Kočík V-MAX od Baby Smile. Ako ste spokojné?

jajuska81
21. feb 2009

Ahojte, chcem sa opýtať, či už máte niektorá skúsenosti s týmto kočíkom a ako ste spokojné?
http://www.babyborn.sk/pod-so-mnou-na-prechadzk...
Ďakujem za každú odpoveď.

gilmorka
11. jan 2011

@15natalinka18 Ahoj. Citam ze mas sportovy kocik sprint, ako si spokojna? Tiez nad nim trosku uvazujem. Tie kolecka su pogumovane ci tvrdy plast alebo co? Nedrkoce to ked je trosku nerovna alebo kamenista cesta? A na sirku a vysku je dost velky? Hl;adam sportak v ktorom by maly bol tak do dvoch rokov, a neviem ci takyto nejaky novy, alebo pouzity znackovy a s nafukovacimi koleckami. Chcela by som uz ale nieco skladnejsie, nie je moc velky po zlozeni? A ma oknicko na strieske? Mam milion otazok, co? Mozes aj do ip, dakujeeem

15natalinka18
11. jan 2011

@gilmorka bez problemov len sa pytaj no nakolko som mala pred tym v-max tak so sprintom som maximalne spokojna je to taka velka krava rozmery na dlžku su rovnake ako na v-maxe myslim operadlo chrbatika.samozrejme nato že je velky tak aj po zloženi zaberie viac miesta autom moc nechodime ale je to rozdiel vojst do vitahu je to take že tie staršie vytahy nakolko su tak blbo robene tak vojdeš aj s kočikom ale na milimetre ja si osobne myslim že aj do 3 rokov vyvoziš lenivca ak sa nebude chciet dietatu moc chodit konštrukcia je pevna takže takto vyhody je dokonaly do mesta je lahky ma nejak do 10kg takže oproti mojej 13kg malej ho račej nadvihujem : DDD je dokonale priestrany polohovanie je na gombiček žiadne debilne pasy vyborna manipulacia ručka neni vyškovo nastavitelna ale je akurat nastavena pre všetkych nevyhody su menši nakupny košik, neperuje ako v-max takže ked nabehneš na nerovny povrch je to citit preto vravim že je to skvely mestsky kočik a taka večšia nevyhoda su tie kolesa su sice super velke ale su len nejak penove takže každy kamienok po zime mam zapichnuty v kolesach tym padom je rychlo zošuchany dezen ale čo som sa pytala mamičiek tak 2 deti vyvozit tie kolesa zvladaju bez vymeny takže sa da .mne v nom normalne začala mala sama od seba zaspavat čo vo v-maxe nehrozilo a hej maju aj strešne okno ja nan nedam dopustit a určite ho odkladam aj do buducna a to ho mam z bazaru 3m použivany ak maš viac otazok som tu : )))

gilmorka
13. jan 2011

@15natalinka18 Dakujem za vycerpavajucu odpoved 🙂 Stale neviem, ako to s tym kocikom poriesim. Vo -maxe ma jeduje, ze mali ked sedi, nohy ma oprete uz o tu zeleznu kostrukciu opierky na nohy a strieska ked je stiahnuta, tak ju ma okolo celej hlavicky. Mozno na jar tam bude trosku viac miesta bez fusaku a zimnej bundy s kapucnou, hmm.
Ale v ostatnych sportakov sa bojim prave tych koleciek. Ked som vyberala pocas tehu kocik, hlavne som chcela nafukovacie kolesa,trosku odpruzeny, aby malo babo viac pohodlia. A teraz mam ist s polrocnym babom do sportaku s plastovymi koleckami ☹ Ja maleho uspavam prave na takych nerovnostiach na ceste, na hladkej asfaltke sa asi nudi a jeho musim trosicku vytriast 😉 Kebyze ma aspon rok, ze uz beha, uz by bol v kociku stale menej a menej. A velmi malo sportakov ma nafukovacie kolesa, skor tie drahe,a aj tie nie vsetky. Keby som si mala aspon kde taky sportiak v terene vyskusat. Pozeram aj znackovejsie sportaky v bazari, napr. pokukujem po X landeroch. Ale zas tie su velke a my mame maly kufor a autom chodime dost,tak 3 krat do tyzdna kocik do auta davame, byvame na dedine pri meste. Jedine kupit este nieco male na prevoz, nejaky babypoint mark q, ten je po zlozeni malicky. Ale akoze to mam mat doma tri kociky, to je uz asi riadne ☹ A babysmile podla mna nikto nekupi, a ako hlboky sa mi este snad za dva roky zide.No vazne som na seba strasne najedovana, ze som nevybrala lepsi kombinovany kocik, radsej sme sa mali viac buchnut po vacku :( Ale kto by toto cakal, V max ma snad najmensi sportak zo vsetkych jemu podobnych kocikov. A ze nas mal bude vysoky, ved kamoska ma dievcato co je o 6 mesiacov starsie a vyssie asi o dva cm. S takou vyskou by mi do roka veru vydrzal v maxe,ale takto nie 😒
Aspon som myslela, ze sprint je po zlozeni mensi, ale ked pises,ze je to dost krava, sice lahky, ale ci to vobec do kufra zmestime, mame Hyundai Getz. V max zmestime konstrukciu aj sportovu cast spolu vedla seba do kufra. Vanicku sme predtym museli nosit na mieste spolujazdca vpredu.
Uz sa mi o tych kocikoch aj sniva :( jaaaaaj.

