Kočík zn. Bertini (austrálska značka). Máte skúsenosti?

viiila76
5. jún 2008

Má niekto skúsenosti s týmto kočíkom?
Mne sa osobne veľmi páči, podľa toho, čo som sa o ňom dozvedela zo stránky, má zatiaľ jediný všetko, čo od kočíka očakávam... 🙂 i keď som ho ešte nevidela naživo.

krista
13. okt 2008

nejbe • 37tt • 6. srpen 2008 v 19:34
Máte někdo zkušenosti s tímto kočárkem? (Bertini x4 lite) Nikde jsem o něm nic nenašla, tak snad jsem hledala dobře.

enika
13. okt 2008

pammy, neviem, ci uz nie je neskoro na moju odpoved, ale ten kocik je praveze uplne lahucky. Ja mam X6 a ten je aj fantasticky ovladatelny, este nikdy sa mi neskrizili kolieska. Kazdy den ho vlacim hore dole schodmi (mame vytah na medziposchodi) a nemam s tym absolune ziaden problem. Ked si nakliknem sportak, tak ten je este lahsi ako korba.

weronique, musim aj ja uznat, ze sa Ti tam mala zmesti. Dcerka ma tiez 4,5 mesiaca a stale ma do dlzky dost miesta, urcite do 6 mesiacov, ale tiez asi pojde skor do sportaku kvoli tomu, ze je zvedava. Co sa sirky tyka je tiez uplne v pohode, ma tam teplucko, dokonca ked das dole tu vnutornu latku, mozes tam hodit aj fusak, kedze Ti vzinkne dost miesta. Tiez som pozerala na tu sportovu cast, ci bude dost siroka, lebo je uzsia ako napr. casualplay, ale myslim, ze bude ok. Inak zatial som s nim velmi spokojna, urcite by som nemenila.

weronique1
15. okt 2008

enika:
ahoj, uz som preliezla vela obchodov z kočíkmi, ale bertini ma zatial ako jedniný presvedčil a spĺňa 95% našich požiadaviek na kočík - ovládatelný / ľahký / vanička v normálnej výške = nemusíš sa stále zohýbať k dieťatku / image tiež nie je na zahodenie / kvalitný materiál...
veľkosť vaničky je jediná vec, nad ktorou váhame
vybrali sme si x2, lebo sa nám najlepšie zmestí do auta a kupovať ho budeme rozhodne cez internet z ČR, nakoľko tam ušetríme 3.000 a ešte dostaneme tašku ku kočíku zadarmo :o)

monika222
15. okt 2008

ahojte všetky.
Mne sa pôvodne tiež páčila X2, ale stretla som sa s dvomi kočkami, ktoré ju majú, a jedna nebola spokojná s vaničkou, nakoľko dieťa malo 4 mesiace a vanička už bola pomaly malá a druhá kočka mala zase 14 mesačnú dcéru a bola nespokojná so športovou časťou, nakoľko tá bola už pre dieťa malá...
To len pre zaujímavosť - tieto skutočnosti ma dosť odradili od jeho kúpy, teraz rozmýšľam na concord fusion alebo peg pérego skate.

enika
16. okt 2008

baby, nech sa rozhodnete pre akykolvek kocik, kazdy ma svoje muchy. jedna je s nim spokojna, ina nie, ale to je so vsetkymi. Tiez som napr. zvazovala skate, ale kvoli nemoznosti polohovat chrbatik a malemu kosu (co sa Ti mozno zda zbytocne, ale neskor to ocenis) som ho nechcela. Hlavne si treba rozmysliet to, ze vsetky trojkombinacie maju malu vanicku a dieta tam bude max do 5-6 mesiacov a ja som preto povazovala za dolezite, aby sa sportak dal polohovat az do rovna a nie ho len naklapat.

concord ma zasa umele kolieska, co je dost haklive na hluk a castejsie vymienanie. To je tiez len moj nazor 😉 .

