Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

zzz
9. aug 2007

my sme si po dlhom uvazovani nakoniec vybrali trojkolku teutoniu, poznate?
dufam,ze nebudeme sklamany, este ju nemame.... ale moc referencii som nenasla, tak sme to riskli....

cicushka
9. aug 2007

maaria) my mame buzz a ruzovy. Vazi 12.2 kg. teda tiez je pomerne lahky. Mas pravdu, ta taska je mala, ale mam k nemu dokupeny kosik na spodok. tiez mam dokupenu este dalsiu tasku na kocik, (sice nie od quinny) ktoru pripadne viem dat na kocik. (vsak kukni do mojho albumu) Ale udajne sa neodporuca nic vesat na riaditka, kvoli stabilite.
Ak si ale rozhodnuta, ze potrebujes koci aj do terenu, buzz vobec neries. AKo som uz povedala, je to vyslovene mestky kocik.
Pozri este aj tento kocik pripadne....vazi 12.7 kg a je vymakany, fakt prepracovany do detailov a tiez do terenu. http://www.pegperego.com/page.php?sid=bfea594e2...

tilly
9. aug 2007

zzz, s teutoniou určite budete spokojní, ja by som síce do trojkolky už nešla, už sa mi to nepáči, mala som dve... ale od teutonie sa mi strašne páči fun system, to je úžasný kočík

a ak chcete kočík na štýl bugaboo, ale 100% kvalitný a pohodlný pre dieťatko, síce trošku ťažší, ale tiež maximálne štýlový a úchvatný je hartan VIP...

bugaboo je fakt kočík celebrít a to ja nemusím, pre mňa je prvoradá kvalita a pohodlie pre bábo

maca793
9. aug 2007

baby sorry ale mne sa páči klasika 4 kolesový kočík. tie trojkolky mi pripadajú ako "truhličky".
ja ARO de luxe plus a som s ním spokojná, demu sunny a buginku.

maaria
10. aug 2007

to cicushka/ diky za tip, ked pojdem po tych schopoch tak pozriem aj ine kočiky a uvidim, možno sa mi ešte nejaky zapači. pozriem aj ten pegperego, ten ale nema aj vanicku, ci ano?

to tilly/ dik za tip na hartan (teda ak patril aj mne🙂, hovorim, nie som az tak v obraze čo sa tyka prehladu kočikov, aj ked uz sa zacinam orientovat🙂 trocha mi vadi ta nalepka na bugaboo - to je kocik celebrit, skor mu to ubera. mna to ci je nejaky kocik modny naozaj nezaujima, teda akor by mi vyhovovalao keby nebol, ale zase ho kvoli tomu ze ho ma par herečiek alebo spevačiek nezavrhnem, pretože z mojej skusenosti so sestrinym je to naozaj čo sa tyka prave pohodlia a kvality vyborny kočik. hlavne ta jeho vaha je skvela, (niekde uvadzaju 7,5-8,5 kg), čo je myslim najlahsi kocik a pritom ta vaha nejde na ukor kvality. ta vaha je vyborna nielen ked kocik musis niekde preniest, ale aj pri manevrovani, tlaceni do kopca, a podobne. takže si nemyslim že to je len "bublina sposobena celebritami"....

maaria
10. aug 2007

...to ale neznamena ze kvoli značke ta cena nieje nadsadena, ale to je myslim u viacerych znaciek... pisem to len preto, ze s tymto nazorom že to je kočik celebrit sa stretam teraz casto a tak ako ty ho prave kvoli tomu vela bab ani nevyskusa co je mozno skoda. ja ked som "kocikovala" sestrin bugaboo niekedy pred 4 rokmi, tak som fakt netusila "že je taky slavny" a sestra si ho tiež vybrala z uplne inych dovodov a bola som prekvapena ako je funkcny a dobry. no nekupit si ho iba preto ze "je modny" sa mi zda rovnake ako "kupit si ho preto ze je modny". ja na tieto veci fakt kaslem... ale prave aj preto rada porovnam aj ine kociky a mozno ma zaujme nejaky uplne iny, preto vitam kazdy nazor

to maca793, tiež sa mi pacia viac 4kolesové kočíky, z toho čo som zatial skusila sam mi zdaju na mavrovanie aj sikovnejsie, ale zalezi fakt od konkretneho tipu

