Kočík zn. Bertini (austrálska značka). Máte skúsenosti?

viiila76
5. jún 2008

Má niekto skúsenosti s týmto kočíkom?
Mne sa osobne veľmi páči, podľa toho, čo som sa o ňom dozvedela zo stránky, má zatiaľ jediný všetko, čo od kočíka očakávam... 🙂 i keď som ho ešte nevidela naživo.

skrutka11
14. máj 2009

jeej tak rada vidim, ze je tu taka tema, ja som dlho nevedela prist nato, aky kocik chcem. Najprv to bol Mutsy, ale teraz vidim, ze aj bertini je super ak nie lepsi. Len mi vadi, ze X2 sa neda hojdat. Bude mi to velmi chybat? Lebo X5 je uplne dokonala az na sirku kolies 66 sme a vytah mam siroky iba 63 mm.

skrutka11
14. máj 2009

tiez som si vsimla, ze mnoho z nas chce 2 troj kombinaciu a potom to rychlo predavame po 4-5 mesiacoch, takze sportovu cas ani nemame cas vyskusat, tak potom naco kupujeme tieto kombinacie, ked aj tak nakoniec skoncime v bugine za 50 Eur z polska? Oplatia sa fakt tie kombinacie?

dosa
14. máj 2009

ahoj skrutka - ci budes potrebovat hojdanie zalezi na tebe. ak budes davat doma babatko do kolisky alebo vibracneho kresielka, tak bude na hojdanie zvyknute a bude ho potrebovat na uspanie. my sme pri prvom dietati nic take doma nemali a ani kocik sme nemali hupaci, takze co dieta nepozna, to nevyzaduje. ak sa aj stalo, ze sa nevedela nejak ulozit, alebo ukludnit stacilo povozit kocikom hore-dole a nebolo treba hupat.

na tych trojkombinaciach su dost male vanicky (ako ktorych) - takze babatko je v nich do nejakeho pol roka (plus, minus) a potom je este velmi skoro, aby islo do nejakej netvarovanej bugyny. este potrebuje pevnu opierku na chrbat a ked je zvyknute spat v kociku, tak aj nejake pohodlie. asi preto kupujeme tie kombinacie. aspon do toho roka, kym dieta nechodi sa daju vyuzit 😀 potom uz dieta chce chodit, stale ho treba davat dole z kocika, davat pozor na neho a este ktomu tahat za sebou velky sportak - vtedy uz je cas na bugynu. prvy kociar som mala tiez taku troj kombinaciu a vyuzila som ju az do dvoch rokov. sice na cestu autom sme mali aj bugynu, ale ta bola vyslovene v aute a ked sme isli von vramci nasho mesta, tak v sportaku. aspon tak to bolo u nas - sama uvidis casom, co vam bude vyhovovat.

neviem kolko pisu predajcovia, ale na X2 som namerala sirku 61 cm natesno, takze do 63 cm vytahu pohoda.

skrutka11
15. máj 2009

dosa: dakujem za uzitocne info asi nebudem spekulovat a ostanem pri X2. Tiez som si vsimla, ze nikde sa neda kupit podvozok zvlášť. Vždy to predavaju iba so sportakom a to je myslim pekny vydrb..... lebo predsa nebudem si kupovat zvlast aj hlboky kocik nie? Uz teda vyuzijem aj Bertini Vanicku. To iba ako dodatok 🙂 trocha sa obavam kupovania z druhej ruky, ale nie som proti.

Svokruska chce kupovat silou mocou kocik. Vraj to by sme jej neurobili aby nemohla kupit kocik, ale ze nie cierny!

Ale ked nam sa prave ten cierny paci 😵 ved este mame cas nie?....