weronique, nech si vyberies akykolvek kocik, zelam vela stastia pri vybere, lebo viem, ze to nie je jednoduche 😉

lyrra
17. okt 2008

my mame X4 Lite - len sportovy a vybrali sme si ho koli moznosti polohovat sedacku do uplneho lahu a prehadzovat sportovu cast v smere a proti smeru jazdy. Potrebovali sme kocik do terenu a v terene sa s nim jazdi naozaj super, prejdete vsetko a necitite ziadnu nerovnost a natacanie oboch podvozkov je fajn, len sa ho treba naucit. Jedine co mi vadi je sirka podvozku - cca 68 cm, co je dost, ale napr. X landery su este sirsie. Sportova sedacka je sice uzsia, ale je rovnako siroka ako na vacsine sportovych kocikov a maly ma teraz osem mesiacov a je v nej uplne strateny.

enika
17. okt 2008

lyrra, ja som si ho tiez vybrala kvoli tomu, vela kocikov sa vobec neda polohovat a este menej sa da nasadit v smere a proti smeru jazdy. Tiez mi trosku vadi sirka zadnej napravy, lebo sa nezmesti do vytahu, resp. zmesti sa mi na prizemi a na mojom poschodi ho nevytiahnem, tak musim davat dole kolecko, ale da sa to zvladnut. V porovnani su X landery aj daaaaaaaleko tahsie. Inak si ma potesila, ze maly je v tej sedacke strateny, lebo toho som sa trosku bala, ale ked som si ho porovnavala v predajni s inymi sportakmi, tiez som zistila, ze su rovnako siroke, dokonca som nasla aj uzsie. Preto som nevahala. Ono ta sirka sedacky je taka preto, aby sa kocik dal nasadit aj v smere aj proti smeru, vsetky sportaky s touto moznostou su v porovnani s takymi, ktore su len v smere jazdy uzsie.

bambula
18. okt 2008

pre viiila76: ku natacacim kolieskam X5 - to ti asi kocik dostatocne v obchode nepredviedli - dole je totizto jeden pedal, ktory ked stlacis, vsetky kolieska sa ti naraz zaaretuju a potom s kocikom mozes chodit ako s nentacacim. Pri cuvani by som odporucala si kolieska zaaretovat. ja mam x4 a je to rovnaky mechanizmus natacania a teraz pri cuvani kolieska ani nearetujem, naucila som sa to. Podla mna je velka vyhoda, ze sa kolieska natacaju, nemusis sa zapierat do rucky. Velke kolesa sa nedaju urobit rotacne, tak to aspon vymysleli takto🙂

bambula
18. okt 2008

pre veronique 1:
pozerala som bertini na ceskych int.obchodoch, komplet je lacnejsi ledva o 2000 sk, k tomu musis platit este aj kuriera min 1000 sk... myslim si, ze servis mas aspon tu po ruke, nemusis potom posielat kocik naspat do ciech...

weronique1
18. okt 2008

bambula:
ja som si to ešte raz cele prepočitala...vyjde to lacnejšie o 2.818,-Sk + taška k tomu a dodanie v ČR aj SR je zadarmo, servis v Brne v rámci záručnej doby zadarmo, v SR síce nie, ale do servisu musíš kočík v každom prípade posielať tak či tak. Výhodu máme v tom, že v Brne máme rodinu, takže na poštovnom by sme hádam vedeli ušetriť tiež.

enika:
ak bude výber kočíka ten najväčší problém čo nás pri bábätku stretne, tak to bude v pohode 🙂 😀 🙂

topzuzana
2. nov 2008

ja prave predavam X2, vanicka a autosedacka cervenej farby, sportova cast a taska cierna, ku kazdej casti prsiplast, sportova cast nepouzivana, ostatne len minimalne, maly sa radsej nosi v satke ako v kociari. Cena 14000, -. PD alebo BA. Ak mate zaujem: topzuzana@centrum.sk.

fialka
6. nov 2008

Ahojte ja sa chystam kupovat kociar,no potrebujem co najdlhsi a najsirsi,uvazujem oznacke concord a jane,no zaujal ma aj bertini,nemozem porosit niektoru z vas co ma ten kociar,aby mi premerala dlzku a sirku tej sportovej casti a mozte mi to poslat na mail monnky@gmail.com ?Dakujem vopred za ochotu.

