Kočík z nemeckej internetovej stránky. Máte skúsenosť?

tynushqa
20. apr 2009

Ahojte,
chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenost s nemeckym internetovym obchodom o-baby, pripadne inym, ci mu prisiel kocik v poriadku, ako sa to plati ci pred alebo po ,a ci by bol niekto nemecky hovoriaci ochotny pomoct mi s objednavkou pretoze ja ani manzel nevieme po nemecky 😀
Dakujem pekne

denisab32
1. máj 2009

pre sorrelia
....neumožňujú to zmluvy, ktoré boli podpísané s mnohými firmami pred tým ako sme vstúpili do EÚ, niečo sa predsalen podarilo, napr. firma Romer už pochopila, že Slovensko je na rovnakej úrovni ako naše okolité štáty....čiže ceny v priebehu roka sa dostali na úroveň Rakúska....

pre kelila
....skús uhádnuť komu ide 19% Dph, a prečo okolité štáty ju majú nižšiu?....
....čo sa týka môjho vzdelania, tak ho mám vysokoškolské....ak ti ide len o to....a ak chováš rybičky ty, tak dúfam, že sa ti darí...pracovala som istý čas v štátnom sektore a minimálne 1/2 zamestnancov je tam zbytočná... skús uhádnuť kto sa im skladá na plat?....
.....ja žiaden obchod neprevádzkujem, ja som len ten, čo sa snaží s výrobcami komunikovať a presviedčať ich, že Slovensko nie je krajina, kde chodia spávať líšky, tak ako nás ohovorili pred pár rokmi naši susedia....a ak si nepochopila, o čo tu ide, tak je to smutné....ide o to, že problém nie je v slovenský obchodníkoch....
.....probém je taktiež v prezentovaní nášho štátu, viď. Rakúsko - máme sa od nich čo učiť...

"Kelila" prajem ti len to, aby si mala so zahraničím aj v budúcnosti len a len dobrú skúsenosť aj v čase núdze....

dadka212
1. máj 2009

Sorrelia ja som platila bankový prevodom a všetky náklady som zadala, že znášam ja a to je cca 10€ takže k cene kočík si prirátaj cca 20€ za prevod bankou a poplatky to bude asi to poštovné 😉

Kelila nemyslím si až tak, že Denise ide o to, že jej nejdú kšefty 😖 ona vie, že kočíky proste bývajú kazové, občas potrebujú reklamovať atď. a proste keď niekto nevie nemecky alebo nemá niekoho kto vie, tak to môže byť troška problém dohovoriť sa na reklamácii a ešte aj to, že ako to pošleš, koľko ťa to vyjde atd. sú to potom ďalšie náklady 😝

mne to napríklad takto vyhovuje, lebo som nechcela nejakú polskú ťažkú haraburdu tak som to riešila takto, keďže nemám peňazí nazvyš a nejakých ušetrených 300€ je dosť...a keby náhodou trebalo reklamáciu, tak predsa je to iné, lebo nejakých pár € sa doma nájde na prepravu, lepšie ako dať naraz takú sumisko len za kočík 😝

sorrelia
1. máj 2009

denisa

mám pocit, že na tomto fóre túto otázku určite nevyriešime 🙂 😉
to by sme museli sedieť niekde inde, a nie pri PC a našich detičkách 😅
Pravdou však je, že aj ja si chcem kúpiť lacnejší kočík 😉 , a lacnejší je v Nemecku. To je holý fakt, a stým žiadna z nás nič nenarobí- aspoň nie tu a teraz.
Ďalšia vec je aj tá, že všeobecne produkty tej istej značky napr. aj z Nemecka sú kvalitnejšie, ako tie dovážané k nám. Teda aspoň ja mám tú skúsenosť 🙂

denisab32
1. máj 2009

dadka212
...dik, že si ma pochopila....

....chápem aj ja teba....no možno neuveríš, ale slovenský predajca má vyšší nákup od autorizovaného dovozcu...ale na druhej strane, každú aj neoprávenenú reklamáciu vždy vyriešia na ich náklady v prospech zákazníka....

denisab32
1. máj 2009

sorrelia
...máš pravdu, že my to tu nevyriešime...ale ja sa pokúsim opäť v septembri v Kolíne jednať....

