Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

milankovazuzana
18. máj 2013

A ešte jedno som chcela.Sama mám 2 kočiariky, spadajúce do kategórie high...čiže drahé, značkové a ešte neviem aké.Okolo mňa denno denne chodí XY poľských kočiarikov, veď predsa bývam v pohraničí s Poľskom.Samozrejme sa pozriem, porovnávam, je to určite normálne.Ale nikdy nikomu nehovorím, že má polský tank, alebo haraburdu... potom sa maminky nedivte, že tým niekoho urazíte, aj keď si myslíte že nie... buďme dámy, nad vecou, pokecajme si a odpovedajme, nenapádajme... myslím teraz na obe strany. 🙂

ebsian
18. máj 2013

@milankovazuzana Přesně tak, vždyť jak jsem to tu dočetla, abych ještě doplnila případné reakce na mě ze včerejška, tak čtu další urážky na polské kočárky 😀 😀 Už nejen tank, ale šmejd, atd..Tak jsem ani neměla chodit. Protože jinak teda ten závěr poslední stránky zavání jen tou snobárnou, já mám kočár za 60 táců..Jako to mě dorazilo teda 😖 No nic, nikdo už nereagoval čistě na mě, tak odcházím. Ale docela zklamaná.

cawes
18. máj 2013

@ebsian Nenapisala som nikde ze je niekto blby, takze slova vazit mozte vy. No ako ked si clovek prepocita naklady na vyrobu, dnesne ceny, jednoducho ked vsetko zohladnime tak asi ani neni mozne kupit dobry kocik za 200 euro trojkombinaciu. To je moj nazor. A namiesto toho aby sme sa snazili podporovat domacu vyrobu, tak podporujeme stat ktory k nam dovaza cestnu sol v chlebe, vajicka zo salmonelou alebo mäso ktore je zelene ako trava. Ale nevadi. No a ked som si precitala par diskusii o tom ako sa niekto zo zapadu slovenska trepe do polska pre kocik ktory stoji 200 euro tak mi rozum stoji, kedze cesta tiez su naklady.
Jednoducho ja osobne tak ako nejem polske mäso a ziadne polske vyrobky tak by som si nikdy odtial nekupila kocik a ani kocik vyrobeny tam. A mozes mi rozpravat co chces, a ano ak ho chces len nato aby si tam dieta posadila a odviezla z bodu a do bodu b tak naozaj nepotrebujes drahy kocik. Ale ak chces aby kocik aj nieco vedel tak holt sa zato plati. Ja mam kociky dva prvy chicco trio i move stoji 1000 euro trojkombinacia, a moj nazor no polohovatelna, priputatelna vanicka do auta, plus vetracky na boku, sportak tiez x vymozenosti a videla som aj polsky kocik a viem ze taky tako to urcite nema. takze asi tak

cawes
18. máj 2013

@ebsian neviem preco sa citis sklamana, alebo ze by niekto urazal tvoj kocik. No jednoducho tak ako ty mas svoj nazor mam ho aj ja. A moj nazor je ze su to vsetko kociky mensej kvality.

ebsian
18. máj 2013

@cawes A tak se podívejte na x move 2012, myslím, že to vše splňuje až teda na váhu. Do města si pořídím golfky kvalitní, až malá bude sedět, váhově budou lehčí než stokke a některé toho umí také hodně. 😵 😵

milankovazuzana
18. máj 2013

@cawes ale mať niečo s visačkou made in Poland nieje vôbec zlé...Nie som pacifista, kupujem aj polské značky, lebo sú veľmi kvalitné.Mať niečo s touto visačkou nutne neznamená vlastniť šmejd.Veď značky čiapočiek a detsk. oblečenia ako Broel, Sofija, Coccodrillo, alebo konfekcia Tiffi, House, atď sú značky kvalitné a v mnohom predčia aj značky chronicky známe.

cawes
18. máj 2013

@milankovazuzana moze byt a suhlasim s tebou, asi som to velmi zovseobecnila. Znacky co si spominala nepoznam na SLovensku nezijem, takze ich ani nekupujem. Poznam len SCAMP ale to su madari velmi dobra znacka.

cawes
18. máj 2013

@ebsian pozrela som, a nepacia sa mi tie kolieska. A teda nedocitala som sa ze ci sa da vanicka priputat do auta. Napr ja som to chcela, takze som hladala len take a viem ze to ma to chicco co mam a potom britax

sashabb
18. máj 2013

@ikarkulka takež odpovedám na ten úúúžasný siahodlhý príspevok. Tuším si ani nečítala, čo som písala, podla toho čo píšeš. Toť vsjo 😎

ebsian
18. máj 2013

@cawes To nedá, ale já teda už hl. vaničku nevyužiji, malá půjde do sporťáku. Chce vidět a na svůj věk je hodně dlouhá 70cm v 5 měsících.. 😉 Jinak na adaptéry se dává vajíčko a to používám v autě teda, sedačku, nepřipoutávám korbičku z kočáru. ani jsem netušila, že to lze a je to bezpečné.. 😉 Tož kolečka se mi právě líbí, i podvozek celkově..Ale mám ráda velká nafukovací kola. 😵 😵 Takže tu jde o vkus.

ikarkulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tavia
18. máj 2013

@ikarkulka já se k tomu víc vyjadřovat nehodlám, můj názor - moje věc. Když takhle reaguješ, je vidět jak to je 🙂

bea_t
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikarkulka
18. máj 2013