richie
16. nov 2008

Zdravim damy, skusim prispiet aj ja svojou troskou do mlyna.
Momentalne mame PegPerego GT3 completo a pravdupovediac sme s nim navysost spokojny:
- perfektny stabilny a lahko ovladatelny podvozok (ked som skusal ine a dal som do sedacky vacsie zavazie tak mali tendenciu sa prevratit)
- obrovsky kosik na spodku (vojde sa tam skoro cely obsah velkeho nakupneho kosika .. no trosku prehanam 😉 )
- odpruzene zadne kolieska, nafukovacie - nehrka a netrasie tak po hrbolatych cestach
- brzda na zadne kolieska na rucke (nie parkovacia, ale podobna ako na bicykloch, teda da sa pribrzdovat z kopca pripadne pri schadzani po schodoch)
- priestranny (vanicka aj sedacka) dcerka sa tam netlaci a ma dost miesta (momentalne 14mesiacov - 12Kg)
- rozumne navrhnuty, pekne vychytavky (drziak na napoj, perfektna preklapacia strieska, super kryt do dazda - dieta nie je prilepena na plaste, ale ma priestor atd..)

no a teraz problem, je dost velky (na dlzku cca 130cm) - horko tazko ho narvem do fabie kombi a s problemami do vytahu, ale doteraz sme to zvladly - no budeme sa stahovat do vacsieho bytu a tam maju vytah este mensi 😠 a tam uz nevojdeme 😒

Uz par tyzdnov hladam nejaku aspon aku taku nahradu - potrebujeme uz len sportovu verziu no vacsina kocikov ktore pripadli do uvahy a sme ich skusali, tak nevyhovela bud pre velkost (malost) sedacky, alebo vdaka obmedzeni hmotnosti do 15kg
- Maxi Cosi Mura3 a Mura4 - zatial najvacsi favorit , no vadi mi absentujuca detska rucka/zabrana/ohradka na sedacke - je tam len taky vyberaci plastovy knipel, teda aj fusak musi byt specialny, rozstrihnuty a nema rucnu brzdu
- Pegperego Skate - pekny, ale uz maly - pri porovnani s nasou dcerkou pouzitelny tak maximalne dojedneho roka
- Quinny Zapp - maly, male kolieska, ziadna nakupna taska
- DEMA Nexuss - dobre skladny, ale nie dost velka sedacka, velurovy potah (neviem si predstavit denne cistenie) a nie celkom presvedciva konstrukcia + absencia odpruzenia

neskusali sme zatial osobne bertini (asi x6) a par pri ktorych je asi problem ze kvoli cene ich nemavaju casto skladom a po osobnych skusenostiach uz enmam odvahu na sleponieco objednat

mozno sme velmi narocny, ale vdaka GT3 sme si zvykli na isty standard a tazko sa od toho upusta ..

ma76
20. nov 2008

ahojrichi,maš odo mna internu poštu 🙂

denisb
21. nov 2008

Ahojte!

Pre Richie - držím place, pretože to bude veľmi ťažké nájsť za GT3 adekvátnu náhradu....

modrica
7. jan 2009

ahojte, kupil niekto bertini x5?
neviete ako je to s nasadzovanim vanicky? ci to ma nejaky naklikavaci system alebo ako to funguje, nemam si to kde vyskusat a kedze nemame vytah budem musiet nosit zvlast vanicku a zvlast konstrukciu...

a este jedna vec, ci sa sklada lahko alebo s problemami, budem cestovat casto sama autom tak nech nematurujem, vdaka za nazory

boston
8. jan 2009

Aj my uvažujeme o kúpe bertini X5. Dcérka má 6,5 mesiaca tak nám stačí už len športová časť. Mali sme super kočík do terénu aj s natáčacími veľkými nafukovacími kolesami,ale bol problém s korbičkou- tak nám vrátili peniaze a tak som dlho po nete hladala podobný kočík a našla som bertini X5 🙂 🙂 🙂 Plne spĺňa moje požiadavky- nafukovacie kolesá, otočná sedačka aj do protismeru, otáčacie kolesá, nastaviteľná rúčka,veľkosť striešky, design atď.O týždeň ho ideme obzrieť a ak nám aj naživo padne do oka kupujeme 🙂 🙂 🙂 .

