Kočík Tako. Váš názor

kamilka12
22. jún 2008

Ahojte,

ktorá mamina má skúsenosti s kočíkom Tako? Z kočíkov, ktoré nie sú až tak drahé, sa mi Tako páči najviac. No stretla som sa v obchode s tým, že sama predavačka ma od neho odhovárala kvôli tomu, že sa veľmi kazí. Neviem čo konkrétne myslela, tak by som chcela vedieť názor tých, ktoré ho máte.Ďakujem

zzz77
1. apr 2011

@mimisk Nie lebo mi maly uz moc neobsedi v kociku, preto som myslela na stupienok alebo sedadlo.

mimisk
1. apr 2011

@zzz77 tak to potom ano,len neviem ci v takej cenovej relacii zoženiete lachčí kočík,lebo tie s odlachcenou konstrukciou su uz drahsie

lenkaza
3. apr 2011

Ahojte, mame Tako skoro rok a pol a vobec sa nekazi, som s nim spokojna, len uz potrebujeme nieco lahsie na leto, neviete poradit sportovy kociar? nemate skusenost priklad chicco simplicity, baby point traper, cooty swalow, baby blues, graco mirage, 4baby zicco, alebo inu znacku???? dakujem Lenka

sisi79
13. apr 2011

Ahojte máte neikto skúsenosti s kočíkom Tako Jumper duo?

vikus
5. máj 2011

Ahojte mamicky,
prosím vas o radu ohladne vyberu kocika. Koncom jula cakame nase prvé babo a nevieme sa rozhodnut aky kocik kupit. Mame vykukany od ceskeho vyrobcu Patron: Apollon Alux. Co vy nato? Mate s nim niektora skusenosti? Koľko mesiacov vyuzijem hlbokú vanicku, či radsej nekupit len lacnejsi hlboky kocik a potom samostatny sportiak?
Teraz pri hladani som objavila novu kolekciu od Tako Ballila, ako sa vam pozdáva, myslím z hladiska praktickosti a hlavne ceny.
Za vase odpovede a rady dakujem. papa

sweeeteee
28. sep 2011

ja mam tiez otazku, uz som asi 100% rozhodnuta pre TAKO. Povodne som chcela warrior, ma sice najvacsiu vanicku, ale mne sa babo narodi vo februari a predpokladam podla toho co som sa docitala na forach sa po cca 6 mesiacoch prechadza na sportovu cast, takze sa mi asi babo zmesti aj do niecoho mensieho. tiez mame maly vytah (max dlzka kocika musi byt 106cm) a Warrior je dlhsi. Ale zapacila sa mi Captiva Mustang a aktualne maju novinku LARET. Ta by mala byt aj lahsia. Videl ho uz niekto? Neviem teda ci Captiva, alebo Laret. Budem casto kocik prevazat v malom aute, ale uz aj to nakladanie a vykladanie... lepsie nieco lahsie. A sportove casti? Nie je pri Laret kratka? Na obrazku to tak vyzera.... dakujem za odpovede.

mimisk
29. sep 2011

@vikus Kočík Balilla je naozaj krásny a elegantný kočík, čo sa týka praktickosti je jedna nevýhoda že nemé otačacie kolieska predné,ale zasa má ľahšiu konštrukciu, cena je troška vyššia ale to je preto že material kočíka je koženný a konštrukcia odľahčenné
@sweeeteee Mustang čiže TURBO DRIVE tak je správný názov je tiež krásný kočík, Laret je teraz novinka , športové časti sú rovnaké vo veľkosti jediný rozdiel je v šítý , laret má troška inak riešenú športovú časť,
možno sa zdá že laret ma menšíu športovú časť ,ale nie je to tak lebo ona je nižšie položená, konštrukcie vo váhe sú skoro rovnaké,viac miesta sa ušetrí keď sa dajú kolieska dole, ale najlepšie je keś si konštrukciu odškušate ako sa vám skladá do auta,čo sa táka výťahu rúćka je polohovateľná tak že sa dá zalomiť v kĺboch aby sa zmestila do výťahu

katty.w
8. dec 2011

Ahoj 🙂
chtěla jsem se zeptat, zda máte zkušenost s kočárkem Tako - LARET, moc se mi líbí, ale chtěla bych znát vaše názory, připomínky atp. Díky předem za každou odpověď.

zabka012111
8. mar 2012

ahoj,
chcela by som vás poprosiť kto ma skúsenosti s kočíkom Tako Warrior GT 04, prosím dajte mi vedieť ako ste s nim spokojný ďakujem za odpoveď 🙂 😵

