Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

newyorkgirl
11. apr 2007

babule, ktora mi viete poradit nejaky sportak, co sa da dat do lahu a ma PREHADZOVACIU RUCKU???? 😒

katy27
11. apr 2007

doteraz som nepocula,ze by mal sportak prehadzovaciu rucku. Tiez by som chcela o takom vediet 😀

danona
11. apr 2007

quinny buzz má prehadzovaciu rúčku, no nedá sa dať do ľahu.. 😔

katy27
11. apr 2007

nasla som od demy kociar dema step. Je to sportovy kociar. Pise tam ze polohovatelna opierka chrbta 3polohy - neviem ci to je az do lahu. Ale ma aj preklapaciu rukovat. informativna cena 4290,- je to na www.dema.sk

grettka
11. apr 2007

danona, kocik quinny buzz nema prehadzovaciu rucku, ale da sa jej prehodit sedacka v smere a v protismere jazdy...

newyorkgirl
11. apr 2007

katy viem akurat o tej Deme step, ale vobec sa mi nepaci material, je to taka sustakovina otrasna, ale mala by byt 2007 seria, dufam, ze budu lepsie spravene, preto hladam cosi ine, keby bolo...

newyorkgirl
11. apr 2007

este Perego Uno ma prehadzovaciu ale stoji 10tis. a to sa mi nechce dat za taky nic kocik a este k tomu sa mi voooobec nepacia farebne prevedenia 😠

lusil2005
11. apr 2007

Ja som strasne dlho zvazovala ci kupit sportovy kocik s vanickou alebo hlboky a neskor sportovy kocik. Po niekolko mesacnom surfovani, citani, zvazovani a meneni nazorov som sa rozhodla pre druhu variantu. Odzaciatku sa mi pacili kociky peg perego takze som to vyriesila tak ze som kupila na inzerat hlboke peg perego po jednom dietatku za 5 tisic - je uuuplne super, uz len nech tam je co kocikovat 😀 a tak niekedy v zime prestupime na sportove peg perego centro ktore stoji 8.500,-. zvazovali sme aj A3 ale nakoniec vyhralo centro.
Pre hlboky kocik som sa nakoniec rozhodla z niekolkych dovodov: 1 - kedze mala zacne sediet niekedy jesen/zima, chcem aby v tom hlbokom vydrzala co najdlhsie - a klasicky hlboky ma predsa len vecsiu a priestrannejsiu tu vanicku ako su tie na sportovy kocik. A okrem toho - aj v lete - viac priestoru = viac vzduchu a to moze byt za teplych dni len a len vyhoda 🙂
2 - velmi sa mi nepacia tie sportove kociky prerobene na hlboke. Su take - male. Mam pocit ze babetko je tam vo vyske kolien a mne odide chrbat ked sa stale k nemu budem zohybat 🙂 Aj ten pristup k nemu je taky obmedzeny ked je zatiahnuta strieska a vsetko. 3 - hojdanie. Ja si neviem predstavit ze nebudem babo hupat v kociku. A kedze na sportovom kociku velke kolesa nechcem (na centre ani A3 niesu) a na "malokolesovych" sa hojdat neda, znovu vyhral kocik hlboky. 🙂 a som rada ze tuto dilemu uz mam za sebou a ostava mi uz len zvysnych 276 😀 😀 😀

katy1979
11. apr 2007

ahojte baby vidím že tu má niekto záujem o Chicco Trio S3. Tiež to bol pôvodne môj favorit kým som ho nevidela naživo a potom som si radšej prečítala nejaké tie referencie na e-mimino.cz
A už ho nechcem. Vaničky sa robia dva druhy, preto môžete mať jedna pocit že je v pohode a dosť velká a druhá z vás zasa že je malá. Tá jedna je menšia či lepšie povedané užšia. A ked som počula ten zvuk s akým sa sklápa strieška na hlbokom kočíku tak to mi stačilo. To má fungovať potichu a nie počúvať také to rapkanie.
Ale prečo ho nechcem nie je kvôli hlbokej vaničke, ale kvôli športovej časti.
Nedá sa sklopiť uplne do lahu, to pripevnenie športovej časti mi príde amaterske na takú značku a cenu. Nedá sa otočiť proti smere jazdy t.j. smerom k vám. A ked bude mať drobec pol roka a bude tak dobre vonku fučať, tak vám nič iné neostane iba ho tahať za sebou alebo ho nechať vyfúkať.
Takže pre toto všetko nie.
Hladám inú variantu. Zatial rozmýšlam o Cam Cortina - trojkolka, ale jediné čo ma na nej odrádza je to pruženie. Ci lepšie povedané nepruženie.
Chcem sa ísť pozrieť ešte na Jane Slalom 2007 a strašne sa mi páči Bebe Confort High Trek, ale v skutočnosti som ho ešte nevidela. Na slovensku a v bratislave v predajniach ho nemajú. A kupovať niečo čo nevidím cez net sa mi zdá byť riskantné. Ale dokopy vyjde okolo 30 -tisíc.