potulka
12. jan 2009

ahojte. my sme sa tiez rozhodli pre bertini X5, prave v sobotu sme ho objednavali.
inak, dozvedeli sme sa v Kocikove v ivanke pri dunaji zaujimavu spravu - nove kociky tejto znacky (vsetky typy), budu asi o 50% drahsie ako doteraz. 😕 vraj to ma na svedomi vyrobca. za staru cenu predavaju uz len tie, ktore maju momentalne v predajni. kedze uz aj teraz je to celkom velka palka, myslela som si, ze by vas to mohlo zaujimat a urychlit vase nakupy. 😉

modrica
12. jan 2009

potulka a mozes mi odpovedat na otazky, co som pisala ked ho uz mate doma?

potulka
12. jan 2009

doma ho este nemame, lebo hlboke vanicky dostanu az na prelome januara/februara. ale obzreli sme si ho dost dokladne. vanicka sa naklikava na podvozok, je to velmi jednoduche. aj autosedacku na to v pohode nasadis, aj ked najprv treba nasadit take plastove adaptery. ale nie je to zlozite. a mozno ta bude este zaujimat aj to, ze samotna vanicka sa pri ukladani do auta moze znizit - teda ze sa cela tak scucne a je potom menej vysoka. nam je to jedno, lebo mame velky kufor, ale pri mensich to mozno nie je zanedbatelne. na druhej strane je zasa dost tazky, prave pre ten specialny podvozok (kolieska sa pri zatlaceni na rucku pootocia). tusim konstrukcia vazi 10 kil a vanicka nejakych 5. no u nas toto bude v kompetencii manzela. 😉

lyrra
13. jan 2009

My mame len sportak X 4 Lite a teda tazky je dost, mam co robit, aby som ho sama nalozila do auta 😉 ale ja ho samozrejme nerozoberam, ale len ho zlozim. Problemy este moze robit sirka podvozku - myslim 68 cm - takze zmestime sa nie do kazdych dveri 😠 a potah je dost tenky, hlavne na zimu neposkytuje ochranu, aku by som potrebovala. Nanoznik je uplne na figu - tenky a maly, vobec ho nepouzivame, uz ked som maleho prikryla dekou, bol tam narvany a to mal len 9 mesiacov a 7 a pol kila... A sedacka sportovej casti je dost uzka. Na druhej strane sa s nim super jazdi, v terene, v snehu, na lade, necitit ziadne nerovnosti a kocik ide uplne lahucko.

bambula
2. feb 2009

Ahojte,
neviem, preco sa tu niektore maminky stazuju na malu vanicku - A.Pariskovej syn ma teraz 8 mesiacov a este stale ho vozi v hlbokej vanicke aj s fusakom! A moja dcera ma 2roky 7 mesiacov a do sportovej casti sa mi v pohode zmesti aj naobliekana s bundou. Nikde inde v Europe, ani v Amerike son nenasla na Bertini kritiku ohladom uzsej sportovej casti. Myslim, ze mamicky na Slovensku sme rozmaznane vdaka sirokym polskym kocikom, ale ta sirka sport.casti sa predsa musi odrazit na vahe a manipulacii. Teraz je trend robit kociky co najkompaktnejsie... Vsetkym drzim palce pri vybere kocika 😉

enika
4. feb 2009

myslim, ze sa nikto nestazoval na malu vanicku, tusim sa len pytali. Praveze vanicku ma super, je dost dlha, mozno uzsia v porovnani s inymi, ale uplne dostacujuca. Aj ked si neviem predstavit, ze by som tam vozila svoju 8 mesacnu dcerku aj s fusakom 😀 , asi by vypadla. Myslim, ze nejde o rozmaznanost nas mamin, ale o pohodlie nasich deti. Mne sa tam dcerka zmesti tiez aj s fusakom, ked nema fusak, tak tam ma dost miesta, ale uvidime casom, predsalen ma osem mesiacov. Co mi ale velmi vadi je uplne hrozny nanoznik. Ten neviem kto vymyslal, ale je absolutne neprakticky a maly. Nevadi, dame deku, aj ked ju budem musiet stale napravat. A este mi vadi jedna vec, ze ked dam kocik do lahu, tak je teraz v zime dost otvoreny. Ale na leto bude super, dobre tieni slnko a da sa polohovat az uplne do sedu, co sa nedaju vsetky kociky. Myslim, ze este nevyrobili kocik, ktory by mal vsetko 😉 .