mooka
17. mar 2012

@zabka012111 my sa v ňom vozíme od januára 2011, nemala som s ním žiadne väčšie problémy, ľahko sa ovláda, aj v zime sa s ním šlo super, nič nehrkoce, neškrípe, nerozpadáva sa 🙂 ide pekne rovno, neťahá do žiadnej strany, z toho mala som trochu obavy, keď som kupovala poľský kočík... ani nejaké vyblednutia, vyšedivenia od slnka nebadám, udržiava sa super, keď sa zašpiní stačí len mokrou handričkou vyčistiť... nánožník som tuším len raz prala... no ale dcérka začala chodiť len teraz v januári a to bola zima, tak sme po vonku nebehali, kolesá veľké nafukovacie... neviem, či sme ich za ten čas vôbec dofukovali... možno raz... a ani defekt žiadny... vyhovoval nám aj čo sa týka priestoru, zmestil sa mi tam veľký huňatý fusak aj do vaničky aj do športovej časti, malá má 14 mesiacov a priestoru tam má stále dosť, len sa mi zdá pri športovej časti krátka opierka nôh, je písané, že je to kočík pre deti do 36 mesiacov, ale ja si tam také veľké dieťa neviem predstaviť, teda ak je vyššieho vzrastu, tak mu trčia nožičky z kočíka??? no neviem... myslela, som že si ho nechám aj na ďalšiu zimu, ale si nie... vymeníme za niečo ľahšie a spratnejšie... vytkla by som mu ešte bezpečnostné pásy... neviem, ako je to u iných kočíkov, ale nám tie popruhy najak nesedia.... zvliekajú sa dcérke, padajú a keď ich viac pritiahnem, tak tlačia, zdá sa mi to dosť nepohodlné, dajú sa aj nastaviť o jednu úroveň vyššie na chrbtovej opierke, aby pásy nevychádzali od polovice chrbátika dieťatka, ale trochu vyššie, ale mne sa to vôbec nepodarilo nastaviť... musím nájsť návod, tam to možno bude...takže, čo sa týka popruhov, možno to ani nie je nedostatok ale moja kreposť 😀 no a potom mám pocit, že šitie odflákli, hlavne na taške, tá sa mi v švíkoch rozišla, teda tá vrchná čierna látka sa rozstrapkala a povyťahovala zo švov a na jednom, ale malom kúsku, sa mi to stalo aj na strieške športového kočíka, nie je to na veľmi viditeľnom mieste, ale ja o tom viem 😖 ďalšia vec je, že sa mi zdá, že strieška hlbokého kočíka akoby nakrivo dosadala na vaničku, no a strieška športiaka je trochu nakrivo... akoby zdeformované "kostice" , čo držia tvar striešky, akoby ho poliaci zle skladovali, no ale posledné dve vady, to je moja smola, že som na taký kus natrafila a nevšimla si to pri kúpe a že sa mi to nechcelo reklamovať... ale nie je to také viditeľné, to len, že ja o tom viem... toť asi všetko, neviem to porovnať s inými kočíkmi, ale ak by som sa mala rozhodovať, tak ho kúpim znova, iba by som si dala pozor na tie posledné dve veci... myslím, že za tú cenu sa oplatí (ja som ho kúpila asi za 320€ komplet so všetkými nánožníkmi, sieťkami, autosedačkou, hlbokou vaničkou a športovou časťou) nemohli sme si dovoliť dať za kočík 600-800€ a toto bola taká príjemná alternatíva... a myslím, že sa v ňom vyvozí v pohode ďalšie dieťatko, že to nie je kočík na jednorazové použitie a aj dizajnovo sa im myslím podaril, mne sa páči 🙂 tak prajem, aby si dobre vybrala 🙂

zabka012111
19. mar 2012

ahoj mooka dakujem pekne za odpoved pomohla si mi ,,velmi tak ja budem kupovať asi kočik z ke takže aj reklamacie budu v pohode ,,,,,nebudem cestovať kvoli tomu do polska aj kvoli reklamácii,,,,tak dufam že si vyberiem dobre ,,,dakujem

mooka
22. mar 2012

@zabka012111 nie je zač, aj nabudúce 🙂 no my sme v utorok kúpili golfáče 🙂 tak kočiarik posúvame ďalej... maj sa pekne a potom sa pochváľ, čo si kúpila a ako si spokojná 🙂 pa

1ivanka1
1. apr 2012

@sweeeteee ahoj ktorý kočík si si nakoniec kúpila? ja rozmýšlam nad laretom....

1ivanka1
1. apr 2012

ahojte kočky, máte niektorá z vás Tako Laret? ako ste s ním spokojné??

sweeeteee
5. apr 2012

@1ivanka1
ahojky. Ja som nakoniec kupila Dorjan flower prestige. Ma viac vychytavok ako Tako, cenovo je porovnatelny. A tiez som aj nasla v BA kamenny obchod kde ho predavaju, takze v pripade reklamacie len odnesiem a myslim ze daju aj nahradny docasne. Som s nim velmi spokojna. Uz mesiac a pol kocikujeme, pekne pruzi, takze mala v nom hned zaspi, ma dost velku vanicku, vajicko je tiez super, lahko sa sklada (casto cestujem mojim malym Peugeotikom). Sportova cast je este zabalena, ale dufam ze s nou budem rovnako spokojna. Tiez vahovo je rovnaky ako Tako. Ja som drobnucka, priatel vysoky, ale vyskovo je kocik taky, ze ani jeden pri tom nevyzera nejak blbo. 🙂

kiakocikovsvet
5. apr 2012

@1ivanka1 tento typ konštrukcie je krátko na trhu, tak nedá sa objektívne hodnotiť , mal by to byť vylepšený warrior, konštrrukcia laret je podstatne ľahšia, lebo niektoré častí konštrukcie sú hliníkove, ľahkú manipuláciu
zabezpečia dvojložiskove kolesa, ak máte viac otázok tak sa pýtajte, radi odpovieme

marikap18
5. apr 2012

Ja mam tako warrior plast a zatial som spokojna. Je priestranejsi a vacsi ako obycajny warrior. Mozem len doporucit.

