Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

tina129
30. júl 2011

@lucytao ja mam celkom prehlad o jane od kolekcie 2010, lebo som vyberala pre seba 😀 tak sa kludne pytaj co chces, u nas maximalne spokojnost, pouzivame ho zatial 8 mesiacov

lucytao
31. júl 2011

@tina129 a ktorý s tých kočíkov máš dala som tam 6 druhov???? určite mi pomôže v rozhodovaní tvoj výber, odporúčanie keď už ho máš odskúšaný. a je lepšie mať trojkolesový alebo štvorkolesový Jane???? mne sa zdá že trojkolesová má väčšie kolesá a mi máme termín v decembri (i keď cisarský bude určite o trošku skôr) tak premýšľam či väčšie kolesá niesu lepšie do snehu???? i keď na you- tube som našla zlú recenziu (video) kde tomu trojkolesovému sa väčšinou rozkýve predné koleso a neskôr odíde vraj celé čo ty na to???? ďakujem pekne dopredu za dobrú radu. 🙂

tina129
31. júl 2011

@lucytao tak v prvom rade janecko vyraba od kolekcie 2010 trojkolku s nafukovacimi kolesami teda slalom, a dve stvorkolky, jedna je s normalnym sedenim to je ta unlimit a druha je s korytkovym sedenim, cize rider, kolekcia 2011 je ta ista len v inych farbach a pribudla este jedna trojkolka s korytkovym sedenim trider, vsetky kolesa su nenafukovacie okrem slalomu, ten ma nafukovacky, ten posledny odkaz co si dala, teda na ten slalom je ale len limitovana edicia pre ČR a SR, je to sportak starsi sirsi neotocny, tusim rok 2008 ale nie som ista a vanicka takisto vacsia ako su tie nove ale v tych prehlad nemam, mam prehlad len o tych novych rok 2010 a 2011

ak mas termin v decembri, tak ti je jedno aku velku budes mat vanicku, lebo novorodeniatko sa ti zmesti do akejkolvek vanicky s fusakom a neskor ked bude mat styri pat mesiacov tak uz fusak nebudes potrebovat, tak sa ti vojde tiez alebo presedlas na sportak

ja som povodne strasne chcela rider, to je ten co ma dve velke kolesa vzadu a dve male vpredu ale ten ma korytkove sedenie takze som ho zavrhla, preto som vybrala slalom, ono tie kociky su strasne malo odpruzene, ak vobec su a tie nafukovacky aspon trosku tlmia nerovnosti chnapes ako to myslim???

unlimit ma vsetky styri kolesa dost velke, takze na sneh v pohode, len nie su nafukovacie, ale zase vyhoda je v tom, ze nedostanes defekt

kludne sa pytaj este co chces, to predne koleso treba sem-tam dotiahnut, manzel mi to dotahoval dvakrat doteraz a potom je to v pohode

lucytao
1. aug 2011

@tina129
Ahoj ďakujem ti veľmi pekne za vysvetlenie si zlatá 🙂 🙂 🙂

No preto že ma mamka s manželom odhovárajú od 🙂 trojkolky tak som sa na 90% rozhodla a rada by som vedela názor teba ako skúsenej mami či som vybrala dobre ďakujem tak bude tento http://www.malvik.sk/Kociky/kociky-kombinacie/J...

i keď sa mi páči aj tento 2010 hlavne tá krásna fialová farba http://www.malvik.sk/Kociky/kociky-kombinacie/J...
aký je vlastne rozdiel medzi tými dvoma čo je lepšie počula som sťažnosti aj na úzke vnútro športových kočíkov je to pravda a tá tvoja trojkolka je stabilná pri obrubníkoch a pri schodišti. nieje väčšia ta trojkolka pre to tretie kolečko myslím na dĺžku máme dosť malý výťah ja sama by som si vybrala trojkolku ale väčšina ma prehlasovala môžem vyberať len zo štvorkoliek . Ďakujem ďakujem ďakujem papapa

kacka.l
1. aug 2011

@lucytao
Tak já jsem měla slaloma reverse a kamarádka unlimit..dopadlo to tak, že jej taky vyměnila za slalom. Unlimit má nenafukovací kola a je to znát.Jinak slalom je opravdu stabilní, nemusíš se bát, že by se vyvrátil.Já jsem měla jen trojkolky a nemůžu si je vynachválit. Slalom jsem si koupila až v synových dvou letech a ano je úzký, ale i ve dvou letech se v pohodě vešel.Měla jsem dvě boudičky a ušila si vložku a střídala to. Hlavní výhoda oproti unlimitu je v zimě, trojkolka projede mnohem více. 🙂 Já osobně bych si koupila slalom a né unlimitid.

