Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

klarawerder
11. sep 2013

@ninucika No, čím později, tím lépe...ale ano, můžeš, použije-li se samozřejmě novorozenecká vložka, jež je součástí kočárku. Tady, na straně 567 je zrovna vyfoceno dost malé miminko spokojeně si ležící ve sporťáku...Takže i tvou maličkou do sporťáku dát můžeš 😉 Pokud můžu poradit, pak mazej kupovat Xplory 😀 Nebudeš litovat...

ninucika
11. sep 2013

A aky fusak mam kupit nozickovy alebo normalny?

ivanajelinek
11. sep 2013

Ahojte. Takze dnes som mala volat priamo do Stokke kvoli tym kolesam a loziskam. A tam mi teta povedala,ze to je uplne normalne,ze kolesa osmickuju. Ze oni su toho vedomi,ze musia s tym zacat nieco robit. Vymenia mi teda komplet nove loziska a kolesa,ale ze aj tak mi to po case zasa zacne osmickovat. Zacala mi tam rozpravat o nejakych odchylkach v mm,ze kolko ma byt a kolko som mala ja,ze mozno cez zimu to az tak nebude robit. Ze buduci tyzden bude hotovy,a mam vyskusat s nim jazdit. A ak to bude osmickovat, a nebudem to tak chciet,tak ho potom budu musidt poslat na nejake prehodnotenie,ze co dalej. No mam dost. Uvidim,som zvedava. B-)

ivanajelinek
11. sep 2013

Je tu nejaka z vas,co menila kolesa a po case to zacalo znova osmickovat?

klarawerder
11. sep 2013

@ninucika Můžeš tak i tak. Já mám například nožičkový Emitex Cocoon jako přechodový a do mírnější zimy...a do mrazu pak Elodie Details, což není nožičkový...ale malá se mi do něj až do cca 18měs. vešla ještě v protisměru jízdy (fusak se ohne okolo tyče) a starší děti už většinou jezdí po směru jízdy, kde už to nevadí. Origoš Stokke je prý taky dobrý...já ho ale nechtěla protože ho mají všichni 😎 Určitě si ale kup Winter kit...ten bude na zimu nezbytný, vzhledem k tomu, že je tvá dcerka ještě dost malá, tak aby na ni netáhlo, sporťák je přece jen oproti korbě dost otevřený...

cawes
11. sep 2013

@klarawerder ha a ja mam stokke a je uzasny musis prist pozriet

alexandrag1
11. sep 2013

Zdravim maminky,mohla by som vas poprosit o vase plusy aj minusy s pouzivanim stokkacika?Ci je vhodny aj do zimy(sneh) atd atd...dakujeeem 😉

klarawerder
12. sep 2013

@alexandrag1 Ahoj, takže pokud budu mluvit ze svých zkušeností, pak Stokke zvládá terén naprosto bez problémů (to jsem měla i rádoby terénní kočár, který byl například v čerstvém sněhu hrozný a neprojel skoro nic). Díky tomu, že má Stokke tvrdší podvozek (odpružení je tam v rámci vzduchovými kapslemi plněných kol a tím, že sedačka na podvozku pruží a pohupuje se), poměrně snadno projedeš i závěje...i díky tomu, že je kočárek lehounký. Takže přestože se často dočteš, že je to výhradně městský kočár, do kaváren a obchoďáků, můžu tě vyvést z omylu, že to tak vůbec není a že Stokke projede spoustu typů terénu (já s ním vyjela na Pernštejn - do kopce, obrovské balvany, pochybuju že by tam někdo projel byť s cyklovozíkem...já sklopila kolečka k sobě a za 10min jsem byla nahoře 🙂). Plusů má jinak spoustu...vypíchla bych hlavně tyto: výškově nastavitelná sedačka, rukojeť nastavitelná ve velkém rozpětí (kočár může tlačit pohodlně jak moje sotva dvouletá dcera, tak i manžel, co má 2metry), veškeré "štelování" velmi jednoduché a rychlé, užší rozpětí zadních kol - projedeš i tam, kde se ostatní kočárky už nevejdou (na stabilitě to ale neubírá), konstrukce ve tvaru obráceného U - nekopeš při chůzi do osy kol, veškerý textil včetně nákupního bagu lze sundat a vyprat (kočár oholíš s trochou cviku během 3-5ti minut úplně až na plast, hodíš do pračky a je zas jako nový 🙂 ), bouda krásně kryje a má velký větrací díl, sedačka je jedna z největších na trhu (tříleté, možná čtyřleté dítě není problém) a je krásně polstrovaná a měkká - ze všech stran, nákupní bag pojme víc než nějaký košík (má zkušenost - do bagu se mi vešly 3 velké balíky plínek), funkce sklopení kol a pohodlné jízdy po schodech/ve velmi náročném terénu jako je písek, závěje, velké nerovnosti...no a velký výběr doplňků jako je Winter kit, co kočárek bezvadně zateplí a nemusíš jezdit jak trubka v zimě s pláštěnkou a pařit sviště pod ní (úžasně praktická a krásná záležitost...už si to bez něj neumím představit 😉 ), na léto zase Summer kit (ten nemáme, ale prý je taky super, má UV50, sluneční clonu, froté vložku atd.) , v současném počasí jezdíme zase s kožešinovou vložkou a s dekou,...a můžu pokračovat...fusaky, zavinovačky, slunečníky, přebalovačky,...A to všechno ve špičové kvalitě, praktických a vhodných metriálech...a designově vyladěné, že to ke kočárku krásně pasuje 🙂 Mínusy mám osobně 3 - první je ten, že madlo není na kloubu a musí se odkliknout celé (a pak právěže někam položit, což mě trošku vytáčí...takže ho pokládám na stříšku....další mínus vidím v tom, že dokud je mimi maličké/lehké, pak kočár na nerovnostech trochu hrká - to asi "zmizí" samo ve chvíli, kdy mimi povyroste a tím pádem kočárek víc zatíží, a poslední mínus je to, že když prší, pak prší i na nákupní bag - není na něj sólo pláštěnka...nicméně bag nepromokne, takže je to něco, co přežiju 🙂 ....Jo a ještě jeden mínus mám - když si jednou koupíš Stokke, tak už žádný jiný kočár nebudeš chtít 😀 😎 😎

