Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

tyli
10. júl 2008

Implast som síce nevidela naživo, no zdá sa mi lepší. Babypoint V3 má malé sedenie v šport. časti a nemôžeš sklopiť chrbtovú opierku. Naklápa sa cela šp. časť. Výhoda je cena a že sa dá otočiť v oboch smeroch. Mne to chýba na kočíku. Ja by som brala Bolder.

kala713
11. júl 2008

Mne sa páči Implast Bolder 4 v oranžovej a zelenej farbe. Ale padol mi do oka aj ABC ibaze 4 tec. Neviete niekto či sa dá aj hojdať? Píšu, že je odpružený, len neviem či to znamená že aj hojdavý 😵 . Videli ste ho niekto aj naživo?

tyli
11. júl 2008

Ahojky, nevideli ste niektorá Babywelt Booster al. Oregon? Ak ich niekto pozná napíšte svoj názor. Ď.

tyli
11. júl 2008

Ahojte, vie mi niekto poradiť šp. (kombinovaný) kočík s otočnou šp. časťou v smere aj proti smeru jazdy? Taktiež potrebujem aby sa dala sklápať chrbtová opierka do roviny. Za rady ďakujem.

tyli
12. júl 2008

Ahoj Tilly, prepáč za ten podobný nick. nevedela som že má niekto podobný, keď som si zakladala svoj. Dosť sa to mýli. Pozerala som si fotky, máš pekného synčeka. Chcela by som sa opýtať na Hartan Racer. Všimla som si, že máš viaceré kočíky. Je kvalitný? Kupovala si na slovensku al. inde? Chystáme sa do rakúska SCS Wien. Nevieš či ho tam majú?

tyli
12. júl 2008

Tilly, tú Teutoniu si už predala?

muriel293
12. júl 2008

ahojte mne sa hrozne páči cam combi family a už si pripadám ako retard lebo ak nebodaj stretnem cudziu ženskú s týmto kočíkom hne´d sa vypytujem ako je s ním spokojná ale tak myslím si,že si treba zistiť aký je ak nevieme,nie? snívam presne o tejto farbe akú mám aj v albume len ešte mám na kúpu čas a tak si môžem rozmyslieť či sa opaltí alebo nie...

rovni
12. júl 2008

ahojte
tyli - my sme boli v SCS 2 tyzdne dozadu-mali tam vela hartanov-konkretne v Babyone a Leineri,
potom sme este pobehali Kiku,Lutz,Ludwig-aj tam bolo dost hartanov a teutonii okrem inych samozrejme
nakoniec sme kupili teutoniu mistral S-mam ju aj v albume 😉

veruska198
12. júl 2008

ahojte baby
mám problém s výbetom kočíka rozhodujem sa medzi neonato reverso sport tris a cam evolution x3.
Viete mi niektoráj poradiť prosím? ☹

tyli
13. júl 2008

rovni, díky za radu. Pôjdem pozrieť. ak sa mi niečo pokazí, nieje problém s reklamáciou? Ty si nakupovala v ktorom obchode?

katavinka
13. júl 2008

Rovni - aké sú prosím Ťa ceny v Rakúsku na kočíky? Som počula, že omnoho lacnejšie. Vieš, aké ešte značky majú v SCS?

tilly
13. júl 2008

teutonie a hartany majú v scs aj všade, kde písala rovni...

hej tú teutoniu som predala, vlastne všetko, čo je v albume som predala, teraz už mám len buginku gess swift a velikánske bambino na spinkanie

dúfam, že si nás nebudú mýliť, lebo ja som stará vražda a ty bledá tvár 😀 😀 😀 😀

v rakúsku sú kočíky o dosť lacnejšie, len pp vychádza zhruba na tie isté ceny, ale hlavne majú tam kvalitné značky, ktoré u nás nemajú
a majú tam ešte aj také lacné rakúske a nemecké značky, ktoré sa u nás nepredávajú, knorr, knokin a pod.

a rozdiely v cenách napr. v toys r us majú cam combi family za 349 E, u nás je okolo 15tis... to je len taká jedna vychytávka, čo mi napadla

okrem toho autosedačky majú lacnejšie a celú výbavičku... ak raz budem čakať druhé dieťa, tak na slovensku nekúpim ani cumlík 😀

katavinka v babyone v scs majú hartan, teutonia, mutsy, bugaboo, abc design, pp, moon apod., potom je v scs ešte leiner, tam majú aj jané, hauck, traxx apod., len tam je to malinké, takže majú obmezdený výber
potom pri scs je také obchdné centrum, kde je media markt a sport expert a pod. a tam je také veľké hračkárstvo, že toys r us a tam majú aj i coo, abc, potom ich špeci značku bruin... a oproti scs je veľký LUTZ tam majú tiež podobné značky 😉

veruska198
13. júl 2008

ahojte
mám problém s výbetom kočíka rozhodujem sa medzi neonato reverso sport tris a cam evolution x3.
Viete mi niektoráj poradiť prosím? Máte niektorá skúsenosti s týmito kočíkmi, alebo vaše kamarátky?
Poradte mi prosím 🙂

tyli
13. júl 2008

tilly, pobavila si ma 😀 😀 😀 Som rada, že ti to neva. Čo sa týka výbavičky, zdielam tvoj názor. Do SCS idem okreminého doplniť veci pre malého. Dám vedieť ako som pochodila s kúpou kočíka.