15natalinka18
13. jan 2011

@gilmorka uplne chapem ja som tiež bola hodne sklamana so športiaka a inak x-lander je tiež polsky vymisel tak neverim že bi bol lepši od v-maxu ono ževraj s tych lepšich nedaju moje kamaratky dopustit na cam xcortinu trojkolka peg perego xt ta nova trojkolka a tak isto concord fucion a popravde tiež bi som do buducna asi volila ten concord ako vojde rozmerovo do auta neviem ak maš daky vytipovany popitaj sa na zložene rozmery tu na diskusii ale v konkretnej diskusii toho kočika len bohužial ani jeden z mojich spominanych neperuje.inak ked už tie menšie kočiky ked som mala pokazeny v-max mi predajza zapožičal bože ako sa volal natukaj si aladdin kočiky a Športové kočíky :: Baby Design :: WALKER 2010 ten trocha peroval aj bol menši kolesa mal super to bola tušim guma len ten predok čo služi aby dieta nevypadlo sa tak blbo daval dole ale inak to bolo super mne mala vyskakuje s kočara len sa jeduje a tak som jej na ten pultik nasypala chrumky a bola ticho aj ten ti možem odporučit bol super ono najlepšie bi bolo kebi si sa sama išla do nejakej vačšej predajne s nimi pohrat ja som bola u tohto aladina a tak som si nakoniec vybrala toho sprinta lebo necestujeme mame velke 7miestne auto tak kočiar len naložim neskladam ho a som na dome tak bez problemov som si mohla vybrat kravu sprinta : DD ozaj a nad golfačom si nepremyšlala ?to je take skladne v aute...a v tom vyberani ta plne chapem aj mne sa už o nich snivalo mala sa mi už 15mesačna nevošla do v-maxu mala strieška predat sa neda ani zasvet jedine pod cenu a to zas nie račej nech služi do buducna aspom ako hlboky a tak som musela vybrat najlacnejši a najlepši pre mna

gilmorka
13. jan 2011

@15natalinka18 no ved uvidim, co poriesim. Na golfac je podla mna nas drobec este maly, ja neviem. Ved uznaj, teraz zacal sediet, este aj to sa prekoprca. X lander ma kamoska 11 mesiacov, kazdy den spolu kocikujeme, preto sa mi pozdava, ze ho viditm stale. Inak by som tiez pochybovala.
Concord fusion vyzera uzasne, a ze je asi najvacsi, co sa tyka lezania babatka, aj do sirky aj vysky, ale ta cena, uff. Aj pouzite su drahe. Kebyze aspon viem, kolko mi drobec narastie a za aky cas.
Jaaaaj, uz nech behaaa 😀

