Kočík Teutonia Cosmo

veva82
31. mar 2012

Ahojte žienky mám na vás jednu otázočku i keď už táto diskusia tu je no pre mňa je stará.Máte niektorá kočík Teutonia Cosmo a ako ste s ním spokojná????Ja mám Maxi Cosi Mura 3 no idem ho predať,nevyhovuje mi športová časť.Keď bol malý v zime vo vaničke bola to paráda prespinkal mi aj 4 hodniny no ako som vymenila kočík Britax športový prestal mi spávať.Spinká maximálne pol hodinu a je uplakaný,nervozny no nevie tam zaspať,takže tiež sa ide predať.Je Teutonia odpružená,vhodná aj do ľahkého terénu?nemám možnosť ju odtestovať,skúšala som 3kolku a tá bola super(má ju kamoška) no ja trojkolku nechcem už.Lebo dcérka pár krát skoro malého vykotila z Mury.A ani nafukovacie kolieska nemusím,mám šťastie na defekty.Ďakujem za každú radu a názor

rolak
1. apr 2012

Ahojte, mám teutoniu Spirit,kupovanú v Babymarkete. iný športový kočík som nepoužívala,iba golfáč PP Sí. v babymarkete sme nakupovali viackrát,nikdy sme nemali žiaden problém,no ak by som si najprv prečítala túto diskusiu,tak by som si na základe reakcií @babymarket_sk asi rozmyslela,či tam vôbec pôjdem. vaše reakcie sa mi zdajú neprimerané. Na spirit mám fusakotašku,nie vaničku a bola som s ňou absolútne spokojná. úplne zle hodnotím na športovej časti madlo,to doteraz nechápem,ako mohli vyrobiť,ve´d malej tam ledva prepchám nohy, nemôže sa ho ani poriadne držať,lebo je nízko,úplná blbosť. kolesá sú super, dobre sa ovláda. avšak pri väčšom dieťati - u nás od roka pol - je trojkolka nevýhodná,zle sa ovláda a aj pri celkom miernom naklonení chodníka,čo je dosť bežné,mi ťahá kočík do strany. od roka pol sme mali aj trocha problém so strieškou,je dosť nízko a malá sa jej dotýkala hlavou, pritom je len priemerne veľké dieťa. inak sa malá v teutonke cítila vždy pohodlne,dlhú dobu v nej cez deň spávala (vo fusakotaške na športovej časti). kočík bol poriadne drahý za šporťák s fusakotaškou s predlžovacím dielom bez autosedačky sme dali takmer 1000 eur... neplánujem ho predať,počká na Ďalšieho potomka 🙂 🙂 takže pre nás vyhovuje,aj keď má chybičky.

veva82
autor
1. apr 2012

@lodgermaniacka ja som na nikoho neútočila,skôr tvoje komentáre boli ako nálet sršňou a núkala si mi kočíky 3kolky a ja som bola zvedavá na Cosmo.A sorry za výkričníky no zvyknem ich takto používať.Ak sa ti Teutonia nepáči stačí to napísať len raz a nie útočiť tu na každého.

sasena033
1. apr 2012

@veva82 ja mam BRIO a som ma.spokojna teda len vanicku zatial ale ja odpruzeny a priestrany ja sa tesim uz aj na sportak 🙂 100 ludi 100 chuti ...ale ja som dlho hladala a BRIO ked som odskusala iny som nehcela 😀 ide sam

babymarket_sk
1. apr 2012

@veva82
Ak budeš potrebovať poradiť ohľadne teutonia Cosmo kľudne cez IP...

mirka285
1. apr 2012

neda mi este nenapisat posledny koment k tejto teme..
@veva82 myslim,ze @lodgermaniacka sa ti snazila iba poradit,ale ty si kazdy nou spomenuty kocik ofrflala,a ver mi,ze ona tie kociky vacsinou aj mala doma a pouzivala,takze vedela o com hovori a mohla porovnat..sposob komunikacie vykricnikmi sa nepaci ani mne,hlavne si treba uvedomit,ze to niekedy vyznieva horsie ako to clovek mysli,hlavne ked tych vykricniov davas vela,preto som ti napisala kup si Tako(to bola ironika poznamka) 😒 a to,ze
@babymarket_sk sa asi drzi porekadla Ked vtacka lapaju,pekne mu spievaju je fakt 😔 presvedcila som sa o tom na vlastnej kozi a moj nazor na tento obchod som si spravila,u nich take nieco Ako nas zakaznik,nas pan bohuzial neplati ☹