rovni
13. júl 2008

je to tak ako popisala tilly 😉
neviem moc porovnat ceny,my sme tam isli kvoli hartanu a teutonii,ktore u nas v obchodoch nie su (zopar hartanov je v BA v Kike),nasla som ich jedine v internetovych obchodoch-ceskych alebo na ebay a tam je to samozrejme lacnejsie ako v kamennych obchodoch
nasu teutoniu sme kupili v obchode Lutz v SV casti Viedne,ani som sa nejak velmi nesnazila ziskat zlavu,len som sa spytala mojou lamanou anglictino-nemcinou ci je mozny aj nejaky "sale" a ku podivu predavacka-inak velmi mila-hned doniesla kalkulacku a natukala ze mi moze dat 10% dolu,co celkom potesilo 🙂
pytala som sa aj na pripadnu reklamaciu,samozrejme nie je s tym problem-ak som spravne pochopila predavacku,ked by tam bolo treba kocik nechat na opravu,zapozicaju nahradny,ale tvrdila ze za 2 roky co tam robi,na teutoniu nebola jedina reklamacia 😎

katavinka
13. júl 2008

Ďakujem vám za tipy..., teda sú to fakt zväčša značky, s ktorými som sa u nás stretla akurát na net. stránkach.

tilly
13. júl 2008

tyli, trochu mi to va, ale čo už s tebou 😀

rovni, sranda, ja som bola v lutz s kamoškou a tiež nám hneď dali 10% dole 😀 ale ani sme to nechceli, len tá kamoška mala už riadne brucho a bolo už asi pol siedmej a už tam úplne vyčerpaná po celom dni sedela, tak sa predavačka asi zľutovala 😀 z toho vyplýva, že si treba hneď pýtať zľavu 😉

mojinecka
15. júl 2008

Tilly, ako tu čítam si riadna odborníčka na kočíky. Aj ja pátram po športovom od cca 6 mesiacov, ale nechcem aby sa otáčala sedačka, ale rúčka. Hartany, Gessleiny, Teutonie, ani Hoco som u nás nevidela. A nákup v Rakúsku nehrozí. Nevieš mi, prosím nejaký poradiť.

tilly
15. júl 2008

s otáčacou rúčkou asi iba PP uno a venezia, alebo hauck, alebo také tie klasické ťakžké poľské kombinácie, inak poradiť neviem, ja by som to nechcela 😉

kala713
21. júl 2008

Ahojte. Dajte mi prosím nejaké typy na dobré predajne kočíkov ☹ prosím. Ja som už zúfalá. Našla som si už pár favoritov na internete, ale keď som ich potom videla naživo v obchode 😖 , tak som bola sklamaná. Asi je lepšie pochodiť po obchodoch a vyskúšať si ich. Aké máte skúsenosti s predajňami kočíkov vy? Poraďte, prosííííím 🙂 😔

danulik
21. júl 2008

kala - pozeram, ze si zo ZV - bola si uz v BB v predajni babysvet? je to na hustaku, taky velky obchod (www.babysvet.sk)

muriel293
22. júl 2008

inak baby tu som sa dočítala o tých lacnejších kočíkoch z rakúska a je to pravda,vyjdú tam lacnejšie,hne´d som mailovala tam kamošovi a ten okamžite frčal do obchodu aby mi zistil ceny takže neviem,muž mi hovorí,že dla neho ešte trošku tá cena pôjde dolu a ked sa to oplatí dáme si doniesť kočík z rakúska

tilly
22. júl 2008

muriel, máš ešte takých 20 týždňov čas 😉 ale určite sa to oplatí, skočiť do rakúska a z NZ to nemáte zas až tak ďaleko, to si môžte skočiť aj sami pre kočík 😉

kala713
23. júl 2008

danulik, ďakujem za tip. Včera sme to tam boli pozrieť. Majú fakt dobrý výber. Strávili sme tam skoro dve hodiny, kým sme si všetko poobzerali. Ale bohužiaľ som si nič nevybrala, asi som veľmi náročná 😒 . Páčil sa mi Maxi Cosi Mura 3, len mi vadí, že nemá odpružené kolieska. Ja by som chcela kočík, ktorý je aspoň trochu hojdaný. Hojdavé sú len tie s vložnou taškou, ale to sú ťažké a neobratné kočíky . . . tak to nie, ťažko sa s nimi manipuluje. Dúfam, že si stihnem vybrať nejaký do pôrodu 😀 .

danulik
23. júl 2008

kala - nemas za co 😉 a neboj, my sme tiez nevybrali kocik hned na 1. krat, bola som tam niekolko krat a stravila peknych par hodin skusanim kocikov 😀
este ak budes mat cestu do BA, tak tam je predajna "pre deti" (www.predeti.sk)

kala713
23. júl 2008

danulik, do Blavy sa chystáme na budúci týždeň. Máme tam rodinu, tak spojíme návštevu s pozeraním kočíka. Chceme skočiť aj do kočíkova v Ivanke pri Dunaji, je to blízko BA a pozrieme aj predajňu predeti v BA. Ďakujem za typ. Potom budem informovať, ako som dopadla.

danulik
23. júl 2008

kala - tak drzim palce 😉

question
25. júl 2008

ahojte baby,chcem sa popytat, na kocik Hartna VIP, ze ake vajicko nan sedi -myslim znacku-a ci sa da nakliknut na sportovu cast alebo aspon na kostru kocika.