Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

monkey1
15. júl 2007

ahoj ludik, hod link, kukneme 😉

sue
15. júl 2007

Chicco CT O.1 Fusion http://www.citymodebaby.it/images/Avent_Trio_Ct... skúsenosti nemám, takže neviem poradiť...

ludik
15. júl 2007
bobicek
20. júl 2007

ahojte kocky,
mate niektora skusenost s tymto kocikom?

http://www.detskyraj.cz/zbozi/2709-bebecar-styl...

tilly
20. júl 2007

ja mám teraz chicco ct01, ale len golfky, je to celkom dobrý kočík, nemám výhrady

tilly
20. júl 2007

cicuschka diik, ja som si chcela pre kočík ísť osobne, našla som aj z badenu aj z viedne, ja by som aj do grazu si prišla osobne pre hartan, ak by bol v dobrej cene, som teraz našla jeden, ale nechám si to asi až na nejaký 32tt, vtedy začnem intenzívne hľadanie, veď ešte nie som ani tehu, tak začnem hľadať až ku koncu, mám kočík ešte pre dominika, autosedačku vajíčko mám, takže aj ak bude druhé bábo už na svete, tak mi stačí kupovať nový kočík až potom, len chcem mať dobrý prehľad a samozrejme ak sa nájde niečo naozaj výhodné, tak ho kúpim aj skôr...

baby to CT01 choďte určite kupovať do rakúska, je tam oveľa oveľa lacnejší ako u nás, v kike bola na neho akcia 399 EUR komplet, ale kika je asi najdrahšia 😉 treba kuknúť ešte leiner, babyone a pod.

malka
20. júl 2007

ahoj bobicek, ja mam tento kocik (bebecar stylo city) 🙂

Sme s nim velmi spokojni, kupili sme iba hlboku vanicku, bez sportovej casti, lebo mne sa ten sportiak nepacil 😒
Vzhladom k tomu, ze predne kolesa sa otacaju, je velmi dobre ovladatelny.
Vanicka je priestranna, Hanka sa nam narodila v decembri a v pohode som ju don dostala s perinkou, dekou a fusakom a nebola v nom nasekana ako sardinka.
Aj po snehu sa mi s nim jazdilo dobre, len som si zaaretovali predne kolieska.
Zaistenie a odistenie kolies sa da urobit lahucko pocas jazdi, nohou.
Neviem co by ta este zaujimalo.
Bud konkretna, rada ti odpisem.
🙂

bobicek
21. júl 2007

ahoj malka,
myslim, ze na toto som bola najviac zvedava, 😉 aka je priestranna vanicka a ako sa s nim chodi po snehu. ani mne moc "nereze" ten sportak, 😝 ale ako hlboky je uzasny. 😵 dokonca sa nan dat tusim aj autosedacka.... 🙂
kde si ho kupovala ty a za kolko, ak mozes? u nas to este nie je aktualne kupovat kocik, ale robim si prehlad 😉
dakujem!

malka
22. júl 2007

bobicek,
kupovali sme ho tu:

http://www.baby-eshop.cz/

dokupili sme k nemu este sietku proti hmyzu, prsiplast, tasku a bezpecnostne pasy do vanicky.
dokopy nas to v prepocte na SKK vyslo cca 20.000 Sk.

Snad si vyberies kocik, ktory vam bude najviac vyhovovat 😉

monkey1
23. júl 2007

ahojte, maminky!
prosim vas, kde by sa dal nazivo vidiet kocik graco? okres ba, tt, pn... 😕 videla som ho na nete, ale akosi by som to chcela vidiet nazivo... moc zaujimavy! 😵

ivetah
26. júl 2007

ahojte, mate niekto skusenosti s kocikmi steggi? videla som ich na babyland.sk, chystame sa ich pozriet aj nazivo. zda sa mi to byt rozumna cena za dobry produkt. pozerali sme steggi praktik trio alebo steggi sport2. maju aj tasku pre dieta, co je fajn.

tilly
26. júl 2007

iveta, ja som mala hlboký steggi, star, celkom dobrý bol, ale mala som ho len 4 mesiace, tak to neviem tak úplne posúdiť, ale vyhovoval mi, nemala som s ním problém

ivetah
27. júl 2007

dakujem, tilly.
potom ste presli na sportovy ?