bmmz
4. feb 2009

ahojte tiez ma zaujal tento kocik, len sa chcem spytat tych co ho mate... vyhovuje Vam jeho potah je dost odolny a pod... napiste mi skusenost.. a este nevidela som ich nazivo aka je kombinacia v zelenom... je to pekna zelena ?

potulka
6. feb 2009

bmmz - nazivo su tie farby o dost ine, ako v katalogu alebo na internete. napriklad mne sa velmi pacila oranzova, ale v predajni bola podla mna velmi kriklava. zato cervena vyzerala v katalogu zle a nazivo sa nam pacila az tak, ze sme si taky objednali. zelena tiez este celkom usla. ale modra je brutalne svietiva, napriek tomu, ze je tmava. to je ale len moj subjektivny nazor. 🙂

mhviezdicka
6. feb 2009

ahojte,
tak my mame bertini x2 a zatial prevazuju skor pozitiva ako negativa. bola by som neobjektivna keby som tvrdila, ze je uplne super, ale pozitiva ktore ma boli pre nas dost rozhodujuce:
- lahko sa sklada, aj roklada, lahka konstrukcia
- perfektne "sedi" na ceste aj na nerovnej
- vanicka sa da zlozit do takej harmoniky, co setri miesto
- s musom sme vysoky, takze aj vyska kocika je pre nas velkym +
- sportova cast sa da vyborne polohovat a to velmi jednoduchou manipulaciou
- niekomu sa zda potah tenky, ale podla mna urcite neprepusta, nasej krpani tam nikdy nebolo zima a to sme vo vanicke zazili koniec leta, jesen a aj tuhe mrazy 🙂 teraz sme v sportaku a zase pohoda

no a co mi vadi, tak to je uz spomenuty nanoznik, je hrooozne uzky, ale ja som do neho narvala fusak emitex, aj ked niekedy ten nanoznik len zazispujem a po bokoch uz cvoky nezapinam, to len ak je veeelka zima. myslim, ze kedze ide o australsku znacku, asi im ani nenapadlo, ze tu v europe pouzivame aj fusaky do zimy 😅
asi by im tam mal niekto napisat.

no a k tym farbam. my sme mali cervenu vanicku a sportak mame oranzovy. na dennom svetle je uplne krasny, v predajni sa aj mne zdal ze moc svieti, ale teraz som rada, ze ho mame, dobre nas vidno uz z dialky, ked ideme 🙂

idem dat foto sportaku do albumu 😉

mhviezdicka
6. feb 2009

sorry za tie preklepy 😅

enika
6. feb 2009

aj my mame oranzovy a je super 😀 , tiez sme neprehliadnutelne.

s mhviezdickou suhlasim, bolo chvilu jedno obdobie, ked som rozmyslala nad predajom, ale teraz uz vobec. Je fakt, ze na kazdy by som kvoli niecomu nadavala, ale klady prevazuju.

co sa potahu tyka, akurat som si vsimla jednu vec, ze trosku tahsie ide z neho spina dole, ale super rychlo schne. Dokonca aj ked prsi, odpudzuje vodu. Podla mna je odolny a dobry, akurat cez leto som musela dcerke davat do autosedacky pod hlavu plienku, lebo sa jej strasne potila hlava.

ten nanoznik ja ani nepouzivam. Teraz v zime mam len fusak (vodeodolny), takze som nanoznik ani nepouzila a na jar uvidim, skusim nanoznik a ked mi nebude vyhovovat, dam deku, len ked bude prsat, bude problem, ale nejak to poriesim.

mima
6. feb 2009

ahojte baby. mám x6, ale len športovú časť a autosedačku. Chcela by som ju po zime predať. Nemáte niekto záujem?

labudka
8. feb 2009

Ahoj Mima máš ip 🙂