Kočík z nemeckej internetovej stránky. Máte skúsenosť?

tynushqa
20. apr 2009

Ahojte,
chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenost s nemeckym internetovym obchodom o-baby, pripadne inym, ci mu prisiel kocik v poriadku, ako sa to plati ci pred alebo po ,a ci by bol niekto nemecky hovoriaci ochotny pomoct mi s objednavkou pretoze ja ani manzel nevieme po nemecky 😀
Dakujem pekne

tabibibi
21. apr 2009

Ahoj! Ja som prekladala stranku pomocou google 😅 a dostala som bankove spojenie, takze plati sa vopred.To bolo vcera takze este nic podrobnejsie este neviem.Vraj to je 4-5dni kym dojde 😉

tynushqa
autor
21. apr 2009

tabibibi, takze si si uz objednala odtial? ked ano tak potom daj urcite vediet ako to dopadlo 😉

tabibibi
21. apr 2009

Vcera som objednala kocik.Potom napisem ako to dopadlo 😀

tynushqa
autor
21. apr 2009

super, a aky kocik ak smiem vediet ? 😀

vachovka
21. apr 2009

Caute baby ja sa tiez chystam objednat z tejto stranky asi za 2 tyzdne idem na to.Tiez by ma zaujimalo ci vsetko prislo v poriadku.Ale niekde v diskusii som citala ze uz baby odtial objednavali a ze je vsetko ok.Ja si objednavam jane a vy? 😀

sue250
21. apr 2009

caute baby mozem vas o nieco poziadat ja nemecky neviem a na tej stranke sa mi paci kocik bugaboo cameleon mozte mi precitat a napisat co vsetko je v cene? diky moc

tabibibi
21. apr 2009

Ja Jane slalom pro2008 farba urban spolu s korbyckou cena iba 508eur s postovnym!!!Musim platit vopred na ucet.Ta cena je bombova 😀 😀

tabibibi
21. apr 2009

sue250 daj do google.sk stranku o-baby.de a tam je ze prelozit stranku 😅

dadka212
21. apr 2009

ja tiež budem mať odtial kočík jané slalom pro2008 cherry bez autosedačky s nánožníkom vyjde aj s poštovným 458,40€ !!! to u nás nekúpim pomaly ani 2 roky používaný 😝
dnes sa to chystáme ísť so sestrou zaplatiť do banky, tak potom dám vedieť čo a ako 😉

inak ono ani nemusíš vedieť bohvieako nemecky, ja neviem vôbec, tiež som si to dala v googli preložiť 😉
ale objednávku sme robili pre istotu so známou, čo vie perfektne 😉 a bolo to presne tak isto, ako som si to robila ja "skúšobne" sama doma

akurát sa mi zdalo dosť dôležité, že ak ti kočík príde, tak hneď ho pozrieť či sa nestali nejaké vady pri prevoze, a až potom podpísať prevzatie 😉
odošleš objednávku a oni ti obratom pošlú na mail údaje, to zaplatíš a čakáš kým ti nepošlú mail, že ti posielajú tovar (zo slovenska im tam peniaze prídu zväčša tak do 3 dní s tým treba rátať, že sa dodacia lehota predĺži cca na tých 8 dní odkedy zaplatíš)
keby náhodou bola nejaká reklamácia až potom budeš vlastne potrebovať niekoho kto vie nemecky, nech ti s tým pomôže...

katy1979
21. apr 2009

z o-baby mame my kocik aj este dalsie dve julovky. ja som s nimi nemala ziadny problem za par dni tu kocik bol kurierom dovezený az pred barak.

tynushqa
autor
21. apr 2009

ahojte,
tak vidim ze sa nemusim bat, len neviem to objednat...pomohol by mi niekto??
my chceme sportiak jane asi 2009 amazon, ale rozmyslam este aj o 2008 cervenej, este uvidim 🙂

denisab32
21. apr 2009

tynushqa
Odporúčam toho niekoho, kto vie nemecky zabezpečiť, ten servis potrebuje skoro každý Jané minimálne raz..
Netuším aký je cenový rozdiel, no neviem, či ti za tie starosti stojí...
Bohužiaľ Babyland-autorizovaný dovozca ti ho neodservisuje 😒.

katy1979
22. apr 2009

tynushqa objednas aj ked nemecky nevies. treba to hodit do kosika. potom v bode jedna vyplnit udaje a postupne ta to bude posuvat az do stastneho konca

denisab viem ze je to mimo tejto temy ale ja som si myslela ze jane su v pohode a nie ze skoro kazdý potrebuje servis.

