Kočík Stokke Xplory. Má ho niekto?

mimamima
30. mar 2009

Zdravim vsetky mummies and mummies-to-be 🙂 S manzelom sa nam straaaasne zapacil kocik Stokke Xplory, prehladala som uz vsetky google od .sk az po australsky 🙂) ale celkovo je na nete strasne malo skusenosti. Vsetko co som nasla tu na Slovensku su len nazory mamiciek, ktore ho nekupili kvoli vystrednemu designu a pod. co ma strasne mrzi, lebo nemam ziadne relevatne info a skor ako take nieco kupim, chcela by som pocut nazor niekoho, kto ten kocik realne ma. Budem vdacna za akukolvek odpoved / odporucanie 🙂

tomila
24. feb 2014

@bublinka711 Som rada, že máš z kočiara radosť mne aj trošku vŕzga a aj tak by som ho nemenila za žiadny iný a to som ani nikdy iný kočiar nešoferovala 🙂 takže ani neviem porovnať s inými 🙂 Ja neviem ako to majú iné kočiare, nikdy som sa o iné ani nezaujímala ale veľmi ma baví na ňom, že máš na ňho toľko príšlušenstva ako winter kity, summer kity, kedykoľvek si vieš pomocou style kitu úplne zmeniť farbu kočiara.
Inak ja plánujem mať winter kit asi tak do konca marca, ak by sa veľmi oteplilo, tak ho prezlečiem skôr 🙂

cawes
24. feb 2014

@tomila supeeeeeeeeeeer video, ale teda ona to riadne taha to ja na mojeho stokke idem velmi jemnucko 😀

tomila
24. feb 2014

no musíš na to silou, ja som sa tiež bála aby som poťah nejako nepoškodila ale je to v pohode 🙂

bublinka711
24. feb 2014

@tomila Ahoj, prosím ťa, pozerala som to video, to tam kde zatlačila aby vytiahla striešku aj s tými adaptérmi???, lebo buď som slepá, alebo čo, ale ja to tam nikde nevidím, že čo stlačiť, aby to povolilo... ☹

tomila
24. feb 2014

Ahoj, no to treba zvnútra cez poťah nahmatať ten plast a stlačiť k sebe a ono to pôjde. Ale poviem ti pravdu je to na nervy tak ja to robím tak, že vytiahnem z tých adaptérov strechu, tak ako keď vyzliekaš autosedačku izi sleep. Ja aj keď dávam strechu s winter kitu tak ju dávam do týchto adaptérov a budem to určite tak robiť aj so strechou so summer kitu 🙂
Neviem či som ti to popísala zrozumiteľne, ja občas aj veľmi jednoduché veci podam veľmi zložito 😀

tomila
24. feb 2014

@bublinka711 Napisala som ti vyššie, zabudla som označiť, že odpovedám tebe 🙂

bublinka711
24. feb 2014

@tomila Ďakujem, skúsila som, podarilo sa 😀. LEbo práve dnes som nad tým maturovala, že ako to vymeniť, keď mením witerkit a tiež som vymyslela iba to čo ty, že som iba vytiahla striešku 🙂, ale veď je to hádam jedno 🙂

ikarkulka
25. feb 2014

@zuca Ahoj, pokud už ho zaregistrovala původní majitelka, tak se nemusíš už o nic starat. Záruka platí ode dne, kdy bylo zboží zakoupeno (nové), takže už ti běží.
Ty bys měla dostat doklady o koupi a pokud ho registrovala, tak jí přišlo mailem potvrzení, tak to bych si nechala přeposlat.

tomila
25. feb 2014

@bublinka711 Určite je to jedno. Ono ide vybrať strecha aj s tými adaptérmi, mne sa to raz podarilo ale človek sa zbytočne pri tom natrápi 🙂
A už si vymenila winter kit za obyčajný poťah? U nás je teraz také až jarné počasie, tak som akurát dnes rozmýšľala či už neprehodiť winter kit na style kit.

zuca
25. feb 2014

@ikarkulka jeeeej super, dakujem za odpoved

bublinka711
25. feb 2014

@tomila Vymenila aj dala naspäť 🙂 Po troch dňoch sa zas ochladilo 😠 a stylekit sa mi zdal ešte taký tenký. Len zas vo fusaku sa mi strašne spotí, tak som vyhodila ten, winterkit ešte nechala, len som na ňom kožušinku a rukávnik dala dole a mám ju tam, keď je slniečko v bunde a len prikrytú dečkou... Zatiaľ to stačí, uvidíme... 😉

janakjk
26. feb 2014

Ahojte,predavam nove nepouzivane potahy beige, v pripade zaujmu ich vymenim za purple 🙂

tomila
26. feb 2014

@bublinka711 Uričite stačí, ja keď je slnečno, tak malý je len v overale prikritý dečkou a občas ho aj tak vytiahnem spoteného 🙂 . Ale dnes sa u nás zasa ochladilo tak som rada, že som wk ešte nedala preč a ľutovala som, že som dala preč rukávnik ☹

alexandrag1
28. feb 2014

zienky od akeho veku ste davali deti do sportaku?je realne ze do pol roka vydrzia v hlbokej casti?Aj vacsie deticky?Vdaka

marlen5
28. feb 2014

@alexandrag1 Asi zalezi ako bude spinkat. Lebo moj maly ma uz cez 5 mesiacov a cez 74cm a zmesti sa tam uplne v pohode aj s fusakom. Maly tam pospi aj 3-4 hodiny vkuse. 🙂

vifka
28. feb 2014

ahojte baby, môžem sa spýtať, ktorá používate Stokke športový už dlhšie, že do koľko rokov sa tam dieťa zmestí? rozmýšľam nad kúpou, len mám obavy, aby nám za pár mesiacov nebol malý. teraz máme 7 mesiacov....