bihan
10. aug 2007

čo ja viem? Bugagoo kočík celebrít? Podľa mňa je nechutne smiešny, ale to len dizajnovo môžem hodnotiť, v reále som neskúšala 😉
Ja som zase, odkedy som vyskúšala Buzz, strašná faninka trojkoliek - manévrovateľnosoť oproti trojkolkám je neporovnateľná, stabilita závisí od značky a dlhoročného vývoja...
Cicuska, trošku si dovolím s tebou polemizovať o tom, či je Buzz vyslovene mestský kočík, lebo my sme ho mali na obrovskom pozemku, behali sme s ním po poliach, schodoch, taktiež po meste a zvládol to 😉 (jeho najväčšou nevýhodu ako "mestského" kočíka je pomerne veľké rozpätie zadných kolies, takže občas problém sa s ním vmanévrovať do niektorých dverí, ale to je problém väšini trojkoliek, nie špecificky tejto).
My sme sa nakoniec rozhodli pre Speedi (kôli polohovateľnej opierke chrbta a gumovému prednému koliesku - a taktiež ten hydraolický systém sa nám párkrát otvoril v aute sám - ale už si nepamätám, či to bolo pokazenou poistkou alebo čím...)

maaria
10. aug 2007

bihan, dizajn je urcite vec nazoru a objektivne hodnotit sa neda. niekomu sa paci zahradny trpaslik, niekto z neho odpadava. ja sa napr viacmenej dizajnom zivim a bugaboo ma podla mna jednu z najcistejsich linii (takže možno profesionalne deformacia ze sa mi paci🙂, tak isto sa mi paci aj buzz, cicushka pisala že ho navrhovali ti isti dizajneri... ale mozno prave preto že sa tym zivim a vidim tak trochu "pod pokrievku" v beznom zivote tomu neprikladam taky vyznam a najkrajsi dizajn vidim vo funkcnosti a jenoduchosti.
hladam teraz dalsie kociky na nete, ktore by som si pozrela na zivo, zamerala som sa hlavne na vahu, lebo funkčnost oskusam až naživo, teraz som našla napr tento francuzsky, 10kg, priznam že tieto kočiky vobec nepoznam, neviete niekto niečo o ich kvalite:
http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=10611

tilly
10. aug 2007

ten posledný sa mi vôbec nepáči a už by som nešla do značiek, ktoré nepoznám...
speedi sa mi páči, lebo má dosť veľký vnútorný priestor pre dieťa, takže sa v tom aj väčšie dieťa vyspí

cicushka
10. aug 2007

maaria) jasne, ze peg perego ma aj hlboku vanicku. A klasika, na ten podvozok nakliknes aj autosedacku. Akurat pokukaj po nete, niekde urcite najdes vsetky 3 variace toho modelu.
Este som postrehla, ze vo svete je velmi oblubeny aj tento kocik..ale nikdy som ho nestudovala, aky je, tak to nechavam na teba, ak ta oslovy.
http://www.strollermama.com/icoo-baby-stroller.htm

cicushka
10. aug 2007

pardon...oslovi 🙂

bihan
10. aug 2007

Maaria, Red Castle je jedna z najobľúbenejších značiek vo Fr a celkom ma prekvapuje, že k nám dorazila až traz 😅 Tak isto ako BebeConfort nie sú u nás známe a pri tom sú to skvelé značky... no nič.. u nás bol Red Castle (myslím Jogger) v užšom výbere, ale nakoniec to vyhral Quinny kôli rozmerom a skladateľnosti (na Red Castle je špeci sedačka - s polohovateľnou opierkou chrbta, ale neskutočne drahá a nie sú k nej crash testy).

slavkav
19. aug 2007

ahojte,
viete mi poradit medzi kocikom Cam mb x6 a Peg Perego Centro, pripadne zn. Graco? Ide mi cisto len o sportove kociky. dakujem. 😉

kamajka
19. aug 2007

Ahojte dievčatá,

no, prepáčte mi, že sa votriem do témy, čítala som len prvých 5 strán, lebo kým by som to všetko prečítala (čo ani nechcem keďže vidím že tu máte aj iné rozhovory a neviem, či by Vám to nevadilo...)

Vidím, že je tu veľa písané o značkových kočíkoch no ja keď som to videla že 20000Sk tak som sa skoro pozvracala, pre mňa je už 10 veeeľmi veľa.
My sme pri prvej dcérke mali 10ročný kočík po susedoch a keď mala pol roka tak sme jej kúpili Steggi. Stál 6000sk a bola som spokojná. Teraz máme kočík Bambino za 4990Sk. Booože, pripadám si ako chudina......