nutka
11. apr 2007

my sme rozmyslali este aj nad Jane slalom,ale odradza nas cena,nakolko mame aj ine vydavky-prerabame dom....
...no a ja si zasa neviem redstavit,ze ked budem uspavat drobca,ze s kocikom budem trieskat hore dole..... 😖 ,ved ani postielka sa nehupe zo strany na stranu!!!
ono to je asi u kazdej a kazdom kociku inac,kazda z nas ma ine priority a predstavy o naj kociku....a hlavne inu penazenku 😎

lyzenka
11. apr 2007

ahojte babulky,

my to mame rozmyslene (teda dufam,ze to tak bude) takto. Momentalne som v 4.mesiaci.....ale uz pomalicky uvazujem o kociku a tak pozeram a pozeram. Este nedavno sa mi pacil kocik JANE trojkolesovy.....ale k nam do skolky chodi jeden chlapcek (a jeho mamina ma male babenko, tiez ma JANE trojkolesovy).....a ja jej hovorim, to je moj favorit....a ona, ze no neviem, videla som dalsiu pani co ho ma....mala este nejake dieta pri tom kociku a zavesil sa nan skoro spadol cely kocik (kedze ma len tri kolesa)......

A nakoniec sme to domysleli takto.........moja svagri ma dvojrocneho chlapca.....kocik BAMBI ma uz zbaleny v pivnici .....kupime ho od neho za polovicnu cenu.....(kedze sa nam babetko narodi v oktobri, uz bude chladnejsie, tak taky kocik aj vyuzijeme na zimu)....no a na jar kupime golfove palice sportak.... 😀

katy1979
11. apr 2007

vsak práve o tom to je každý má inú predstavu a inu penazenku.
My sme sa rozhodli ze to kupime v kombinacii t.j. aby tam bolo vsetko naraz ale cenovo to vyjde asi tak isto ako keby sme to kupovali zvlasť.
Moja horná hranica bola 20 tisíc a aj to sa mi prevracali oči pri tých sumách. A velmi rada by som to neprekročila. Preto tolko uvazujem či niečo zľavým zo svojich predstáv alebo vyhodím ešte zopár tisíc navyše, ktoré by sa zišli samozrejme aj na niečo iné.
Asi najlepšie je skončiť ako afričanky. Zobrať satku do nej strcit malé a mám po starostiach. 🙂 a nie nahánať kočíky a zistovať ktoré su nebezpečné a ktorý je stabilný a lahký. no už mám miesto hlavy melon.

miselam
11. apr 2007

zacnem tym,ze kazda limity kocika zisti az pouzivanim a skladanim do auta,terenom atd.prave sme tu 4 maminy s roznymi kocikmi a dosli sme k zaveru ze kazdy si kupi kocik aky moze a sa mu paci a uputa ho a je plus minus spokojny

anamor
11. apr 2007

kočky máte niektorá Quinny freestyle alebo xlander XT? Co vy na ne?
Este by ma zaujimalo ci sa trojkombinacia - autosedacka, hlboka vanicka a sportak oplati viac ako kupovat to solo??? Kazda rada dobra...

