Kočíky. Aký kúpiť? Poraďte

ziza
28. mar 2006

Mamule, ake mate kociky, ste s nimi spokojne? Ja uz neviem aky mame vybrat. nechcela som davat viac ako 10 000Sk, ale ked som videla napr. Gesslein aky je lahky a praktický ( 23 000Sk )tak neviem a napr. Kajtex za 8 000Sk...no neviem

mimi109
1. feb 2007

ozaj ten kocik ma aj sestra a tiez je s nim velmi spokojna 😉

marguerite
2. feb 2007

ahoj holky, obracím se na vás pro radu, nevíte který výrobce na Slovensku vyrábí kočárky? tedy krom DEMY? Moc moc díky za informaci.

megg
2. feb 2007

Neviete kde v BA sa daju kupit kociky zn. Baby DREAMS?

droby
2. feb 2007

mimi109 krasnej farby ho mate 🙂 si mapotesila ze si snim spokojna, mne sa moc paci

dadus
3. feb 2007

Ahoj baby, prosim vas ma niektora z vas kocik znacky Aro puma? Prosim vas ozvite sa....dakujem 🙂

ewellin
3. feb 2007

baby ktora ma skusenosti s kocikom CAM MB X6 TRIS? ? ? alebo videli ste ho uz nazivo? zda sa mi uzasny.. 😵

http://www.mojshop.sk/index.php?page=6&itm=9957

poradte... 😉

lasenka
3. feb 2007

ewelin
je naozaj krasny 🙂

ija
4. feb 2007
tintin
4. feb 2007

ahojte, ma niekto skusenosti s kocikom Peg Perego AT-4 Completo?

matada
5. feb 2007

Ahojte maminy. My sa prave s manželom rozhodujeme aký kočík kupiť. Mate niekto skusenosť s kočíkom Dema. Zda sa mi celkom pekný, praktický a zatial najlacnejší.

dai
5. feb 2007

ahojky,
no my momentalne tiez teraz vahame medzi gesslein future a peg peregom AT - 4 - mate niekto nejake konkretne skusenosti alebo porovnania tychto dvoch kocikov?
dakujem za akekolvek informacie 😵

anika
5. feb 2007

matada, ja mam demu scout x tollero,ja som v celku spokojna, je dost priestranny, mam devat mesacneho chlapca, spime v nom vonku zababuseny vo fusaku, deka, patri aj medzi dlhsie kociky, ma velke kolesa, aj peruje, mozem s nim aj do terenu, trochu mi isiel dolava, treba sem tam dotiahnut krizove sroby, pri lozisku to trochu uz piskalo, tak to muz namazal vazelinou, uz je to v pohode.Ma priestranny kosik na nakup, ja tam vlacim fakt vselico a moc.Patri medzi tazsie kociky. Ak idem do schodov, vzdy mi niekto pomoze, ale to sa da. Aj skladanie je vec cviku, vzdy som ho prevazala v oktavke, ci sa vlezie do ineho auta neviem.Dufam, ze som ti trosku pomohla.Este ti poviem, ze podla mojho nazoru su demy lepsie ako tako, ale kuk sa napr. aj na bambi alebo bambino, aj patron-slovakia. 😉

musko
5. feb 2007

Ahoj matada!
Ja už mám chlapčeka staršieho, čiže skúsenosti s kočíkmi bohaté. Dema je podľa mňa dobrá značka. Ale osobne by som si nekupovala trojkombináciu - čiže šporťák s vložnou taškou, ale samostatnú hlbokú korbu a samost. šport. nástavbu. Kúpila by som si hlboký a potom investovala do fakt dobrého, ľahkého, ľahko skladného kočiara športového - buď Patron F4 alebo X-Lander XA......

