u jiných kočárků děje.

@nina20 Tady nejde až tak o cenu. Samozřejmě že na tom vydělává jak výrobce tak i potom dílčí prodejci, to je jasné, z něčeho žít musí. Jak vysokou marži na tom mají, netuším.
Luxusní značky aut stojí taky spoustu peněz, ne proto, že by měly skutečně takovou výrobní hodnotu, ale protože si platíš tu značku, záruku, kvalitu. A když se stane, že i u drahého auta se něco pokazí, tak máš ale jistotu, že tu bude autorizovaný servis, který se o to postará, a nepošle tě ke všem čertům.

Já nechci říkat, když na to nemáš, tak si to nekupuj. Je mi jasné, že je spoustu holek, kterým se Stokke líbí, ale nemají na nový. Pak stačí zabrousit v bazárcích. Běžně se tam kočárky prodávají za polovinu (tedy za těch tvých 500 EUR) i za méně, a jsou stále v bezvadném stavu!!! Ukaž mi jinou značku kočárku (snad s výjimkou BGB), kde se toto děje 😉

Ale prostě obcházet oficiální prodejce a kupovat si něco, o čem nemáš 100% jistotu, že je to originál (ne, seriové číslo ti opravdu nic nezaručuje, Číňan ti takových kočárků s tím samým seriovým číslem nafrká třeba tisíc), je hnus. Musím to tak napsat. Je to prachsprostá kopie, krádež nápadu a nějakého vzoru, patentu, licence. A každý, kdo se na tom podílí - kdo ty kopie vyrábí, prodává a kupuje, by se nad tím měl zamyslet.

Kup si, co chceš, ale neobhajuj kopie.

timea777
23. jan 2014

Od kolkych mesiacov ste dali vase babo do stokke sportovej casti ? Vdaka za info 🙂

iwkaiffs
23. jan 2014

@timea777 podľa mňa záleži hlavne od dietatka,my sme šli do športiaka už v 4mes. lebo vo vaničke to bolo už akoby sme ho tam rezali,rev a plač keď nič nevidel a so strieškou dole sa nedalo stále chodiť.takže športiak,novorodenecká vložka,len poloha lah a bolo mu super 🙂

klarawerder
23. jan 2014

@nina20 Já mám svůj kočár za plnou cenu, kterou v roce 2011 stál. Kočár je ježděný už pár let a nevrže mi nic, kolečka neosmičkují, kočár drží jak skála a je denně využíván, často v terénu. Takže polemizovat o kvalitě ani není na místě. Logické však je, že jak můžeš narazit na vadný kus u každého výrobku, nejinak je tomu u Stokke. Tam ale následně zafunguje právě onen autorizovaný prodejce, který vyřídí záruku (vyvléknutá látka z druku rukávníku WK - a vyměnili nám celý WK za nový)...a o tom to je, podělat se samozřejmě může ledacos...ale pokud je kočár koupený na férovku a bez "oje*ávačky" u ofiko prodejce, tak máš záruku, že ty tři roky budeš jezdit s top kočárem, protože ti zařídí, aby kočár 100% fungoval - za ty peníze je to taky na místě. A v tomto Stokke své závazky dodržuje. Pokud jsi koupila dvojku za 500éček, tak je tam víc variant - buď jsi měla sakra štěstí, že byl někdo padlý na hlavu a za takové peníze originál prodával. Pak je taky docela možné, že originál nemáš (a ani si to nemůžeš ověřit, protože když už jde okopírovat celý kočár, pak nebude jistě problém vobšlehnout i sériové číslo). No a teď se prostě musíš modlit, aby ti kočár držel a něci se ti nedodrbalo - po dobu 3 let...jinak si to budeš hradit-jak tu již bylo uvedeno-z vlastní kapsy. Nehledě na to - jak tu opět bylo uvedeno - při následném prodeji jsou doklady první, o co se maminky kupující kočárky této kategorie zajímají. Nerada bych, aby to vyznělo, že ti závidím, že máš kočár za levný peníz "a já ne" 🙂 Já nelituju ani koruny, co mně stál, protože mi taky parádně posloužil a stále slouží. To samé přeju tobě 🙂

klarawerder
23. jan 2014

@timea777 My byly od 4,5 měs. Malá mi v korbě hučela, že nevidí, tak byla jen v lehu ve sporťáku (a s WK, protože byla zrovna jak na potvoru zima 🙂 ), byla tam super zababušená a spokojená 🙂

tomila
23. jan 2014

@timea777 Ja som malého dala do športiaka keď mal 4 mesiace. Vo vaničke mi už plakal, nechcel sa voziť a odkedy sa vozí v športovej častí tak je v kočiariku spokojný 🙂

vralen
23. jan 2014

my mame 10 mesiacov a sme este v hlbokej, no uz ideme do sportiaku. zacala mi vylezat.

bublinka711
23. jan 2014

@mimi27712 ahoj pozerala som ten e shop http://www.newkids-online.de, ty si odtiaľ nemala kočík nakoniec, však? Lebo by ma zaujímalo, či je tam v tej cene aj pláštenka, akosi to tam nevidím, tak, či si ju mám prihodiť do košíka zvlášť 🙂. Alebo to je štandardná výbava?

mimi27712
23. jan 2014

@bublinka711 plastenka je v cene Regenschutz.

bublinka711
23. jan 2014

@mimi27712 😅 aha, som si to tam nevšimla. Ďakujem 🙂

lada19
24. jan 2014

Ahojte holky 😀 chci se vam pochlubit upravenym Stokke rukavnikem. Diky vasim zkusenostem jsem se rozhodla o presiti kozesinky. Sikovna svadlenka mi tam prisila zipy, takze budu moct rukavnik jak prat, tak i pouzivat v desti 😀 Kozesinka je puvodni.

sufo
24. jan 2014

Baby...dnes mi dosiel kocik - farba Beige melange !! Kraaaaasa 🙂 😉 😉

ebabo
24. jan 2014

@sufo a foto? 🙂

bublinka711
24. jan 2014

@sufo no presne, a foto? To by zaujímalo aj mňa, lebo sa stále potácam medzi black melange a beige melange a stále sa nie a nie rozhodnúť 🙂

sufo
24. jan 2014