Kočík zn. Bertini (austrálska značka). Máte skúsenosti?

viiila76
5. jún 2008

Má niekto skúsenosti s týmto kočíkom?
Mne sa osobne veľmi páči, podľa toho, čo som sa o ňom dozvedela zo stránky, má zatiaľ jediný všetko, čo od kočíka očakávam... 🙂 i keď som ho ešte nevidela naživo.

sasikas
12. jan 2011

@skippy7 -hej sportova cast je oproti inym uzsia.....ale nasa mala ma 9 mesiacov a zatial v pohode aj s fusakom.....len ked das fusak tak uz tam nedas original nanoznik bertini.....no kazdy si musi zvazit co mu najviac vyhovuje....pre mna bola priorita aby sa mi kocik zmestil do maleho kufra auta, aby sa lahko skladal, zmestil sa do vytahu a samozrejme dobre vyzeral 😀 ....a po tejto stranke bertini splnil moje ocakavania.... 😉

nyc
12. jan 2011

@skippy7 moja ma tiez 9 mesiacov ale vyzera ako rocna a s fusakom si tam rochni v pohode. nanoznik tiez na fusak nepouzivam bo je malicky ale ked mas dobry fusak tak babu urcite nebude zima.
ale nabuducu zimu uz neviem ci sa don s fusakom zmestime, ked pojdeme na dlhsiu prechadzku...

mi2
12. jan 2011

🙂 Mile sasikas a nyc .... ja Vas ukludnim mozno s mojim synacikom, mam babatko, ktore ma 18 mesiacov, je tak normalne velky, mozno trosku mensi ako rovesnici, ale len patrne, no a v 18 mesiacoch chodime v sportovom Bertini X2, mam v nom ten klasicky velky (este po mne 😀 ) teply fusak a dokonca na nom pekne nanoznik :o) Kocik mi uz 18 mesiacov chvália 😉 Ja som velmi spokojna ... No a uplne suhlasim so sasikas, mala som presne take iste kriteria pri vybere a červeny B X2 ich splnil a stale splna 🙂 hlavne preto, aby bol lahucky a sikovny .....

skippy7
13. jan 2011

@sasikas
@nyc
@mi2
dakujem za odpovede....ešte sa chcem opytať, že či ste využivali to prehadzovanie tej športovej časti, lebo to bolo jedno z mojich kriterií, ale neviem, či je to naozaj také doležié,v praxi....hmm??

nyc
13. jan 2011

@skippy7 my jazdime v sportovom od pol roka a doteraz ho pouzivam otoceny smerom ku mne, chodime von hlavne spinkat takze som rada ked na malu vidim ze spinka. kebyze sa mam rozhodovat o nejakom kociari v buducnosti, zase by to bolo jedno z mojich kriterii, je to super vec. a este je pre mna dolezite ze sa da polohovat do uplnej roviny, a nie tak ze ked hlava ide dolu, nohy idu automaticky hore, ako je to u inych kociarov.

sasikas
13. jan 2011

@skippy7 - my sme v sportovom od cca 4,5 mesiaca a tiez mam malu vzdy smerom ku mne....akurat raz som ju skusila dat v smere jazdy ale bola som nervozna ze na nu nevidim....mozno ked bude vacsia tak budeme viac vyuzivat to ze sa da dat aj v smere jazdy...zatial nam to vyhovuje takto.... 😉
@mi2 - vazne sa ti zmesti fusak a este na to nanoznik?....fiiiha musim vyskusat... 😅 aj ked je pravda ze ani ked boli velke mrazy som v podstate nanoznik ani nepotrebovala....som dala malej do fusaku deku a bolo.... 😉

mi2
13. jan 2011

Ahojte, co sa tyka jazdy v oboch smeroch, my sme uz velky borci 🙂 a tak vyuzivam obe moznosti, cize casto prehadzujem, ked buva, tak ako spominala myslim Nyc mam malinkeho k sebe, ale ked vstane, ja ho i nalozeneho prehodim opacne, aby sa kukal a aby som k tomu videla i ja na neho, odostriem si tu vrchnu clonu a vidim i na maleho 🙂
No a SASIKAS, ja som tiez citala, ze sa velky fusak nezmesti a ze je to uzky kocik a tak som pred Vianocami zhanala univerzalny nanoznik, no predsa som to skusila pekne poupratovat - maleho synceka, velky pamätny fusak, v nom i zimne topanky (pekne poumyvane 😉 ) a original cerveny bertinovsky nanoznik (original je original) a ĽaĽaHo, pekne to sadlo a usetrila som cca 17 € dobre, nie? Ozaj, my sme boli v hlbokom do konca deviateho mesiaca a v sportovom sme boli teda zaciatkom desiateho mesiaca...., pekne sme vyuzili i hlboku vanicku....

