Kočík zn. Bertini (austrálska značka). Máte skúsenosti?

viiila76
5. jún 2008

Má niekto skúsenosti s týmto kočíkom?
Mne sa osobne veľmi páči, podľa toho, čo som sa o ňom dozvedela zo stránky, má zatiaľ jediný všetko, čo od kočíka očakávam... 🙂 i keď som ho ešte nevidela naživo.

martuska79
13. jún 2009

Čaute, som tu nová a zapájam sa, pretože sa nám veľmi páči kočík bertini (termín prvého bábätka máme koncom októbra). Chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť, ako je to s úložným priestorom pod kočíkom. Nie je pri X6 príliš malý - stačí na veci, ktoré potrebujem na kočíkovanie? Na nákupy asi veľmi nie je, čo? A čo X2? Tam sa vám nezdá byť príliš nízko v zmysle, že ho môžem mať ten úložný priestor veľmi zababraný od snehu, dažďa, prachu? Prípadne, či neprekáža pri obrubníkoch? Ďalšia otázka je, či nie je problém, že vo vaničke sa dá prať len tá vonkajšia ochranná fólia, pri niektorých kočíkoch sa totiž dá úplne stiahnuť z vaničky kryt a oprať plus aj zo striešky kryt sa dá dať dole a oprať, tu je to však napevno. Problém by to teoreticky mohol byť, ak by sme chceli neskôr kočík predať alebo používať pre ďalšie dieťa - asi by sa ťažšie čistil a dezinfikoval. Vďaka za odpovede. 🙂

martuska79
13. jún 2009

Ešte jedna otázka, ako je to s manávrovateľnosťou pri X5? Nie je to veľký problém, napríklad v obchode alebo na malom priestore prípadne pri nejakej prekážke? dík 😉

bubinko83
13. jún 2009

martuska,no čo sa tyka nakupneho košika pod kočikom x2 ten nieje maly,ale ani moc velky.Ked budeš mat tašku na kočik tak ti určite na taky menši nakup postači.Od snehu a dažda je zababrany ale to asi na každom kočiku ked je vonku škaredo.Pri obrubnikoch moc nezavadzia iba pri nejakych extremne vysokych.
Co sa tyka vaničky ja som to neskušala prat,pretože to vypada ako nove.Vo vaničke sme mali stale bud fusak ,alebo deku takže vanička zvnutra vobec nieje špinava ani doničena.Keby som ich dala vedla seba s novou ani by si nezbadala rozdiel 😉
Ja ho tiež predavam a nevidim v tom problem. 🙂

martuska79
13. jún 2009

Vďaka za odpoveď, tak budeme ešte rozmýšľať, že ktorý vyberieme. M. 🙂

potulka
16. jún 2009

ahojte
chcela by som povzbudit vsetkych, ktori uvazuju o kupe bertini X5 - podvozok je fantasticky, lahulinke ovladanie, natacaju sa predne aj zadne kolesa a tym, ze su nafukovacie, vyborne pruzia. je idealny do lesa, my s nim chodime po vselijakych krkohajoch a nevieme si ho vynachvalit.
spominali ste tu hojdanie - ani s X5, aj ked je asi pruznejsi ako ostatne typy, zasa az tolko nenahojdate. aspon teda nie tak, ako sa hojdali kociky pred nejakymi 25 rokmi. je to skor naozaj len na lepsie pruzenie, ked idete po hrbolatych dlazdiciach alebo kamenoch.

martinano
27. jún 2009

ahojte
mozem sa opytat, dostali sme casualplay vintage a chceme ho vymenit za bertiniX4maly ma rok a pol az v zime bude mat dva este sa vozime.zijeme v stdenej krajine,.takze myslim,ze kocik vyuzijeme aj v zime, zmesti sa vam do sportaku take skoro dvojrocne dieta?
nie je velmi tazky?co som pozerala vahu ma dost vysoku, neviem ci by mi ho zobrali do lietadla, poradte mi prosim, dakujem

tigri
27. jún 2009

ahojte, nepredava niekto bertini X6 sportiak + vanicku? preferujem zelenu farbu 🙂

dosa
28. jún 2009

martinano - s akymkolvek kocikom na letisku by si nemala mat problem, lebo ten nie je batozina a nezaratava sa do celkovej hmotnosti. ked sme my leteli, zobrali nam len batozinu a s kocikom sme isli az k lietadlu a tam sme ho dovzdali na nalozenie... ale teda netusim, ci je to u vsetkych aeroliniek rovnake 😉
do sportaku sa mi zmesti aj trojrocna dcera, ale pisali tu dievcata par stran dozadu, ze ked das dieta do fusaku, tak sa na neho neda dat nanoznik - vraj jej uzky - ja to este vyskusane nemam. ale ak mas dobry fusak - teply a vode a vetru odolny, tak ti nanoznik ani netreba - tiez to budem tak pouzivat, ale az buduci rok, pretoze tuto zimu budeme este v hlbokej vani (dufam) 😎