lucytao
1. aug 2011

@kacka.l ďakujem no a zase som na začiatku mám dilema čo kúpiť ešte že mám čas do konca novembra a máš tu trojkolku 2010 alebo tu 2011?????? ja to s fotky nepoznám a čo to predné kolečko drží nemáš s nám problém a neni koli tomu 3 kolečku veľmi dlhý ako som písala máme malý výťah a bývame až na 6poschodí dakujem 🙂

kacka.l
1. aug 2011

Podle mě je úplně stejný jako unlimit, no já už reverse nemám, prodala jsem a pořídila baby jogger city elite- ten reverse byl jen takový " dá se říct" rozmar. 🙂 Vlezl se i do malého výtahu. 🙂

tina129
2. aug 2011

@lucytao trojkolka je uplne v pohode, tiez som sa jej bala, neviem ako ine trojkolky ale slalom je naozaj stabilny, a to nasa mala niekedy riadne vyvadza v kociari, ona proste neposedi, tak je casto v nom na brusku a kyve sa z jednej strany na druhu ale janecko stoji ako priklincovane, takze fakt by som sa toho nebala, na obrubniky si treba zvyknut, mne to trvalo tak jeden den 🙂 a po schodoch, teda po tych kolajniciach co su na schodoch tak idem otocena naopak, teda dvoma kolami hore, manzel dokonca ide normalne celom vpred a na tom jednom koliesku po jednej kolajnici, fakt ziadny problem, nato ci je uzky ti neodpoviem, lebo my mame len 8 mesiacov takze my sa v pohode vojdeme a ked to manzelovi spomeniem tak len na mna kuka, ze o com rozpravam, ze preco uzky, no nechape, ale mna presvedcili fotky s dvojrocnymi a dokonca aj trojrocnymi detickami, ktore v nom sedeli a vyzeralo to v pohode, ale my neplanujeme pouzivat kociarik tak dlho, podla mna sportak pre dvojrocne babo je fakt maximum, potom staci nieco lahsie na obcasne sedenie, ked ti bude babo chodit tak sa uz asi nebude chciet tak casto vozit, aspon ja si myslim, nasa mala je totalne nekociarkovy typ, takze my v nom asi dlho nebudeme, uz teraz som si kupila golfac, lebo niekedy mam z toho nervy, ze sa vyberam pol hodinu von, vybalim kociar poskladam a mala vydrzi pol hodiny a potom ruky ruky, ach dufam ze dalsie babo sa bude rado vozit a ja si konecne uzijem prechadzky so slalomkom 😀

a rozdiel medzi tymi dvoma odkazmi je ten, ze pri jednom mas trojkombinaciu, t.j. vanicka transporter, sportak a vajicko a ten druhy to je vanicka a autosedacka v jednom, vola sa matrix a k tomu sportak, teda dvojkombinacia, skratka ta vanicka sa da polohovat do sedu

rozmery unlimita aj slaloma som videla tusim na youtube, tak skus pohladat, skusim aj ja ked najdem tak to sem hodim

a ta fialova farba je fakt super, ja mam presne takyto slalom 😀

a este, rozdiel medzi 2010 a 2011 nie je ziadny, iba vo farbach

lucytao
5. aug 2011

A čO POVIETE na tento model?????????????????????????????????
http://www.maderna.sk/katalog/product/11261/
preto že matrix je len 2kombinácia tak ste ma presvedčili na sedačku strata 😉

lucytao
5. aug 2011

Mamičky našla som nový kočík je krásny čo na neho poviete?????
http://www.babymarket.sk/sk/4263/29/toseda-ka-z...
ak ho niekto má prosím vás pošlite mi recenzie ako ste s ním spokojné dakujem

zajo79
5. aug 2011

@lucytao je tu tema stokke, tam je o nom dost.

vaio1
7. aug 2011

prosím vás aký mate názor na kočík jane rider 2011 - 3-kombinácia.
dieťa sa nam narodí v januari.
ďakujem

majka_3
12. aug 2011

Ahojte ....chcem sa spytat..mate niektora skuuusenost s kocikom NEONATO reverso 4 seasons ????
dnes som ho zbadala v obchode a je uzasny..... 🙂 len po praktickej a kvalitovej stranke ci mi viete poradit ... 🙂

bellada
16. aug 2011

nazor na NEONATO reverso 4 seasons by zaujimal aj mna, som ho videla len na nete, v BA ho neviem nikde najst v obchode 😒

tortelinka
16. aug 2011

ahojte, chcela som sa opytat skusenych matiek, dokedy byva dietatko v hlbokom kociku, budem mat adoptovane dietatko, ale neviem ake velke presne bude, tak neviem aky typ mam hladat, hlboky ci iny?

hajanka
17. aug 2011

@tortelinka kazde dietatko individiualne, niektore lezkaju v pohode v hlbokom aj do 6. ci 7. mesiaca, niektore nie uz v 3. ci 4. mesiaci. Nasa uz bola v 3,5m v sportovom, lebo nechcela lezkat, hlavicku uz dvihala hore z lahu a otacala sa z chrbatika na brusko, tak to uz aj bolo nebezpecne ju nechavat vo vanicke, tak sla do sportovej casti prisposobenej novorodenenckou vlozkou a mala tam nielen krasny vyhlad, ale si v nom aj pekne pospinka.