...ešte na margo kvality, aj prášky na pranie tej istej značky predávané u nás sú horšie ako tie, čo sa predávajú v Rakúsku....

dadka212
1. máj 2009

Denisa ja ťa úplne chápem, viem ako to myslíš 😉 a viem, že tunajší predajcovia majú vysoké nákupné ceny, len proste nemôžem si dovoliť investovať toľko do kočíka, tak som to riešila takto 😝
je to podobné ako keď si ludia z BA chodia nakupovať do Hainburgu je to lacnejšie a presne ako píšeš aj kvalita napr. práškov, aviváže a aj potravín je lepšia ako tu u nás 😖

pôvodne som chcela Teutoniu bola som aj v BM ale odradila ma hlavne tá cena 😔 (tá je skoro rovnaká aj v DE aj v CZ aj tu na SK čo som videla na nete) inak je to kočík mojich snov a možno sa pokúsim po nejakom pol roku predať Jané a niečo doložím na Teutoniu 😵

Inak mamina je teraz vo FR a som sa jej pýtala, nech sa popozerá na ceny niektorých kočíkov, čo som mala vytipované a boli podobné ako tu na SK 😕

denisab32
1. máj 2009

Dadka
...tie ceny by boli u nás znesiteľné, len tie platy v SR by mali byť vyššie, aby sme ceny nemuseli riešiť....

kelila
1. máj 2009

Dala som sa takpovediac " strhnúť" skôr charakterom, spôsobom akým napísala Denisa príspevok a adresovala ho Sonik28. ☹
Tiež nakupujem cez internet mnohé veci z dôvodu, že sú lacnejšie ako u nás v kamenných obchodoch. A ušetrené peniaze za kočík chcem investovať do ďalších potrebných vecí pre drobca.
Bola by som tak rada, keby som mohla všetku výbavičku a aj kočiar nakúpiť v jednom obchode kdekoľvek na Slovensku. Ale bohužiaľ ceny sú tak premrštené, že som bola nútená oblečenie pre bábätko kupovať trebárs v obchodoch v UK, v Rakúsku, v ktorých cena a mnohokrát kvalita tovaru sa nedá porovnať s tým, čo sa dá kúpiť u nás. Chcela som napr. včera kúpiť monitor dychu v kamennom obchode u nás a keď som chcela dojednať s predavačkou aj minimálnu zľavu s odkazom aj na to, že sa v Poľsku dá kúpiť aj o tretinu lacnejšie, tak ma odrovnala tým, že si ho mám ísť kúpiť do Poľska. 😝
Ale máte pravdu, že ceny, kvalitu a ani platy na Slovensku na tomto fóre nevyriešime.

denisab32
1. máj 2009

kelila
...ani ja som pred pár rokmi netušila s akými maržami pracujú na Slovensku obchodníci, je to na zaplakanie 😢 ....

Ja dúfam, že v blízkej budúcnosti, nebudeme musieť pre ceny "utekať" za hranice....

sorrelia
1. máj 2009

denisab
prajem veľa šťastia 😉 ... Veru bolo by lepšie, keby sa tie ceny dorovnali. Len nie smerom nahor 😀

mark33
2. máj 2009

Ja si myslím, že 30% marža z ceny kočíka je dosť 😉

pepies
4. máj 2009

ahojte,
tak to som vobec netusila, ze slovenski maloobchodnici nakupuju za vyssie ceny ...... skutocne je to pravda?

u nas je vela obchodov, ktore dovazaju tovar z polska, a nemaju 30% marzu, ale 100% ....... myslim tym hlavne detske oblecenie a detske doplnky ...... no z kocika by mohlo kludne niekomu stacit aj 10% no nie?
ide ma rozhodit, ked obycajne detske pancusky, ktore kupis v polsku za 3 EUR tu v pohode predavaju v obchode za 6 EUR. vsak ked maju odbyt, tak preco nie............. treba mysliet aj na tych, ktori nepotrebuju porovnavat ceny a jednoducho si mozu dovolit nakupit kedykolvek a kdekolvek ..... 😉

tiez uz dlho tvrdim, ze prasky, ktore mame my nie su take kvalitne, ako ked nakupim v Rakusku, nikto mi to neveril. Dokonca aj caj Milford kupeny u nas nie je taky, ako ked si ho kupim v Rakusku, je to normalne?

Hoci som donedavna este nebola taka "ostrielana" a kocik som si kupovala cez slovensky netovy obchod a vysiel ma dost draho, vdaka tomuto foru tiez vsetko riesim cez zahranicne netove shopy.