A ešte sa chcem opýtať, prečo je podľa väčšiny mamičiek dôležité, aby bol kočík ľahký? Lebo kočíky sa tlačia po zemi a nenosia sa na rukách počas prechádzky, nie? 🙂 🙂 🙂 Ja som nikdy nemala problém s váhou kočíka, veď výťah máme, po schodoch som nevláčila.....

tilly
20. aug 2007

kamajka, keď to často prenášaš do auta, alebo po schodoch, tak potrebuješ ľahký kočík...

bihan
20. aug 2007

Alebo ak nebývaš v Bratislave a okolí a potrebuješ ho tlačiť s nákupom do kopca 😉

grettka
20. aug 2007

alebo byvas v BA, a nemas auto, a do MHD si musis kocik dvihat sama bez cudzej pomoci....

mia21
22. aug 2007

ahoj kamajka, urcite si "nepripadaj ako chudina", odkocikujes v takom kociku ako mas, ziadna tragedia. ja kebyze na drahsi kocik nemam tak si z toho nerobim ziadne stresy, pripadne si kupim "lepsi kocik" z druhej ruky (napr. cez e-bay...) ide o to ze myslim ze zo vsetkeho toho vybavenia co pre mimi treba je myslim kocik ta vec co vyuzivas kazdy den a je fakt rozdiel v kvalite kocikov.

mia21
22. aug 2007

preto si vyberam "medzi znackovymi kocikmi", o znacku mi ale nejde, ale o kvalitu a naozaj su medzi kocikmi velke rozdiely. vaha nieje dolezita pre kazdeho rovnako, ja napr. budem nosit kocik pol podlažia a urcite často aj nakladat do autobusu, pretože nie všade chodim autom, a ono par schodov sa tiež najde všade. tak ked si to možem ulahcit tak to urobim (je to ako kupit si dobre topanky a nepohodlne topanky a chodit v nich kazdy den) ale urcite to nieje žiadna tragedia nekupit si ten najlahsi a najsuper...🙂

lindi174
22. aug 2007

Ahojte Ja si tiez myslim, ze nezalezi na cene Ale na tom v akom terene ho budes pouzivat a kolko ho budes dvihat
Inu vec sa chcem spytat Neviete nieco o tomto kociku: http://www.kocikovo.sk/product/abc-design-turbo...
Aka je znacka ABC Desing Ak mate niektora skusenost dajte vediet
Dakujem

kkatrina
24. aug 2007

ahoj, lindi ja viem len to že ABC je poľská značka, ale čo sa týka kvality to ti poradiť neviem.
ja si tiež myslím že v kočíkoch sú rozdiely, aj keď najdrahší kočík nemusí byť zároveň aj najkvalitnejší. U mňa to teraz pri druhom babatku vyhrala kombinácia - hlboký - športový - autosedačka - a vôbec to nie sú drahé značkové kočíky, ale Coneco V3 za 7790,- a autosedačka k nemu za 1900 Sk.
Pri prvom som sa poučila a športovú kombináciu by som viac nechcela za žiadnu cenu, sú ťažké, neskladné, a hrôza ísť s tým v autobuse alebo naskladať to do auta.

zabka1003
31. aug 2007

Ahojte babulky, máte niektorá skúsenosť s kočíkmi Implast Bolder?

anad
4. sep 2007

Ahoj Dorotka, snad sa k tomuto dostanes. Pozerala som kociky, ktore maju spotrovu cast otocnu, teda das ju aj v protie smere jazdy a zaroven su to trojkolky alebo minimalne s otocnymi prednymi kolieskami: Cam, Gesslien, Babywelt -OregonGTS a BoosterGT4 - tie maju vsak tiez tasku a nie vanicku a zdala sa mi taka mensia. Potom este Moon napr. S3 -ten som videla tu http://www.bebeta.sk/ ,Bebecar - tie sa mi pozdavali ale v Ba som ich nevidela, na nete som ich nasla tu http://www.rebeka.sk/default1.htm .Dalsie: Youpa-la -SportOne, Patron-Fenix F4r, tie su tusim s vanickou a este Hartan, ale tie maju tiez tasku, nie vanicku. Ked mi posles mail, poslem ti tu tabulku 😉

danuska24
4. sep 2007

Ma niekto skusenosti s kociarom ktory mam v albume?

gvet
4. sep 2007

AHOJ DANUSKA JA OSOBNE NIE ALE MOJA SUSEDKA MA 4MESACNE BABO A MA TEN KOCIK V CERVENOM JE S NIM MAX.SPOKOJNA A JE AJ VELMI PEKNY MALICKY.

tilly
4. sep 2007

ABC DESIGN je Rakúska značka...
http://www.babyone.at/baby-shop/marken/8/abc-de... tu ho majú tiež 😉 a oveľa lacnejší (o 5000)

tilly
4. sep 2007
dannynka
4. sep 2007

ahojte 🙂 🙂 🙂
chcela by som sa spytat ci niektora nemate nahodou skusenosti s kocikom chicco ct 04.
ja ho uz mam no rada by som si nan vypocula vase nazory... 😉 😉 😉

tilly
4. sep 2007

neviem, ja mám ct 01 a to, že ho ešte stále mám značí, že je dobrý 😀