bellasandra
11. apr 2007

Lyzenka, mne sa Emka narodila v oktobri-a vyriesila som to tak ako aj ty 🙂

ellla
11. apr 2007

zuzana76 - objavila som na nete celkom dobru cenu toho Gesslein Vision - trojkolka - 14500 a plus fusakotaska, ktora sa da "natiahnut" az do dlzky 90 cm, ta stoji na tom internetovom obchode 4100 ma to vyjde na 18600, co je sice dost vela, ale ste daleko do 32000. vajicko mame nastastie pozicane. navyse ma tie nafukovacie kolieska a kocik sa da pouzivat v oboch smeroch, takze ja som na 99% rozhodnuta. krem toho som sa nakontaktovala na mamicku, ktora ho 1,5 roka pouzivala a od nej mam len len tie najlepsie referencie.
http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=5574

zuzana76
11. apr 2007

ellla, aj ja si pojdem omrknut ten gesslein, ja len dufam, ze je velmi lahky , lebo to ja potrebujem, ja som utla a aby som ho dokazala manevrovat aj s babetkom, vdaka za link

ellla
11. apr 2007

no ma 15 kg. su aj lahsie kociky, ale v tejto situacii prevlada viac toho pre. ten quinny mal asi 12, ale vanicka je pevna do pol roka. vo fusakotaske sa vyspi aj 1,5 rocne dieta uplne v pohode a ta vazi len 1,5kg. my byvame na prvom bez vytahu, takze znesiem kocik a potom zoberiem dietatko vo fusakotaske - to uz myslim pojde. ved sportovy kocik ak ma 12 kg a k tomu pevna vanicka - ta iste bude tazia, pochybujem, ze by to vazilo spolu menej ako 15kg.

kikinka
11. apr 2007

ja sa tiez rozhodujem medzi gesllein future loop ,ale vcerasom videla v obchode bugaboo no a moj manzel si ho zamiloval. poznate ho? je iny zvlastny ,ale vraj momentalne najoblubenejsi videli sme v obchode aj mamicku ,ktora ho a mala a babo v nom vyzeralo rozkosne ,vravela ze je mx. spokojna je lahky ,dobre ovladatelny. no neviem tak mam teraz dilemu

miselam
11. apr 2007

gesslein ma dobru konstrukciu,v poho je kupa z druhej ruky

tilly
11. apr 2007

gessein vision je kráááásny, kvalitný kočík, určite sa ľahko manévruje a mojshop môžem tiež len odporúčať, kupovala som tam autosedačku, nebol žiaden problém...
gessleiny sú niečo ako BMW medzi kočíkmi
hartany sú mercedesy 😀

ale súhlasím, že mamina si uvedomí, aký kočík potrebuje, až keď má dieťatko, ja som musela vystriedať 6 kočíkov, aby som prišla ku konečne poriadnemu kočíku

vilki
11. apr 2007

ja mam peg perego venezia a som s nim velmi spokojna.je uplne perfektny,da sa dat az do lahu a ma prehadzovaciu rucku a ked mu dam aj vrch na kocik tak je ako vo vanicke.ten kocik je vlastne od narodenia ale my ho budeme viacmenej vyuzivat ako sportak.

miselam
11. apr 2007

ja gess vykladam do auta,da sa,ale na dlhe nosenie je citelny,konstrukcia je launka,sportova cast je to co je tazsie.fusakotaska s dietatom je uz nic 🙂

kikinka
11. apr 2007

no a poznate niekto bugaboo?

miselam
11. apr 2007

pre levon,co ma hneva je ze taska sa upina na suchy zips (Nina ten zvuk nemusi a vytrhla som si pri nepozornosti sveter),hneva ma aretacia otocnych koliesok lebo aj tak sa chcu tocit a fakt nie su vhodne na poorane pole.inak v poho zvlada aj rozbite chodniky a konstrukcia je stabilna a pevna. dost siroky je lezanie aj s fusakom. hupat sa da future aj zablokovat,ale vision sa neda.co som rozpravala s maminami co maju gess su velmi spokojne,ja by som ho kupila znova

verus
11. apr 2007

Ahojte, dievcata,

po dlhej dobe prispievam na tieto stranky - vyberame malicky sportak - a pozeram, ze Gesslein Future ma stale vysoky rating. Uz som tu o nom kedysi pisala. Tiez to bol moj vysnivany kocik, je pravda, ze ma mnohe dobre vlastnosti, ale uz by som ho v nasej situacii znovu nekupila. Takze moje dojmy z tohto kocika:

