Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

dzanka3
5. mar 2008

lienka7 - skoda ze som este nevidela centro ani per perego nikde v obchode - v Nitre....iba hlboky PP a ta vanicka bola krasna priestranna - v porovnani s nim ma x-landrer malinku vanicku a sportak dost mohutny je (ten tu v NR mali)... 😠
ale citala som ze ma PP centro aj perovanie a nejake pogumovane tie kolieska - ked kazdy na to centro inak pise....
ale zase hlboky sa bude pouzivat max. 6 mesiacov...a sportovy aj 2,5 roka - a na nom su sikovnejsie tieto mensie kolieska ako vatsie kolesa....
..ale osobnu skusenost nemam - iba co citam a si myslim o tom... 🙂 😉

saudi
5. mar 2008

z Mustyho by som skor brala UrbanRider, ale ta vaha ma velmi odradza. Na Bugaboo mam vysku 170 cm a manzel 178 cm, co zas nie su take vysavy. Da sa aj obojstranne otocit. Boze to je hrozne, preco nie je ziadny idealny 🙂 Neviem ci je dolezitejsia ta vaha kocika, alebo vyska vanicky. je to nase prve baby, takze nemam skusenosti.

ella1
5. mar 2008

tak ja mám síce len 164,ale viem aj o maminách,čo majú viac a nemali s tým problém. a nevyskúšala si v obchode?
ako by sa ti nahýňalo nad vaničku......
ja s mojou váhou by som mala možno problém s mutsym,ale ak ho nebudeš moc nosiť,tak to nie je až taká tragédia.sú kočíky čo majú aj 20 kg a to je už iná váha 😉

cicushka
5. mar 2008

saudio) ale ako tak rozmyslam, kolko sa potrebujes zohybat na vanicku?

1. Dieta je tam iba 6 mesiacov.
2. Vacsinou tam spi
3. A ked potrebujes prikryt, alebo dat dudlik, tak to sa zlvadnes zohnut na tu chvilku. Nie?

A nase babky mali kociky, ktore boli uplne pri zemi.

cicushka
5. mar 2008

Pre mna osobne by bola vacsia issue vaha kocika. Potom skladanie a rozkladanie a az potom vyska vanicky.

saudi
5. mar 2008

vyskusala som si to v obchode, zohnut sa dalo, ale tazko povedat ako by to bolo x krat denne. ale mate pravdu, babo tam bude tak pol roka. takze mala by som ho vyberat hlavne s ohladom na tu sportovu cast. pozrela som si tie diskusie na emiminku a tam ho dost vychvalili, tak som sa zas naklonila k Bugaboo 🙂 Tu vahu Mutsyho by som musela tahat stale.

pietka
7. mar 2008

ahojte mamulky alebo buduce mamule 🙂 ....potrebovala by som poradit....kupili sme kocik x lander xa....2kombinaciu bez autosedacky....otazka je ci je mozne nakliknut na tuto konstrukciu aj inu autosedacku ako x car.....pocula som o maxi cosi,no potrebovala by som to potvrdit...mate niekto skusenost?

pietra
11. mar 2008

ahojte,
mate niektora skusenost s kocikom jane forest?

pietra
12. mar 2008

nikto nic? ☹

pietka, nam to o maxi cosi vraveli v obchode, ked sme kupovali x-lander, ale vyskusane nemam

pietka
12. mar 2008

dakujem pietrus 🙂 ....aspon nejaky ohlas.....asi to budem musiet zistit taktiez v obchode....len aby na isto vedeli...inak....aky typ x landeru mate?tiez xa?mohlo by sa to nejako odlisovat aj v tych typoch...mozno...

pietra
12. mar 2008

my mame x1, ale adaptery tam idu rovnake, takze ak to ide na jeden podvozok, musi to ist aj na iny. 😉 najlepsie bude, ked kocik zoberies so sebou a priamo v obchode vyskusas, ci to tam ide napojit. My sme autosedacku vobec nemali naklikavaciu, tak neviem poradit inak.

pietka
12. mar 2008

tiez premyslam ci je nutne takto vymyslat.....staci ju ma v aute a hotovka.....tiez mi jedna mamicka hovorila ze nie je prilis dobre ked su malicke baba v tych vajicka velmi dlho...syndrom nahleho umrtia ☹ ...tak neviem

pietra
12. mar 2008

pietka, pri falsom urcite zriadim naklikavaciu. ked mi zaspala cestou na nakupy v aute, kym som ju vybrala z autosedacky, zobudila sa. takto by som len cele vajce naklikla. urcite je to dobra vec. len my sme mali povodne kupeny iny kocik, aj autosedacku a potom sme pri zmene kocika uz nechceli investovat aj do novej autosedacky.

pietra
12. mar 2008

nie pri falsom ale dalsom 😔

pietka
12. mar 2008

vdaka...kedze este nerozmyslam uplne mamickovsky prakticky....tak je fajn ked mi to niekto napise 😅

vici
15. mar 2008

Pre certicu,
podarilo sa mi cez ebay vydrazit concord fusion pol roka stary za 207,- Eur v Rakusku, uz ho aj mam tak sa moc tesim, je super...... len sportova cast, ale perfektne sa zajdi, priestranny, no super.......