tilly
31. júl 2007

no, my sme potom začali trošku tie kočíky striedať, práve sa chystám na ôsmy 😀 😅

maaria
7. aug 2007

ahojte, som tu prvy krat, tak neviem ci som neprepasla nejaku diskusiu na temu bugaboo kočiky, chcela by som sa opytat ci niektora nemate tip na to kde dobre kupit kocik bugaboo, ci na slovensku alebo v rakusku. moja sestra tento kocik ma a bohuzial ho bude potrebovat znova teda si nemozem poziciat🙂 ale viackarat som s nim kocikovala jej maleho a naozaj sa s nim vyborne manevruje, je naozaj skvelo lahky. ona ho ale kupovala v spanielsku kde zila, cize nemam tip kde by som ho mohla zohnat niekde tu a zatial sa zacinam len orientovat kde a co kupit, vobec nemam prehlad takže akakovke rada poteší. zaujali ma v diskusii aj ine kočiky, ešte nie som 100% rozhodnuta pre bugaboo, zda sa mi dost drahy, neviem posudit ci naozaj je to adekvatne tej kvalite, alebo ci niečo podobne poskytnu aj kočky povedzme o par tisic lacnejsie...

monkey1
7. aug 2007
tilly
7. aug 2007

baby a kde sa všade dajú v rakúsku niekde pri viedni kúpiť kočíky? máte nejaké vytypované obchody? ja poznám len kiku, leiner, babyone a toys r us, ale tam majú len bruiny...

maaria
7. aug 2007

monkey, dakujem za tip, keby mal niekto viac tipov kde v rakusku sa da kupit, ocenim, ale pojdem pozriet aj ine a porovnat, zacinam sa do toho len dostavat... navyše čo človek to nazor, ale tie postrehy naozaj pomôžu. ešte keby niekto vedel poradiť čo sa tyka destkych sedačiek, tu už by som asi rada kupila. ale asi musim vyberať s kočíkom, nie?

cicushka
7. aug 2007

maaria) kocik bubaboo kupis uz aj na Slovensku. Prvy oficialny predajca je v Prievidzi. Ale predava aj cez mimibazar.sk
Ked si tam zadas klucove slovo bugaboo, hned ho najdes. No a potom ho predavaju na kazdom rohu v Rakusku.
Tiez som najprv uvazovala o bugaboo..dobre sa ovladal ale hrozne tazko skladal. Nakoniec sme vybrali iny. V inej teme "kocik bugaboo" som napisala detailne, preco sa mi lubil alebo nelubil. Dobre zvaz, lebo je to vela penazi a cim dalej , tym viac mam pocit, ze ten kocik je viac menej iba taka hitovka celebrit. Nie som uplne presvedcena, ze jeho kvalita zodpoveda cene. 😒

maaria
8. aug 2007

cicushka. dik za radu, definitivne ešte nie som rozhodnuta a ak sa tu najdu nejake postrehy ktory kočik kontretne je lepsi a v čom, určite porovnam, ako som pisala, nemam až taky velky prehľad. trochu ma rozveselila predstava ze budem patrit do skupiny "tych ktory si tento kočik kupili lebo je to hitovka celebrit", po pravde "čo leti" je mi fakt ukradnute, naozaj ma toto nezaujima, a dokonca mi je aj jedno ci ten ktory kocik uz ma kazdy na ulici alebo nie, a popravde si to ani moc nevšimam na ulici. v prvom rade mi ide o dobre vlastnosti kočíka a potom samozrejme aby sa pacil mne (a bugaboo sa mi paci), ale podla toho by som kočik nevyberala. moja sestra si ho vybrala uplne z konkretnych dovodov, žila v tom čase v zrekonštruvanom dome s malym vytahom, a toto bol jediny kočik ktory našli že im tam "sadol", žila v barcelone a tam niektore stanice metra nemaju vytah, a autom sa v zacpach neoplati, takže jej neostalo nic ine ako kočik často nosiť a sama som si to tam viackrat skusila a s bugaboo to nebol problem, je naozaj lahucky. toto zaujima aj mna, kedze mam byt na zvysenom prizemi, sice iba pol podlažia, ale i tak určite ocenim vahu kočika. čo sa tyka skladania kočika, mne sa zdalo že to tiež nejde moc laho, ale setra mala na to nejaky grif, na ktory prideš ked to par krat spraviš a nechapala v čom je problem a kočik skladala hocikedy bleskovo. co sa tyka ovladania kočika, tak zatial som "nekocikovala" lepsi ak tento, ale zase nemam v tomto velku skusenost, takže ak by si mi poradila nejaky typ na kočik "v podobnej kvalite" ako bugaboo, ktory sa povedzme lepsie sklada, dobre ovlada a aby bol lahky, urcite pojdem vyskusat a porovnam. hovorim, nie som este rozhodnuta, urcite s niečim porovnam. zda sa mi to aj dost penazi za kocik, nemam problem ani s kočikom z bazaru, napriklad keby niekto predaval bugabooo alebo nieco podobne, potesi. fakt mi nejde vobec o formu, ale o spokojnost s kocikom co sa tyka uzitkovosti no a ked sa mi paci k tomu, tak to samozrejme je tiez fajn. inak sestra vtedy ked si zistovala nieco o kočikoch, tak bugaboo bol vtedy pre 4 rokmi uzivatelmi vyhodnoteny ako najlepsi kočik, a na druhej strane ziskal aj ocenenie od konštrukterov kočikov, tak myslim že to nebude len o modnosti, skor si myslim, že tento kočik sa "navonok na nič nehra", ma lednoduchu liniu, ale to uz je urcite aj vec skusu... potesim sa všetkym tipom na dobre ovaladatelne lahke kočiky, dik.