Je to vyborny terenak, dobre odpruzeny, ak niekde v prirode neprejde tento, tak uz asi ziadny, a pritom sa nemusite bat defektu, kedze kolieska nema nafukovacie. Aj babo ma velke pohodlie. Po narocnej streke je vsak aj dost tazke ho tlacit - naozaj to nie je len slubenych 10 kg, treba k nim pripocitat este dost tazku sedaciu cast plus fusakotasku (plus dieta). Vysledok - v prirode ho tlaci vzdy len manzel a aj on sa dost zapoti. Skor uz prechadzame na nosenie maleho v nosici. Kedze byvame v meste s dobrymi chodnikmi, na bezne vozenie nam tieto velke kolesa nechybaju a uz by som kvoli nim kocik nekupovala, skor skombinovala mestsky kocik a napr. nosic Ergo (prave ho par dni testujeme, zatial celkom spokojnost).

Preto pouzivam skor male koliecka Gessleinu a s tymi nie som spokojna ani nahodou. Neviem, ci je to sposobene konstrukciou umoznujucou zamienanie koliecok, ale ich otacanie je nemotorne, kocik potrebuje na manevrovanie velky priestor a tym aj vacsiu silu, jednoducho tie kolieska su dalej a nasirsie, ako by mali optimalne byt. Kamoska, ktora ma tento isty kocik, ich uz po niekolkych neprijemnych skusenostiach uplne prestala pouzivat. Ked sme mali naposledy Gesslein v oprave (uz ani nepocitam, kolkykrat, hoci mozno sme len mali smolu, tentokrat nam odislo polohovanie sedadla po dvoch mesiacoch pouzivania), mali sme z predajne pozicany porovnatelny Hartan Racer, ktory bol na manipulaciu omnoho lahsi.

Kocik sa mi pomerne zle manevruje, hlavne ked je maly otoceny tvarou ku mne. Takto je kocik o cosi dlhsi, tym ma aj dalej tazisko. Pre mna z nepochopitelnych dovodov sa v tomto smere korbicka umiestnuje dost daleko od rucky. Ked je korbicka umiestnena naopak, uz je k rucke omnoho blizsie, manvrovanie uz je relativne pohodlne, ale na moje velke prekvapenie kocik trocha straca stabilitu, prevracia sa smerom dozadu, najma ak mam na rucke upevnenu tasku. Navyse je tazsi pristup k brzde.

Okrem toho si myslim, ze takyto masivny kocik by si zasluzil prehadzovatelnu rucku. Casto by som potrebovala kvoli slnku zmenit smer, ktorym sa maly pozera, pocas prechadzky, a prehadovat celu korbu aj s dietatom vo vnutri je dost risk, pretoze je to spolu dost tazke. Pri kupe som si myslela, ze to vyriesi slnecnik, ale ten, co mame, originalny od Gessleinu, za vela nestoji, drzi si tak, ako si sam rozhodne, takze napokon tienim malemu ja, ako sa da.

Fusakotaska: Je pravda, ze ma mnohostranne vyuzitie a posluzila dlho. Ale v lete sa mi v nej maly dost paril, hoci mal par mesiacov. Uvitala by som, keby bola zo vzdusnejsieho materialu, maly bol v nej ako v igelite a velmi skoro mu bola tesna (v zime bola ok - boky sa po rozobrati sklopia, ale uz sa samozrejme neda pouzit na prenasanie babatka). Ked bude dalsie dietatko, jednoznacne chcem pren radsej priestrannu vzdusnu vanicku. Aj v lete, ked nebude nababusenz vo fusaku, mozno prave vtedy o to viac.

Vysloveny nepodar je nakupny kosik pod kocikom - je umiestneny velmi nizko a aj pri malom zatazeni a malej nerovnosti terenu sa sucha o zem. Ani originalna nakupna taska ku kociku (model c. 2), za vela nestoji.

Bezpecnostne pasy na dietatko - ten spodny je aj po maximalnom nasponovani velmi kratky a ked chcem maleho dat nalezato, musim vrchnu cast pasov odopnut.