@tavia Díky za "názor". Ale nějak nevím, jak to souvisí s tématem. Navíc jsi psala věci, o kterých nemůžeš vědět, jak jsou. Zatahovat do toho můj odchod, moje alba (což jsem ani nepochopila, jak jsi to myslela), to mě fakt baví.
A jsem ráda, že sis ten "názor" udělala podle toho, jak reaguju.

zmrz_lina
18. máj 2013

Já teda Stokke nevlastním, vlastně ani zatím nemám dítě. Nevydělávám ani průměrnou mzdu, ale prcka budu mít, tak si pořídím právě Stokke, protože u nás dennodenně potkávám takka, hartany a jiné herky (většinou zrovna polské), které jsou evidentně nové, ale některé neovladatelné, vrzající a jiné hrůzy. Vozila jsem kamarádce holku v Takku a to teda byla síla, kočárek vážil snad tunu. Nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci a pak byla nešťastná z toho, že kočárek s děckem nevytáhnu ani těch 10 schodů k výtahu...
A jak už tu psali ostatní - pokud s něčím nemám osobní zkušenost, nechodím rýpat do témat, která se tou danou věcí zabývají.

tavia
18. máj 2013

@ikarkulka můj názor není jen zde z této diskuze 😀 Možná vím víc než si myslíš...ale to raději veřejně psát nebudu 😉 Raději se jdu věnovat dětem, ty jsou pro mě nejdůležitější 😉

ikarkulka
18. máj 2013

Holky, Sian hledá nové fotky Stokke v kufru auta, tak jestli máte a to vaše tam ještě není (myslím typ auta), tak posílejte 😉
http://stokkelovers.blogspot.co.uk/p/xplory-in-...

dolcee
18. máj 2013

@milankovazuzana super, děkuji za info ohledně rukojeti. Na schodech ho také nešetřím.
Zadní kolečko se mi zdá uvolněné, jakoby, když se točí, tak nerovně mi přijde...

Holky, tohle je hrozné, co se tu vždycky strhne kvůli nějakým bezvýznamným názorům. Raději bych to ignorovala a zůstalo by jen u toho jednoho příspěvku... a poradily by jste mi co s kolečkem 😝 😀

milankovazuzana
18. máj 2013

@dolcee koleso sa iba nastokne na os, nijak sa nedoťahuje, ak osmičkuje, tak toto je dôvod na reklamáciu

ikarkulka
18. máj 2013

@dolcee A nemáš ho třeba jen špatně nacvaknuté? Nebo nedostala se ti tam nějaká nečistota? Zkus propláchnout třeba vapkou a prostříknout tou WD40, tohle se mi jednou stalo ještě kdysi na Teutonii.

dolcee
18. máj 2013

@milankovazuzana
@ikarkulka aha, děkuji, ještě to zítra omrknu, možná je to optický klam, jak je mám trochu špinavé. Zase se mi nezdá, že by vyloženě osmičkovalo.

ikarkulka
18. máj 2013

@dolcee Tak mě napadlo - co ho zkusit namočit a pak s ním přejet po suchém chodníku - kdyby ti osmičkovalo, tak to poznáš na stopě 😉

ivetka09
19. máj 2013

@deyana ahoj mohla by si mi prosim napisat rozdiel medzi V2 a V3? V3 je asi najnovsi vsak ale aky je rozdiel? dakujem

vevika1
19. máj 2013

@ivetka09 otázka sice nebola adresovaná mne, ale snáď nevadí keď odpoviem 🙂 v tomto videu je to pekne vidieť:

https://www.youtube.com/watch?v=qabH3Qk4ceM
timea777
19. máj 2013

Potrebovala by som sa informovat ma stokke xplory vanicka aj bocne putka z latky? Pytam sa preto, ci je mozne vybrat vanicku za tie putka (ci ich vobec ma) a ci je vanicka tazka?
A ktoru autosedacku by ste mi odporucali?

DAKUJEM VEEEELMI PEKNE za vase rady 🙂

ikarkulka
19. máj 2013

@timea777 Poutka má a těžká vůbec není, je lehoučká 🙂
Sedačku Maxi Cosi, z těch dvou Stokke bych nevybrala - jedna je těžká, druhá malá.

timea777
19. máj 2013

@ikarkulka vdaka za nazor, nebola som si ista ci ma putka alebo nie..... hlavne myslim nato ze ked bude treba ist napr. k lekarovi na prehliadky tak vo vanicke by som asi nosila babo...... a neviem sa rozhodnut aku autosedacku, lebo pocula som ze je tazka ale zas polohovatelna..... ale tiez skor uvazujem nad tou maxi cosi..... a bude mi este nieco treba dokupit ak by som kupila tu autosedacku maxi cosi, ako sa upevnuje na stokke konstrukciu?

dolcee
19. máj 2013

@timea777 koupíš si adaptéry, takové dva mezikusy.. jsou docela velké a drahé, ale zae ta Maxi Cosi je teď za dobrou cenu..
Jinak já k doktorovi beru malou v autosedačce, když jedu autem a když jdu pěšky, tak s kočárkem vjedu až dovnitř a tam ji jen vytáhnu... Ale pokud musíš nechat kočár třeba dole někde a jdeš pak po schodech, tak to vanička poslouží dobře.

ivetka09
19. máj 2013

@vevika1 nevadi a dakujem 🙂

merryllinka
19. máj 2013

@timea777 ja bych z mé zkušenosti doporučila tu těžší. Jezdila jsem hodně po doktorech, když malý zaspal jen sem sedačku nacvakla dala do lehu a šla. S kočárkem jsem se dostala všude. Bohužel ale dopředu člověk nevi kam všude bude hezdut. Malému bude rok a zatím jsem samotnou sedačku nikam nenesla. 😉