matavranka
13. jan 2011

Ahojte baby, aj ja ma X2 a som s nou velmi spokojna. Mala ma este len 3 mesiace, takze sme v hlbokom a pekne mame fusak , deku, super sa sa zmestime. Len sa chcem opytat cic neviete kde kupim nahradne kolieska, lebo uz teraz su tam kamienky a neviem ako bude vyzerat po zime

matavranka
13. jan 2011

@nyc
@jajulienka Ahoj , prosim Ta kolko ta stali tie nahradne kolieska? a aka bola doba dodania<
dakujem

nyc
13. jan 2011

@mi2 fíha, do 9 mes. vo vanicke, obdivujem... tak moja sa uz ako 5-mesacna do tej vanicky pomaly nezmestila a vytiahli sme sportak presne v den jej polrocnin. bo vanicka ma 72 cm a tolko mala aj Kvetka ked mala 6 mesiacov... preto je take super ze sa da aj sportak polohovat do uplneho lahu 🙂

mi2
13. jan 2011

@nyc My sme mali polroka v zime 10. januara a tak sa nam este nechcelo do sportaka a nas malinky bol a je drobec, tak uplne v pohode, len uz si ma doberalo okolie... 🙂 On je k tomu este aj velky pohodacik, tak vobec nepotreboval v kociku hapat. Ked sa kocikoval, tak buval, alebo kukal na nebicko 🙂 Doteraz sa rad vozi v kociku...
Vasa malinka Kvetka je milucka na fotocke 🙂 Ozaj nemali ste k Bertini kociku original vajicko Bertini?

sasikas
14. jan 2011

@mi2 no presne este pred zimou som aj ja uvazovala, ze kupim ten univerzal nanoznik.....ale nakonec som si to rozmyslela....ked je dobry teply fusak tak fakt uz ten nanoznik ani neni treba....ja som skor myslela ze ho vyuzijem ked bude husto snezit a tak...ale to zas dam igelit a hotovo.... 😉
a veru fakt pekne dlho ste vydrzali vo vanicke....my sme uz po 4 mesiacoch isli do sportoveho, lebo vo vanicke mala nechcela byt ani za svet....vrestala a stale na ruky som ju musela brat....tak ze jeden den vyskusam sportovy a odvtedy pokoj....vydrzi v nom aj 2 hodinky a je spokojna.... 😅

skippy7
14. jan 2011

dievčatá a mate k tomu kočiku aj ten stojan a lehátko? využivate to? lebo teraz to predavaju ako sadu....

sasikas
14. jan 2011

@skippy7 -mame aj ten multifunkcny stojan ale ten sme nevyuzili ani raz....a tu hojdaciu cast, sme zoparkrat vyuzili ked bola mala mensia, tak ze som na to naklikla vanicku a pohojdala som ju v tom...celkom dobre mi v tom, spinkala....v podstate to mala ako kolisku.... 😉 ale urcite by sme prezili aj bez toho...zas az tak casto sme nevyuzivali.... 😅

maca_p
14. jan 2011

kvoli tejto teme som sa prihlasila aj do MK 😀 doma sme tiez bertini pozitiv, mame X6 a pouzivame ho ho uz 22 mesiacov. mali sme akurat jeden defekt.
prcka sme vo vanicke mali asi len 5 mesiacov, a od vtedy ako sme ho vo vanicke posadili tak uz sa nechcel v lahu vozit. uvidel, aky je svet krasny z vysky 😵 😵 . od vtedy bruzgame v sportiaku. tuto zimu som si myslela, ze bude uz len chodit po svojich, ale len co ho obleciem tak si vylezie do kocika... davam fusak happy baby, nanoznik uz nedavam. ten v podstate vyuzivam na jar a jesen. podla mna je to jeden z naj kocikov na trhu a ak by som si mala znova vybrat, tak idem jedine po tejto znacke. vyborny na manipulaciu, na tlacenie staci jedna ruka, netreba ho rozkladat do oktavky ho narvem cely v jednom kuse, jednoduche skladanie konstrukcie, pre mna proste no.1. o chvilu cakame druhe bejby, tak dufam, ze nesklame a vydrzi este nasledujuce dva roky 🙂 🙂

nyc
14. jan 2011

@mi2 mame aj vajicko aj ho sem-tam pouzivame nakliknute na kolesa. a vy? ale pravdupovediac, nabuduce by som uz kupila sofistikovanejsiu autosedacku, teraz sme kupili romerku od 9 kg a to je uplne ina kategoria, bertini autosedacka je fakt iba taka polystyrenova skrupinka.

mi2
14. jan 2011

To multifunkcne zariadenie sme nevyuzivali ....

@nyc ... my sme nechceli cierne vajicko (bolo len take v predaji) a tak sme Bertini vzali bez originaneho vajicka, ale par krat mi chybalo, ze to neorigin. som nemohla nakliknut... no boli sme zasadne proti cokolvek ciernemu co sa tykalo babatka... No a myslela som, ze to je super sedacka, ved bola podla mna draha pomaly ako Romerka, aj preto sme nevzali Bertinovske.... No napriek tomu by som do buducnosti chcela prikupit aj origos vajicko prave pre to nakliknutie, nebudete predavat? My sme kupili sedacku do 18 kg len teraz v 18 mesiacoch, doteraz sme boli vo vajicku 🙂, no vsak som spominala, ze maly je drobec, ale nase vajicko bolo prespekulovane, tak sa v nom vozi v druhom auticku 🙂