alexandrag1
12. sep 2013

@klarawerder dakujem krasne,fakt super popisane,myslim ze viac sa nemam o com rozhodovat...uz len nasetrit 😉

zienka1609
12. sep 2013

dievcata, prosim Vas...da sa uz niekde kupit ten novy antracitovy winter kit? dakujem 🙂

klarawerder
13. sep 2013

@zienka1609 Tuším, že se dá zatím jen "předobjednat"...jestli se nepletu, měly by být dostupné nějak od oktobra (teda aspoň nově vyšlé barvy kočárků, deky atd. jsou od oktobra)...no, ale zase Wkity ještě ani nejsou na ofiko stránkách, tak je možné, že to bude později...

zienka1609
13. sep 2013

@klarawerder dakujem pekne .)

jsemnejkrassnejsi
13. sep 2013

nový WK🙂))

klarawerder
13. sep 2013

@jsemnejkrassnejsi Nooo, nevypadá to vůbec špatně 🙂 To bude předpokládám ten antracitový, že?

luly3
13. sep 2013

@jsemnejkrassnejsi jééémine ten je fantastický 🙂))

zienka1609
13. sep 2013

no to je on, musi byt moj 😀 😀 😀

cawes
13. sep 2013

ten je fakt pekny hmmm k cervenej sa myslim hodi

milankovazuzana
13. sep 2013

@cawes 😀 😀 😀 si si to hneď zdôvodnila, prečo ho musíš mať, však? 😀 😀 😀

milankovazuzana
13. sep 2013

Je naozaj krásny...ale pre mňa trošku smutný...ale tak fajne, kočky aspoň teraz na MK nahádžte svoje farebniačikové WK za dobré ceny, tak sa mi ujde 😀

klarawerder
13. sep 2013

@cawes Ještě bych si počkala na ten nugátový, drahá...Ten by mi k červené přišel ještě hezčí... 🙂

klarawerder
13. sep 2013

@milankovazuzana A na just ne 😀 Mám nový fialový a nebojím se ho použít 😀

milankovazuzana
13. sep 2013

@klarawerder Ja som mala purplika zo skoršieho vrhu 😀 a teda môžem už teraz zodpovedne povedať, že čím bol WK starší, tak mal krajšiu kožušinku.

zienka1609
13. sep 2013

@milankovazuzana a to mas cistu pravdu Zuzi, uz moj biely nema tu krasnu kozusinu :(

lupatko
13. sep 2013

ja mam novy cierny WK, ale stale rozmyslam, ze ho (ak sa podari) predam/vymenim za ten antracit.. asi by mi to k melange pasovalo viacej.. fusak by som chcela nejaky farebny.. zvazujem ten modry... alebo beige melange mozno.. neviem 😅 zalezi od toho ktory WK teda nakoniec budem mat 😅 😀

magnolie123
14. sep 2013

@wewe8584 ahoj chcem sa ta prosim ta spytat, sedí lodger fusak do stokke bez problemov?lebo pozeram , ze ste mali mozno taku kombinaciu....dakujem aj ked sa pytam po roku :D

magnolie123
14. sep 2013

holky prosím vás, mám doma aj fusak lodger novy, aj stokke fusak, myslite , ze lodger fusak je lepsi alebo orig. stokke?napcham ten lodger takto do kocika, ale babatko tu bude o 2 mesiace a neviem to s nim odskusat....ci vsetky mate vacsinou stokke fusak do kocika stokke? dakujem

cawes
14. sep 2013

@magnolie123 ja som mala najprv lodger dala som ho uplne v pohode do kocika, kedze som ale mala modro sedy a cerveny kocik tak som vymenila za emitex cocoon a este kupila stokke fusak a kupu nebanujem je nadherny

boban
15. sep 2013

Holky mám dotaz..je pravda, že kdyš je Stokke koupený v Německu, tak že má podvozek i sedačka každý svůj kod a v případě reklamace, můžu kočárek reklamovat tady v ČR v kterémkoliv obchodě, kde Stokke prodávají??

ivanajelinek
15. sep 2013

@boban ahoj. No tu v nemecku to tak funguje. Ja som kupovala kocik v nemecku ale tu aj byvam a mozem reklamovat hocikde v nemecku. Ci to funguje aj inak,neviem. Napis mail priamo do Stokke,oni ti povedia.

ifkael
16. sep 2013

@boban uz tu bol pripad, ze prisli do obchodu na Slovensku a reklamovat nevhceli aj ked stokke pisalo ze maju ist k najblizsiemu predajcovi... Snad mate lepsie sluzby :/