15natalinka18
13. jan 2011

@gilmorka ved to maš dilemu ale neboj sa do leta maš čas rozmyšlat zatial v-max posluži prajem pevne nervy pri vyberani hadam som ti aspom trošku pomohla vo vybere a maš pravdu za tie kočiki pytaju nekrestanske peniaze čo sa tyka concordu

martinape
17. jan 2011

Ahoj všichni, co máte doma V-max. Už jsem se tu jeednou ptala, ale protože se diskuze docela rozjele, zeptám se znovu. třeba je tu někdo novej, kdo bude znát odpověď. Na konstrukci kočárku, přímo na úchytech, za které se kočárek drží při skládání, jsou takový černý plastový kolečka s krytkama. Nevíte někdo k čemu je to dobrý? Takhle na první pohled to vypadá úplně zbytečně. Když jsem začala používat sporťák, tak jsem prvně myslela, že se na to předělá uchycení boudičky, aby byla výš, protože na takovém kolečku je ta boudička sporťáku přidělaná. Bohužel to kolečko má ale menší průměr, tak to na to přidělat nejde. Nevíte někdo k čemu to je??? Dík!!!

gilmorka
17. jan 2011

Na to sme veru neprisli.

weiya
17. jan 2011

@martinape nevieme 😀 mozno na ozdobu 🙂

merakj
31. jan 2011

alebo na hrkálku? 😉

15natalinka18
24. feb 2011

@martinape mne z toho odpadavaju tie kritky možno aby ked fuka aby neuletela strieška športiaku haha priklanam sa k nazoru že je to naokrasu

zuzub
24. feb 2011

ahojte, chcem sa spýtať, ktoré máte V-MAX s takou tou penovou rúčkou, nevyšúchava sa vám?ak áno ako ste to riešili? my používamre kočík 8 mesiacov a tá rúčka na tej rukoveti sa mi totálne zošúchala až sa prediera 🙄 som z toho dosť sklamaná, nakoľko s kočíkom ako takým som spokojná uvažujem, že to pôjdem reklamovať len neviem či mi to uznajú, ale je to vážne bieda ked to len tak slabo vydrží....

zuzkaremiaska
6. mar 2011

@zuzub Ahoj ZUZUB, no,my mame ten kociar a uz 7 mesiacov kocikujeme.Rucka za zacina zosuchavat, práve na tych miestach je najhorsia,kde sa drzi. ta guma sa trha a zacinam vidiet uz sivu farbu tyčky ☹ Zatial neviem,ako to budeme riesit. ☹

zuzkaremiaska
6. mar 2011

Baby,ešte jdena otázka mi napadla: ktorá z vás už používa na kočiari BABY SMILE šport.časť? Mne akosi nepasuje ten kryt,ktorý sa dáva na deku či fusak. ☹ Je nejaký veľký, po bokoch odstáva,takže z boku fúka na deku,je dlhý, i keď má na spodku akési dve šnúrky na suchý zips (ani neviem,kde sa to prichytí) 😠 a ani poriadne nechráni hlavičku proti vetru,lebo celý otvor je veľký. 😖 Vie mi niektorá z vás poradiť? Vďaka. 😉

angie267
6. mar 2011

@zuzkaremiaska
@zuzub ahojte aj ja mam ten isty problem s ruckou ako vy. Uz sa mi to aj predralo 😠
a sportak sa mi zda na nic, tak som kupila jazdeny Jane a ten je paradny. Chystam sa V MAX predat no neviem kolko mozem pytat, mam aj vajicko a nepúouzity sportak.....

zuzkaremiaska
6. mar 2011

@angie267 tiež nie som spokojná so šporťákom, ale vaničku som využila super a keď je veľká zima, tak sa mi tam malá ešte zmestí. a snaźím sa drźať rúčku vedľa vyšuchanej časti. 😉 hm, keď sa prederaví,tak prelepiť lepiacou páskou??? 😀DD

angie267
6. mar 2011

@zuzkaremiaska aj ja vanicku este pouzivam, len ked je pocasie krajsie vytiahnem Jane a mozem povedat, ze vo vanicke este v pohode by bola urcite aspon mesiac 😕 na tu rucku asi pouzijem ciernu pasku da sa kupit taka origos 🙄

tatiana1985
7. mar 2011

...poeram ze riesite rucky, no ja na nom nemam penovu ale normalka gumovu a pohoda 🙂 🙂