Kelila, nezda sa mi, ze Denisa32 by hovorila od veci, to co napisala, malo aj hlavu aj patu, tak nechapem, preco sa tolko rozculujes, ved toto je forum, no nie???? Myslim si, ze Denisa 32 nechcela nikoho urazit, kym Tvoj prispevok by ma asi urazil..........

katy1979
4. máj 2009

pepies je to pravda ale nebola by keby nakupvali priamo od vyrobcu. bohuzial existuje take nieco ako oficialny dovozca a ty ako predajca musis nakupovat cez neho. a kedze dovozcovia chcu tiez zarobit tak predavaju za drahsie.
bohuzial pre nasich obchodníkov a chvalabohu pre zákaznikov ze v okolitých krajinách sa dá nakupit za lacnejsie.

pepies
4. máj 2009

katy1979 vdaka za vysvetlenie.........
samozrejme ze inac to vnima spotrebitel a inac predajca ..........
my "spotrebitelia" budeme vzdy nakupovat tam, kde sa nam to najviac oplati .... 😉

katy1979
4. máj 2009

pepies ja som tiez iba spotrebitel ale presne tak nakupujem tam kde sa mi to oplatí.

tilly
4. máj 2009

ja teda chodím už dááávno nakupovať do rakúska a teda hlavne k tým práškom a potravinám, tak tam sú lacnejšie a neporovnateľne kvalitnejšie, skúšali sme porovnávať jahodový džús istej značky, bolo to z tej istej výrobnej linky, ten istý dátum spotreby, jeden kúpený v penny markete v haine a jeden v bille u nás a každý bol úúúplne iný, od farby, cez vôňu a chuť, samozrejme, že ten z penny bol asi o (vtedy SK) 10Sk lacnejší... no sila... k tým cenám kočíkov, je to sila, keď si niekto hádže ceny podľa svojej potreby, ale máme na výber, tak jasné, že si vyberieme to, čo nám vyhovuje viac 😉 ak sa dovozca nespamätá, tak nič nepredá...

pepies
4. máj 2009

katy jasneeee, ja som to myslela vseobecne ..... 😉

sorrelia
4. máj 2009

Ahoj dievčatá, kúpila si niektorá z vás kočík Jané Slalom z kolekcie 2009 ? Neviete mi povedať, aký je ten nový materiál, z ktorého kočíky robia ???

denisab32
4. máj 2009

....k tým maržiam sa ťažko vyjadruje, ak by to bolo 30, bolo by to viac ako fajn, ale väčšinou je to podstatne menej...a treba si aj uvedomiť, že nie je zanedbateľná Dph, ktorá je 19...berie si štát....bežný spotrebiteľ nevníma náklady, ktoré má predajca....napr. len platobný terminál zoberie napr.2- 4% z celej sumy nie z marže a to podstatne zníži celkovú maržu...ale o to tu teraz nejde....

....mne skôr išlo o to, poukázať na to, že je viac ako nepríjemné, ak si človek zabezpečí tovar zo zahraničia a očakáva servis, náhradné diely od slovenských predajcov....je to komplikované....aj preto som napr. práčku kupovala tu na Slovensku, nie v Nemecku, kde by ma vyšla o 200 Eur lacnejšie...a dúfam, že mi opäť poslúži aspoň 10 rokov ako tá predchádzajúca...

....tak ako som už písala, niektorí dovozcovia aj neoprávenené reklamácie vyriešia na ich náklady, takže i tieto veci sa odrazia na konečnej cene, ale ten cenový rozdiel by nemal byť až taký výrazný....
....v zahraničí vzhľadom na podstatne vyššie platy berú napr. kočík ako spotrebný materiál, ktorý použijú a vyhodia alebo darujú...u nás na Slovensku to funguje úplne inak, no možno s poľskými lacnými kočíkmi podobne....

sorrelia
4. máj 2009

"""....mne skôr išlo o to, poukázať na to, že je viac ako nepríjemné, ak si človek zabezpečí tovar zo zahraničia a očakáva servis, náhradné diely od slovenských predajcov....je to komplikované....aj preto som napr. práčku kupovala tu na Slovensku, nie v Nemecku, kde by ma vyšla o 200 Eur lacnejšie...a dúfam, že mi opäť poslúži aspoň 10 rokov ako tá predchádzajúca... """

Nepríjemné ? Hm. Ak to vezmem hypoteticky, že mám kočík už po záruke, a z druhej ruky, a náhodou sa mi na ňom niečo pokazí, bolo by pre mňa normálne ísť za predajcom takýchto kočíkov a slušne ho požiadať o servis, s tým, že si ho na svoje náklady zabezpečím 😉. Na tom nevidím nič nepríjemné. To je už len o ľuďoch. Je to obchod. Ja žiadam službu, za ktorú si aj zaplatím. Je len na predajcovi, či mi je ochotný vyhovieť.
Btw. obchodníka nemusí zaujímať odkiaľ mám ja kočík 😕, či mýlim sa ? Obchodník spovedá zákazníka, kde nakupoval ? A na základe toho mu poskytne servis, ktorý si je ochotný zafinancovať z vlastného vrecka 😕?
Nám je všetkým jasné, že nemôžeme žiadať u slovenského predajcu záručný servis na kočík kupovaný z inej krajny 🙂 😉

katy1979
4. máj 2009

kočik je dva roky v záruke, ak sa naozaj pokazí no hold poslem ho do nemecka ak bude po zaruke tak mi je to jedno aj tak si servis platím.
mne by sa to oplatilo aj pracka. ak sa pokazi zavolam servisaka a ak to bude blbost za pár stoviek tak to dám opravit ak niečo vacsie tak ju zabalím a poslem naspat.
ja nemam vo zvyku reklamovat aj tak veci aj ked su v zaruke. z detskej vybavy by som musela reklamovat asi vsetko od kočíka cez postielku az po vysoku stoličku a na to ja nervy nemám.

