Kočík - trojkombinácia alebo radšej všetko zvlášť?

weronique1
27. okt 2008

Ahojte,

zháňame kočík a nevieme sa rozhodnúť, či 3-kombináciu, alebo radšej kúpiť všetko zvlášť. Čo by ste mi poradili?

plusy 3-kombinácie: úspora miesta (aj keď s týmto zatiaľ bojovať nemusíme 🙂), zladenosť...

plusy ak zvlášť: lepšie prispôsobenie sa potrebám, ak bude ďalšie bábo, tak aj tak bude treba dva podvozky...

ďakujem
weronique

atreides
27. okt 2008

weru máme 3kombinaci, jsem spokojená - hluboká korba, sporťák a autosedačka, líbila se mi, taky z finančních důvodů a přišlo mi zbytečný kupovat dva kočárky

campi
27. okt 2008

weronique: mimčo zatím nemáme, původně jsem chtěla zvlášť hlubokej (ten by se koupil z druhý ruky) a zvlášť sporťák (vymakanej, drahej), ale zdá se mi, že by taková koupě byla nakonec nevýhodná finančně, nehledě na to, že ty vyloženě klasický hluboký nejsou moc skladný, ani lehký a já budu hodně jezdit autem, tak jsme skončili u trojkombinace (podvozek, hluboká korba, sporťák) + dokoupíme sedačku maxi cosi zvlášť.

ivulla
27. okt 2008

Ahoj, já se taky přikláním ke trojkombinaci. Krom toho nevím jak to přesně myslíš s tím, že až bude druhý dítě, budeš potřebovat dva podvozky... Moc si neumím představit, jak tahneš dva kočárky 😕 😉

denisapap
27. okt 2008

No neviem, co je lepsie. Podla mna 3-kombinacia nemusi byt stale dobre riesenie. Treba vediet co mas v plane, kolko budes cestovat, musis rozmyslat nad tym ci sa ti zmesti kocik do auta? a pod.- napr. mne hovorili aby som si nekupovala trojkombinaciu, a kupila som si ju. Nakoniec som pouzila hlboku vanicku 6 mesiacov, autosedacku len malo, teda hlavne prve mesiace som vela necestovala s malym. Chcela som aby sa dala pripevnit na spodnu cast kocika. Vyuzila som to asi 5krat. Stalo to za to? To ani neviem....Sportovy kocik som nakoniec pouzila iba dvakrat...potom som zacala pouzivat golface. Takze teraz by som to uz riesila takto, hlboky kocik, a potom dokupit sportak, ked na to pride cas....su aj kociky kde kupis podvozok a potom mozes postupne dokupit dalsie casti podla potreby...vsetko zavisi aj od financii a pod.

weronique1
autor
27. okt 2008

ivulla:
no vidíš, to s dvoma kočíkmi ma nenapadlo 😀, ale máš pravdu, ťahať dva naraz je haluz - ja som to skorej myslela tak, že nakoľko veľa chodíme kade tade, tak jeden bude vláčiť tatino a jeden ja

denisapap:
na to presne myslím - z diskusií mi jednoznačne vyplýva, že maminy uprednostňujú golfáče, lebo sú skladnejšie; lenže 3-kombinácie sa predávajú tak, že kúpiš šporťák a k nemu si dokupuješ vaničku a vajíčko...bez šporťáka som zatiaľ žiadnu 3 nenašla. výhodu vidím hlavne v tom, že sa tam dá nakliknúť vajíčko a nemusíš ho nosiť v ruke, že máš rovno aj šporťák a keď ti bábo začne v 4M začne vymýšľať, že už nechce hlboký, tak ho len preložíš do vodorovného šporťáku a hotovo.

z finančného hľadiska sa mi zdá 3-kombinácia výhodnejšia ako kupovať všetko zvlášť

atreides
27. okt 2008

na druhou stranu si nedokážu představit jezdit v golfkách v zimě

denisapap
27. okt 2008

Weronique, myslim, ze hovorime o tom istom, kazda trjkombinacia ma sportak (ved mam jednu doma🙂), ja som tym skor chcela povedat, ze nie kazda trojkombinacia je pohodlna vo vsetkom a potom sa kocik nevyuzije akoby mal...zavisi co kupis a za aku cenu...

mirjanka
27. okt 2008

Myslím, že záleží na tom, jak kdo a jak kočárek bude využívat...já nenechám dopustit na hluboký kočár Peg Perego...pro miminko je to lepší než kočárky na tvrdých sportovních podvozcích, dokonce ani pěkná hluboká bouda u Jané nemá tak propracované detaily jako můj 7 let starý Hl. Peg Perego, důležité je, když se někdo rozhoduje pro kombinaci velikost sportovního kočáru...Alu sprinty mají malý sporťák, Cortiny a Jané jsou na prostor u sport. kočárů daleko lepší, taky je dobré vědět do jakého terénu...radši bych volila větší kola (otočná dvojkola mě u prvního dítětě zklamaly, v zimě na sněhu se netočia a hrnula před sebou sníh).

karenina
2. feb 2009

já hlasuji radši všechno zvlášť

jedinou výhodu kombinace vidím v úspoře peněz, co se týče úspory místa, tak tam spíš než na kombinaci/nekombinaci záleží na konkrétním značce kočárku

výhody všeho zvlášť jsou hlavně v tom, že hluboký kočárek má širokou a dlouhou korbičku, která je umístěná, co nejvýš od země a co nejvíc houpá, zatímco sporťák má sezení níže a houpání u něj není žádoucí, ... prostě čím víc různých funkcí má jedna věc, tím méně jsou ty funkce kvalitní (nebo jak říká lidověji můj strýc něco co je na moc věcí na jednou je hlavně na hovno)

to, že mám 2 plnohodnotné kočárky, je samozřejmě při 2 dětech taky výhoda, jasně, že je nepotlačím oba najednou já, ale jeden já, druhý manžel/babička, atd.