maaria
8. aug 2007

to: cicuhka. inak vyber kocika suvisi podla mna dost s tym, "aky mas zivotny styl" alebo v akom prostredi budes kočik použivat a podobne, čo je u každeho ine, preto každa urite oceni ine veci. preto by ma zaujimalo co tebe vadilo na bugaboo. ocenila by som aj viac postrehov od tych ktore uz nejaky kocik pouzivaju, lebo vacsina to tu len planuje a nieco ine je podla mna vyberat kocik podla katalogu alebo ho odskusat par minut v predajni bez dietata, postrehy z praxe su vacsinou uplne ine, takže za každy postreh k nejakemu typu kočka som vopred vďačna🙂

cicushka
8. aug 2007

maaria) kazda mamicka ma ine kriteria na kocik a preto pre kazdu mamicku bude iny kocik ten najlepsi. Ja som bugaboo porovnala konkretne s quinny buzz. Ako vravim, ked si najdes temu "kocik bugaboo" tam som ich porovnala na zaklade skusania v obchode (asi 3 hodiny som nad nimi stala a studovala ich) mne sa tiez bugaboo paci vyzorovo, ale nakoniec vyhral Buzz prave kvoli skladaniu a rozkladaniu. Pouzivat ho zacnem az v septembri, tak potom zistim, ci vyber bol dobry.
Viem, ze bugaboo dostal nejake ocenenia, a hlavne designove. Vies o tom, ze ho navrhobali chlapi 🙂
A este na zaver jedna pikoska...Quinny a Bugaboo patria pod jednu firmu 🙂
A este taka rada...vyber si viacero kocikov, ktore splnaju tvoje kriteria a chod do obchodu s kocikmi (najlepsie, kde maju vsetky, ktore si vybrala) postav ich vedla seba a studuj a porovnavaj ktory sa ako sklada, rozklada, ovlada a pod. Ked to budes takto drzat v ruke, je to uplne o inom ako ked si precitas milion hodnoteni na Internete, alebo vyskusas iba jeden, ktory nemas s cim porovnat.

maaria
8. aug 2007

cicushka/ vidim to podobne. ešte ma potešiš keď napišeš čo ešte oproti bugaboo sa ti zda na Quinny "lepšie" alebo "šikovnejšie", určite si ho doma už oskušala poobzerala viac ako v obchode. ako si spokojna s vahou kočika? a čo vanička, posobi na mna na obrazku ako dost malička, no ved to porovnam naživo. ja ho budem potrebovat niekdy koncom januara začiatkom februara, tak asi ocenim s fusakom vacsiu vaničku, aj ked zas v zime bude mimi este malinke. a ešte jedno, mysliš že je Quinny vhodny aj do lesa pre nenaročnejši teren, chceme chodit vela na vychadzky. a ako je to s kolieskami na snehu? to nemam oskusane ani na bugaboo a neviem ani ako je to na ostatnych, tak ak niekto mate prehlad co sa tyka koliesok a terenu. a co pruzenie?
to že bugaboo navrhovali chlapi som už niekde zaregistrovala, aj by som to asi tipla podla toho jednoducheho dizajnu, pacia sa mi oba, bugaboo teda este viac, quinny tie farby. u oboch su tie farby v tych poslednych kolekciach dost divoke, mne a to teda paci, ale co na taku kriklavu ruzovu povie dieta, to neviem🙂
a ešte nejaky tip na nejaky kočik do tretice na porovnavanie by tam bol🙂)