veva82
autor
1. apr 2012

@mirka285 lenže mne písala všetko o trojkolkách a v úvode som písala že o trojkolky nemám záujem,tak si asi zle prečítala úvod 😒 majú svoje mínusy ,dieťatko sa nedá otočiť tváričkou k matke....to by som rovno mohla používať Perego golfáč ktorý mám doma.Ten si ja neviem vynachváliť,používala som ho pri dcérke ale bola staršia,mala vyše roka.Maličký ide mať 7 mesiacov a preto chcem kočík taký čo bude mať otočenú korbičku ku mne a nie odomňa.Na Teutonii sa mi páči odpruženie a majú ho 3 kamarátky no Spirit a sú maximálne spokojné......ja som sa pýtala na Cosmo kto ho má a aká je spokojnosť.To že babymarket mi píše svoj názor určite by mi taký názor písali aj na High Trek -možno....je to ich práca a každý predajca chce tovar čo najlepšie predať...to beriem.Mne najviac zaváži názor mamičiek a recenzie.

lodgermaniacka
1. apr 2012

@veva82 toto už sem naozaj nepatrí, ale neda mi to, tak ja som bola v prvých prispevkoch ako sršen? 😀 ved som ti slušne odpovedala a fakt uprimne som ti napísala čo nam nevyhovovalo, ked si bola na 100% presvedčena, nemusela si zakladať diskusiu, ked už ide o to bjcm je aj štvorkolka, ale nie je otočna, to je pravda, som poučena, nebudem písať svoje skusenosti, ty si na mna používala vykričniky, ja na teba smajliky, ta jediná, ktorej nick mi nič nehovorí sa k tebe pridala, dievčata stačilo mi vyhladať si v historii kam ste prispievali a mam o vas obraz, konfliktne obidve, prajem ti uspešný vyber kočíka a pekný den, nebudem sem reagovať ani keby ste už čímkolvek proti mne prispeli 😉

veva82
autor
1. apr 2012

@lodgermaniacka neviem kto je tu konfliktný ale v pohode.....nepoznám ťa osobne takže ťa posudzovať nejdem ani pátrať v diskusiach kto si čo si.Na to nemám čas ani záujem.,no ak by si sa neskrývala za niečo aspoň si dáš fotku.Ja sa nepotrebujem hádať to skôr niekto iný sa tu snaží vyvolať-môj osobný názor.
Každý má na kočíky svoj pohlad a tebe sa páčia iné ako mne.
Presne ako to tu spomenula@sasena033 100 ľudí 100chutí.Teraz som volala s kamoškou má Teutoniu Spirit kupovanú v Babymarkete a je maximálne spokojná.A má aj Stokke ....ona si na kvalite dá záležať viem to,poznám ju od detstva....takže som sa viac menej rozhodla pre kočík.Keď kúpim dám ti vedieť ako som spokojná a aký som si vybrala 😉

tilly
2. apr 2012

@veva82 tu uz ani nejde tak o konflikt alebo hadku, ide skor o to, ze ti tu par ludi vysvetlilo aj negativa toho kocika, mirka ti dobre poradila, aby si skusila najprv jazdeny, ci ti bude vyhovovat, lebo ak nie, tak na nom moc nestratis...

k babymarketu... vzdy mali cudne spravanie k zakaznikom... pre takychto obchodnikov na slovensku nakupujem minimalne...

veva82
autor
2. apr 2012

@tilly ja viem že mi Mirka poradila dobre,najprv som ju pozerala cez bazár ale nenašla som žiadnu čo by ma oslovila a väčšinou boli aj s vaničkou a tú ja nepotrebujem.Alebo skôr dievčenské farby ako chlapčenské ☹ a nebudem syna voziť vo fialovom kočíku.Potom už neboli Cosmá ale Spirity a Fun alebo Mistral....Cosmá som našla asi 5ks

babymarket_sk
2. apr 2012

@tilly
@veva82
Viete "tilly" to chovanie je vzájomné, pokiaľ je zákazník slušný, tak ak správanie obchodníka je slušné a korektné...
"veva82" asi očakávala radu, možno nejaký nápad, či už na trhu niečo lepšie nenájde myslím, že ju dostala a držím palce, aby dobre vybrala a bola spokojná...