dosa
15. máj 2009

vidis, podvozok + vanicku veru nikto nepreda. a pritom si myslim, ze by to mohlo byt faj, kupit si naozaj kazdy diel zvlast. ved kupis najprv vanicku a po pol roku uvidis, ci ostanes pri tomto, alebo kupis iny 🙂

ja som kupila zatial len sportak, ked som bola v 20 tt. bol za super cenu, tak som necakala. vanicku zatial nemam, dalal som si inzerat zeby som kupila aj z druhej ruky - snad na tej vanicke nie je co pokazit a samozrejme, ze by som ju isla mrknut nazivo. no ak by aj nikto nepredal, tak si ju kupim nakoniec v obchode, usetrene mam uz na sportaku 🙂

a od svokry je teda pekne, ze chce kupovat kocik, ale treba sa s nou rozumne dohodnut - ved predsa je to kocik pre teba, nekupuje ho pre seba, takze by mal byt podla teba a ked ho chce zaplatit, malo by jej byt jedno akej je farby... casu mas dost, este ju spracujes 😀

sakura77
17. máj 2009

ahojte,babule,mam este kopu casu,ale pomaly uz vyberam kocik,asi aky by sa mi pacil,ktora mate sportovy,nie je ten nanoznik nejaky extremne maly?neviem teda,kocik ako taky sa mi velmi paci ale ten nanoznik mi pride strasne mini-ked si vezmem,ze rocnemu synovi som do nanoznika na starom sportaku napasovala v zime deku aj fusak-tak to mi pride uplne nemozne do tohto-alebo sa mi to len zda podla fotky?

a inak pravda,uplne najlepsie by mi stacil len hlboky 😉

dosa
18. máj 2009

sakura, niekde na prednych stranach tu dievcata pisali ze ten nanoznik je asi fakt uzky. ale tvoje mimi bude prvu zimu vo vanicke a dalsiu zimu uz bude mat rok, takze si vystacite nepremokavym fusakom. ja to tak tiez planujem robit. fusakov je dnes na vyber neskutocne mnozstvo a ked si kupis vo farbe sportaka, tak ti nanoznik mozno ani chybat nebude. ja som to pri prvej tiez tak mala, ked uz bola starsia, do nanozniku sa nevosla a mali sme nepremokavy fusak, ked mooooc trestalo, tak som jej do neho dala este deku a stacilo 🙂

skrutka11
18. máj 2009

dosa: co je dobra cena za Bertini X2? v kocikove ho teraz maju za cca 12 tisic 😖

dosa
18. máj 2009

skrutka - mas to v IP 😉

kristina11
19. máj 2009

Ahoj, pouzivate niekto cierny Bertini? Chcela by som vediet, ci ta cierna farba nevybledla od slnka.

bubinko83
19. máj 2009

kristina,ja som použivala bertini čierny ,ale cez zimu.A nevyšedivel mi.Sesternica ma aj športovu čast v čiernom ale nepouživa ho dlho tak ti neviem odpovedat.

kristina11
20. máj 2009

bubinko dakujem 🙂

tedina
27. máj 2009

ahojte,chcem sa spytat ako ste spokojne s kocikom znacky bertini, ja som bola rozhodnuta pre kocik concord,ale objavila som teraz kocik bertini a celkom sa mi paci a teraz sa neviem rozhodnut.
Nie je podla vas uzky? Ake ste spozorovali jeho negativa? Dakujem za kazde info.

enika
27. máj 2009

tedina - odpovede na tvoje otázky sa dozvieš na predchádzajúcich stranách 😉

evita363
28. máj 2009

Ahojte, pridam sa k vam kedze pouzivame bertini X2 od aprila...zatial teda nemozem byt uplne objektivna kedze je to kratko ale zatial nejake postrehy - dole kosik je velmi maly teda na nakupy chodime autom takze to tam nepotrebujem natrepat nejake velke tasky ale ked idem na dlhsiu prechadzku natrepem tam deku a plasternku a to uz sa bojim ze mi to povypadava..a este nadavam na tu tasku ze sa neda zatvorit a ze je iba prehodena cez rukovet kocika... no ale vsetko ostatne je super vanicka vyzera ze v pohode vydrzi do tych 6mes minimalne a je super aj to naklonenie...sportiak este neviem a autosedacka je dobra ale sak to su kazde asi rovnake🙂)
takze odporucam ho...oo a este mi ho vsade kazdy obdivuje mame cierny komplet a k tomu farebna hracka vysiaca a kryklavo zelena deka fakt super to vyzera🙂)

skrutka11
28. máj 2009

ahoj evita, dufam, ze si este tu.