certica
15. mar 2008

vici, tak gratulujem 😎 . ja ho mam este zlozeny v izbe 😀 , ale celkom som zvedava, aky bude v terene

cicushka
15. mar 2008

baby, nasla som super skladnu kocik do auta na cesty. Kuk sem na video: http://www.miamodainc.com/strollers/video-demo_...

skrecok
23. mar 2008

Ahojte, nemam ziadne skusenosti s kocikmi a chcem sa spytat aky je rozdiel medzi kocikmi, ktore maju 3 kolesa a 4 kolesa? Ktory je lepsi a preco? Dakujem

tilly
24. mar 2008

vici, super, tiež rada dražíš na ebay? 😀 207 E je dobrá cena

ivetah
25. mar 2008

dzanka ja mam peg perego centro. vyberali sme dlho, lebo sme potrebovali kocik maly (mame maly vytah), lahky (od vytahu mam este 8 schodov k brane), skladny a pokial mozno na dlhoa za dobru cenu. no a vyhral centro. kupili sme k tomu prenosnu tasku, ale da sa kupit aj vanicka navetta a nakliknut. nema sice perovanie, ale ma velke kolieska vpredu otocne, takzesa s nim velmi dobre manipuluje. a ja si len pochvalujem 😀

jana3
26. mar 2008

Ahojte,

potrebujem trosku poradit ohladom kocika:
Neviem sa rozhodnut,
1. ci radsej kocik s naklikavaciou (relativne tazkou) vanickou, ale s lahsou konstrukciou zlozitelnou do auta - nieco typu Cortina, alebo
2. kocik s lahkou prenosnou taskou, ale tazkou celkovou konstrukciou - nieco typu Bambino
http://www.bambino-kociky.sk/product_info.php?c...

Nie je pri tych naklikavacich problem, ked je babo tazsie, trafit sa do konstrukcie a nakliknut? resp. Prilis zlozite menit pocas jazdy smer vanicky, ak sa babo zobudi (podla mna je jednoduchsie prehodit rucku, ale to na Cortinach nejde)...

Kocik nepotrebujem nosit po schodoch, jedine sem - tam, urcite nie casto, nalozit do auta.
Ale chcela by som konstrukciu nechavat v pivnici a babo si pripravit do tasky, resp. vanicky doma a dole to len nakliknut, resp. vlozit tasku do kocika.

Ktora s tychto alternativ sa Vam zda pre mna lepsia?

Poradte prosim...

Dakujem

mywiel
26. mar 2008

Jani pozri na moj album tento kocik si neviem vynachvalit! 😀

tamita
26. mar 2008

mywiel- bebe-comfort je krásny elegantný kočík,v podstate môj favorit,ale po nedávnej skúsenosti som zneistela.
kamoška ho má tiež a ja som kočíkovala jej mesačné bábo.Uvedomila som si,že niekedy je dobre bábo pohojdať(jej synček má problémy s kolikami a často sa náhle zobudí a začne plakať),ona potom zdvihne predné kolieska do vzduchu a na zadnom ho hojdá.Sama hovorí,že si pred tým neuvedomila-načo je pérovanie dobré a teraz by to ocenila,ale u trojkoliek-nemáš šancu.
Druhý problém nastal-keď začalo fučať,-strieška sa začala posúvať dozadu-nedá sa zaistiť,nechápem prečo nemá nejakú poistku. Pritom majú úplne nový kočík,trojkombináciu-cez 30.000.

dzanka3
27. mar 2008

ivetah ja som medzi casom si uz PPcentro aj kupila..pretoze ho prestali vyrabat - uz len vo farbe soleo dopredavaju...tak asi posledny kus farby toffe som uchytila 🙂
stoji tu v izbe zatial...ale stale som s nim spokojna - a aj ked porovnavam jeho parametre s inymi - stale je centro na tom najlepsie...a uz len dokupim vanicku naveta a autosedacku - ale uz to bude musiet byt vo farbe mocca (hneda)- lebo toffe uz nevyrabaju.... ☹

ivetah
27. mar 2008

dzanka dufam, ze budes taka spokojna ako ja 😀
a este jedna vec: my sme nakoniec kupili autosedacku chicco, aj ked sa neda nakliknut na kocik, co ale vobec nepotrebujeme. ma totiz jednu obrovsku vyhodu - da sa kolisat, aj pred chvilou som v nej uspala dcerku 😉

jana3
27. mar 2008

mywiel:
Dakujem, mna by ale najviac zaujimalo, ci nie je problem nasadit vanicku na konstrukciu, ked je v nej dieta. Predsal len ma o par kilo viac, ako prazdna v obchode...

o inych prednostiach nediskutujem, najma toto ma odradza...

mywiel
27. mar 2008

Tamila ja som mala ten isty problem so strieskou, ale bola len zle nasadena da sa zaistit.

mywiel
27. mar 2008

Jana nasadit vanicku aj s dietatom nie je problem lahsie nasadenie ako pri tomto kociku som teda nevidela. 😉