lucia_79
23. apr 2012

@kiakocikovsvet
Dobry den,

poprosím o radu ohladom kočíkov TAKO - vybrali sme si podla parametrov Captiva Mohican alebo Captiva Slide a v obchode po zmeraní vnútra vaničky ma Captiva len 76 cm a nie 79 cm ako sa uvádza u distributorov. Videli sme aj Tako Perso a zdal sa nám vacsí a udajne ma byť aj lahší kvoli konstrukcii....a opat distributori uvadzaju hmotnost 16kg, co oproti Captive nie je ziaden rozdiel. Perso ma asi viac vychytavok ako je plastova vanička, polohovanie opierky na hlavku zvonka ( cez búdičku ) a magnety na uchytenie odvetrávacieho okienka...ale fakt by som rada vedela, skutocne rozmery oboch kocíkov - ktorý je reálne vacsí vo vaničkovej casti, príp. este nejake ine odlišnosti. Dakujem 🙂 , L.

kiakocikovsvet
24. apr 2012

Ak máte záujem o veľkú vaničku, v našej ponuke nájdete aj vaničku XXL je to plastová vanička 84 cm
alebo značka DorJan má najväčšiu tkaninovú vaničku potiahnutú koženkou 82 cm
viac info na tel. čísle 0905396911

1ivanka1
25. apr 2012

@kiakocikovsvet videla som v obchode novinku od Tako ale neviem presne ten názov...niečo ako Heaven...vedeli by ste mi povedať niečo o tomto kočíku? alebo aspoň poslať link aké sú farebné kombinácie?
ďakujem

1ivanka1
25. apr 2012

@lucia_79 no ja som nakoniec robila tak, že do obchodov som chodila s metrom a každý kočík merala..lebo údaje na nete boli väčšinou klamlivé..
a myslím, že to treba robiť aj s váhou...lebo niekde píšu tak a niekde tak..a myslím že rozdiel 3kg na kočíku je dosť veľa 😖
a čo sa týka captiva a perso, videla som nažive obidve, perso bol podstatne lahší a zdal sa mi aj väčší..ale nemerala som ho..

kiakocikovsvet
26. apr 2012

kočík značky TAKO na konštrukcií PERSO je určite ľahší ako captiva

magimi
29. apr 2012

@e_kociky @mimisk @kiakocikovsvet vedeli by ste mi porovnat Kociky Bexa BX a Tako Warrior Illusion? Najprv som bola rozhodnuta pre Bexu, ale ma v predajni odhovorili, ze je na nu viac staznosti a vraj na Slovensku neexistuje servis na Bexu. Ake mate skusenosti s reklamaciami?

kiakocikovsvet
29. apr 2012

@magimi my robíme servis pre značku TAKO aj BEXA, predávame aj náhradné diely a keď pozerám
do našich štatistík tak poruchovosť je rovnaká, pre mňa pri rozhodovaní by zvíťazil vkus, čo sa Vám viac páči a treba si vyskúšať aj manipuláciu,

magimi
29. apr 2012

@kiakocikovsvet dakujem za odpoved

suncana
1. máj 2012

máte už niektorá odskúšaný kočik Tako Perso alebo Tako Laret? ste s ním spokojné? je nejaký rozdiel čo sa týka funkčných prvkov medzi týmito dvomi modelmi?

kiakocikovsvet
1. máj 2012

@suncana prevedenie konštrukcie LARET je ľahšie, farebne zvýraznené tyčky sú hlinikové, vanička je tkaninová,
PERSO má ťažšiu konštrukciu a plastovú vaničku

lubicakovac
1. máj 2012

my sme si kúpili z 2 ruky tako ttrojkolku, nakoľko svokra chcela mať svoj vlastný doma keby išiel malý na prázdniny a aj ked už bol po 2 deťoch a trocha vrzgal, nemám na neho zlého slova

suncana
1. jún 2012

@kiakocikovsvet nepaci sa mi ta farebna konstrukcia, ktoru ma Tako Laret, da sa vybrat aj cierna? a tiez bude odlahcena? o aku farbu kočika je najvacsi zaujem?

kiakocikovsvet
1. jún 2012

vyberte si typ konštrukcie /okrem laretu/
a objednajte si ju v čiernej farbe,
alebo počkajte na nový typ konštrukcie od značky DorJan,
farba kočík? odtiene hnedej, zelenej, čierno/biele

konštrukcia laret sa vyrába iba vo farebnom prevedení,
/farebné prvky sú celohlinikové /