Ja uvazujem nad X2, lebo do vytahu vtrepem asi iba ten, ale nikde som nenasla, ci je odpurzeny. Vies mi s tym poradit? Ma tam nejake tlmenie?

chcela som X5, potom ma dosa ubezpecila o X2 ale teraz neviem, ci je odpruzeny alebo nie.

dakujem za radu 🙂

dosa
28. máj 2009

skrutka, este stale si sa nerozhodla? nakoniec mozno presedlas na uplne iny kocik 😉 ja som tiez tak mala vybrate, hovorila som si, ze ziadny iny a nakoniec som prisla do obchodu a vybrala bertini. najprv sme mali doma len sportak a od minuleho tyzdna mam konecne aj vanicku - kazde inej farby 😎

na tom X2 nie je ziadne perovanie, je to pevna konstrukcia, kolieska napevno, ziadna pruzinka, mozes len heglat zo strany na stranu, ale ak by ste si na to zvykli, neviem, kolko by ten kocik vydrzal 🙂

skrutka11
28. máj 2009

ahoj Dosa 🙂 to je super, ze si stale online

mne ani nejde o hojdanie, lebo ako hovoris, ako si to male naucis, tak bude, ale ide hlavne o nerovny teren, aby mi z maleho nevytriaslo dusicku. Neskace moc? V podstate som stale rozhodnuta pre Bertini...zatial je to to najlepsie co som objavila. Je uzky, takze ho napracem do vytahu. Byvame az na 7micke. 🙄 . Len si netrasie moc. Vies mi poradit?
ty vies vzdy poradit 🙂

dosa
28. máj 2009

tak v tomto konkretne ti neporadim, lebo zatial nam kociar stoji v obyvacke a mala hanka v nom vozi baiky 😀

ale na tento styl sme mali aj prvy kocik - bez pruzenia, nafukovacie kolesa. ked sme chodili do nerovneho terenu - u nas okolo vahu a tak - tak som si vypustila trocha vzduchu z kolies, aby bola jazda maksia 🙂 a potom ta hlboka vanicka ked je osadena na podvozku, tak nie je uplne napevno, ale sa trocha kyve, takze ked pojdes po nerovnom, tak sa to bude snazit vyrovnat. keby si isla do terenu s hojdacim kocikom, tiez by neostala vanicka bez pohnutia - si myslim 😉

my vytah nemame, byvame na tretom, takze budem chodit hore s vanickou a kolesa budu dole. troska si poposilujem. a este moja starsia ma take napady, ze zobrat ju hoppa - tak v jednej ruke vana, v druhej dcera - dufam, ze ju taketo napady skoro prejdu 😀

bubinko83
29. máj 2009

skrutka,neviem či je kočik odpruženy ale myslim že aj pri nerovnom terene je dietatko v klude.Nikdy som nezažila že by to malemu vadilo,prave naopak my do dnes take tereny vyhladavame ked nemože Filipko zaspat. 😎

evita363
1. jún 2009

Ahojte, no x2 je pevna konstrukcia ako tu uz pisali ale ked sa snazis "hyndzať" s ruckou tak tym ze je ta vanicka taka naklonena a ako keby trosku uvolnena tak sa to trosku hybe...tak nas si na to zvikol a je to take akurat hojdanie...a ked idem po nerovnom terene ako pise bubinko tiez nas skor tak zaspi ale nemala som nikdy pocit ze by som ho mala vytriast🙂)...este ma napadlo ze ma zaujima co robia tie predne kolieska teda tie umele v zime?ci sa da cez sneh s nimi ist....lebo obcas ked su nejake kamene alebo tak tak sa s nim musim postavit na tie gumenne aby som presla....ale je fakt super skladny ten podvozok vyhoda ked su male auta ako mame mi...