boska79
2. apr 2012

@babymarket_sk aha cize staci, ze sa Vam zda, ze zakaznik nieje slusny, co myslim ze @lodgermaniacka reagovala slusne, normalne poradila bez neakeho postranneho umyslu.. tak Vy ako obchodnik slusny byt nemusite? OMG...to sa mi asi zda toto..... vdakabohu za eshopy, ktore su slusne a ustretove. Vy to bohuzial nieste.

babymarket_sk
2. apr 2012

@boska79
budem rada, ak mi "lodgermaniaka" napise do IP a vdaka jej podnetom zlepsime nase sluzby 😉

veve39
2. apr 2012

@veva82 ahoj, ja mam cosmo, teraz koncime vozenie sa v nom, budem ho predavat po 1dietati
ako tu odznelo, ma urcite pozitiva, ale aj negativa
pozitiva podla seba vnimam tieto:
naozaj dobre jazdne vlastnosti, kompaktny - napriek dostatocnemu priestorovemu pohodliu dietata sa zazracne zmesti aj do miniaturneho vytahu, podla mna celkom OK vaha aj pri castom nakladani/vykladani do kufra auta, zlozeny nezabral vela miesta
negativa(mnou vnimane):
ako tu uz baby spominali, skutocne vyrazny nepomer medzi cenou noveho kocika a cenou jazdenych - kupit kocik v dvojkombinacii s komplet vybavou za cca 1000,- € a predat ho po 1 dietati za cca 350 -max. 400,-€povazujem za financne velmi nevyhodne
dcerka vo veku necely 1 rok skutocne sedela v sportovej casti otrasne - uz to zaznelo aj v teme o teutonii,mali s tym skusenost viacere mamicky -pre nieco sedela vzdy nakrivo - ked podrastla uz bola poloha sedu OK
ja osobne som mala potah trend - neodporucam
zvolila som si ho koli neutralnej farebnej kombinacii, tento potah ma vsak visacu latku vzadu na streche, ktora ma iritovala a ktorej zmysel a ucel som doposila nepochopila

takze resume - mne sa teutonia vozila dobre, aj dcerka v nej bola doposial spokojna
2.krat by som ju uz novu nekupila - pre ten spominany cenovy nepomer noveho/jazdeneho kocika
2.krat by som kupila bud jazdenu teutoniu z overeneho zdroja - idu podla mna vzhladom na kvalitu za super ceny (pre kupujucich), alebo ak novy, tak urcite bgb cameleon (podobna cenova uroven, pricom jazdeny sa preda za uplne ine peniaze ako teutonka)

tilly
2. apr 2012

@veva82 ja uz len jedno ku cosmu... nepozerala si hartan racer GT? podobny dizajn, ale ovela viac ponuka, lepsia kvalita, viac vychytavok, lepsie odpruzenie, tu cast na nozicky vies natiahnut aj do dlzky, madlo sa da nastavovat a ma aj lepsie polohovanie... maju ho aj v babymarkete 😉

tilly
2. apr 2012

@babymarket_sk ja neviem, tiez podnikam a som v podstate obchodnik (aj ked teda v uplne inej oblasti), viem, ze na 100% nikdy nevyhoviete vsetkym, to sa jednoducho neda, ale ked miniem v obchode cez 1000€ (ale asi aj viac, len to tak narychlo nezratam 😀 ), tak necakam, ze niekto na mna potom vybehne... ale OK... ako som uz pisala, radsej nakupujem v zahranici, kde som zvyknuta na ine spravanie a to je uz zakorenene v ludoch, myslim, ze v nas to este nie je... heslo nas zakaznik, nas pan moc nefunguje...