tea333
18. aug 2011

ahojte,
mam uzasny kocik mountain buggy terrain 2010.dost sme za nho zaplatili, ale premyslam ze ho vymenim.
mam na to tieto dovody: malemu sa v nom nepaci, nie je v uplnom uplnom sede, a nozicky sa nedaju polohovat,..
teraz som kupila golfky pp pliko mini, a tam sedi radsej.
dalsim dovodom je, ze je obrovsky..teda, viem ze aj ine kociare su, ale on je po zlozeni taky dlhy, ze do combi kufra golfu ho musim davat trochu sikmo, cize mi zabere cely kufor a chudata moji psikovia sa musia tlacit na jednom rohu.inak je perfektny, mozem s nim ist do alp, dokonale sa manevruje, kvalita je spickova (kto pozna tuto znacku vie), premakany je do detailov, mam k nemu aj sietku, prsiplast..

mam sa vobec pokusat hladat nieco ine? nechcem ist do nejakeho rozhrkaneho kociarika, chcela by som nieco sportove, ale nemusi to zas zdolavat hory, pretoze sme si kupili turisticky nosic.

mal by to byt sportiak aspon trochu do terenu,cize mal by prejst nejake vymole na ceste bez problemov,taky do ktoreho sa zmesti aj vacsie dieta,lebo maly je vyssi, a do tych 2-2,5 rokov ho povozim.nemusi sa pretacat ku mne, len nesmie byt az taky obrovsky, ked sa zlozi. celkova vaha so vsetkym by nemala presiahnut tych 12 kg..a bolo by dobre, keby bola vacsia strieska proti slnku. samozrejme, chcem kvalitny kociar, s odpruzenymi kolesami.nozicky aj chrbat pekne polohovatelny

estedoplnim nase rozmery su podobne ako GT3 kompleto

Folded dimensions
Width by length by height: 63x109x39cm 25x43x15”

Unfolded dimensions
Width by length: 63cm/25” x 112cm/44"

tiarra
4. sep 2011

Má niekto skúsenosti s kočíkom Nestor Quenne ? Ak áno, prosím o Vaše rady, názory, všetky pozitíva aj negatíva, všetko čo mi uľahčí rozhodovanie vo výbere kočíka. Dakujem

katharrina
9. sep 2011

ma niekto skusenosti s peg perego Pliko P3 Compact Modular alebo Pliko Switch Compact Modular???

kokorunecka
14. sep 2011

Ahojte.
Máte niektorá skúsenosť s kočíkom VEGAS 11 Trio set - Esprit ???
Našla som ho na nete a vcelku sa mi pozdáva, len je k nemu strašne málo informácií...

vavrenka
24. sep 2011

chodi, sem este niekto? 😔
kocky, poradte - potrebujem odpruzeny, lahky a skladny kocik. Budem ho miusiet nosit po schodoch k vytahu a vytah mame krpaty a uzky a mala sa mi v terajsom kociku cam mbx6 pri kazdom drgnuti (nie je odpruzeny) zobudi.. ☹

nikusapechova
25. okt 2011

Ahoj za chvíľku sa už moja malá ohlási na svet a ja stále hladám ten praví kočík. Ako slobodná maminka nemám na niečo drahšie no našla so tieto Sprint Plus a Espiro Atlantic. našla som ich len na internete neviete kde by som ich mohla vidieť naživo? a ak máte s nimi skúsenosti tak aké ďakujem

martinab122
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzikak
31. dec 2011

@chaluha Ahoj, co to znamena, ze sportova cast je tazsia. Je to viac ako 12 kg?

desiik
3. feb 2012

@ziza ahoj ja som si teraz kúpila kočík http://www.bambini.sk/sk/6920/26/piere-cardin-n... tento a som spokojná velmi sa mi pačil a neboj ani drahý Piere cardin novis

matka196
1. mar 2012

@kacka.l ahojky, mozem sa opytat, preco bol reverse "rozmar"? Co Ti na nom nevyhovovalo?

kacka.l
3. mar 2012

@matka196
Vyhovovalo mi vše,jen když jsem jej kupovala byly malému už dva roky... 🙂 Prostě jsem ho musela zkusit. 🙂 🙂

matka196
3. mar 2012

@kacka.l Aha, ja ho chcem pre 7 mesacnu dcerku a vyuzit aspon do troch rokov. Je to taky chrustik, tak by nemalo vadit, ze je uzsi. Akurat sa obavam to, ci obsedi v kociku 😎

kacka.l
3. mar 2012

Tak na to bude super, já nemám pocit, že je úzký.. jen pak až je dítě větší je bouda v leže docela nízko nad hlavou, ale ani to malému nevadilo. 🙂 kdybych měla znovu malé mimi, reverse bych asi pořídila.