bubinko83
1. jún 2009

evita no so snehom je trošku problem,ale to asi s každym kočikom v zime.No bertini ma vyhodu ,že ma kolesa velke.Neviem si predstavit chodit po snehu s malymi kolesami. 😒

skrutka11
7. jún 2009

tak baby a kočík je uz u skvokrušky
2 kombinacia za 15 tisic v kamennom obchode u nas v meste 🙂 farba čierna. Mam ho v albume.
Aj ked je super skladny, mali sme trosku problem ho dat do nasho Fordu Fieste rocnik 2005, ale ked sme dali prec 2 kolieska, tak to islo 😵 zatial sme spokojny. Je čiernej farby. Mužiček povedal, ze je to taky pansky kočík 😕 takze cierna zvytazila a aj mne sa luuuubi

dosa
7. jún 2009

ahoj skrutka, tak to si za dobre kupila. a nakoniec si na farbu, ako vidim, prehovorila aj svokru 😀

na jednej tvojej foto som si vsimla na vanicke, ze mas vyhrnute to pokracovanie striesky, co ma prekryvat vanicku - neviem ako to nazvat. ale spomenula som si, ze sa tu jedna kocka na to pytala, ci sa jej to v zime, ked fukne vietor, nebude vyhrnat. nechapala som vtedy o com hovori, pretoze ja to mam uplne ine 😕 mne to prekryva vanicku az po koniec a dole pod vanickou sa to zapina cvokmi. je to mozne??? ze by kazda vanicka bola ina???

a nedavno bola u nas taka prietrz mracien, ze som si spomenula na tu plastenku, co je k hlbokej vanicke - neviem, ci by sme s nou niekam zasli, ked nas chyti taka leja 😀 😀 😀 pre istotu si kupim este univerzalnu plastenku co zakryje celu korbu 🙂

tak uz to len dobojovat, nech sa mozme ist s tymi kocikmi prevetrat. drzim palec.

bubinko83
8. jún 2009

dosa,no oni su 2 typy vaničiek.Ja mam ten obluk na strieške vaničky ovalny a potom su aj take čo to maju hranate.Ja som sa na to pytala predavačky a ani vraj skušaju ktory sa bude viac predavat a je to aj o v kuse každeho zakaznika.
A ktej plaštenke.Je to pravda že nezakryje celu vaničku,ale zase aj prakticke ,pretože ta plaštenka je sama o sebe poskladana dost velka a keby mala pokryt celu vanu tak by ti zapratala cely nakupny košik alebo tašku.Takže podla mna je to ok.A my sme ani nezažili taky dažd že by mi to vadilo,lebo material na kočiku je taky vode odolny alebo ako by som to napisala. 🙂

dosa
8. jún 2009

my mame obluk na vanicke hranaty - ja som ani nevedela, ze su dva. ale vobec mi to nevadi, aj vanicka je taka hranatejsia ako ostatne, to sa mi na tom paci. dnes bola u nas kamaratka s 8 mesacnou dcerou a pekne sa tam zmestila. to mi vyhovuje, lebo v zime bude mat male pol roka, tak s fusakom to bude snad do pohody 🙂

ak je to nepremokave, tak by to bolo fajn, lebo na jesen a v zime bude take "mokrejsie" pocasie, no uvidime, ale nejaku lacnu skladnu univerzalku si radsej necham poruke 😉

bubinko83
8. jún 2009

dosa, aj mne sa viac pači ta ranata vanička,ale bohužial ked sme kočik kupovali sme ešte o nej nevedeli.Ale aj ovalna nam bola dobra a aj dost velka,takže už mi to može byt jedno. 😉

bubinko83
8. jún 2009

hranata vanička som chcela napisat 😀

dosa
8. jún 2009

jasne 😉

skrutka11
8. jún 2009

ahojte betinacky. Ja som videla hranatu a aj oblu vanicku, teda tu striešku. Ta hranata sa nam velmi nepozdravala, mozno i preto ze bola oranzova a navyse predavacka nemala sajnu ako sa kocik rozklada, sklada a rozpravala a rozpravala a ani poriadne asi ani nevedela nic. Viac som vedela ja ako ona.

Potom sme isli do Sale, kde sme uz na neho raz pozerali a to stal 18 tisic. Po mesiaci a pol ho zlacnili na tych 15 a je to darcek od svokrusky 😉 Ked videla ciernu farbu, tak ju myklo, ale rozchodila to 😀

Dosa: mas pravdu, je to tam vzadu trochu nedomyslene, ale skusim tam dať suchy zips, keby to lietalo, ale snad to bude ok=prípadne dam dajake gomicky. Verim, ze kocik velmi neprefukne, lebo je taky latkovi a to som si uvedomila az teraz, ale to nevadi, bude maly vo fusaku.

Mam pocit, ze v australii neratali, ze sta to bude predavat i u nas 🙂