ja jednoducho len nechapem reakciu, ze niekto na niekoho hned utoci, ved ste veve mohli ponuknut aj ine kociky, opisat negativa a pozitiva viacerych, nech sa moze rozhodnut, podla mna o tom je obchod... ved mate v obchode aj ine znacky, preco ste jej neponukli alternativu? napr. mnou spominany hartan racer GT, alebo aj ine kociky, co mate, mutsy, quinny, peg perego... mate tam toho dost, tak preco? nechapem...

od ste odbornik, ze viete poradit a nie hned utocit do niekoho, kto chce poradit a teda tym padom musi spomenut aj negativa...

babymarket_sk
2. apr 2012

@tilly
...bohužiaľ písomná komunikácia je ťažká a niekedy sa mnohé príspevky dajú pochopiť rôzne...nebolo to mienené ako útok...
Ak sa chceme dočkať na Slovensku zmeny, musíme každý začať od seba (aj BM sa vyvíja a snaží sa vychytať "muchy") Ak som ja nespokojná snažím sa na to upozorniť kompetentných....Ak vy-mamičky máte nápad resp. vidíte, že veci tu dobre nefungujú, mohli by ste o tom ľudí, ktorí s tým môžu niečo urobiť informovať a možno, aj keď nie v krátkej dobe nastanú zmeny...
Budem naozaj rada, keď ma o akýchkoľvek problémoch informujete, budem vďačná za negatíva i pozitíva...

"veva82" som odporučila Be you, ktorý je podľa mojho názoru výborný...a zatiaľ som na ňom nenašla chybu...
A prečo inú alternatívu nie...značky vnímame komplexne, t.z. počet reklamácií, trvácnosť kočíka...preto sa oplatí kúpiť teutonia aj z druhej ruky, sú proste mamičky, ktoré sa o kočík dokážu tak postarať, že aj po roku vyzerá ako nový a kvalita je v tom, že jazdné vlastnosti sa aj po dlhej dobe nemenia...je viac faktorov, ktoré ovlyvujú moje hodnotenia na jednotlivé značky kočíkov...

maca_p
2. apr 2012

@veva82 vyskusaj kocik Bertini. ja s nim jazdim plne 3 roky a iny by som nekupovala. ziadne vady. viem ze sa pytas na teutoniu, toto je len stuch, ze aj tento koik je paradny. 😀

veva82
autor
2. apr 2012

@tilly a pasuje naň romer vajíčko ?

tilly
2. apr 2012

@veva82 ano aj mc, len treba adapter

tilly
2. apr 2012

@babymarket_sk aha, ale be you ma tu istu sportovu korbu, nie? a na hartany su reklamacie? zaujima ma to, lebo tu znacku beriem zatial ako najkvalitnejsiu, ani gesslein nebol az taky "drziak"

babymarket_sk
3. apr 2012

@tilly
Nie, športová časť je nová, s novým polohovaním chrbtovej opierky a nožičiek, taktiž šírkou, predpokladám, že v novej kolekcii bude na všetkých podvozkoch, aj adaptér na autosedačky je uni. Hartan je ťažší, novinky žiadne, vylepšenia minimalne. Na teutonii je cítiť, že ju kúpili Američania a Hartan poďa mňa trošku stagnuje - je to v rukach 3 chlapov synov pána Hartana. Kvalitou a stavom po dlhšej dobe užívania - vnímam teutoniu, hartan i gesslein na cca jednej úrovni. Uvidíme, s čím nás prekvapia tento rok...

tilly
3. apr 2012

@babymarket_sk aha, ja som myslela, ze ta korba je ta ista... zas som o nieco mudrejsia... hartan mal minuly rok asi tri nove modely... a tam uz moc nie je co vymyslat, aj ked ja by som teda uvitala korytkove polohovanie a odpruzenie aj prednych koliesok, co myslim, ze uz gt ma (nie som si ale uplne ista)... inak som velmi ocenovala predlzenie casti na nozicky, polohovanie madla, nastavenie pruzenia, a ine vychytavky, o ktorych sa vtedy inym znackam ani nesnivalo... ale tak mozno teraz stagnuju, lebo uz nevedia, co by vymysleli 😀
a teda mohli by urobit nejake normalne golfky, lebo iX1 su otrasne, i-go je uplna hruza aj dizajnovo, aj plytky sed...

hirjak
3. apr 2012

téma bola uzamknutá z dôvodu duplicity