mark33
4. máj 2009

Katy - nikto ti na kočík dva roky záruku skutočne neposkytne. v skutočnosti je to tak, že po roku niekedy aj skôr ti reklamáciu zamietnu z dôvodu, že ide o bežne opotrebenie kočíka - česť výnimkam..

K tým cenám, čo tu boli spomenuté za pančuchy z poľska, predpokladám, že nie každý predajca si zájde pre tovar do poľska, z poľska to dovezie niekto, kto si na to hodí svoju maržu, predajca to len kúpi od veľkoodberateľa, preto je cena nižšia a treba prihliadnúť aj na terajší kurz zloteho voči euru, čo je len momentálna situácia, ktorá o pár mesiacov nebude.

A ako tu už spomínala Denisa, tak existujú nie len autorizovaný predajci, ale často aj výhradný, proste od iného dovozcu sa kočík na slovensku kúpiť nedá, preto si taký výhradný dovozca často účtuje neprimeranú cenu..;

denisab32
4. máj 2009

....ono je to o tom, že ak je kočík naozaj kupovaný u nejakého predajcu, tak veľakrát sa náhradný diel zoberie z nového kočíka a diel sa doobjedná...dodávka náhradných dielov je niekedy aj 2-3 mesiace....to je nadloho....už to necháme radšej tak 😉 ....

....ja si neviem predstaviť pri 2 deťoch byť bez práčky viac ako týždeň, nieto ešte viac ako mesiac 😖...tak preto som kupovala tu....

katy1979
- keby všetci boli ako ty 😅 , vieš čo chodia reklamovať- po roku a pol zlomená kefka na čistenie fliaš za 4 Eur-á 😝 , topánočky zodraté v prednej časti od odrážadla - s tým, že po vyreklamovaní chcem o číslo väčšie 😠 ....pracovníčky zo SOI by vedeli o tom písať romány....

pepies
4. máj 2009

ja nevidim problem v reklamaciach, vsak ked sa nieco pokazi, hladam alternativy, aby to bolo funkcne .......
ja som tusim este tiez nic nikdy v zivote nereklamovala .......

evicka1
4. máj 2009

kocky prosim o radu- chcem si objednat kocik concord fusion radon ale tu stoji este stale 12000. znama si ho objednavala nejak z nemecka a bol za 7000 😕
v zivote som zo zahranicim nekomunikovala. ako to robit a kde hladat kocik?

dadka212
4. máj 2009

Evicka skús si zadať do google.de napríklad : kinderwagen concord fusion radon a vyhodí ti to nejaké stránky, ja som tam našla najlacnejší za 269€ ale zas nehladala som nejako intenzívne 😀

a komunikovať ako na ktorej stránke, ale ono si to môžeš dať, keď ti google vyhladá, tak tam vedla je preložiť stránku a máš to v akej takej slovenčine a keď si už nájdeš kočík a stránku z ktorej chceš objednať, tak ti určite niekto pomôže ak nevieš nemecky...

moko123
10. máj 2009

evicka1
mysliš takyto http://www.o-baby.de/katalog/concord/concord-ne...

skus si prejst celu tu stránku pri farbach a rok je vždy lacnejši

kelila
14. máj 2009

Dievčatá zabudla som Vám napísať, že mi prišiel kočiar objednaný cez o-baby.de v poriadku, ale moju obrovskú radosť mi pokazila nedoručená taška na kočiar - wickeltasche 😝, ktorá mala byť súčasťou. Myslela som, že ma porazí... Ale som im hneď napísala mail, tak ju na druhý deň poslali na ich náklady. 😅 . Takže vyzerá to na serióznu spoločnosť, hrozne sa ospravedlňovali....

dadka212
14. máj 2009

Kelila tak to je super 😉

Moko tebe ešte neprišiel?

slavkicek
14. máj 2009

ahojte,

baby mate niektora skusenosti s touto strankou?
http://www.kidsroom.de/cgi-bin/kidsroom.shop/4a...

rozmyslame, ze by sme od nich objednali kocik CF ale nevieme ako to tam funguje dakujem