jlucia
6. feb 2007

Ahojte baby, my sme si tiež zadovážili x-lander XA a je to skvelý kočík.
Odľahčený, odpružený, môžeš si dokúpiť vzlášť hlbokú vaničku. A zložený zaberá málo miesta, takže sa zmestí do skoro každého kufra. Je veľmi kvalitný a cenovo dostupný. Mám známeho, ktorý veľa rokov predáva rôzne kočíky a jednoznačne mi odporučil x-lander. Je to spojenie výbornej kvality a výbornej ceny. V tom určite pokočíkujete min. dve deti. Vrele odporúčam, my sme spokojní.
Má jednu nevýhodu, šírka kočíka je 68cm a nie do každého výťahu sa zmestí 😒
Takže najprv zmerať šírku výťahu.

jlucia
6. feb 2007

no posúďte samé, nie je perfektný? http://www.mimishop.sk/elinka/detail.php?zbozi=...

anad
6. feb 2007

Aj ja som obzerala prave tento X-lander, len sa objavil prave medzi nebezpecnymi kocikmi 😖 http://www.novinky.cz/ekonomika/kontrola-kocark...

jlucia
6. feb 2007

ANAD, našťastie to nebol tento X-lander, ten nebezpečný je od iného výrobcu.
najprv som sa zľakla, ale potom som zistila, že to je iný, tak v pohode.
Ja naň nedám dopustiť 🙂

anika
6. feb 2007

ahojte, mate niektora skusenosti s tymto kocikom?
http://www.mimishop.sk/elinka/detail.php?zbozi=...

anad
6. feb 2007

Anika, ja by som od X-landeru tu trojkolku nebrala. Je velmi nestabilny a predavacky mi ho tiez nedoporucili. Ak chces X-lander, tak XA a ak trojkolku, tak nejaku inu. Mne sa velmi pacili Jane Slalom - na nu som pocula zatial dobre referencie alebo Gessiln Vission, tu mi tiez ktosi doporucil. Ale tie su v inej cenovej kategorii.

susy
7. feb 2007

ahojte.neviete mi prosim vas nieko povedat,ako je spokojny s Quinny? ci sa dobre ovlada,ci je lahucky a co vanicka,ci je dobra.A ked budete moct porovnat ceny tu a v Rakusku,tak to ma potesi tiez.Dakujem 🙂

musko
7. feb 2007

Ahojte!
Ten X lander XA je výborný aj preto, lebo šport. verzia je zatiaľ na ležanie - najdlhšia na trhu - má 88 cm, čiže dieťatko sa tam spokojne vyspí, aj keď bude staršie. Náš bude mať 1,5 roka, je dlhý ( má 84 cm), takže to bude pohodlné aj vo fusaku - idem ho kúpiť z druhej ruky a fakt sa teším 🙂 😉

musko
7. feb 2007

Dievčatá kuk na ceského koníka a tema Nebezpečné kočárky - je tam o tých X-Landroch, že sú už vyrábané fi Quinny, ktorá kúpila X landra. Tak klídek!!!!

susy
7. feb 2007

este sa chcem opxtat na jednu znacku a to Moon T3.viete nieco o nom?

lianak
9. feb 2007

Ahojte dievcatá, vidím ze v poslednej dobe sa tu debatuje o X landroch.Dnes som ho kukla nazivo a je naozaj fajn.Je uplne mäkučký, pomerne široký, dosť zateplený, dobrý nánožnik a manipulácia sa mi zdala fajn(šporťák).Ja mám Quinny freestyle 4x a oproti x landr.je ťažší, ale to je asi jediná nevýhoda.Inak Quinny je super kočík, je síce ťažší, ale čím je bábo väčšie, tým sa s ním lahsie manipuluje.Má predné otočné kolesá a tým nie je problém do zátačiek.Má pevnú konštrukciu, tak sa nemusím báť, že niečo pokazím a málo plastu.Velká výhoda je ze sedanku mozete dat v smere aj proti smeru jazdy co u X landr. nemozete.A hlavne Quinny je strasne velký-má dlžku cca 95 cm, takze dietatko je v úplnom lahu aj ked je starsie.Ak by si Susy este nieco viec chcela vediet mozes sa pýtat, prípadne ti poslem foto ako malá vyzerá v kočíku-inak zmestíme tam fusak Emitex a aj hrubu deku.