maaria
8. aug 2007

aha, a kam do toho rakuska (viedne)? možno si zajdeme už tento vikend... pise sa tu že v rakusku to maju všade, tak nejaky tip, kedysi som do viedne chodila dost, ale už par rokov nemam prehlad, tak konktretne tipy budu fajn

lula5
8. aug 2007

maria
Gutwein
Klosterneuburger Straße 90
1200 Wien

Tel.: +43/1/33 23 331
Fax: +43/1/33 23 331-99

lula5
8. aug 2007

BabyOne Baby- und Kleinkindbedarf GmbH

Anschrift:
A-2334 Vösendorf- Süd
SCS-Shopping City Süd
TOP 83A, Eingang 1

Steuernummer: APU50207805

Telefon:
+43 (1) 6986367-0
Fax:
+43 (1) 6986367-80
E-Mail:
scs@babyone.at

Öffnungszeiten: Montag - Freitag:
9:30 - 19:00
Donnerstag:
9:30 - 21:00
Samstag:
9:00 - 18:00

cicushka
8. aug 2007

maaria, ja som isla do xxl lutz v Rakusku..tam som isla na istotu, ze tam budu oba na porovnanie a nemylila som sa.
Najprv ku kolieckam. Quinny Buzz urcite nie do terenu a do lesa. Je to mestky kocik. Bugaboo, tym ze si mozes zvolit, ktore koliecka budes mat v predu (bud male alebo velke) je vhodny aj do mesta aj do terenu. Dokocna teraz predavaju extra dve velke koliecka k bugaboo a mozes mat vsetky styri na nom velke.
Co sa tyka vanicky...tiez som to porovnavala. Na dlzku su uplne rovnake, ale tym, ze Bugaboo je hranaty, tak posobi vacsie. Buzz ma ovalnu vanicku, cize pri hlavicke a nozickach je to uzsie ako pri Bugaboo. Ale inac su na dlzku rovnake. Ale ak hraju rolu aj milimetre...potom vanicka od Bugaboo je asi lepsia na zimu a dietatko vo fusaku
Co sa mi este nepacilo na Bugaboo:
1. hrozne zlozite skladanie a rozkladanie. Tym, ze ja som stale v pohybe s autom a viem ze denne vylozim a nalozim kocik do kufra aj 5 krat, bola toto hlavna podmienka....lahke skladanie.
2. A druha vec, co sa mi nepacila, ze hlboka vanicka je vlastne iba latka pripevnena cvokmi o konstrikciu sportoveho kocika. A raz ked vyzlecies z konstrukcie hlboku verziu a namontujes sportovu, nemozes ich tak lahko striedat, jedine, ze by si mala nervy sa s tym furt babrat. Pri quinny su tieto dve casti samostane a vymenia sa jednoducho iba nakliknutim.
Ale vravim, ze najviac ma odradilo to zlozite skladanie a rozkladanie.

maaria
9. aug 2007

lula 5 a cicushka/ diky za tipa, cez vikend snad najdem cas a zajdem do viedne. (xxl lutz je kde? 🙂 no a porovnam.
cicushka a ktory quinny si si vybrala? mne sa paci z buzz paci ten sulphur...
ale asi viac veci mi zatial vychadza pre bugaboo (hlavne vaha, moznost ist na rozny teren, a este u quinny sa mi zda hrozne malicka ta taska pod kocikom, da sa tam nejaka vacsia dat na riaditka?)
no a nemate niektora tip na nejaky dalsi fajn kocik, hlavne lahky, dobre ovladatelny, nieco v style bugaboo?🙂 nech porovnam aj nieco ine ci by mi to nesadlo...

bobd
9. aug 2007

maminky,
mate niektora skusenost so zn. graco? da sa vidiet niekde na SR? dakujem