tigri
29. jún 2009

vyuzili sme akciu v kocikove a uz som tiez hrdou majitelkou noveho Bertini X6, vanicku mam cervenu a sportiak zeleny 😉

martinano
30. jún 2009

dosa dakujem za odpoved, no uz mse sa rozhodli,ze kocik asi nebudeme potrebovat,tak uvidime zostaneme zatial pri golfkach a keby sme potrebovali potom budeme riesit.inak zalezi od airoliniek uz som zistovala, napr.v prahe by mi zobrali,ale keby om letela od tialto tak nie lebo kocik beru hned nech mas aj novorodenca, vsade je to inak 😒

bubinko83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danona
3. júl 2009

martinano-kocik ti nechaju v prahe,viedni aj v bratislave...neboj sa 😉 nezalezi od spolocnosti...no su niektore letiska, ktore ti pri vystupeni nedaju kocik hned pri schodikoch, ale dockas sa ho az s batozinou na tych pasoch.. 😉

martinano
4. júl 2009

danona dakujem ja lietam s malym dost casto, kedze manzela mam v zahranici, no tento kocik je dost tazky a spolocnost,kotrou lietam by mi ho nezobrala,ale uz som to vyriesila inym kocikom.dakujem

danona
4. júl 2009

martinano-tiez dost lietame,mam odskusane okolite letiska 😀 , ja mam na lietanie PP plico, neviem si ho vynachvalit na cestovanie..kamoska ma bertini, je designovo krasnucky, no na cestovanie neprakticky-tazky..kamoske aj pri vykladani z liet. pokazili podvozok tohto kocika,musela si kupovat podvozok novy.. 😝

katunka82
8. júl 2009

Ahojte holky, taky se pridavam ke skupine Bertini... Nedavno jsme pro naseho maleho koupili X2, moc se nam libi, perfektne ovladatelny, lehky.. hlavne presne takovy jaky jsme hledali.
Jen mam obavy jak to bude v zime s fusakem?

Mate nektera zkusenost, ktery fusak je dobry do vanicky, aby mimcu bylo teplo a melo i trochu mista? Kopat nozkama asi moc nebude, na to nebude misto, ale jaky fusak je vhodny pro tento kocik?

Maly sa ma narodit v polovine Septembra/zari.. snad nebude velky, nesmi moc rust, at tam do jara vydrzi 🙂

dosa
8. júl 2009

katunka, ja by som sa nebala, ze sa ti babatko v zime nezmesti do vanicky. ja som mala pri prvej dcere o hodne mensiu vanicku ako bertini a polrocna sa mi tam zmestila aj s fusakom. sice sa tam nemohla roztahovat ako zaba, ale na kratke zimne prechadzky - vacsinou len ked spala - to stacilo. bertini je oproti tomu manzelska postel 🙂

ja som si nechala po prvej dcere fusak kaiser - odporucam. ked bude babo male, vo vanicke, da sa z neho spravit taka akoby kukla a trci mu len tvar z fusaku. a potom ho vyuzijes aj do akehokolvek sportaku, aj do golfiek, ked bude babo vacsie a behat - mozes ho nechat dole rozopnuty tak, ze mu budu trcat len nohy v cizmach 😉 je vode a vetru odolny a tak ho mozes potom pouzivat aj bez nanoznika. pre inspiraciu mozes pozriet aj tuto temu: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

evita363
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lul
11. júl 2009

ahojte, da sa sportak dat do uplneho lahu? pri ktorom modeli? dakujem 🙂

lul
11. júl 2009

myslim tak, aby nemalo dieta pokrcene kolienka 😉

viete mi v skratke napisat, ake nevyhody ste postrehli pri kociku tejto znacky? dakujem 🙂 inak sa mi velmi paci 😵

dosa
12. júl 2009

lul - sportak ide do lahu aj s rovnymi nozickami na vsetkych modeloch, pretoze sedacia cast je stale ta ista, len podvozky su ine... o nevyhodach zatial neviem, pretoze este len cakame na prvu jazdu. akurat je, podla niektorych zienok, vraj dost tazky, ale ja ho nepotrbeujem vynasat po schodoch alebo do MHD tak mi to vobec nevadi 😉 a pisalo sa tu aj o uzkom nanozniku - ale to sa da tiez vyriesit 😉

didosh
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pajlin
20. júl 2009

Ahojte,chtěla jsem se zeptat,jestli byste mi poradily,kde můžu vidět v Česku Bertini X2 naživo(nebo spíš na Moravě).Díky.

topzuzana
23. júl 2009

lul, ja som ho musela posunut sestre, lebo bol prilis uzky uz ked mal maly 6 mesiacov, ale mojej sestre vyhovuje. Jej dietatko je stihlejsie. Inak je to super kociar, dobre sa s nim kocikuje, lahko manevruje vdaka velkym zadnym kolesam (X2).

skrutka11
24. júl 2009

CAF dosa 🙂 tak tebe sa to uz krati, co? drzime pasticky este raz.