Autosedacka. K tomuto kociku sa robia uz aj adaptery na Maxi Cosi, odporucala by som skor tu, je lepsie testovana. Navyse ak by ste uvazovali aj o paralelnej kupe maleho sportiaku, Maxi Cosi sa da skombinovat s velkym mnozstvom podvozkov malych rozmerov. Okrem toho na rozdiel od gessleinackej existuje vo verzii s isofixom alebo bazou, co sa da umiestnit do auta pasmi.

Kocik je inak fajn, pre babo pohodlny, ale naozaj to nie je uplne ono. Dost ma prekvapilo, ze je o tom na nete ticho, myslim, ze je to aj tym, ze clovek si nerad prizna, ze zaplatil kopu penazi a nestalo to za to. Mamky, fakt sa snazte zistit si info o kocikoch nielen od predavaca, ale hlavne od ludi, co ich maju co najdlhsie. Hlavne ten predavac na Rajskej svoje remeslo ovlada a zblbol nielen mna 🙂 (hoci ja som ho kupovala nakoniec v Nemecku). Na druhej strane je pravda, ze ja som dost narocna a v porovnani s Takami tento kocik skvely je, viem, ze su mamy, co su spokojne...

Ak by som hladala k tomuto kociku alternativu: k verzii s mestskymi kolieskami uz spomenuty Hartan Racer - ale neviem sa vyjadrit, mala som ho len asi tyzden, ale uplne najviac u mna zatial vedie Teutonia Fun alebo troska vacsi Teutonia Mistral S - ten ma aj prehadzovaciu rucku, k obom sa da upevnit aj vanicka. Cenovo su priblizne rovnake.
K verzii s velkymi kolieskami Teutonia Mistral, alebo mozno nieco s velkymi zdvojenymi otocnymi. Ale tieto Teutonie som tiez mimo predajne neskusala, len som ich videla nazivo a viem, ze su v Nemecku velmi popularne. Rozhodne ale maju omnoho lepsie dotiahnute niektore detaily. A Teutonia Fun CS dokonca vosla do kufra stareho (mensieho) modelu Toyoty Yaris, skusali sme to!

Tak zelam stastnu ruku pri vybere, snad som niekolkym mamkam pomohla...

miselam
12. apr 2007

cau verus,si fakt narocna,ale to je dobre a paci sa mi to.mozno mi budes vediet odporucit nejaky dobry sportovy kocik,najlepsie trojkolku s brozdou(na korcule),lahku,co najlepsie poskladatelnu.este ku gess zevraj ten akoze nakupny kosik je len na potreby dietata a nie na nakupy ako si maminy myslia,som bola poucena od mudreho pana.
este som dostala poucenie ze preklapacia rucka je znamkou lacneho kocika,tak som uz radsej bola ticho.ozaj daju sa niekde vidiet teutonia kociky

levon
12. apr 2007

miselam, verus, dík za info ohľadom gessleinu 😉 dobré vedieť všetky klady aj zápory..mne sa osobne nepáči farebné prevedenie teutonie, síce som ich videla len na obrázku a nie v reáli, ale dúfam že nikoho neurazím ak napíšem, že mi pripomínajú poľské kočíky. Aj keď ich konštrukcia a kvalita sú určite na špičkovej úrovni.
mne sa páči aj Bebeconfort high treck, ale tiež iba z obrázku a mutsy 4rider..škoda že je na slovensku tak ťažké nájsť v obchodoch všetky značky, ktoré sa predávajú po celej európe.. 😒

bobicek
12. apr 2007

ahojte!
vidim, ze ste sa tu pekne rozpisali o pre a proti jednotlivych kocikov! 🙄

mate niektora podobne skusenosti s kocikmi casualplay? 😲 dik

vita1
12. apr 2007

Ahojte, mate niekto skusenosti s kocikmi Quinny Speedi SX? Zatial som nasla hlavne pozitivne ohlasy, ale zaujimali by ma aj tie negativne 🙂 Vraj je to dost velky kocik, tak neviem, ci sa mi zmesti do kufra auta... Rozmyslam, ze ho kupim v kombinacii s vanickou Dreami a autosedackou Cabrio, len neviem, ci sa naozaj oplati...