Kočík vhodný na korčuľovanie. Poradíte?

jaroe
17. máj 2009

poradite mi prosim, ktory kocik je vhodny aj na korculovanie? Mal by mat asi rucnu brzdu, ...hm co este?

moko123
17. máj 2009

podla mna jane slalom

lul
17. máj 2009

na korculovanie su asi lepsie korcule ako kocik 😉

standu
17. máj 2009

si pomohla lul 😠

stresmenka
17. máj 2009

No ja by som kočiar ku korčuliam nebrala vidala som pád mamičky, ktorá korčulovala a tlačila kočí spadla mamina a prevrátila aj kočiar ☹ takže radšej bez kočíka 😉

trixi
17. máj 2009

Urcite nie su vhodne golfky, ktore casto vidim ako oteckovia na korculiach tlacia pred sebou na preplnenej hradzi a tak isto sa nedoporucuje korculovat s hlbokym kocikom. Prave ako pise stresmenka, kvoli padu korculujuceho sa. Dieta by malo sediet, malo by byt pevne priputane, kocik by mal mat poistny remen, ktory ma korculujuci pripevneny na zapasti, v pripade padu moze kocik pustit a kocik neprevrati, a ani mu nikam nezleti. Urcite by nemal mat mensie volne predne kolieska. Mal by byt odpruzeny, hlavne zadna cast. Mal by mat urcite brzdu. To mudre co som napisala som citala v casopise Shape, takze to nie je moj vymysel.
Vhodne su TFK Joggster II, III, Oldmobil a ine. Myslim, ze aj X - lander ma teraz specialny sportovy kocik X-runer, alebo tak nejako sa vola.

sue
17. máj 2009

Presne ako píše Trixi, keď si hodíš do googlu, tak ti to vyhodí špeciálne kočíky na korčuľovanie 😉 ako malý typ - aj vozíky za bicykel sa dajú použiť ako vozíky k in-linom...pretože sa namontuje predné koliesko a madlo a fičíte - veľké plus pri nich je stabilita, pevnosť, odpruženie 🙂 a prispôsobenie na vyššie rýchlosti. Štandardné kočíky sú prispôsobené na priemernú rýchlosť cca 5km / hodinu, na korčuliach idete výrazne rýchlejšie, tak neriskujte na klasickom kočíku 😉

chymenitta33
17. máj 2009

Ako ja mám quinny speedy a korčulovanie bolo oki kedže mám aj brzdu aj všetko🙂ale najradšej chodím sama, neviem sa ubrániť tej predstave že spadnem (lebo ščlovek nikdy nevie)alebo neviem čo a by som ublížila aj Dejvimu. Radšej sama 😉

trixi
18. máj 2009

ano, zabudla som na voziky za bicykel. Su stabilne, pre dieta aj korculiara bezpecne. Ja som vcera u nas na vale videla korculovat s hlbokym polskym kocikom. Ten val je total preplneny, niektori jazdia ako blazni. Co urobi ta mamina ak spadne? Bud pusti kocik a ten sa zruti dolu valom, mimino nie je priputane, alebo ho vykoti. Niekedy zasnem, maminy sa boja o svoje dieta, ale potom s nim riskuju napr. pri korculovani. A padu na korculiach sa asi nikto nevyhne. Videla som supermanov, ktori sa poriadne vyvalali. Takze nazor, ze ja nespadnem, neobstoji. Ale to je kazdeho vec, co robi so svojim babatkom.

ooxy
18. máj 2009

http://www.babyjogger.com/joggers_strollers.aspx

kociky tohto typu su vhodne aj na korculovanie...bohuzial u nas nie je dostat...
ja som zamilovana do babyjogger citi mini double...mam dvojicky 🙂

ooxy
18. máj 2009

opravujem city mini double 🙂)
chybicka se vloudila...

dosa
18. máj 2009

tento je pisany na jogging, moze byt aj na korcule? nikde nevidim rucnu brzdu 😒

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5196677

osobne, aj keby som aka dobra, by som s malym dietatom nesportovala, ale niektore maminy asi potrebuju ten adrenalin aj na ukor svojho babatka ☹

jaroe
autor
18. máj 2009

dakujem za rady. Ten cyklovozik je urcite ta najlepsia volba. Tiez si este nie som ista, ci by som to mala riskovat. Viem, ze najlepsie je ist bez kocika, ale drobca nemame kde nechat a s manzelom mame korculovanie tak radi ☹ Urcite by som nesla na preplnene miesta a nekorculovala ako vichor....To fakt ziadna z Vas nekorculujete s mimi?

dosa
18. máj 2009

ja som teda nikdy nekorculovala s malou, vzdy sme sa s muzom radsej prestriedali. ja som isla s kamaratkami a on bol zatial s malou a okrem ineho som si pritom vyvetrala hlavu viac, ako keby som isla s malou a bola stale v strehu, ci sa nedajboze nevyrypem, alebo do mna niekto nesoti 🙂 bezne sa mi to nestava, ale zivot pise neskutocne pribehy 😒 ked sme chceli ist s muzom niekam spolu, radsej sme sli do prirody, turistika beznym krokom 😉

niki0121
26. máj 2009

Ahojte maminky športovkyne! Každé ráno pred odchodom deti do školy pozerám tele ráno. Bola tam aj téma kočíky a korčuľovanie. Žiaden kočík nieje vhodný na korčuľovanie.

quika
26. máj 2009

oficialne je vhodny na korculovanie iba vozik za bicykel (croozer a pod.), ale kazdy dobry kocik s rucnou brzdou a vacsimi kolieskami sa da pouzit 😉 my mame jane slalom a na korculiach sme s nim presli uz viac nez 1000km bez jedinej nehody, uplna spokojnost 😵 ale zase netreba cakat ze to pojde rovnako lahko ako bez neho, je to riadna makacka. samozrejme dieta musi byt dobre priputane.
odporuca sa zaistit predne koleso proti otacaniu, skusili sme to raz a pekne sme sa vratili k nezaistenemu, lebo so zaistenym to bolo omnoho horsie, niekolkokrat som skoro spadla. takisto tie poistne "remene" na ruku, aby ste mohli kocik v pripade padu pustit, su uplna blbost ktoru mohol vymysliet iba clovek co nikdy nepadol 😀 totiz pri pade clovek reflexne drzi cokolvek co ma prave v ruke, takze nejake pustanie kocika nehrozi 😝 este k tomu takyto remen by krasne vyklbil mamicke rameno ak by s nim kocik nestrhla k zemi.
a take reci, ze "adrenalin na ukor babatka" vobec neuznavam. korculovanie je tisickrat bezpecnejsie ako dat si svoje dieta do tej najluxusnejsej autosedacky a ist s nim na slovensku cestu 😝 kto sa vie dobre korculovat a nepada, ten nema dovod padat s kocikom s ktorym ma este k tomu stabilnejsiu poziciu pri jazde 😉 jasne ze ideme na miesta kde sme siroko-daleko jedini a nerobime blbiny...

petka55555
26. máj 2009

ja som sa korculovala s kamoskou co ma stokke a bolo to perfektne, je stabilny a my sa teda korculujeme rychlo a aj po kopcoch. 🙂

daikas
28. mar 2011

ja korculujem s high trekom od bebe confortu a som naozaj spokojna! je stabilny, dobre brzdi a to aretovanie na ruckr nema chybu.

j_katka
26. mar 2022

@lul 🤣🤣🤣