mam jednu otazocku. Ten fusak Keiser... vyzera pekne... ale je tam "iba" flees? Ide o to, ze ci je lepsi s pravou kozusinkou alebo staci iba s fleesom.

viete mi poradit? 😒 ja som z toho jelen..ica 😀

dosa
27. júl 2009

ahoj skrutka

tak ja uz som aj doma z porodnice 😀

fusak kaiser je fajn, uplne ti staci ten fleece, lebo medzi tymi dvomi vrstvami tusim este nieco je, nejaka vypln. je uplne teplucky, a ked sa do neho dieta uplne zapne, tak si to tam krasne vyhreje 😉 v nasich podmienkach ti staci - jedine, ze by si sa chystala kdesi do severskych krajin 😀

jaaaaj, ale to sme uplne od temy - keby nieco, hod do IP

bubinko83
27. júl 2009

jeeeeeeeeej dosa gratulujem k synčekovi . 🙂

mmacko
26. aug 2009

ahojte,
zapacil sa mi kocik bertini, bud X2 alebo X6. Chcem sa len spytat, ci sa da dat sportak do lahu. Nechcem vanicku, ale chcela by som do sportaka prenosnu tasku na dieta, kedze musim chodit na 2. poschodie kazdy den 2-3 krat a vsetky vanicky maju okolo 4 kg a je to pre mna velmi tazke.
Dakujem za info.

A prosim, prihodte aj linky na ceske stranky, kde ich predavaju za take super ceny, chcela by som sportak a autosedacku do 450 eur. Dakujem

dosa
27. aug 2009

mmacko - ja tiez chodim do schodov, byvame na tretom bez vytahu, tak som povodne tiez zvazovala kupu sportaku a vloznej tasky - je to tu asi par stran dozadu. mala som vybraty oranzovy sportak a nasla som na nete aj paradnu oranzovu tasku. ale nakoniec som predsa len kupila tu vanicku. sportak ide do lezata, kludne by som to tak spravila, lebo ta vanicka je naozaj tazka a maly uz zacina naberat na vahe, tak je to cim dalej tazsie. ale hovorim si, ze snad mi to pomoze pri chudnuti 😀

tiez mam kocik z ciech, ale vtedy ho tam vypredavali, mali dobre ceny a odvtedy uz ich nepredavaju. inak nie je v cechach velky cenovy rozdiel oproti nasim.

mmacko
27. aug 2009

Dosa, dakujem za radu.
Dnes som bola pozriet Bertiniho - mali len X4 a ja by som chcela skor X2. Krasne sa sklada, je super maly po zlozeni, mila pani predavaka mi to tam predviela. Len mam na Vas, Bertinacky par otazok.
Nie je ten sportak moc uzky? Predavacka bola velmi mila, aj mi tam napchala nejaku vloznu tasku (tusim Esprit), ale bolo to dost na tesno. A vanicku urcite nechcem, lebo je to tazke a ja uz chudnut nechcem 😉.
A este sa chcem spytat na odpruzenie, lebo v predajni je rovna dlazka, ako beha napriklad po zamkovej dlazbe, trave a podobne?
Niekde som ho videla za 401 eur, co celkom fajn cena, ale keby sa dalo sportak s vajickom za 450 zohnat, bolo by super. Neviete poradit, ci napr v rakusku, madarsku alebo cechach nemaju lepsie ceny? Z polska nechcem objednavat, to je moc daleko, keby nejaka reklamacia.
A je tu v Ba nejaky servis na Bertini?

Dakujem za odpovede.

Dosa, mas krasne tie podlozky, ta zverina je superna a aj ten organizer.

dosa
27. aug 2009

mmacko - nepovedala by som, zeje sportak uzky, zmesti sa don moja trojrocna dcera, oni tie deti v istom veku rastu skor do vysky ako do sirky. dieta tam urcite natesno nebude, ale ta taska asi ano, ale ved tak by to asi malo byt, aby ti tam nelietala. do pol roka v tej taske dieta urcite vyvozis, a ak by a nie, sportak je polohovatelny do lahu, takze don moze ist aj mladsie dieta. jazda s X2 je dost tvrda - kocik kopiruje vsetko na ceste, kazdy jeden hrb a zamkovu dlazbu ani nehovorim. moj syn ma len 5 tyzdnov, este je lahucky, takze ho tam dost natriasa, ale ked mam zatazeny kosik nakupom, vtedy je to super. a uplna parada je, ked si moja dcera sadne dole do kosika - ale to uz sa mi potom neda vyjst na obrubniky 😀

ja som si kupila sportiak novy a vanicku pouzivanu, ale ani to na nej nie je vidiet, tak ak by ti nevadilo, skus pozriet ci niekto nepredava vajicko a mozes usetrit. inak, ak by si chcela zeleny X2 - viem o jednom 4 mesiace pouzivanom, iba s vanickou, sportak este nepouzity.

neviem kde je tu servis na bertini, to treba reklamovat tam kde kupis, inak to predajcovia nechcu robit - servis na kocik kupeny inde...