lauretta
10. feb 2007

ahojte skúsené maminy 🙂
My čakáme drobca koncom apríla a chcem vás poprosiť o radu.
Do kedy ste využívali hlboké kočíky? 😨 lebo neviem či mám vyberať taký ľahší len na jar - leto, alebo radšej poriadne veľký aby vydržal ešte aj na jeseň? 😒 🙂

bellasandra
10. feb 2007

Lauretta- tak ja mám klasický typ kocíka- 3 kombi- s vanickou vyberatelnou. No Emka sa mi tam uz moc nezmestí- je uplne natrepana v nom. Sice mame fusak, ale aj tak.
Takze ked budem mat druhe, tak by som kupila urcite iný typ kocíka.Nieaký co sa dá vyuzit dlhsie.
Uz teraz zacnem vyuzívat sportový kocík. 😉

musko
10. feb 2007

Ahoj lauretta!
Už so to asi písala niekde inde, ale ja by som na Tvojom mieste ( a urobím to tak pri druhom mimi) kúpila klasický hlboký kočík ( ja viem, že budem chcieť Roan Marita - má ložko 80x40 cm) čiže, mimčo Ti v ňom vydrží cca rok aj s fusakom a potom kúpiť dobrý, ľahký(na hmotnosť) a ľahko skladateľný kočiar v šport. prevedení, aby sa v ňom mimi cítilo dobre, aby sa dobre ovládal aj jednou rukou a by sa v poho zmestil do kufra (takto mi to radila aj kamoška, čo pracuje v predajni s kočíkmi, len škoda, že to bolo, keď už bol malý na svete a my sme mali kúpený ten náš nepodarený trojkombin. kočiar ☹ Bol ten problém, ako píše bellasandra - od 4,5 mes- čo bolo v zime - sme museli voziť v šport. verzii 😠 ). My sme terazkonečen kúpili ten X Lander XA a je suprový! Ľahučký, má aretovacie pred. kolieska a dá sa naň nacvaknúť aj autosedačka-vajíčko( využijeme pri druhom miminku).

tilly
10. feb 2007

lauretta, na jeseň ti už aprílové dieťatko nebude chcieť sedieť a keďže v apríli už nebudeš potrebovať fusak, tak by som to riešila tak, že by som si kúpila niečo takéto s naklikávacou autosedačkou:
http://www.babyone.at/at/produkte/detail.html?p...

http://www.hoco.at/html/hoco_ranger.html

ja som do neho zamilovaná a za 300 eur je to super, fakt výborné riešenie za tú sumu...

výhody - dá sa tam nakliknúť autosedačka stm, jedna z najlepších vajíčok, kočík sa dobre ovláda a v podstate ti stačí pre celú dobu čo dieťatko kočík potrebuje, sedačka sa dá dať v smere jazdy aj proti smeru, čo oceníš, lebo na dieťa chceš vidieť a neskôr sa s ním po ceste rozprávať a ukazovať mu veci (toto mi strašne na atlanticu chýba, preto ho nebudem mať pre ďalšie mimi), relatívne veľké kolesá
nevýhody - musíš pre neho ísť do rakúska, teda predávajú ho aj tu cez net, ale v rakúsku je cena o 6000 nižšia..., a nie je k tomu nánožník, čiže buď sa bez neho zaobídeš, alebo si ho neskôr prikúpiš...

alebo peg perego: podvozok caravell, autosedačka primo viaggio, hlboká vanička a neskôr športová časť, ale to ťa vyjde troška drahšie...

musko
10. feb 2007

Alebo teda ten X lander, vaničku Xpram a autosedačku buď X lander, alebo MaxiCosi cabrio.

tilly
10. feb 2007

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

ťažké troj a štvorkombinácie sú vhodné pre maminy, ktoré majú buď ešte jeden ľahký kočík na prepravu autom alebo busom... ja mám aj štvorkombináciu, v ktorej sa mi v pohode vyspinká 1,5 ročný zlobrík, používam ju len v záhrade, ten vydrží na hajanie aj pre ďalšie baby a do mesta a tak si kúpim niečo pekné, ľahké s naklikávacou sedačkou (a dúfam, že to budem kupovať ružové 😀 )