@zuzkaremiaska co sa tyka sportovej casti, ten spodok neprichytis nijak..ano, presne tak to je vyriesene... ze to kraasne prefukuje na nohy babu 🙂 🙂 sikovny majster co to nedomyslel 😎 😎

zuzub
7. mar 2011

@zuzkaremiaska
@angie267 bola som sa pýtať na reklamáciu tej rúčky, keďže v záručných podmienkách je napísané, že záruka sa nevťahuje na opotrebovanie rúčky!!!! 😕 tak mi povedali, že je to tak, ale nech to skúsim vyreklamovať, že možno mi to vymenia, tak neviem, každopádne bez kočiara byť nemôžem takže to budem riešiť až na jar ked sa opteplí a kúpime golfáč.
ten nánožník je fakt dosť blbo,ale nejak nám to nevadí kedže malého mám aj tak stále vo fusaku a nan zapínam nánožník.
@angie267 a kde sa dá kúpiť tá páska, aká je to?

zuzkaremiaska
8. mar 2011

😔
@zuzub napadla mi jedna vec ohľadom rúčky: keby sa našla nejaká šikovná duša a uštrikovala by nejaký ,,ochranny šál,, na rúčku? Alebo urobiť nejaký obal na ňu? Napríklad na cvoky,aby sa da prať? Hm?

zzz77
8. mar 2011

@zuzub na tu rucku skus zajst do predajne bicyklov a tam dakedy predavali pasku na kormidlo, je to z takej penovej gumy a spodna cast samolepiaca, treba to len obtocit. Mali ich vo viacerych farbach. 😉 Alebo z pevnejsej latky alebo um.koze usit obal a na oboch stranach spodnej casti suchy zips , ja mam tak riesene na sportovej casti to madlo co ma babo pred sebou a takto to viem dat aj dole a prat, mne to maly ohlodal preto som to takto vyriesila 😀

merakj
14. mar 2011

@zuzkaremiaska My používame šport.časť, tie dve šnúrky na suchý zips sa prichytia tam ako je tá pohyblivá časť na nožičky. Dávali sme aj fusak a deku a v pohode, skôr sa mi zdá, že tam dieťa vyzerá min. o rok staršie 🙂

jaruska6
14. mar 2011

Presne ako hovorí MERAKJ,aj ja tie zalepovacie šnúrky na spodku nánožníka zalepujem na tú pohyblivú časť pre nožičky.Kočky ešte dávate bába do fusaku?Malý má rok.Dnes bolo 15 stupňov a mne normálne v tom fusaku reval,čo mu bolo teplo.

pegie
14. mar 2011

caute my mame V-max baby smile a som spokojna, do sportoveho davam fusak

merakj
14. mar 2011

@jaruska6 Naša malá má 15 mesiacov a už sa berie len sama, dnes sme vytiahli letný golfáč a ľahšie oblečenie. Práve sa chystám dať inzerát na predaj kočíka, už mi tam neobsedí a postačí golfáč.

jaruska6
15. mar 2011

@merakj Ja už dávnejšie jazdím v golfáči,viac mi vyhovuje a V-MAX idem predávať.Mám tyrkysovú 3-kombináciu,veľmi zachovalý,používaný na striedačku s ešte ďalším kočíkom,takže pokiaľ niekto máte seriózny záujem,predám,ozvite sa.

zzz77
18. mar 2011

Ahojte, rozmyslam nad kupou tohto kocika, uz len kvoli polohovaniu chrbatika v hlbokej casti, vedeli by ste mi napisat pre a proti? Ako ste spokojne? Vybrali by ste radsej iny kocik? aky? Neviem sa rozhodnut... Predosli kocik sme mali Coletto Austin a zda sa mi ze su take dajake rovnake... pri austine mi nevyhovovalo, ze sa sportiak nedal dat do lahu. Velmi dakujem 😉