soficianna
22. apr 2009

..bez ohladu znacky kocika mozes servis potrebovat kedykolvek ti zacne nieco "haprovat", je x veci co spada pod materialove a vyrobne vady a je to dovod na reklamaciu.

pepies
22. apr 2009

baby a uz mate nejaku web-stranku, z ktorej chcete objednat?

denisab32
22. apr 2009

katy1979
- zvykne "padať" brzda, ale babyland to rieši rýchlo, dávajú tam pružinku majú to odobrené od výrobcu...ale na "cudzí" kočík to neriešia...
a tak isto sa stáva, že nesprávnou manipuláciu niečo ulomia a pod. (toto nesúvisí len s Jané)....ľudia sme rôzny, ako som ti už písala pri tej reakcii na tvoj príspevok toho pána...

soficianna
22. apr 2009

..mimo temy, ale ja mam "stastie" na jane kociky, ktore vrzgaju jak stara vrazda aj napriek tomu, ze ich mamicky mazu "o sto sest" 🙄 a toto nie je bohvie ake renome tak kvalitneho a draheho kocika, ide to skor dost na nervy 🤐 , jednoducho aj hocijaky kocik si vyzaduje obcas navstivit servis 🙂

tilly
22. apr 2009

sue, ale oni tam majú bgb strašne drahý na to, aby si si ho tam objednávala... v babyone alebo v leiner ho majú za 849 a môžeš si ho zobrať hneď...

tilly
22. apr 2009

teraz pozerám, že si z KE, tak to asi do viedne kvôli kočíku nejpôjdeš 😅

katy1979
22. apr 2009

soficianna ja som sa stretla s viacerým vrzgajucimi kocikmi a bolo jedno aka to bola znacka. vrzga casual jane aj per perego. asi zavisi kus od kusu

dadka212
29. apr 2009

no tak mne dnes prišiel jané, všetko prebehlo v poriadku 🙂 objednávala som z o-baby v utorok sme poslali peniaze kým im nabehli bol piatok a v piatok odoslali kočík a dnes prišiel kuriérom až domov, ešte mi ho kuriér odniesol až do bytu keď zbadal to moje brušisko 😵 čiže všetko dokopy trvalo týždeň a jeden deň 🙂

kočík zatial funguje vyzerá bez vád, takže uvidíme keď začneme používať 🙂

vachovka
30. apr 2009

Jaj Dadka cakala som kedy sa ozves ze uz ho mas.Tak ja objednam buduci tyzden. 🙂 Uz aj zmenili ceny niektore 2008 su lacnejsie.Uz sa na neho tak tesim. 🙂

dadka212
30. apr 2009

Vachovka 🙂 tak nech je všetko v poriadku, potom sa ozvi 😉

sonik28
30. apr 2009

caute baby...super, ze nakupujete online zo zahranicnych stranok...🙂

nechcem robit reklamu, ale pracujem na Europskom spotrebiteľskom centre v SR, takze keby bol akykolvek problem s reklamaciou cohokolvek, co si objednate cez net, taktiez keby ste mali problem s dorucenim objednaneho tovaru a vseobecne akykolvek spotrebiteľsky problem, kludne sa na nas obraťte a my vam pomozeme....ja som teraz doma na materskej, no bezne riesime aj problemy v suvislosti s internetovym obchodom a nie je problem...väcsinou...🙂

ja sa tiez idem pozriet na tu stranku a hadam nejaka bugina sa mi zapaci...🙂

dadka212
30. apr 2009

Sonik super, dobre vedieť 😉

sorrelia
30. apr 2009

Aj my uvažujeme nad kúpou kočíka z O-BABY 🙂 ... Môžem sa Vás niečo spýtať ?
Koľko presne stojí bankový prevod do DE ?
Koľko stojí kuriér z DE do SVK ? Alebo je poštovné v cene 😅 ?
Ďakujem 🙂 😉

denisab32
1. máj 2009

sonik28
....jej super, že tu máme takého fundovaného....

....a nemohla by si pomôcť aj slovenským obchodníkom, pretože bohužiaľ tí sa nedostnú na ceny v zahraničí, pretože každý výrobca Slovákov vníma ako chudákov na východe a obchodníci musia nakupovať za niekedy viac ako dvojnásobné ceny od dovozcu, ktorý je väčšinou česká firma....
...čo teda pomôcť tým, ktorí sa ti skladajú na plat a podporili by sme všetci spoločne slovenskú ekonomiku, nie nemeckú no a bolo by nám všetkým oveľa lepšie....