laskavamama
28. feb 2014

@vifka Mozes a do troch rokov🙂 opierka na nohy sa vysuva posla velkosti /babatka .mozem len odporucit.v2kupis lacnejsie aj z bazarika.@vifka

babymarket_sk
28. feb 2014

@alexandrag1
Reálne to je, hlavne pri Crusi, ktorý má velikánsku vaničku, avšak po polroku sa odporúča využívať športový kočík hlavne kvôli bezpečnosti, nakoľko deti sú pripútané bezpečnostnými pásmi, čo vo vaničke nie je.

tomila
28. feb 2014

@alexandrag1 Ahoj, ja som tiež plánovala malého voziť vo vaničke do 6 mesiacov no musela som prejsť na športiak keď mal malý 4 mesiace, nie preto, žeby sa mi už do vaničky nevošiel ale preto, že keď sa mi vonku drobček zobudil tak som s kŕčom v bruchu utekala domov taký plač spustil. A odkedy bol v športiačiku bol spokojný, aj mi pekne v kočiariku pospal aj keď sa zobudil vedela som, že to bude v pohode 🙂
Samozrejme do polroka som ho vozila v polohe ležmo, len výnimočne som ho dala do polohy druhej.

gepe
28. feb 2014

@babymarket_sk pasy se do Crusi daji dokoupit stokke ksiry a pripevnit 🙂 kdo ma tripp trapp baby set ci newborn set, jsou to ty same pokud se nepletu - musela bych se podivat. Nam se tak doma sesly troje 😀
@alexandrag1 mame Crusi, maly je 6,5m ma uz nejak 70cm a stale v korbe i se Stokke spacakem, v pohode.

zuzigirl
1. mar 2014

DievcTa, nejde sice o kocik, ale mozno poradite. Mame na tripp trappku newborn set. Myslite, ze ak by som odtial vybrala tie pasy, zeby sedeli na tripp trappku? Alebo musim kupit nove? Dakujem...

gepe
1. mar 2014

@zuzigirl zkus se zeptat tady, zalozila jsem to jako vseobecne tema na Stokke. https://www.modrykonik.cz/forum/zakladni-vybavi...
Nezavisle na tom, se Ti podivam a zkusim. Mame samostatne koupene pasy/ksiry, v newborn setu a jeste byly k baby setu do tripp trappu. Tak mame troje, mrknu a napisu.
Jinak nic proti holkam atd. tady, spis mi to prijde jako "uzavrena" skupina.. :-/

gepe
1. mar 2014

@zuzigirl uz jsem Ti to zjistila 🙂

babymarket_sk
1. mar 2014

@gepe
To ano, ale najťažšie sú situácie, keď väčšie dieťatko zaspí napr. v záhrade a ono šikulátko, keď sa zobudí by rado odtiaľ vyliezlo a úraz je na svete...
@zuzigirl
problém bude s upevením

gepe
1. mar 2014

@babymarket_sk prave, kazde dite je jine a chapu, proto jsou ty ksiry 🙂 mlada nase uz zacina lezt, v korbe vsak lezi a ze zad na brisko je lina. Zuzi uz ma odpoved, muzu to kdyztak i vyfotit. Upevneni - na newborn neni spojka a uchyty potrebne.

zienka1609
3. mar 2014

Dievčatá píšem ohľadne vrzgania a pukania kočíka Stokke Xplory, neviem ako vám ale mne spray WD40 vôbec nepomáhal a tak môj šikovný manžel objavil perfektny spray, kočík je tichučky a žiadne pukanie. Viem vám ho odporučiť....ak by tento môj oznam niekoho zaujal, napíšte mi IP a ja vám rada dám info, je to inak naschval produkt na pukanie plastov z dielne BMW.

veronika162
4. mar 2014

Ahoj.... Mate prosim nekdo zkusenost s timto e-shopem? Www.idealbabymall.appee.co.uk ? Maji tam stokky za hodne dobre ceny.

jannie88
4. mar 2014

Ahoj holky Stokkačky...jdu si prosím pro radu...jak jste řešily přechod ze zimy na jaro ve sporťáku? Malému bude 7 měsíců,, už jsem ho dala do sporťáku a řeším, co mu tam dát, až nebude taková zima a vyndáme zimní fusak...měly jste nějakej jarní fusak a nebo deku??Děkuji🙂

vralen
4. mar 2014

Takze po mojej reklamacii mam od dnes novy vonavy stokkacik 2014.dufam ze budem konecne spokojna a bude dobre sluzit.takze nakup v zahranici sa nemusite bat

veronika162
4. mar 2014

@vralen mohu se zeptat kde jste kupovala?