zuzikkaa
18. mar 2011

@zzz77 ahoj,toto su polske kociky a kazdy sleduje len vanicku.vyhoda je iba to ze maju velke nafukovacie kolesa-super do terenu a snehu ALE omrkni si sportovu cast-veeelmi kratka chrbtova opierka.ked bude mat drobec rok tak mu bude pretrcat hlava a ani budu nevystries!!! u nas tak jedna vozi dvojicky a chudence celu zimu ked snezilo-prsalo mali cez hlavu plastenku 😖 😖 😖
ten austin je dobry,a podla mna nieje problem ze sa sklapa cela cedacka,ved ked uz je babo vacsie tak uz v kociku tolko nespi a tu hodku vydzi.a pre chrbat je lepsie takato sedacka ked ho das iba do polosedu,pekne sedi a nezosuchuje sa.ja som mala podobnyBABYPOINT v4 ale ten mal predne kolesa mensie ale chrbtova opierka bola az 55!!! 😉 a maly nikdy nemal problem spat,,a mal vyhodu ze sa sedacka dala nakliknut v oboch smeroch ale to ma aj ten austin.ja by som volila ten 🙂 🙂 🙂

gilmorka
18. mar 2011

@zzz77 Ahoj. S hlbkokou castou som bola velmi spokojna, je dlha, siroka, aj polohovanie som dost vyuzila, lebo maly nemal kocikovanie rad, a ked som mu dala chrbatik vyssie a striesku sklopila, vsetko videl a tak mi tam vydrzal a aj sa uspal.
Od 6.m. sme ale presli do sportovej casti a to je dovod, preco by som uz V-max nikdy nekupila. Nanoznik som si vyriesila tak, ze na bok kociku a na nanoznik som nasila suche zipsy,takze neodstava a dietatu neprefukuje. Ze ma len tapacirovanie a nie este taku maksiu vlozku ako ine kociky, tiez prezijem, mama mi teraz nieco take usije, takze fajn. Na polohovanie pomocou tioho pasu som si zvykla rychlo, dokonca mi to pride lepsie ako co ma kamoska na X landeri, tu len jednou rukou dvihnem chrbatik a druhou potiahnem pas a hotovo, jednoduche a ucelne. To ze sa strieska tazko napina, cize stale je taka pokrcena tiez prezijem. Ale to, ze ma sportiak tak nizko striesku, ze sa malemu sklada doslova na hlavicku, to je nieco strasne. Aj ked je plne sklopena, zaclana mu vo vyhlade, ine kociky ju mozu dat viac dozadu. A je taka do spica, po bokoch uzka. A teda maly nema uz teraz skoro miesto, ked je sklopena, ved pozri obrazok. Zatial tam este chvilu vydrzime, aj ked nadavam zakazdym, ked ho tam davam. Ked spi, vyberam ho ako z bunkra.
Na nakupy sme kupili taku malu rychlobezku Mark Q, a a okrem toho pozeram nejaky vyhodny inzerat na sportak s nafuk.kolesami,mam zalusk na X lander XA. Take totiz vacsinou byvaju len v dvojkombinaciach a samostatne s nafuk.kolesami tazko kupit. A ja chcem taky,tak uvidim ako to poriesim.
Takze ak chces V max ako hlboky ,tak super, ak ako sportak, ja by som pozerala po inom. Aj napr. Camarelo Q12 ma polohovanie chrbatika, to bol kedysi moj favorit. Ako je na tom jeho sportak,treba precitat v diskusii, uz som to nesledovala.

zzz77
18. mar 2011

Baby velmi dakujem za nazor, aj ja som sa bala toho ze sportiak nebude vhodny...ale mozno kupim ozaj len hlboku a vajicku, lebo sportiak mame, len neviem kolko vydrzi.
@zuzikkaa austina urcite nie lebo ani malemu nevyhovovala sportova cast, ked zaspal max. 20 minut vydrzal, kupili sme zvlast demu sport. a tam pekne spinkal aj hodinu a pol a aj sedenie je ovela pohodlnejsie. Bolo ze som ho dala do austinu spat a nevydrzal ani 5 minut chcel von 😒 . Ak nam vydrzi dema tak aj pre druhe budem pouzivat ten. A hlboku cast tentoraz chcem polohovaciu a prave preto, preco pisala aj Gilmorka, aj my sme mali ten sami problem s drobcom.

@gilmorka ozaj chuda je tam ako nasackovana sardinka. ☹ V predajni nam ukazovali camarelo, len sa mi zdal trocha tazky, no popytam sa, ale myslim ine nemaju polohovanie vo vanicke a druhe je, ze by som chcela s velkymi kolesami predne otocne. Jaj a na tie drahsie typy zial nemame.