...uvediem ti príklad: od výrobcu cena za slnečník 4,9 Eur, slovenského obchodníka odkáže výrobca na české zastúpenie, ten sa vyhovorí, že má zmluvu s firmou na Slovensku a už je z toho 11 Eur nákupná cena...tak toto fakt nie je normálne, nemyslíš...tento istý slnečník predáva nemecký e-shop za ani nie 10 Eur.....takto je to s celým sortimentom nielen detského tovaru....

.....ešte čo sa týka reklamácií, určite vieš, že väčšina výrobných vád sa prejaví do 1/2 roka je to zväčša minimum, viac ich je potom a tie súvisia s nesprávnou manipuláciou....a taktiež treba poriadne čítať podmienky predaja, väčšina shopov má v podmienkach dopraviť tovar na vlastné náklady a pochybujem, že na čas reklamácie poskytnú náhradu, ako je to už bežné vo väčšine dobrých obchodov...

Takže suma sumárum:
....neviem či je až také super ako píšeš, že nakupujeme online zo zahraničia, možno pre zamestnancov ESC v SR....možno len do chvíle, ak štát nebude mať dostatočné prostriedky na prevádzku vašeho úradu a začne sa u vás taktiež prepúšťať alebo vás možno aj zrušia...zamysli sa, a ak môžeš pomôž....

denisab32
1. máj 2009

...mala som na mysli to, aby mohli slovenský obchodníci nakupovať priamo, mali možnosť ponúknuť konečnému spotrebiteľovi tovar za rovnakú cenu ako v zahraničných e-shopoch a my slovenský zákazníci sme nemuseli tráviť dlhé hodiny za počítačom a hľadať, kde je to najlacnejšie....

sorrelia
1. máj 2009

denisab

a prečo slovenskí obchodníci nemôžu nakupovať priamo od výrobcu 😨 ?
Čo, alebo kto im v tom bráni ?

kelila
1. máj 2009

Pre Sorrelia,
ja som si objednala kočiar cez o-baby.de minulý týždeň. Objednala som kočiar trojkombináciu Jane Nomad 2008 za cenu 548,- Eur (v kamennom obchode na Slovensku v mieste môjho bydliska tento stojí 780,- Eur). Poštovné na Slovensko stálo 9,50 Eur. Môžeš platiť aj prostredníctvom PayPal. Po odoslaní objednávky a zaplatení, som dostala mail s číslom sledovania zásielky, ak by som chcela sledovať, kde sa odoslaný tovar momentálne nachádza. O tomto nemeckom e-shope som sa dozvedela od dievčat v téme „ kde kúpiť najlacnejší kočiar Jane Slalom 2008“, a tie ktoré si objednali cez e-shop o-baby.de boli spokojné, kočiar prišiel v priebehu 5 - 7 dní. Ako som už písala v inej téme, ja mám len dobré skúsenosti s nakupovaním vecí cez internet.

Pre Sonik28
Ďakujeme za Tvoju ponuku pomoci. Nič si nerob z príspevku od Denisab32, tá zvyčajne na tomto fóre len prudí a prudí. Dôvody si môžeš domyslieť aj sama ( Zrejme jej nevychádza biznis plán lacno kúpiš – draho predáš). Som rada, že sme v EÚ, mimochodom je to dnes už 5 rokov čo SR je v EÚ, kde platí princíp slobodného pohybu tovaru a osôb, a nie som odkázaná na milosť a nemilosť slovenských obchodníkov a ich spôsoby. Práve jej chovanie na fóre ma utvrdilo v tom, že v nakupovaní cez on-line obchody budem pokračovať. Chvalabohu výkonnosť slovenskej ekonomiky ( a aj Tvoje pracovné miesto ) nezávisia len od tržieb v maloobchode, ktorý pravdepodobne prevádzkuje Denisab32. Zdá sa, že Deniska je odborníčka aj na ekonomiku, právo.....vrátane chovu akvarijných rybičiek.

Chcem sa vrátiť k zmyslu tohto fóra, ktoré mi viackrát pomohlo zorientovať sa v mnohých veciach v pozitívnom slova zmysle. Vďaka príspevkom mnohých snažiliek, tehuliek a mamičiek, ktoré poskytnú cenné rady, tipy.... a neprudia, má toto fórum význam.