@maca_p ..bertini pozitiv... 😀 to je mile, teda tak by sa mohla volat i tato tema 🙂 , na jej zaciatku som prispievala len ako novozaujemnkyna o Bertini, no a teraz som skusena Bertinacka...i mna osobne tesi, ked je "nas" kocik ocenovany...tak nech sa i novemu babatinku dobre vozi v Bertinaciku... 😵

nyc
15. jan 2011

@mi2 kocik aj so vsetkym predavat budem, len som este nerozmyslala ci vsetko naraz alebo po castiach... vlastne ak by si mala zaujem mozem ti potom vajicko posunut. mame oranzove. a korbu cervenu a sportak zeleny... proste vyskladany farebny kociar, aby nas nezacal nudit 😉

jajulienka
22. jan 2011

@matavranka Doba dodania bola skoro 3 mesiace, pretože mali nejaký problém s kontajnermi. Za normálnych okolností to malo trvať cca 2 týždne. Jedno koleso vyšlo 20e.

maca_p
2. feb 2011

baby mate niektora skusenost so skejtikom na bertini? ofic, stranka ma jeden druh a ten je urceny pre X4. ja potrebujem na X6. uspokojim sa aj s univerzalnym skejtikom.

lucinka86
6. feb 2011

@mi2 ahojky az teraz som sem zabludila a zistila ze ste popismenkovali uz celu dalsiu stranu.......neviem ako by to bolo s tou malbou na tej vyblednutej farbe, a kedze nam ani original australsky vyrobca nedokazal pomoct (ani s dodanim striesky, dokonca ani s dodanim novej latky) tak sme sa rozhodli ze skusime dat presit striesku na ruby (lebo vlastne ta druha vnutorna oranzova strana nieje vyblednuta) a tak sme to odniesli krajcirke dufam ze dost sikovnej na to aby to dokazala urobit pekne 🙂) na konci februara vam dam vediet ako sme dopadli 🙂) drzte nam palce 🙂)
my sice este nemame mimino na svete ale ked ste sa tu uz bavili o velkosti sportovej casti tak bol u nas na navsteve moj 2 rocny bratranec tak som ho tam posadila a ta sportova by mu bola snad aj do 3 rokov....takze toho sa fakt nemusi nik obavat (jedine zeby niektora mala velmi velke babo co sa samozrejme moze stat) uvidime ake bude nase 🙂)

lucinka86
6. feb 2011

Baby a nechcela by niektora predat multifunkcny stojan prosim? byvame totiz na 3.poschodi bez vytahu....a konstrukciu budeme nechavat v pivnici takze hore budeme vynasat len sedacku/vanicku/vajicko a tak by sme to potrebovali doma naklikavat.....a citala som tu ze niektore z vas ho vobec nevyuzivaju tak len ci nahodou ho niektora nechce predat 🙂

susana28
13. feb 2011

Baby, zmestí sa mi bertini x6 aj do malého autíčka ako je renault twingo?

sasikas
13. feb 2011

@susana28 mne sa zmesti x2 do seatu ibiza v pohode.... 😉 ale x6 ma myslim sirsi ten podvozok, nie?...ono by to bolo najlepsie vyskusat....

susana28
14. feb 2011

@sasikas - ďakujem, dnes som pomerla kufor, tak vojdeme ltt, ale nejak to tam napracem🙂
Holky, neviete mi povedať, nedá sa dokúpiť základňa do auta na autosedačku bertini?

sasajka
25. feb 2011

Ahojte kočky, kočík bertini X2 som kúpila malej ako prvý kočík, v červenej farbe, boli sme s ním spokojní, farba nevybledla, bola žiarivá aj v čase, keď sme ho predávali ďalej 🙂 Jediné, čo mi trochu vadilo, že v snehu som sa s ním trápila, nie veľmi, ale hladko to nešlo 🙂 Ostala mi hlboká vanička, keby náhodou niekto... 😎 😎 Kočík je dizajnovo krásny, veľakrát ma zastavili maminky na ulici a pýtali sa 🙂 Pre tých, ktorí sa rozhodujú, tak ja za seba odporúčam 😉

katkaaalex
14. mar 2011

AHojte dievcence, mam otazocku - aka je rucka na Bertini X6, da sa dostatocne vysunut? Premyslam nad tymto kocikom no neviem ci by MM nezakopaval do koleciek. A tiez ci mate neiktora skusenost so skejtikom. Dakujem 🙂 🙂 🙂

ivanasss
22. mar 2011

Ahojte,

ja by som sa chcela spýtať či niektoré z Vás nemajú ešte na predaj vajičko ku kočíku bertini, typ asi nemusím pisať to by malo sedieť na každý typ, nie?

katkaaalex
22. mar 2011

Ahojte dievcence, pouzivate niektora z vas slnecnik na bertini? Ak ano, aky? Dakujem 🙂

sasikas
25. mar 2011

@katkaaalex ahoj..ja som slnecnik minuly rok kupila..ale napamatam si znacku...stale mi to z kocika padalo....pride mi to dost neprakticke....nabuduce by som asi radsej zvolila slnecnu clonu... 😉